A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 839
113
De volt fejlesztés az idén , mi például kaptunk egy új nyomtatót. Igaz a járművekhez már nem kaptunk a zárlatos akkisk helyet újakat. De se baj nyomtatni már tudunk, jelentéseket megtudjuk írni. De most már csak egy újabb számítógép kellene, mert pentium2 (hdd:10gb, ram:128mb) nem nagyon birja már.

Egyik szemem sír, a másik meg üveg ;(
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 123
7 053
113
Luthero, majd kaptok 3D nyomtatót és olyan haditechnikát nyomtattok magatoknak, amilyet akartok.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem hiszem, hogy lesz pénz "patronra" a nyomtatóba... De a 3D nyomtató valóban meg lesz, mert ugye "bár nem lesz semmi, de lehetne".
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Pákozdi csatával kapcsolatos feljegyzés" Bár a hadsereg fiatal honvédekből állt, a hadvezetésben rutinos tisztek foglaltak helyet. "
Csak a sok tisztes eltorzulósásos dolgok kommentjeihez röviden.

<b>Magyar</b> vs Horvátok <b>27000fő</b> vs 35000-40000 fő valahol 50.000 írnak.
Veszteség <b>7</b> vs 100-200

Inkább egy Görgey Artúr vagy Erwin Rommel koponya legyen velünk, mint 5000 + Katona.

A mai modern háborúkban ez az arány szerintem még jobban eltorzult , ma egy 5000 fő sereg eltud kalapálni 50.000Fő sereget megfelelő modern vezetéssel és új technikai felszereléssel.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Kérdésem akkor , szerinted mi kell egy jó hadsereghez ? Sok hülye baka, vagy értelmes tisztek? Te magad írtad nemrég hogy olyan hülyék akarnak csatlakozni a Honvédséghez , hogy fejed fogod.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Desertfox
1. Nincs megfelelő felszerelés.
2. A tisztekről miért feltételezed, hogy a többségük rátermett, pláne, hogy rutions? Ráadásul célozgattak is rá már többen is, hogy java részüket le is cserélik/cserélték, amikor más kerül/került kormányzásra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 545
113
desertfox

Kellenek tisztek és nem hülye bakára van szükség hanem képzett bakára.Az a baj,hogy fingod sincs arról,hogy ez miként működik csak osztod az észnek gondolt hülyeségedet.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Jó rendben elfogadom.
Mennyi idő kell egy képzett baka kiképzéshez ?
Mennyi idő kell egy képzett tiszt kiképzéséhez ?
Naivan kérdezlek téged mint szakmában járatost.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
desertfox

Tudom, nem engem kérdeztél, de ne vedd zokon, ha én is válaszolok a kérdésedre.
Én még 2 évet tanultam egy őrmesteri rendfokozatért tiszthelyettes-képzőn Szentendrén. A szárazföldi fegyvernemi szakokon (lövész, tüzér, harckocsizó, felderítő) volt 2 év, míg minden máson 1év. Ez elég tömény katonai szakanyaggal kitöltött 2 év volt nagyon kevés egyéb töltelék tantárggyal. Nem néhány hónap egy igazi parancsnok felkészíse, ahogy a 7végén írtad. A harcászatot összfegyvernemi zászlóalj szintjéig kellett megismernünk. Egy tiszt felkészítése is beleférne 2 évbe, ha polgári diplomával már rendelkezik és nem a katonai főiskolán adnának neki. És a 2 év után is csak zöldfülü kezdőként kapja meg a beosztását.
A harc- és hadvezetés nagyon nagy tananyag, csak ezt a civilek nem képesek megérteni. Ha egy haditech. honlapon is lebirkázzák azokat akik tanulták és tapasztalták, olyanok akik minden tudásukat a Top Gun és Rambó filmekből szerezték mi várható a politikusoktól.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 545
113
desertfox

A Tengerészgyalogságnál 1 éves a hadnagy képzés úgy,hogy már diplomával kezded meg(itt csak azt tanulja meg ami egy hadnagy dolga).Ha valaki tovább akar lépni akkor el kell mennie egy tanfolyamra és úgy lesz belőle magasabb rendfokozatú tiszt.Egy baka kiképzése intenzív kiképzés mellett fél év.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@ijasz Köszönöm a választ, pont ezt próbáltam felderíteni.

Pont erre szeretem volna rávilágitani hogy nehezen sok pénzért kiképzett és tapasztalt tiszteket szeretnétek állandóan lecserélni a friss bakákra.

@dudi ne haragudj engem a hazai lehetőségek és szabályok érdekelnek. Az hogy Afrikába valami bábállamba mint Véres Gyémánt c. filmben tiszt lesz valakiből 1 hónap után, az nem érdekkel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 545
113
desertfox

Itt kezdődnek a gondok...Lehet nem szeretni az amikat(én sem szeretem őket)de azt gondolni,hogy szar tiszteket képeznek orbitális butaság!Amúgy az angolok is egy év alatt képeznek hadnagyokat...

Nálunk 4 év alatt lesz valakiből hadnagy.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 545
113
desertfox

Írd már le nekem,hogy mikor nyert utoljára tisztán magyar sereg magyar tiszti karral háborút?Elárulom neked,hogy soha nem fordult még ilyen csoda elő...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem Te írtad.
Te csak azt írtad " Még tovább torzult az állománytábla"
Elején nem is neked írtam.
@Dudi szusszaa.
Nem azt írtam hogy az Amerikai kiképzés rossz ! ! <b>Hanem hogy nekünk hazai viszonylatokba kell gondolkoznunk</b>. Ne kérdezd hogy miért tart eddig , de valószínűbb mint ijasz esetében is nagyobb és összetettebb tudást adunk tisztjeinknek.
Nem hiszem hogy az Amerikai oktatási rendszer jobb lenne mint a Magyar , de lehetséges azt sem zárom ki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 545
113
Még mielőtt tévútra viszed magad!Az 1848-49-es szabadságharc magyar tisztjei osztrák iskolákban kaptak képzést!!!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ismerem a történelmet , tehát nem viszem magam tévútra nyugi :)
Maradjunk egy közeli példánál
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar%E2%80%93szlov%C3%A1k_kis_h%C3%A1bor%C3%BA