A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 888
113
Ha a zlj. av. ütegeihez vennénk 120-as Rakot, az Rosomak alvázon lesz, akkor viszont illene Rosomak APC/IFV-t is beszerezni, hogy a zászlóaljon belül egységes legyen a platform:)
Szerintem odákat zengenének ha vennénk egy századnyi Rakot és 3-4 zszl nyi Rosomákot. Mert amilyen szinten lent vagyunk még ez is csodaszámba menne.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Vótmá?
nem tudom hová, sajna elválaszthatatlan a belpoltól, de finoman szólva... ha van jobb ötlet, tegyétek át oda, oké?
https://444.hu/2018/01/23/a-magyar-...y-nehol-meg-a-sajat-kormanyanak-is-ellentmond

.....
Domány András szerint „itt az a lényeg, hogy egy magyar kormányzati hivatalnok egy folyóiratban szembemegy a saját kormánya politikájával”, és „lényegében kétségbe vonja egy szomszéd ország kormányának legitimitását”. Ezen túl persze az is kérdés, hogyan jelenhetnek meg ilyen írások a TEK folyóiratában vagy éppen a Magyar Honvédség hivatalos lapjában.

És hogy mi visz rá egy magyar katonatisztet, hogy ilyen következetesen és elszántan propagálja az orosz álláspontot.

....

(Lehet fogadni: Eu-ból vagy NATO-ból repül előbb az ország?)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 367
113
Vótmá?
nem tudom hová, sajna elválaszthatatlan a belpoltól, de finoman szólva... ha van jobb ötlet, tegyétek át oda, oké?
https://444.hu/2018/01/23/a-magyar-...y-nehol-meg-a-sajat-kormanyanak-is-ellentmond

.....
Domány András szerint „itt az a lényeg, hogy egy magyar kormányzati hivatalnok egy folyóiratban szembemegy a saját kormánya politikájával”, és „lényegében kétségbe vonja egy szomszéd ország kormányának legitimitását”. Ezen túl persze az is kérdés, hogyan jelenhetnek meg ilyen írások a TEK folyóiratában vagy éppen a Magyar Honvédség hivatalos lapjában.

És hogy mi visz rá egy magyar katonatisztet, hogy ilyen következetesen és elszántan propagálja az orosz álláspontot.

....

(Lehet fogadni: Eu-ból vagy NATO-ból repül előbb az ország?)

Pont most olvastam.Mondjuk azt nem értem,hogy valaki nem mantrázza azt amit a kormány(ha csak azt lehet azt hívják diktatúrának).És most ezt talában értem nem erre a konkrét esetre.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Sztem jobb helyen páros lábbal dobnák a seregből.

(most elképzelem ,hogy vki ezt héber nyelven tolná az IDf folyóiratában)
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Sok a bizonytalanság a típusokat illetően, egyelőre csak találgatunk, az összes nagyobb volumenű beszerzésénél nemzetközi pályázatot fog kelleni kiírni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 367
113
Sztem jobb helyen páros lábbal dobnák a seregből.

(most elképzelem ,hogy vki ezt héber nyelven tolná az IDf folyóiratában)

Ebben egyébként semmi kivetnivaló sincs tekintve,hogy még a vak számára is vilagos,hogy a kormányunk nem akar sem kelet sem nyugat felé elköteleződni.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 702
3 949
113
Amit én eddig hallottam, de hangsúlyozom, hogy csak hallottam, ha a honvédség igényelné, akkor a 6x6-os félplatós alvázon ki lehetne alakítani egy 120mm aknavető hordozó járművet, valamint a Mistral-Atlas álvány kerülhetne rá az Unimogról.
A 6x6-os életképesnek tűnik a kisebbekhez képest, szerény véleményem szerint az aknavető, mistral jó elképzelés.
Jópofa lenne egy sorozatvető és esetleg egy légvédelmi gépágyús verzió is (olyasmi, mint a szerbeknél a PASARS).
Hát erről regélünk szerintem itt többen. Kész termék gyártási jogát kell megvenni, arra a gyártási technológiát szintén. Erre a legalkalmasabb a Rába. Nem sajátot fejleszteni abból, ami egyébként tucatjával elérhető a piacon, készen. Ráadásul egy saját fejlesztés végkimenetele mindig kétséges. "Liszensz, vagy licence". :)
Olyan is van a repertoárban. :)
Rába-Volvo buszok. A stencilt a Rába adta, meg ráakasztotta az árcédulát. Kétséges lett a végeredmény...:D
A Ceasarnál legalább a Rába tudna 8x8 as alvázat gyártani a löveghez...
A rába 8x8-as kocsiból az egész története során szerintem kb 1 félét csinált: a H22-est. Azt meg a 90-es évek közepén felhagyták és azóta is MAN HX32-esek jönnek hozzánk is. Azért a 8x8-as biztos nem olyan egyszerűen viselkedik terepen, mint a kisebbek (rakottan bonyolult helyzetben vidáman jópofa lehet, ahogy csavarodik az alváz pl.)
És hogy mi visz rá egy magyar katonatisztet, hogy ilyen következetesen és elszántan propagálja az orosz álláspontot.
A teremtő kompenzál....
Épp elég un. „atlantista” médiumot üzemeltet a honvédség. Ott van például a magyar honvéd című nyomorúság, ami „biztpol” cikkekben gyakorlatilag a u.s.embasszi szócsöve, és ráadásul a hangnem sem marad el ettől...
Nálunk a cégnél ingyen kipakolnak jópár példányt. De gondolom csak azért, hogy ne menjen remittendába.
Mindazonáltal az egész viharnak tűnik a biliben. Nem véletlen, hogy a négynégynégy megkezdte az őrjöngést...
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Pont most olvastam.Mondjuk azt nem értem,hogy valaki nem mantrázza azt amit a kormány(ha csak azt lehet azt hívják diktatúrának).És most ezt talában értem nem erre a konkrét esetre.

Egyre inkabb nyilvanvalo hogY a mi sokat es diktaturat kozelrol latott szemunk felosmeri azt a sajnalatos tenyt hogy a nyugaton (usa+eu) liberalis diktatura van. Ennek egyik legfontosabb Magyaroszagi szocsove a 444.

Ez sajna ennyire ecceru. Pedig valaha azzal promoztak a katomak kozott a natot hogy a varsoi szerzodessel szemben itt nemhohy megengedik egyenesn elvarjak az onallo gondolkdast.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Sztem jobb helyen páros lábbal dobnák a seregből.

(most elképzelem ,hogy vki ezt héber nyelven tolná az IDf folyóiratában)
Még jó, hogy nem diktatúrában élünk, ahogyan azt ti mantrázzátok, és szabad mást mondani, mint ami fentről, de tényleg nagyon fentről (Pl Brüsszel) jön.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A 6x6-os életképesnek tűnik a kisebbekhez képest, szerény véleményem szerint az aknavető, mistral jó elképzelés.
Jópofa lenne egy sorozatvető és esetleg egy légvédelmi gépágyús verzió is (olyasmi, mint a szerbeknél a PASARS).

Olyan is van a repertoárban. :)
Rába-Volvo buszok. A stencilt a Rába adta, meg ráakasztotta az árcédulát. Kétséges lett a végeredmény...:D

A rába 8x8-as kocsiból az egész története során szerintem kb 1 félét csinált: a H22-est. Azt meg a 90-es évek közepén felhagyták és azóta is MAN HX32-esek jönnek hozzánk is. Azért a 8x8-as biztos nem olyan egyszerűen viselkedik terepen, mint a kisebbek (rakottan bonyolult helyzetben vidáman jópofa lehet, ahogy csavarodik az alváz pl.)

A teremtő kompenzál....
Épp elég un. „atlantista” médiumot üzemeltet a honvédség. Ott van például a magyar honvéd című nyomorúság, ami „biztpol” cikkekben gyakorlatilag a u.s.embasszi szócsöve, és ráadásul a hangnem sem marad el ettől...
Nálunk a cégnél ingyen kipakolnak jópár példányt. De gondolom csak azért, hogy ne menjen remittendába.
Mindazonáltal az egész viharnak tűnik a biliben. Nem véletlen, hogy a négynégynégy megkezdte az őrjöngést...
Egy időben magam is vásárolója voltam az újságnak, sőt tavaly, míg a laktanyában laktam, nálunk is volt kipakolva pár újság, de tényleg olyan töménységben megy benne az atlantista propaganda, hogy jóérzésű ember gyomra azt már nem veszi be. És hiába Magyar Honvéd, magyar honvédről kb nem lehet benne olvasni, csak akkor, amikor statiszta egy amerikai hadgyakorlaton. Arra meg nem vagyok kíváncsi.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Sztem jobb helyen páros lábbal dobnák a seregből.

(most elképzelem ,hogy vki ezt héber nyelven tolná az IDf folyóiratában)
Észrevetted, hogy ez nem héberül, hanem magyar nyelven működő topic. Másrészt ez nem az IDF saját lapja. Harmadszorra, mégcsak nem is a magyar HM hivatalos honlapja, hanem egy civil fórum...Űgyhogy a hasonlításod erősen sántít..
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Szövegértési tanfolyamot is mellékelni kell talán?
Ugyanerről a tisztről, ha olyan cikket írt volna, hogy a trianoni álmokat ki kéne már hajítani az ablakon, és Oroszorszg mellé állni, olyan, mint felszállni a a szakadékba tartó vonatra, már habzó szájjal itt legalább öten megállapították volna, hogy micsoda hazarelárulgató egy fazon, hogy kerülhetett a TEK-hez, etc....
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Japan, Koreai, Sved, Finn, Lengyel, Olasz azert nem annyira... visszás(?), politikailag es gazdasagilag sem.

Ahogy az angoloknak is, de peldaul az ukran saxonok az aljat kepezik. Felek mi sem jarnank sokkal jobban.
Szerintem nagyobb kockázat a németekhez dörgölőzni. Alapvetően egyetértek amúgy veled, én elsősorban a közvetlen közelben(cseh-lengyel) és a távolkeleten(szingapúri, japó, koreai) nézelődnék de Dél-Afrika hadiipara is elég jó.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
"Ühüm",
Mi is AZ?

Az árcédulát, a teljesítményt és a hasonló(de általában jobb) konkurenciát is figyelembe véve?
Az ár most lényegtelen, azt sokminden befolyásolhatja(pl politika) de azt ugye te sem gondolod komolyan hogy nincs világszínvonalú technikájuk a franciáknak? Kell néhány példa?
Leclerc MBT, egy rakás irányított és nem irányított páncéltörő rakéta, Rafale és a teljes fegyverzete(a lézerbombájuk elég komoly vagy ott a MICA), lopakodó fregattok, ASM és SAM fegyverzet, Cesar önjáró löveg.

Szereltél már eredeti francia tervezésű és gyártású cuccot? Akkor megvilágosodol hogy mi is az abszulutte tökéletesség.
Egyébként a franciáknak is vannak jó cuccaik.
Traktort és autót igen, utóbbiból az olaszt jobban utálom.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 755
113
A 6x6-os életképesnek tűnik a kisebbekhez képest, szerény véleményem szerint az aknavető, mistral jó elképzelés.
Jópofa lenne egy sorozatvető és esetleg egy légvédelmi gépágyús verzió is (olyasmi, mint a szerbeknél a PASARS).

Olyan is van a repertoárban. :)
Rába-Volvo buszok. A stencilt a Rába adta, meg ráakasztotta az árcédulát. Kétséges lett a végeredmény...:D

A rába 8x8-as kocsiból az egész története során szerintem kb 1 félét csinált: a H22-est. Azt meg a 90-es évek közepén felhagyták és azóta is MAN HX32-esek jönnek hozzánk is. Azért a 8x8-as biztos nem olyan egyszerűen viselkedik terepen, mint a kisebbek (rakottan bonyolult helyzetben vidáman jópofa lehet, ahogy csavarodik az alváz pl.)

A teremtő kompenzál....
Épp elég un. „atlantista” médiumot üzemeltet a honvédség. Ott van például a magyar honvéd című nyomorúság, ami „biztpol” cikkekben gyakorlatilag a u.s.embasszi szócsöve, és ráadásul a hangnem sem marad el ettől...
Nálunk a cégnél ingyen kipakolnak jópár példányt. De gondolom csak azért, hogy ne menjen remittendába.
Mindazonáltal az egész viharnak tűnik a biliben. Nem véletlen, hogy a négynégynégy megkezdte az őrjöngést...

Itt vannak valami teherautós referencia képek még 8 évvel ezelőttről.
http://www.flickriver.com/photos/pepictures/sets/72157648846479487/
Amúgy tényleg ha már szóba hoztad, a H22 és kortárs Rába járművei mekkora darabszámban leledzenek a Honvédségnél? Gondolom kis darabszámmal, de szolgálatban vannak ha az Uralok netán Dac-ok, benzines Uralok, Krazok is megvannak még. Amúgy a Mistralos Unimogok is +20 évesek már, mielőtt még valaki bármi újat pakolna rájuk. Viszont belefutottam ebbe a zöld csodába, ebből van vajon rendszerben? Mert ugye szerintem mindenhova nem kell a H. 2010-es képek:
http://www.flickriver.com/photos/pepictures/15162345184/
http://www.flickriver.com/photos/pepictures/15162345334/
 
  • Tetszik
Reactions: Star Trek86