A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ilyenkor ilyen kijelentéseken egy cseppet elgondolkodik az ember a kijelentő értelmi képességein. Másrészt az a baj hogy a mai világban a szülők lassan a termekbe is kocsival vinnék be a nebulókat. Tény hogy egyrészt érthető is egyéb okokból. De a reggeli sétát mozgás hiányát legalább valamivel pótolni kellene. Tény az is hogy az oktatási rendszerünk,gyakorlat már idejétmúlt, kellene finomítani rajta. Na mindegy én nem megyek bele mert órákon keresztül lehetne vitázni róla.

Bocs, ne keverjük az egészséges életmódot az iskolai lőtérrel...

Anno vidám szocializmus vége, 1980as évek vége megvolt ennek a hazafias izének a (kötelező) komcsi változata. Igaz döglődött... de láttunk gumi kézigránátot, honvédelmi vetélkedőt, bezárva azzal, hogyan néz ki a vasfüggöny, ha átmászik a zimperialista kém. Ja meg ócska fekete fehér filmek a szalagos vetítőből. hogy milyen dicső a Néphadsereg, vagy hogy bújjunk a konyhaasztal alá, ha a gonosz imperialisták ránkdobják az atombombát.
Értelme zérópontnulanulla. Ennek a mostani Fidesz gyámságos akárminek sincs több.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 053
18 757
113
Bocs, ne keverjük az egészséges életmódot az iskolai lőtérrel...

Anno vidám szocializmus vége, 1980as évek vége megvolt ennek a hazafias izének a (kötelező) komcsi változata. Igaz döglődött... de láttunk gumi kézigránátot, honvédelmi vetélkedőt, bezárva azzal, hogyan néz ki a vasfüggöny, ha átmászik a zimperialista kém. Ja meg ócska fekete fehér filmek a szalagos vetítőből. hogy milyen dicső a Néphadsereg, vagy hogy bújjunk a konyhaasztal alá, ha a gonosz imperialisták ránkdobják az atombombát.
Értelme zérópontnulanulla. Ennek a mostani Fidesz gyámságos akárminek sincs több.

Hány éves vagy, hogy ezt a marhaságot így összehoztad ?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Talán még nagyobb a bürokrácia mint itt....
Plusz hirtelen lett a volt feleségemmel egy peres ügyem, anyámra is napont 2x rá kell nézni... Szóval valaki a jelek szerint megcsinálta a vudubabámat:(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 053
18 757
113
Iskolai lőterek? :D Még a rendőrségnek sincs normális lőtere, mondjuk a PA-63-hoz elég egy homokozó is. Testnevelés órán meg max a foci meg a kézilabda a több. :D

Az iskolai lőterek nem ugyanazt jelentik, amire gondoltál. Ezek sport célú, alapvetően több funkciós épületek, bázisok lesznek. Ahol kispuska lövészetet lehet tanulni, sport lövészetet művelni, küzdősportokat gyakorolni. A körmendi tudomásom szerint ilyesmi lesz. Mondjuk középiskolások számára próbál kedvet csinálni a katonáskodáshoz esetleg, vagy csak szabadidő, sport célokat fog szolgálni. A régi MHSZ-ben is volt ilyen. Én, egykoron, emlékeim szerint, légpuskával testnevelés órán ismerkedtem meg és vásári, bucsui céllövöldékben. Középiskolában volt honvédelmi oktatás és nap. Itt már kispuskával lőttünk. Honvédelmi oktatás keretében sokféle tevékenységet műveltünk. Túrázás, tájékozódás, lövészet, akadálypályák, modellezés, rádió amatőrködés, stb. Szerintem valami hasonló vissza hozatalára készül a kormány és nem valami ördögtől való dologra. Majd kiderül persze. Megspékelve talán némi hazafias neveléssel, küzdősportokkal is. Na ez már kiverheti a biztosítékot balliberáliséknál.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Hát ő pedig pont úgy néz ki mint akinek felmentése volt tesiből...
Az jeletem, én voltam. Na nem mintha bármi értelme lett volna annak az órának. "Test" volt, "nevelés" nem. Csak ciszták a bokámba. Most meg csodálkozik a kiképző-gyógytornász, hogy milyen szűk tartományban mozog fel le a bokám. Ellenben sosem fordult ki terepfutásnál, és remekül lehet vele biciklizni.
Na szóval anno annak lett volna értelme, ha megtanítanak minket rendesen lenyújtani, megerősítik a derekunkat. De még futni se tanítottak meg - a tesitanár eleve totál tartáshibás volt, majd el is hízott mint egy hörcsög. Szóval egy minden napos matekórának most is több értelme lenne, mert nem hinném, hogy azóta bármerre is javulhatott a színvonal.:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az iskolai lőterek nem ugyanazt jelentik, amire gondoltál. Ezek sport célú, alapvetően több funkciós épületek, bázisok lesznek. Ahol kispuska lövészetet lehet tanulni, sport lövészetet művelni, küzdősportokat gyakorolni. A körmendi tudomásom szerint ilyesmi lesz. Mondjuk középiskolások számára próbál kedvet csinálni a katonáskodáshoz esetleg, vagy csak szabadidő, sport célokat fog szolgálni. A régi MHSZ-ben is volt ilyen. Én, egykoron, emlékeim szerint, légpuskával testnevelés órán ismerkedtem meg és vásári, bucsui céllövöldékben. Középiskolában volt honvédelmi oktatás és nap. Itt már kispuskával lőttünk. Honvédelmi oktatás keretében sokféle tevékenységet műveltünk. Túrázás, tájékozódás, lövészet, akadálypályák, modellezés, rádió amatőrködés, stb. Szerintem valami hasonló vissza hozatalára készül a kormány és nem valami ördögtől való dologra. Majd kiderül persze. Megspékelve talán némi hazafias neveléssel, küzdősportokkal is. Na ez már kiverheti a biztosítékot balliberáliséknál.

Apróságról elfeledkezel: akkor bizony állambácsi megmondta, mit tehetsz, mit sportolhatsz..Szóval a fent említettek jó részét nem igaszán művelhetted az állami, de legalábbis elelnőrzött kereteken kívül.

Az akkori magyar lakosság egészségügyi állapotát pedig nem hoznám példának, az csak a múltba révedők szemében volt olyan szép...
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Az iskolai lőterek nem ugyanazt jelentik, amire gondoltál. Ezek sport célú, alapvetően több funkciós épületek, bázisok lesznek. Ahol kispuska lövészetet lehet tanulni, sport lövészetet művelni, küzdősportokat gyakorolni. A körmendi tudomásom szerint ilyesmi lesz. Mondjuk középiskolások számára próbál kedvet csinálni a katonáskodáshoz esetleg, vagy csak szabadidő, sport célokat fog szolgálni. A régi MHSZ-ben is volt ilyen. Én, egykoron, emlékeim szerint, légpuskával testnevelés órán ismerkedtem meg és vásári, bucsui céllövöldékben. Középiskolában volt honvédelmi oktatás és nap. Itt már kispuskával lőttünk. Honvédelmi oktatás keretében sokféle tevékenységet műveltünk. Túrázás, tájékozódás, lövészet, akadálypályák, modellezés, rádió amatőrködés, stb. Szerintem valami hasonló vissza hozatalára készül a kormány és nem valami ördögtől való dologra. Majd kiderül persze. Megspékelve talán némi hazafias neveléssel, küzdősportokkal is. Na ez már kiverheti a biztosítékot balliberáliséknál.
Erre gondoltam én is csak így fejeztem ki magam mivel teljesen fölösleges az ilyen dolog. Talán megszerettetik velük a lövészetet és a többit, amikor meg bekerülnek egy fegyveres szervhez akkor meg szerelnek is le vagy el megy az életkedvük mert rájönnek, hogy vissza vagyunk maradva kb. 30 évvel. Amikor felszereltem egy R-78-ast!!!! kaptam és az ujjam túl nyúlt a pisztoly csövének a végén. Hónapokig jártam vele szolgálatba az első lővészetig ahol kiderült, hogy teljesen használhatatlan, mivel minden második!!! lövés után elakadt a fegyver. Akkor kaptam a PA-t. Visszatérve fölösleges fejlesztéseken a fejeteket törni mert még a normális állapottól is fényévekre vagyunk. Csak nem előre ha nem hátra. Ugyan ez a honvédség. Sajnos...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem mi preferáljuk hanem a vezetés. Speciel én a Bhawknak jobban örülnék.

Miért? Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok, hogy egy szakmabeli szerint miért lenne jobb a BlackHawk. Hacsak nem a "kulcsrakész" felfegyverezhetőségre gondolsz.
Én egyébként, ha már közepes szállítóheli, akkor AW101, vagy S92 párti lennék. Vagyis inkább AW101, ha az amcsi befolyást minimalizálni akarnám. (Ugye orosz cucc jelenleg nem jöhet szóba a hülye EU-s szankciók miatt...)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Hülye vagyok :) mégsem lenne olyan jó a 152 mm miatt. Pedig lőszer van hozzá dögivel.
A D-20 is 152mm. Számít ez valamit? Vagy tán az összes NATO 155mm loveghez egyforma lőszer kell? Netán kapnánk is kintről nyugatról az elvtársiasság jegyében ha itthon valami okból hú de gyorsan elfogynak a készletek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Erős idegzetűeknek.

Ez lesz a tűzszerész-emlékmű?
nyugtassatok meg hogy csak egy elcseszett vízköpő va lami gyógyfürdőben
MED_0014907443.jpg
Száz éve még elég normális honvéd emlékműveket csináltunk...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
t
A D-20 is 152mm. Számít ez valamit? Vagy tán az összes NATO 155mm loveghez egyforma lőszer kell? Netán kapnánk is kintről nyugatról az elvtársiasság jegyében ha itthon valami okból hú de gyorsan elfogynak a készletek?
1- nem tudom mi áll még a raktárban, de a 152 mm es maradék is szerintem piszok gyorsan elfogyna....

2. nem tudom, meddig állhat a raktárakban a lőszer, de ld pld a pct rakéták hajtóanyagát, nem véletlen hogy csak x évig használhatóak, megjegyzem az utolsó magyar pct rak beszerzés is lassan eléri emiatt a nyugdíjkorhatárt....

NATO: szabványok.... és épp emioatt nem fognak a tagállamok 152 mm-t gyártani, csak mert esetleg kellhet valamelyik ex-
VSZ tagállamnak...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
t

1- nem tudom mi áll még a raktárban, de a 152 mm es maradék is szerintem piszok gyorsan elfogyna....

2. nem tudom, meddig állhat a raktárakban a lőszer, de ld pld a pct rakéták hajtóanyagát, nem véletlen hogy csak x évig használhatóak, megjegyzem az utolsó magyar pct rak beszerzés is lassan eléri emiatt a nyugdíjkorhatárt....

NATO: szabványok.... és épp emioatt nem fognak a tagállamok 152 mm-t gyártani, csak mert esetleg kellhet valamelyik ex-
VSZ tagállamnak...
Szlovákok még elvileg gyártanak 152 mm lőszert.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
t

1- nem tudom mi áll még a raktárban, de a 152 mm es maradék is szerintem piszok gyorsan elfogyna....

2. nem tudom, meddig állhat a raktárakban a lőszer, de ld pld a pct rakéták hajtóanyagát, nem véletlen hogy csak x évig használhatóak, megjegyzem az utolsó magyar pct rak beszerzés is lassan eléri emiatt a nyugdíjkorhatárt....

NATO: szabványok.... és épp emioatt nem fognak a tagállamok 152 mm-t gyártani, csak mert esetleg kellhet valamelyik ex-
VSZ tagállamnak...
Úgy rebesgetik hogy a D20-ak le lesznek festve, tehát még maradnak valameddig. Valami kompatibilis lőszer nem lenne rossz ha netán vásárolnak más lovegeket is. Másrészt pletyka volt hogy lőszert is gyártani akarunk, nehogy már azt a lőszert várjuk ami kintről soha nem érkezik meg. Szóval ha ne adj isten gyártunk, 152 meg 155-ot tuti nem fogunk, csak egyik kaliberut.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Úgy rebesgetik hogy a D20-ak le lesznek festve, tehát még maradnak valameddig. Valami kompatibilis lőszer nem lenne rossz ha netán vásárolnak más lovegeket is. Másrészt pletyka volt hogy lőszert is gyártani akarunk, nehogy már azt a lőszert várjuk ami kintről soha nem érkezik meg. Szóval ha ne adj isten gyártunk, 152 meg 155-ot tuti nem fogunk, csak egyik kaliberut.


ja magyar fejlesztés. Teljesítményben elavult, nincs hozzá modern lőszer, tűzvezető rendszer, felderítő radar etc,,,
tehát lefestik csillogóra... most legszívesbben az anyjukról szólnék pár szót....
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Úgy rebesgetik hogy a D20-ak le lesznek festve, tehát még maradnak valameddig. Valami kompatibilis lőszer nem lenne rossz ha netán vásárolnak más lovegeket is. Másrészt pletyka volt hogy lőszert is gyártani akarunk, nehogy már azt a lőszert várjuk ami kintről soha nem érkezik meg. Szóval ha ne adj isten gyártunk, 152 meg 155-ot tuti nem fogunk, csak egyik kaliberut.


aztán van csodálkozás hogy a NATO fintorog, amikor előáll egy magyart polirtikus....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Úgy rebesgetik hogy a D20-ak le lesznek festve, tehát még maradnak valameddig. Valami kompatibilis lőszer nem lenne rossz ha netán vásárolnak más lovegeket is. Másrészt pletyka volt hogy lőszert is gyártani akarunk, nehogy már azt a lőszert várjuk ami kintről soha nem érkezik meg. Szóval ha ne adj isten gyártunk, 152 meg 155-ot tuti nem fogunk, csak egyik kaliberut.
A tűzérség fejlesztésben elvileg tűzvezető rendszer beszerzése is szerepel. A D-20 ok biztos hogy maradnak egy ideig még. Lőszer is szerzünk be elvileg hozzájuk. Na majd jön arpikav és infokat csöpögtett :)