A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
<blockquote rel="blogen">Az EU nélkül gazdagabbak és fejlettebbek lennénk, mert a védővámok is óvnák a honi gazdaságot.

<b>A honi gazdaság egyik fő,ha nem a legfőbb alapja, az ide települt külföldi tulajdonú nagyvállalatok.</b>
Létkérdés a vámmentesség és a határok szabad átjárása az ország számára.
Nem csak nekik.


</blockquote>

Így van. És ez egy hatalmas stratégiai hiba volt. Arra ugyanis nincs példa, hogy egy ország tartós felzárkózást produkáljon külföldi tulajdonú cégekre támaszkodva. És mi sem produkálunk, a magországokhoz képest egy szemet nem sikerült 11 év EU tagság alatt jólétileg felzárkózni.

A vámentesség amúgy az itteni multiknak - és anyaországuknak is - létkérdés, mert nekik kell az itteni olcsó munkaerő, hogy versenyezni tudjanak az ázsiai és jenki cégekkel. A német gazdaság az Euro biztosította gyenge fizetőeszköz és a keleti olcsó munkaerő nélkül bizony nagyon nem hasítana. Csak hát ennek a perifériaállamok lakossága fizeti meg az árát.

Alapvető német gazdasági érdek a vámmentesség, Schengen és az olcsó keleti munkaerő.

Nekünk azonban nem ez az érdekünk, ezért is fordítanak oly sok energiát a multik és otthoni támogatóik a keleti politikai "elit" meggyőzésére az EU tagság/szabad piacok hasznosságáról és mindazok diszkreditálására, akik rávilágítanak a valós helyzetre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Hogyhogy? Nem volt molinó? Meg volt az a műszálas kardigán is zöld színben a könyökén bocimintás kopóréteg. Jó tudom ez polár. Nekem is volt anno, speciel én nem szerettem, nem csak a kék színe miatt.
Egyébkén ha már honvédségi pulóver a téma, kb 2000 körül mikor a tiszthelyettesit végeztem láttam egy diákon egy barnásszürke elég vastag pulcsit, a nyakat is jól védte, és a rába minta volt felvarrva rá kopórétegnek könyéken meg itt ott. Biztos hogy nem maszek divat volt, viszont azóta se találkoztam olyan pulcsival. Sajnos nem tudtam megkérdezni honnét szerezte, valszeg valami bennfentes főmufti kölke volt. Valaki nem ismeri azt a darabot véletlenül? Igaz rábából volt minden össze vissza, van is itthon egy két ritkaság a padláson félretéve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 565
113
Valószínűleg a bocimintás pulcsihihoz mintadarab, csak sok volt a maradék rába anyag.

A polár pulcsi a határhelyzet miatt került most elő nagyobb számban, hogy ne fagyjon be az állomány segge a kerítés mellett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Valószínűleg a bocimintás pulcsihihoz mintadarab, csak sok volt a maradék rába anyag.

A polár pulcsi a határhelyzet miatt került most elő nagyobb számban, hogy ne fagyjon be az állomány segge a kerítés mellett.
Lehet , bár jobb minőségűnek tűnt és a színe is más volt. Utána lehet nézni ezeknek valahol?
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én a tisztjeim irodájában (amikor nem voltak ott) fotózkodtam egy ilyen pulóverben. :D A zsebe és a könyöke volt mintás.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Na akkor mégis csak létezik. Elég ritkaság lehet. Valami ehhez hasonló volt:
kifordithatos_kotott_pulover.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 609
79 819
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes

Valami hasonlót akartam írni én is.
Visszatérve a kötött, boci koptatós pulóverhez, nekem is van olyanom. Hihetetlen vastag pokróc anyagból van. Télire első osztályú laktanyás/őrruha stb lehetne, ha védené a nyakat, meg belehetne tűrni a gatyába. Így se nem igazán meleg, se nem igazán kellemes viselet. Mindenesetre elfér a gyűjteményben, de ez sem az a honvédségi szerelés, amit használnék. Nem is használom.

Jut eszembe, a hétvégén vettem 3000 ft-ért a Decathlonban barna vadászpulóvert (cipzáras polár, leányzó mondta, hogy az néz ki jobban, én meg hallgattam rá. Csak otthon jutott eszembe hogy minden kiegészítőm hozzá zöld, úgyhogy veszek egy olyat is). Kellemes anyagból van nagyon, és relatíve olcsó. Érdemes lenne vele foglalkozni ha engedélyezik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
2016 NATO az a fura,hogy 1970-ben a VSZ-ben is ugyan ez volt a divat:gázállarc táska acélsisak málhagyík AK...
http://www.honvedelem.hu/cikk/55712_ketnapos_vizsgaval_ert_veget_a_kikepzes

Nem egészen, mert az egyik katona a második világháborús hagyományt követi, amikor is kincstári álcarögzítő sisakháló helyett zsinegből csomóztak sajátot a sisakjukra! Tehát már van visszalépés a VSZ-hez képest is!

jGP.jpg

https://i.img.ie/jGP.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 565
113
Nem is láttam még sose kincstári álcarögzítő sisakhálót. Olyan tuti nincs rendszerben mióta ezt a céget MH-nak hívják. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért szép, hogy vannak felszerelési tárgyak, amiknek a hiányát a második világháború óta nem sikerült orvosolni. Végül is ennek függvényében már az is valami, hogy oldalzsebes és terepszínű nadrágban vannak!