A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A németek kiakadtak, hogy német tankokkal támadnak a törökök... Ezektől se szabad semmit venni... Mire számítottak? Nem konfetti szórásra vannak a harckocsik...

Erről írtam feljebb legalább kétszer az elmúlt években. Nem megbízható beszállítók, nem szabad semmit vásárolni tőlük. Korszerű harckocsi ügyben ezért a zsidó technikát preferálom, azoknak nem lesznek averzióik!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
A németek kiakadtak, hogy német tankokkal támadnak a törökök... Ezektől se szabad semmit venni... Mire számítottak? Nem konfetti szórásra vannak a harckocsik...

Szerintem a kormány is tudja ezt és agyal is, hogy fegyverben, mit, honnan vegyünk. Nem véletlen hogy sokat hezitálunk, nem csak a tutyimityiság az oka. Némi fényt látni az alagút végén, a V-4 irányába tett tapogatózással. Illetve, a Török, dél koreai, izraeli, kapcsolatokkal. Reméljük lesz belőle valami katonai téren.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem a kormány is tudja ezt és agyal is, hogy fegyverben, mit, honnan vegyünk. Nem véletlen hogy sokat hezitálunk, nem csak a tutyimityiság az oka. Némi fényt látni az alagút végén, a V-4 irányába tett tapogatózással. Illetve, a Török, dél koreai, izraeli, kapcsolatokkal. Reméljük lesz belőle valami katonai téren.
Számunkra a lengyel, cseh, szlovák az az a v4 választás lenne a legideálisabb. Azzon belül is főként a lengyelek. Egy kicsit nézzük más szemszögből.
Tegyük fel hogy az usa/nyugati vasakat veszünk pl 200 milliárdért. Ha az egyszerű átlagember szemszögébből nézzűk mi lenne az első reakciója? Most csak durva példák jönnek. Baz...eg erre elbasznak 200 milliárdot közben meg a kórházban lassan éhendöglik a be......
Na benyaltunk az usákoknak....... ilyen és ehhez hasonló szövegek jutnának rögtön az eszükbe.
Bejelentik hogy az oroszoktól veszünk 200 milliárdét vasakat.
Jónép: Nézd meg hogy ki...ja putyint, továbbá a fenti hasonló értelmezési szövegek. Nem beszèlve a liberál terorrol.
Bejelentik 4 évre lebontva 300 milliárdét vásárolunk fegyvereket főként lengyelektől és a v4 től.
Mi fog következni: egyrészt az emberek fogják mondogatni a magukékat, de közel se olyan mértékben mint a fenti felvázolt vonalon. 1-2 hónap és el fognak siklani felette. Mert az átlagembert a világpolitikában is mit lát? Mivel tőmik tele a fejét? Amitől megcsömöl.
Szhiologia az egész. Ma magyarországon a lengyel szó halatán mi jut eszébbe az embernek?
Na ugye. Ma magyarországon egy esetleges lengyel/v4 beszerzést jobban le tudnak komunikálni úgy hogy abból pár hónap múlva jól jöjenek ki belöle. Mèg akkor is ha az a beszerzés elérnè a 300-350 milliárdos állomhatárt 4 évre lebontva.
Magyarán a jó néppel le tudod nyeletni á ez csúnya szó inkább el tudod fogadtattni.
A távol keleti az pont a határron fekszik. Amit kérdéses hogy fogadja a jónép.
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Erről írtam feljebb legalább kétszer az elmúlt években. Nem megbízható beszállítók, nem szabad semmit vásárolni tőlük. Korszerű harckocsi ügyben ezért a zsidó technikát preferálom, azoknak nem lesznek averzióik!

Teljesen egyetértek! Ha a német úgy ítéli meg a helyzetet, nem szállít alkatrészt, lőszert stb. Az idősebbek közületek talán még emlékeznek arra, amikor a '90-es évek elején a volt NDK néphadseregének felszereléséből szerettünk volna vásárolni haditechnikát, az NSZK a jugoszláv polgárháború "közelsége" miatt nem volt hajlandó belemenni az üzletbe...
Ha ami cuccot veszel detto, ha nem az amik elképzelése szerint alakulnak a dolgok, leállítanak mindent.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem a kormány is tudja ezt és agyal is, hogy fegyverben, mit, honnan vegyünk. Nem véletlen hogy sokat hezitálunk, nem csak a tutyimityiság az oka. Némi fényt látni az alagút végén, a V-4 irányába tett tapogatózással. Illetve, a Török, dél koreai, izraeli, kapcsolatokkal. Reméljük lesz belőle valami katonai téren.

Pontosan tudják mi a kotta, az elköteleződés egy (regionális)nagyhatalom felé sose vezetett jóra, legalábbis a mi szempontunkból.
Ezért erős a tájékozódás a vezetésünk részéről a cseh-lengyel vonal felé és tartózkodás a régi NATO államokat illetően.
Szubjektíve a lengyel kapcsolatot erősíteném a fegyverkezés technikai vonatkozásában.
Ha már venni kell.
Amúgy nem lehet nem észrevenni, hogy pl csehek se nagyon erőltetik a T-72, Mi-35, 17, cserét, szó van róla, hogy folyamatban, de egyelőre ott se rángatják az istrángot.
Kivárnak, mint mi.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Teljesen egyetértek! Ha a német úgy ítéli meg a helyzetet, nem szállít alkatrészt, lőszert stb. Az idősebbek közületek talán még emlékeznek arra, amikor a '90-es évek elején a volt NDK néphadseregének felszereléséből szerettünk volna vásárolni haditechnikát, az NSZK a jugoszláv polgárháború "közelsége" miatt nem volt hajlandó belemenni az üzletbe...
Ha ami cuccot veszel detto, ha nem az amik elképzelése szerint alakulnak a dolgok, leállítanak mindent.

Akkor a Mi-24, L-39 hogy került ide?
Adtak volna (el) Paladint is tömegével.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Pontosan tudják mi a kotta, az elköteleződés egy (regionális)nagyhatalom felé sose vezetett jóra, legalábbis a mi szempontunkból.
Ezért erős a tájékozódás a vezetésünk részéről a cseh-lengyel vonal felé és tartózkodás a régi NATO államokat illetően.
Szubjektíve a lengyel kapcsolatot erősíteném a fegyverkezés technikai vonatkozásában.
Ha már venni kell.
Amúgy nem lehet nem észrevenni, hogy pl csehek se nagyon erőltetik a T-72, Mi-35, 17, cserét, szó van róla, hogy folyamatban, de egyelőre ott se rángatják az istrángot.
Kivárnak, mint mi.
Am van egy olyan érzésem, hogyha egy kicsit több vezető szerepet kapnak a lengyelek, idővel közös haditechnikai projektek is indulnak, ami szerintem nem lenne hülyeség. Nem csak beszerzés, de fejlesztések terén is hasznos lehetne, mondjuk a lengyel, a cseh, a szlovák, és a magyar T-72-ket pl egy közösen kiötölt egységes típussal cserélni. Ahogy mondjuk IFV terén is hasznos lehetne.

Persze bilibe lóg a kezem. :)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Am van egy olyan érzésem, hogyha egy kicsit több vezető szerepet kapnak a lengyelek, idővel közös haditechnikai projektek is indulnak, ami szerintem nem lenne hülyeség. Nem csak beszerzés, de fejlesztések terén is hasznos lehetne, mondjuk a lengyel, a cseh, a szlovák, és a magyar T-72-ket pl egy közösen kiötölt egységes típussal cserélni. Ahogy mondjuk IFV terén is hasznos lehetne.

Persze bilibe lóg a kezem. :)


Persze úgy látom én is, hogy a lengyelek és nem MO lesz a kelet-európai NATO és EU tagállamok szószólója. A nagyobb maga alá gyűri a kis országokat... Eddig is ezt láttuk máshol, miért lenne ez pont velümk másképpen?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Az L-39 kiképző (nem harci), a Mi-24 meg '95-ben érkezett...
Végül is a svédek vásárolták meg a volt Volksarmee BMP-1 és MTLB harcjárműveit.

Mi akkor komolyan érdeklődtünk páncélozott lövészszállító járművek iránt, le kellett cserélni a D-944-est. A Volksarmee fegyverzetét a Bundeswehr vette át, bennünket a BMP-1/-2, MTLB és SPW-70 (BTR-70) érdekelt. Tervben volt továbbá tüzérségi eszközök, valamint keletnémet gyártású AK gépkarabélyok beszerzése is.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and tonyo

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A németek kiakadtak, hogy német tankokkal támadnak a törökök... Ezektől se szabad semmit venni... Mire számítottak? Nem konfetti szórásra vannak a harckocsik...
Én is kiakadnék a helyükben: nem vették meg a legújabb upgradeket, meg nincs opciós szerződés a kieső járművek pótlására. Még tuti el lehetett volna adni nekik némi vezetéstechnikai tréninget is. Erre most tele lesz a sajtó TOW-lyukas Leókkal. Kinek hiányzik az ilyen blama?!?! :p
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szerintem a kormány is tudja ezt és agyal is, hogy fegyverben, mit, honnan vegyünk. Nem véletlen hogy sokat hezitálunk, nem csak a tutyimityiság az oka. Némi fényt látni az alagút végén, a V-4 irányába tett tapogatózással. Illetve, a Török, dél koreai, izraeli, kapcsolatokkal. Reméljük lesz belőle valami katonai téren.
Ugyanmár.... Derék politikusaink az elmúlt évtizedekben bármitől csuklottak, ha "fenn is kellett volna tartani" és nem lehetett EjU-s pénzt rá eltapsolni.
Ha odaállítasz bármelyik nyugati ország tetszésszerű fegyvergyártójához kápéval, hogy akkor én most vennék tőled 100 tankot, akkor csak a pénztárgépek kattogását hallgatod. Max majd lesz némi sajtónyilvános műnyavíkolás politikai fronton.
Persze, amikor az a "honvédelmi eszközbeszerzés", hogy körbesírunk minden vezető hatalmat, hogy segílynek adjon már valami bármit, ami hardvernek tűnik a közvélemény szemében, ott már szükség van némi politikai rokonszenvre is.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ha odaállítasz bármelyik nyugati ország tetszésszerű fegyvergyártójához kápéval, hogy akkor én most vennék tőled 100 tankot, akkor csak a pénztárgépek kattogását hallgatod.

igen, a grazi, magánorvosokét.

piszkosul nem úgy működik, hogy bemegyek a Tescoba és leveszek a polcról száz tankot....

ez nem World of Tanks...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ha odaállítasz bármelyik nyugati ország tetszésszerű fegyvergyártójához kápéval, hogy akkor én most vennék tőled 100 tankot, akkor csak a pénztárgépek kattogását hallgatod.

igen, a grazi, magánorvosokét.

piszkosul nem úgy működik, hogy bemegyek a Tescoba és leveszek a polcról száz tankot....

ez nem World of Tanks...

Belaruszban erre mondták nekünk, hogy "lakossági beszerzés". ;)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mi akkor komolyan érdeklődtünk páncélozott lövészszállító járművek iránt, le kellett cserélni a D-944-est. A Volksarmee fegyverzetét a Bundeswehr vette át, bennünket a BMP-1/-2, MTLB és SPW-70 (BTR-70) érdekelt. Tervben volt továbbá tüzérségi eszközök, valamint keletnémet gyártású AK gépkarabélyok beszerzése is.


De, ahogy látom, nem lett ebből semmi sem... De én erről a tervről nem hallottam, bár akkoriban is próbáltam követni ezeket az eseményeket. Valamilyen forrásod van ezzel kapcsolatosan?