A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Most olvasom, hogy a Bundewehrben 2015-ben három darab G-36 típusú gépfegyver, két darab G3 gépfegyver és egy darab P8 pisztoly tűnt el a lőgyakorlatokat követően. 2016-ban két darab G-36-os, egy darab P8-as pisztoly metamorfózisa következett be.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ezt az AK-hazavitelt szerintem felejtsétek el. Egyrészt soha nem is volt gyakorlat, másrészt ebben az országban annyi aberrált hülye van, hogy egy épeszű hatóság se fogja ezt engedélyezni.
A biztonsági őrök szar PA-ját is leadják bankzárás után és reggel kapják meg.
Ha valaki még páncélban is tartja, tudom - van egy igen elszánt bűnözői réteg, nem beszélve a külföldi elkövetőkről - akik energiát és időt se spórólnának arra, hogy egy katonai lőfegyvert megszerezzenek.
Ez nem Svájc. A polgári társadalomnak 0 hagyománya van, ellenben a frusztrációnak, gyűlölködésnek igencsak.
Büntetőjoggal is foglalkozom, látom hogy csak egy zsebkéssel mi meg nem tudnak csinálni, az egyéb, látszólag ártalmatlan eszközökről nem is szólva.
300 év múlva térjünk vissza erre, már ha közben nem lesz semmi kataklizma.
Nem értem a sorozottak hogy nem lőtték halomra egymást a hidegháború alatt meg amúgy amíg volt sorozott haderő. Felesleges hülyébbnek beállítani a magyart, mint a nyugatit. Mivel hülyébb az a magyar aki azt mondja, hogy Merkel bassza meg a migránsait, mint a wilkommenező német vagy svéd? Felejtsétek már el ezt az untermensch-übermensch dolgot, semmivel nem hülyébb vagy flisztráltabb egy tanult magyar mint egy tanult nyugati. Ha a svájci hazaviheti a fegyverét vagy tarthat saját fegyvert azonkívül akkor másnak is menni fog.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Itt vannak a Magyar haderő lehetséges fejlesztései...
Nemrég láttam,mintha kést forgatnák az emberben,ilyenkor fogy el a jó modorom,és folyton politikusokról,meg lámpavasakról,5 tonnás spaniferekről vizionálok,mindenki gondoljon,amire akar.




Nem baj,vannak hiluxaink.....
:hadonaszos:
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Ma volt Veszprémben a II. Veszprémi Honvédelmi nap, ahová a Miskolcon is megmutatott technika mellé már egy Mi-24-est is kivittek bemutatni, haverom mutatott képet eléggé lestrapált állapotban volt a kiállított darab is...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ma volt Veszprémben a II. Veszprémi Honvédelmi nap, ahová a Miskolcon is megmutatott technika mellé már egy Mi-24-est is kivittek bemutatni, haverom mutatott képet eléggé lestrapált állapotban volt a kiállított darab is...
Ha csak egy darab Mi-24 volt ott, akkor az az LHSN stábjáé, és hatástalanított gép azaz soha nem fog repülni.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 036
11 921
113
Nem értem a sorozottak hogy nem lőtték halomra egymást a hidegháború alatt meg amúgy amíg volt sorozott haderő. Felesleges hülyébbnek beállítani a magyart, mint a nyugatit. Mivel hülyébb az a magyar aki azt mondja, hogy Merkel bassza meg a migránsait, mint a wilkommenező német vagy svéd? Felejtsétek már el ezt az untermensch-übermensch dolgot, semmivel nem hülyébb vagy flisztráltabb egy tanult magyar mint egy tanult nyugati. Ha a svájci hazaviheti a fegyverét vagy tarthat saját fegyvert azonkívül akkor másnak is menni fog.
Egyezzünk ki egy hazavihető SzKSz karabélyban.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 217
33 662
113
Aki eleget lőtt már fegyverrel hülye lenne hazavinni egy akt pláne lőszer nélkül. Én tuti nem vinnem pupnak a hatamra... igazából más is szerintem pár fotóért vagy vagizasbol vinné de annak nagy hamar vége lenne.
...
Semmi értelme (arról nem is beszélve hogy annyi lőszert tudna hazavinni aki elég debil szinte amennyit akar.) És szerintem a tartslekosoknal se lessz sporolva a lőszerrel mert lejárat előtt el kell lőni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 499
113
Ma volt Veszprémben a II. Veszprémi Honvédelmi nap, ahová a Miskolcon is megmutatott technika mellé már egy Mi-24-est is kivittek bemutatni, haverom mutatott képet eléggé lestrapált állapotban volt a kiállított darab is...
DDR MI-24 volt.
18558671_914105335396997_3570617587309514014_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Nem értem a sorozottak hogy nem lőtték halomra egymást a hidegháború alatt meg amúgy amíg volt sorozott haderő. Felesleges hülyébbnek beállítani a magyart, mint a nyugatit. Mivel hülyébb az a magyar aki azt mondja, hogy Merkel bassza meg a migránsait, mint a wilkommenező német vagy svéd? Felejtsétek már el ezt az untermensch-übermensch dolgot, semmivel nem hülyébb vagy flisztráltabb egy tanult magyar mint egy tanult nyugati. Ha a svájci hazaviheti a fegyverét vagy tarthat saját fegyvert azonkívül akkor másnak is menni fog.

Az egykoron 150.000 fős békelétszámú Néphadseregben, volt olyan év, hogy senki nem akart öngyilkos vagy másokat lelövő lenni. A katonai szolgálat az életvitel része volt akkor., 1,5 év időtartamban. A jelenlegi generáció többségétől eltérő mentális és fizikális állapotban lévő fiatalságból állt. Természetes volt katonának lenni, mint ma ha valaki autót akar vezetni, akkor előbb el kell végeznie egy tanfolyamot, hogy jogosítványt kapjon. Most ez egy hülye példa, de jobb hirtelen nem jutott eszembe. :) Fegyvert hazavinni persze nem kell szerintem sem. Az akkori tartalékos katonáknál, náluk volt egy málhazsákban a személyes ruházati és harcászati felszerelés. Fegyver nem. Behívóparancs kézhezvételekor, otthon beöltöztek gyakorlóba, zsák a hátra és indulás, ahova a behívó szólt.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Itt vannak a Magyar haderő lehetséges fejlesztései...
Nemrég láttam,mintha kést forgatnák az emberben,ilyenkor fogy el a jó modorom,és folyton politikusokról,meg lámpavasakról,5 tonnás spaniferekről vizionálok,mindenki gondoljon,amire akar.




Nem baj,vannak hiluxaink.....
:hadonaszos:
Csütörtökön nyílott egy kiállítás az egyik laktanyában, 50 év, 50 kép vagy valami ilyesmi címmel. Elég szívbemarkoló volt nézegetni azokat a fotókat. A legrégebbi kép, és 2017 között az a különbség, hogy azóta kb mindent kiszórtak ami volt, de legalább van boci (az elcseszett négyszínterep) meg Gripen. Nem tudom, mit kellett volna érzeni képnézegetés közben, de engem nem büszkeséggel töltött el a "nagy múlt" hanem szégyenérzettel, hogy honnan hová jutottunk, mi magyarok. (nem A magyarok, ahogy a kívülállók fogalmaznak egyik-másik hírközlő felületen). A sz*r megmaradt, bőr tártáska, BTR, ilyenek, a potens technika, amit érdemes lett volna modernizálni, vagy másodvonalas harceszköznek megtartani, meg utód nélkül ment a kukába.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az egykoron 150.000 fős békelétszámú Néphadseregben, volt olyan év, hogy senki nem akart öngyilkos vagy másokat lelövő lenni. A katonai szolgálat az életvitel része volt akkor., 1,5 év időtartamban. A jelenlegi generáció többségétől eltérő mentális és fizikális állapotban lévő fiatalságból állt. Természetes volt katonának lenni, mint ma ha valaki autót akar vezetni, akkor előbb el kell végeznie egy tanfolyamot, hogy jogosítványt kapjon. Most ez egy hülye példa, de jobb hirtelen nem jutott eszembe. :) Fegyvert hazavinni persze nem kell szerintem sem. Az akkori tartalékos katonáknál, náluk volt egy málhazsákban a személyes ruházati és harcászati felszerelés. Fegyver nem. Behívóparancs kézhezvételekor, otthon beöltöztek gyakorlóba, zsák a hátra és indulás, ahova a behívó szólt.
Én híve vagyok annak az elvnek, hogy a pszichológiailag, és technikailag (rögzített páncélszekrény) felkészült tartalékos haza vihesse a karabélyát, lőszerrel, de gondolom megvan az olvasók közt az a "nemzeti minimum", hogy ha ez nem lehet, akkor járásonként felhúzott MH-MTSZ akármilyen nevű lőtéren kellene ezeket tárolni. Mondjuk épülő lőtérről nem hallani a beígérteken túl, de akkor is ez lenne a legkevésbé kényes ötlet.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Pláne nem vágom mi köze a vadászgépek mennyiségének a migránsokhoz?
Az csak egy példa lett volna, hogy szemléltesse, milyen gigantikus eltérések vannak a két hadsereg között. Én örülök neki, hogy MIG-et mondott, ha eleget sulykolják neki(k), hogy az sz*r, mert orosz meg ez meg az, akkor hátha vesznek valami másból egy századot. Aztán mikor megérkeznek, meglepődnek, hogy nem is MIG-jeink vannak, hanem Gripenjeink, és máris akad két századnyi nyugati vadászunk. :D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nem értem a sorozottak hogy nem lőtték halomra egymást a hidegháború alatt meg amúgy amíg volt sorozott haderő. Felesleges hülyébbnek beállítani a magyart, mint a nyugatit. Mivel hülyébb az a magyar aki azt mondja, hogy Merkel bassza meg a migránsait, mint a wilkommenező német vagy svéd? Felejtsétek már el ezt az untermensch-übermensch dolgot, semmivel nem hülyébb vagy flisztráltabb egy tanult magyar mint egy tanult nyugati. Ha a svájci hazaviheti a fegyverét vagy tarthat saját fegyvert azonkívül akkor másnak is menni fog.

Egy egykoron volt laktanyai szituációt nem kéne hasonlítani ahhoz, amikor tulajdonképpen szabad birtokodba kerül egy automata fegyver.
Egyrészt szolgálaton kívül ott se volt az állománynál harci eszköz, hanem a fegyverszobában tárolták, másrészt komoly szabályok vonatkoztak a használatára, azon belül is.
Nem hülyébbnek kell tekinteni a magyart vagy a németet, hanem a kettő környezetet kell górcső alá venni, bár ha jól tudom No-ban sincs G36 otthon.
Ahol nincs meg a tulajdon általi tisztelet, ahol a legalapabb polgári attitüdök is hiányoznak, a viselkedésformák, hozzáállások egészen eltérőek, mivel már az a társadalom amely felnevelte ezeket a generációkat, maga is rendkívül nagy problémákkal küzdött, ott fölösleges olyan dolgokról beszélni, amelyhez még a legkevésbé sem nőttek fel.
Nyilvánvalóan vannak olyanok mint az itt fórumozók többsége, akik tudják mik a regulák és mit mikor hogyan, de a döntő többség nem.
Voltam Svájcban párszor és a vendéglátó egyszer se lóbálta meg a SIG-et, nézzétek milyen jó kis gk-m van. Sőt, elő se hozta és én sem.
Ez ma Mo-n nem így történne, ebben biztos vagyok.
Azon kívül megnőne az illegális fegyverek száma a feketepiacon, ui, egyes bűnözői körök úgy gondolnák, hát minek fizessek ki akár ezer dolcsit egy AK-ért, ha ingyen is megszerezhet ? Márpedig az embereknek vannak otthon családtagjaik, vagyontárgyaik, és ezek folyamatos támadási felületet jelentenek, ami hihetetlen kockázattal jár.
Folytassam ?
Ez egy tavalyi eset, ami hűen illusztrálja a társadalmunk állapotát:
"Egy férfi nem sokkal 9 óra előtt jelent meg a bírósággal közös járási ügyészségi épületnél azzal a szándékkal, hogy megöli a vezető ügyészt. Magával vitt egy gépkarabélyt is egy papírdobozban, és 240 lőszer volt nála. Fegyverviselési engedéllyel nem rendelkezett."
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kek-...iskunhalasi-birosagon-lovoldozo-ferfi-656036/