A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Akkor miért Tatára települt az egyetlen harckocsizó alakulat?
Mi a fenének nem tudták mondjuk Tapolcán hagyni???
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 718
113
Akkor miért Tatára települt az egyetlen harckocsizó alakulat?
Mi a fenének nem tudták mondjuk Tapolcán hagyni???

Nem tudom mekkora a tapolcai, de feltételezem, nagyjából hasonló méretűek mind. A Bakonyban lévő központi és a táborfalvai lehet nagyobb, ahol komolyabb méretű csapatok is tudnak harcászkodni és lőni egy időben és együtt. Az alakulatok gyakorlóterei, ami nem azonos a lőterekkel, mind nagy méretűek, lévén ott a biztonsági rendszabályok nem azonosak a lőtériekkel. Gyakorlótéren, már zászlóalj kötelékek is simán dolgozhatnak egy időben.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
Akkor most mennyi lehet raktáron???? 30db? 28db? 18+48db? 66db??? Egyáltalán minek titkolni? Vagy már a raktári tartalékokat is közben eladták titokban????
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 224
67 790
113
Akkor miért Tatára települt az egyetlen harckocsizó alakulat?
Mi a fenének nem tudták mondjuk Tapolcán hagyni???
Hajaj, miért éppen Kecskemét? :) Hát csak. Mert HM. 99 február végén voltam kinn először a szomódi lőtéren. Beszerveztek valami ZHCS-ba, rádiósnak. Ki kellett menni ezért lövészetre, kb olyan 30-an voltunk, Urallal vittek, meg ment más úton 4-6 BMP-1. Nem sok mindent láttam mert tökig ért néhol a hó. Arra emlékszem hogy Rádai őrm olyan lelkesen csapatta az egyik BMP-nek hogy leugrasztotta róla a láncot. Nem dicsérték meg érte, azt hiszem letiltották láncos technikáról. Minket letereltek egy árokba, tiszta hó,meg latyak volt benn minden. Fogalmam nem volt hova kellett célozni, semmit se láttam, lőttem aztán kész kb egy tucat sorstársammal, utána a többiek. A hátam mögött volt egy lepusztult torony, abban tipródott meg kukkerezett pár tiszt. Tőlünk jobbra, kicsit feljebb úgy 80-100 m-re fröcskölték a havat,sarat a BMP-k. Besoroltak, aztán lőttek azok is, aztán mindenki ment vissza ebédelni, mi Ural platón, a BMP-k a másik úton. Szóval ennyi fér el rajt kb. De felesleges is kivinni többet mert elég ha átül a másik legénység. A fegyvereket meg már biztos belőtték rég.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 815
122 824
113
Háát, nekem még mesélte egy hk-s százados Tatán (valami vörös hajú alkesz) hogy hadnagy korában még +90 T-72-es dübörgött a szomódi gyak téren.
Hát ott pedig annyi a büdös életbe nem fér el. Hacsak nem még a régi gyaktér amit már eladtak. (szovjetekkel közös)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 224
67 790
113
Hát ott pedig annyi a büdös életbe nem fér el. Hacsak nem még a régi gyaktér amit már eladtak. (szovjetekkel közös)
Passz, én jó nagy területre emlékszem végig a külső telephely vagy mi volt (egy körülkerített kb egy hektáros terület őrtornyokkal a sarkán meg egy könnyű szerkezetes épülettel. Semmi sem volt benn mikor őriztem anno) attól balra egy domb bokrokkal és egy antenna toronnyal. Ettől balra meg előre jó nagy terület volt, balra nem láttam a végét talán 1,5 km. Nem tudom mekkora de tán kb 60 hektár. Ezen túl kellett menni, földes xar út át a gyak téren passz hogy mennyit mert a platón ültem, akkor beértél Szomódra (de mehettél arra másik úton,aszfalton is) azon át és kiértél a lőtérre. Nagy hegyek vagy inkább dombok voltak előttem.
 
M

molnibalage

Guest
23032597_2401820223375938_5739970055001533956_n.jpg
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az olaszok finom cuccokkal jöttek hozzánk.
[QUOTE="Sharid, pos
Legalább a kutyabarna mellény színére jár a gírdópont, ha másmivel nem tudtunk többet szerezni a többiek megszámlálhatatlan pontja mellé. Amit vittek a mieink az bőven a nevetséges kategóriában van. Itt a laptop mögött rendesen szégyellem magam, hogy ezekkel a felszerelésekkel kellett a srácoknak kimenniük a Clever Ferretre, hát ők hogy érezhetik magukat. Ha máskor nem is, de ilyenkor összehasonlítva más nemzet felszerelésével és technikájával a miénket, nagyon érződik, mennyire a béka feneke alatt vagyunk.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Még mindig nem fejlesztés, de ha lesz belőle pénz, hátha értelmes dologra költik. Meg szegény MIG-ek biztos jobb kezekbe kerülnek, mint amiben most vannak.

Bulgária megvenné a MiG–29-es repülőket, amiket az állam árverez
A Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelésében álló MiG–29-esek és tartozékaik együttes kikiáltási ára 4,8 milliárd forint, 8 milliós lépcsővel lehet rájuk licitálni. Az árverés kezdetének időpontja október 25-e szerda volt, november 14-től lehet licitálni, az aukció november 16-ig tart majd.
https://mno.hu/kulfold/bulgaria-megvenne-a-mig-29-es-repuloket-amiket-az-allam-arverez-2425314
NBB_20050806_1261_focuspoint_926x504.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Legalább a kutyabarna mellény színére jár a gírdópont, ha másmivel nem tudtunk többet szerezni a többiek megszámlálhatatlan pontja mellé. Amit vittek a mieink az bőven a nevetséges kategóriában van. Itt a laptop mögött rendesen szégyellem magam, hogy ezekkel a felszerelésekkel kellett a srácoknak kimenniük a Clever Ferretre, hát ők hogy érezhetik magukat. Ha máskor nem is, de ilyenkor összehasonlítva más nemzet felszerelésével és technikájával a miénket, nagyon érződik, mennyire a béka feneke alatt vagyunk.

Valakinek csak el kell játszania a szedett-vedett népfölkelő csapat szerepét...
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Még mindig nem fejlesztés, de ha lesz belőle pénz, hátha értelmes dologra költik. Meg szegény MIG-ek biztos jobb kezekbe kerülnek, mint amiben most vannak.

Bulgária megvenné a MiG–29-es repülőket, amiket az állam árverez
A Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelésében álló MiG–29-esek és tartozékaik együttes kikiáltási ára 4,8 milliárd forint, 8 milliós lépcsővel lehet rájuk licitálni. Az árverés kezdetének időpontja október 25-e szerda volt, november 14-től lehet licitálni, az aukció november 16-ig tart majd.
https://mno.hu/kulfold/bulgaria-megvenne-a-mig-29-es-repuloket-amiket-az-allam-arverez-2425314
NBB_20050806_1261_focuspoint_926x504.jpg

Volt hír arról, hogy a bolgár pilóták megtagadták a repülést az ottani 29-eseken mert féltek beleülni. Nem érezték magukat biztonságban vagy ilyesmi. Nem tudom, hogy kiderült-e végül is, hogy ez csak kacsa, vagy valóban megtörtént, de ezek után kiváncsi vagyok, hogy a mi migjeink amik nem repültek x ideje, milyen állapotban lehetnek az övéikhez képest? Gondolom mindenképpen felújítják a mieinket, de akkor ilyen erővel a sajátjaikat is felújíthatnák abból a pénzből nem?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Valakinek csak el kell játszania a szedett-vedett népfölkelő csapat szerepét...
Elég szomorú, hogy ha csak céges cuccokat visel az egyszeri honvéd, akkor is csak népfelkelőnek néz ki. Hát, ha még arra kényszerül, hogy saját holmikat viseljen, hogy legalább maradjon valami a komfortérzetéből, meg legyen rajta valami használható dolog. A Strike Back sorozat is okkal jött ide anno, tökéletesen ellehetett játszani az itteni technikával a vad balkáni viszonyokat, sőt még az Észak-Koreás részeket is itt forgatták.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7