A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 560
113
<blockquote rel="zotyek78">Szerintem egyik se fejlesztené normálisan... Hiába mond bárki bármit. :S

Ezért kell a HTKA-t kormányra juttatni :D Minden megszületett gyerek után új hadigyárat alapítunk!</blockquote>

Kár, hogy csődbemenne az ország, igaz nem sokan mernék kérni a pénzüket.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Először párizsiról beszélsz, utána meg lilahagymáról... Ha jól sejtem... A szántás nem tudom, hogy jön ide... :)
 
D

danielblack

Guest
Egyébként a lezárt ,,építsünk honvédséget" topik készítőjének válaszul: Max a személyi felszerelés cseréjére lehet szerintem reális esély az elkövetkezendő 4 évben. Esetleg aláírnak valami papírt a helikopter kérdés rendezésére.
Véleményem szerint a jelenlegi ruha-személyi felszerelés mennyiség pont elegendő mennyiségű lenne a szükséges méretű tartalékos állomány létrehozásához. Azaz én felduzzasztanám a tartalékosi állományt úgy 15.000 főre minimum... És lenne nekik boci ruha, Ak-63, Pkm, Rpg is stb... :)
 
D

danielblack

Guest
A szerződésesek meg modern felszerelést kaphatnának. A tartalékosok haza is vihetnék a felszerelésüket, kivéve a fegyvert. Bár én fegyver párti vagyok. Ha egy katona a seregben kezelhet drága, és potens fegyvereket, akkor miért ne tarthatna otthon is egy pisztolyt? ...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Oda nem kell pisztoly...
http://www.youtube.com/watch?v=qxtHtPK2MH8&feature=share&list=TLBtB4BZoSGRUK7jFa07pnEa2CbDgtqV_D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mackensen , mindig szakadok ezen a csávon :D
Fegyverbe a pisztoly az tényleg sokat nem ér , de Svájci minta nem lenne rossz bár nem tudom hogy ez mi esetünkbe müködő képes képlet lehetne , minden népnek más a habitusa. ŐŐŐ finoman fogalmazva. Itt lenne fegyo a népnél csitt csatt lennének atrocitások nem is biztos csak itthon simán menne az "okosabb" része Ausztriába nővelni GDP-kent :D :D veszélyes gondolat az otthoni fegyvertartás
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
"Itt lenne fegyo a népnél csitt csatt lennének atrocitások ..."

Kicsit kevesebbet tessék hallgatni a hivatalos médiát, ne legyél politikus és ne nézd az embereket butának.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
A szerződésesek meg modern felszerelést kaphatnának. A tartalékosok haza is vihetnék a felszerelésüket, kivéve a fegyvert. Bár én fegyver párti vagyok. Ha egy katona a seregben kezelhet drága, és potens fegyvereket, akkor miért ne tarthatna otthon is egy pisztolyt? ...

Az atlag magyar idegrendszeri es kulturallapotnak nem is kene mas mint egy toltott pisztoly otthon. Nem sok olyanrol olvasnank hogy a szomszedba atrugott labda miatt osszeverekdtek a szomszedok mert mind tuzharcal kezdodne es vegzodne.
 
D

danielblack

Guest
Véleményem szerint, egy katona képes kell, hogy legyen felelőség teljesen bánni a fegyverével. Tuti van kivétel, azonban nem hiszem, hogy baj lenne a biztonságos fegyvertartásból. Nem kell indok szerintem a fegyvertartáshoz. Max annyi h lakás- család- vagyon védelemre is jó. Szerintem az a lényeg, hogy egy munkája során fegyverrel foglalkozó személy otthon is tarthasson könnyedén fegyvert, ha szeretné. Pár fejbelőtt betörő az esti hírekben, és tuti kedvét szegné pár embernek a lopástól. A volt iskolámban például volt egy tisztességes tanár, akit lecsuktak mert idősekhez tört be... Senki sem gondolta, hogy ilyenre képes. Jól mutatott volna egy söréttel a fejében.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Véleményem szerint, egy katona képes kell, hogy legyen felelőség teljesen bánni a fegyverével. Tuti van kivétel, azonban nem hiszem, hogy baj lenne a biztonságos fegyvertartásból. Nem kell indok szerintem a fegyvertartáshoz. Max annyi h lakás- család- vagyon védelemre is jó. Szerintem az a lényeg, hogy egy munkája során fegyverrel foglalkozó személy otthon is tarthasson könnyedén fegyvert, ha szeretné. Pár fejbelőtt betörő az esti hírekben, és tuti kedvét szegné pár embernek a lopástól. A volt iskolámban például volt egy tisztességes tanár, akit lecsuktak mert idősekhez tört be... Senki sem gondolta, hogy ilyenre képes. Jól mutatott volna egy söréttel a fejében.

Elismerem hogy a katonak ilyenek de bizony akad a MH ban eleg egyenruhas is. Aztan ezeknek meg mar megint mashogy jar az agyuk. Lasd pl a romagyilkossagoknal.
De ez csak egy pelda.
A katonasag a tarsadalom tukre, es igy bizony nem adnek csak ugy tolott fegyvert a kezeb e otthonra.

Vannak kivetelek de most az atlagrol beszelunk. Sajnos ha a hazai viszonyokat kellene leirni egy szoval akkor az ORULET, vagy TEBOLY szavakat hasznalnam.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Mikor elolvasom a topik címét, állandóan ez az elmebeteg jut eszembe a gumipuskáival.
Elnézést mindenkitől...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Szerintem az ország védelme szempontjából mindegy, hogy otthon van-e a pisztoly(ráadásul pont egy pisztoly) vagy lezsírozva a laktanyában. Svájcban is már jópár éve megszünt a fegyvert hazacipelő rendszer. A felszerelést vihetik, a fegyvert nem. Nem is beszélve arról, ha valaki megritkítana egy "népes családot", vagy néhány kertjébe bemászó "fiatalt" (lássuk be, nem csak a galloknál van polgárháborúra lehetőség) egyböl lenne felület amivel az MH-t lehetne támadni..
 
D

danielblack

Guest
Nem a védelmi képességek növekedését várnám egy otthon tartott pisztolytól xDDD ne nézzetek már hülyének :-D Én csak megjegyeztem, hogy szerintem tarthatnának fegyvert a katonák (nem állami tulajdonút).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 473
77 246
113
Régen lehetett nem véletlen tiltották be az alanyi jogon fegyvert a katonának dolgot.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
En netudom hogy az othoni fegyvertartas mennyire jo otlet regen a szabadsagot jelkepezte egy kard vagy egy fokos de az is biztos hogy abban az idoben tobb embert oltek meg hataron bellul egy evben mint haboruban az ellenseg.
Ha fegyver lenne az atlag polgar kezebe mar reg megfelezodipott volna az orszag.
Az meg hogy a betoro ellen hasznlod... Szerintem hulyeseg mert a parna altt nem tarthatod. A fiokba nem tarthatod... /nem csk a torveny miatt ggyerekek stb./
Ha meg jon a betoro elotte mondod neki varj csak kicsit mr bunozo atugrok a szomszed szobaba kinyitom a fegyverszekrenyt majd az egyik kqzettabol kiveszem a pisztolyom majd a masikbol a skulot majd. Betoltok betarazok egyebek kirohanok a szobabol te addig legyszi ne mozdulj innet...
A fejbeloves meg durva kicsit az emberek nagyresze nem hidegveru gyilkos st 60% emberre loni se lenne kepes... Ha meg annyira kemeny valaki hogy a betorokkel szembeszaljon ahhoz nem kell pisztoly. Ha meg aztmondod hogy a batorsag miatt kell eleg egy nyilpuska eghy ily vagy egy kard macseta is de meg egy erosebb csuzli is. Vagy akar egy vascso. De a legegyszerubb ha hallod a betorot a lakasodba a rendor hivasa... Ha meg radtamadnak almodba akkor meg aztan hiaba vwn pisztolyod vagy akar gepfegyvered nem szamit. Ha meg az udvarodba tor be es latod azert igazan folosleges es kegyetlen dolog embert olni /3 paradicsom nem er tobbet mintt egy emmber elete vagy egessege ha meg nem ra losz egy riasztofegyver boven eleg.../ de aki annyira parazik tartson jyilpuskat azt agyerkek nem huzak fel de ha valakire rafogod osszefossa magat. Es legalis