A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Danielblack tudod azért védem, mert Én értem és látom minden kisebb lépésbe is az összetett egészet. Van pár lépés 100 ból mondjuk 5 aminek nem látom , vagy annyira nem akarom megfejteni logikáját és mikéntjét , de mivel tudom , hogy 95 döntéssel céljaival és mikéntjével egyetértek, ezért a maradék 5 be megbízok, hogy biztos okkal és céllal tették , csak nem állt rendelkezésem minden információ hogy lássam értelmét.

Ha Megnézed , Hende is egy stratégiát követ , ami Én is helyesnek tartok.
Ő is tudja hogy a jövő háborúja a levegőben fog eldölni, tehát úgy mond mindent megkap a légierő , mert arra kell gyúrni , ott fog eldölni. Akarunk itt sok mindent, de az ellenség úralja légteret , lehetnek leo2 1000 vel , meg modern Önjáró lövegeink, lemossák őket a térképről.
Én kb sarkalatosan csinálnám, mint Vietnám, hogy a Fő hadseregcsoportok a légvédelm egységek és az alá vannak rendelve a szárazföldi csapatok, egyedi haderőnem kiosztás , a változik a hadászat és ehhez igazodni kell.

És azt kb. lesz@rom hogy 10 ből 9 nem értenek egyet véleményemmel, megszoktam hogy emberek 90% birka és fél a nem megszokottól , nagyjából akkor lehet tudni hogy az a helyes út , mert ha az átlag ember is érti vagy tudja , az már nem újdonság vagy nem korszakalkotó.
 
D

danielblack

Guest
Hát így kellene lennie... De lassan 4 éve vannak hatalmon, és a HM költségvetése nemhogy stagnált, hanem csökkent. Elismerésem, hogy Hende sokkal kevesebből ugyan annyit teljesít azért mint a szoci előd, itt nem is vele van a gond. A gond a kormánnyal van, aki megnyirbálja a HM költségvetését.... Legalább ha stagnált volna.... Persze lehet bízni abban, hogy 2016-tól tényleg nő a költségvetés.... Hát hiszem ha látom :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
de ha megnézed és igaz lesz igazából nő a HM költségvetés, csak nem hivatalosan, ha megtörtének a heli és szállítógép beszerzések és azokat hozzá adod az eltelt évekhez. Plusz még az elmúlt 8 évben a magasabb költségvetésből , szerintem komoly számottevő új eszköz beszerzés nem történt, csak ment az akna munka.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Tényleg ki kellene állnia a média elé, egy őszinte fejesnek...." + "ha hiszel nekem hamarossan be is fog következni."

és azt hiszitek bármi történne? Nézzétek meg mi volt az elmúlt csak félév ilyen felállásaiból. Még amikor hanganyag is volt, hogy lopnak/csalnak/hazudnak pl trafik, hogy egy ominozust mondjak történt bármi? Ott volt a feljelentés, ott volt a bizonyíték és semmi. A rendőrség lezárt vmi kamu indokkal azt kész. De itt a Papcsák ügy. Hangfelvétel van, hogy milliók mentek a pártkasszába, zsebekbe? Igen. Bármi is történt? Nem.

Még ha vki feláll (és evvel kirugatja magát a zsíros állásából) akkor sincs semmi. Ilyen amikor nincs/megszűnik a hármas tagozódás függetlensége. Welcome.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Aztán közben úgy mond azok a gyáregységek és alapanyag bázisok átvétele amik szükségesek."

ld Venezuela.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azt értsd meg hogy az is jól megtervezet stratégia szerint, ment , pontosan az emberek és az állami szervek közti kapcsolat morális aláásasa.

Példának okáért Gyurcsány "ellen" a Kossuth teres tűntetök , meg a TV székházas balhé.

Magyarországon voltak befektetők , akik hosszú évek óta itt voltak és eszük ágában nem volt elmenni.
De abba gondolj bele mikor nézz egy német vállakozó , hogy Dél Amerika állapotok vannak ott ahol neki érdekeltségei vannak, hát hamar kiemenekül a területről.
Maradjunk a Tv székházas példánál , az ott védő rendőröket védékről vezényelték fel és friss rendőrök, voltak . Szegények azt se tudták melyik utcában vannak, nem hogy hogyan lehet jól csinálni , tiszta töketlenek voltak, ( elejti a pisztolyát, elfoglalják a vízágyus kocsit stb... ) Ez még hergelte is a népet.
Van a REBISZ-es ismerösöm, aki mesélte hogy megtíltoták , hogy a környékre is menjenek , pedig menni akartak segíteni.
REBISZ ugye az erre specalizált egység.
Az pikk pakk kikapja azta 3-4 hangoskodott aztán vége is a bulinak.
De akkor nem az volt a cél.
Ha emlékeztek a kormányzásuk végén 20.000 Ft nem volt bűncselekmény a lopás és ezt persze az Este 6 Hiradó élőben mindig bedobta a népnek a TV-be, még Én is elgondolkoztam telihuzom a verdát 19.900 :D Tiszta káoszt hagytak itt, minél több idő legyen helyre állítani, csak lett egy meglepetés 2/3 , amire senki sem számítot és hát azzal az van amit Én mondok vazzeee.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 592
76 502
113
desertfox: Zord is azt mondta sokáig hogy érti a logikát és jó lesz, meg hogy neki első kézből származó információi vannak mindenről. Most meg már minden írásában hazaárulózik minden irányba.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem egy oka van , mert itt is mindenki csak egy terület (Hadi ) szerint ítél , de ez ennél kicsit komplexebb.
Egyenlőre nincs pénz , így marad még ígérgetés mert azzal lehet húzni az időt és tartani a lelket az emberekbe.

Nézd csak meg , hogy Hende mindent szinte megcsinált amit pénz nélkül meglehet, kisöpörte és bíroság elé citálta azokat , akik morálisan ásták alá a katonaságot.
A lakosság elidegenedett a Katonaságtól az évek alatt , mert nem volt kapcsolatuk.
Most van Facebook komolyan és folyamatosan jönrajta az info, megnéztem a Bundeswehr facebook oldalánál is szerintem komolyabban foglalkoznak vele.
Bementek a sulikba a gyerekekhez hogy megszeretesék velük és úgy mond már toborozzanak.
Zrinyi egyetembe szinte Öntik a pénzt.
Ludovika zászlóalj.
Tartalékos rendszer.

Kb úgy mond ennyi amit pénz nélkül lehet.
Már pedzegetik hogy 2014 után visszavezetik a sorozást, ezt poltikai megfontolásból nem vezeték be mert politika Öngyilkosság lenne választások előtt.
Mert ugye jelenleg nem tudják hogy hadra fogható ember van és milyen állapotban, szinte vakok.
Ne bajban derüljön ki hogy rokkantakat hívnak , meg cukrosokat.
Bár egy inzulin hadosztályt eltudok képzelni... :D
Sikeres feladat elvégézése esetén megkapják az adagjukat, ha nem sikerül akkor szopó :D motiváció :D Persze ez csak vicc.
A roma lakosság motiválására lennék kiváncsi , bár van egy gyenge pontjuk.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Finoman szólva sem vagyok elégedett az MH fejlesztésével, de desertfoxnak azért tudok sokmindenben igazat adni.
Tény, hogy itt a legmagasabb szinten szét volt zilálva a gazdaság, államgépezet, rendőrség... sorolhatnám.
Csodát nem lehet tenni. Hendét tartom valamire, mert ahogy desertfox is mondta: megtett mindent amit pénz nélkül meglehet.
Csoda, hogy nem vetették meg velünk a UH-1-eket. Szerintem ha a korábbi kormányok kormányoznak, tuti, hogy már a heliflottánk le van cserélve negyven év körüli Huey-kra. Európa szégyene lehettünk volna ezekben is (a hadgyakorlat képeit elnézve, felszerelésbe már azok vagyunk)... inkább 10 évig még MI-8/17. Na de itt is a baj! Miért kell ezt a helikopter tendert is így intézni? Van még repidő a minyókba, miért nem lehet Őket nagyjavítani... lenne 10 év lauf! A laufot persze nem ellinkeskedni, hanem szép lassan beszerezni jó gépeket.
Szállítógép ugyanaz. Mi a frászért kell végletekben gondolkodni? Komplett új flottacsere??? Van még repóra a AN-26-okban. Nem tudom elhinni, hogy 3 év alatt ne lett volna pénz kiválasztani a megfeleő típust és abból az elsőt beszerezni.
Honnan ered ez a f@szság, hogy nekünk egyszerre kell mindent cserélni??
Annyi használt jó teknika van nyugaton eladósorban, hogy már a szárazföldieknél is fel lehetett volna mutatni egy-két dolgot,, ha másért nem mutatóba,,, reményt ébreszteni a katonákban és az adófizetőkben... bennünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Milyen helikopter beszerzés?Milyen szállító beszerzés?

Álomvilágban élsz!

"Fasz van itten,nem kincs!"
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nehh... megint eszembe jutott. Ahányszor MH fejlesztés szóba kerül, mindíg ez a pofa ugrik be.
http://youtu.be/JOlw8RW8YGI
Elnézést.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 045
113
A szállítógép beszerzést hivatalosan is lefújták.
A helikopter beszerzésnél megy a maszatolás még, de elkülönített pénzmag nincs rá.
A jövő évi költségvetés -4 milliárd.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
An-26 sokat nem akarták kompletten lecserélni, csak az üzemidejüket kitolni a 3 másik gép használatával.
Egyébként elnézést a falsh infoért , Én erről valahogy lemaradtam hogy lefújták szállítógép beszerzést :(
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 285
113
Nem csak hogy lefújták, de Kecsón azt sem tudják, miből fogják a maradék két Antonovot fenntartani, mert úgy alávágtak a költségvetésnek.
Sajnos Simicskának nem fegyvergyára van.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
A HM felszerelése,olyan mint a magyar foci....
A honvédség becsületét már csak az erőjükön felül teljesítő katonák tartják fent.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/10/11/15/A_honvedelmi_tarca_tobb_forrast_szan_fejlesztesre.aspx?source=hirkereso

A HM kiemelte: a jövő évi költségvetés tervezetében a honvédelmi fejezet fő számai összhangban állnak a kormány azon vállalásával, amely szerint, "eltérően a korábbi ciklusoktól", a honvédelemre fordított források nem csökkenhetnek tovább. A tárca 2014. évi támogatási előirányzata mintegy 213 milliárd forint, amelyet a bevételi előirányzat tervezetten több mint 28,8 milliárd forinttal egészít ki, így a tárcánál rendelkezésre álló költségvetési főösszeg 241,6 milliárd forint lehet. Az ez évi főösszeghez képest ez 191 millió forintos emelkedést jelentene - tették hozzá.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
A hadgyakorlat képei alatt az jutott eszembe, hogy a katonáknak nincs mit magukból szégyellni, de a vezetésnek, a csapatok rendelkezésére álló fegyverzet és harcászati felszerelés okán azt tudnám mondani, hogy bújjanak az asztal alá....
Elég csak megnézni a mindössze 2 milliós Szlovénia katonáit...
Hende tényleg megtette, amit meg tudott pénz nélkül. Próbált némi morális rendet is tenni, nem tudom mit lehet érezni e téren. Akik benne vannak a gépezetben ezt biztosan jobban tudják.
Ami külső szemlélőnek lejön, hogy megy az egyébként minden kormánytól megszokott sikerpropaganda, ugyanakkor megint sikerült egy évvel öregebbé tennünk a hadrendben lévő fegyverzetünk és felszerelésünk, felújítások, friss beszerzések nélkül.
Sajnos most már érezni a választások közeledtét, hisz stadionokra láthatóan semmi nem drága, miközben a focink ott van ahol egyébként a realitások okán való is. Már biztosra vehető a Honvédség a 2014-es év vesztese lett ,ez tisztán látható és ez szégyen. Különösen egy olyan ciklusban, ahol volt iszapkatasztrófa, Afgáni misszió, hóhelyzet és eddig nem tapasztalt árvíz. Ahol is katonáink, úgy érzem egész jól tették a dolguk, a szegényes és gyatra felszerelésük ellenére is.
A politika azonban ennyire értékelte őket, eddigi tevékenységüket és a haza védelmének ügyét.
Ennyit ad pénzben rájuk és az előttük álló, még nem látható feladatok megoldására.
Mondom ezt, elkötelezett jobboldali emberként is.
Sajnos ez van.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
H<i>ende tényleg megtette, amit meg tudott pénz nélkül. Próbált némi morális rendet is tenni, nem tudom mit lehet érezni e téren.</i>

ezt komolyan gondolod???????