A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Dudi, egy faék fegyvert kivisznek afgánba. Pontosabban 5-öt. 5-ből négy ott derül ki hogy nem működik. Hát hogyan? Az afgán Abdulnak meg amit a Szása 85-ben hátra hagyott működik 1 az egyből. Most szerinted? Most akkor ki a hülye? A Nato hős magyar katona vagy Abdul aki előszedte a csirkeólból? Nagyon gáz ez hallod... A 100 lves Browning meg műkxik mi? Anyám meg salakmotoros...
Jah és ezért senkit nem lőttek agyon idehaza, Sztálin legalább ilyenkor megoldotta. Néha túl jó ez a demokrácia. Az a Dhsk működött mindenhol,-50 től +50-ig, kivéve nálunk.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 768
113
Dudi, egy faék fegyvert kivisznek afgánba. Pontosabban 5-öt. 5-ből négy ott derül ki hogy nem működik. Hát hogyan? Az afgán Abdulnak meg amit a Szása 85-ben hátra hagyott működik 1 az egyből. Most szerinted? Most akkor ki a hülye? A Nato hős magyar katona vagy Abdul aki előszedte a csirkeólból? Nagyon gáz ez hallod... A 100 lves Browning meg műkxik mi? Anyám meg salakmotoros...

Majd 60 éve gyártott fegyverekről beszélünk!
Ezek még első szériásak amiben egy rugalmas acéllap akasztja meg a gázdugattyúvezetőt és ez meg nagyon szeret eltörni(nem véletlen cserélték ki a későbbi modernizáció során ezt az elemet egy rugós acéllapra amivel ki is küszöbölték ezt a konstrukciós hibát).
Az NSzVT lőszetei akadályt okoznak a DSK-val viszont nekünk már nem volt egy darab 12,7-es lőszerünk sem az 50-60-as évekből.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Jah és ezért senkit nem lőttek agyon idehaza, Sztálin legalább ilyenkor megoldotta. Néha túl jó ez a demokrácia. Az a Dhsk működött mindenhol,-50 től +50-ig, kivéve nálunk.


Az itthoni pár-ezerből 5 működőt nem sikerült találni!!!!!!!!!!

Az egész ellátó-osztály küldtem volna a következő váltásban! :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Belorusz Brmdm upgrade nem elfelejteni. Szerintem hasznos lenne. Kaszni van.

Caiman_based_on_BRDM-2_4x4_reconnaissance_armoured_vehicle_Belarus_Belarusian_defense_industry_001.jpg
Én úgy tudom hogy ez új fejlesztés a Belarusok részéről. Új alváz és test. Mivel úszóképes hülyeség lenne beszerezni vagy licencbe pár tucatot legyártani? A folyók miatt mindenképp kellene valami úszóképes. A BTR ek helyet úszó/felderítő egyéb feladatokra megfelelne?
A BTR et mivel előbb utóbb eljár felettük az idő vagy komolyabb (páncélozott,fegyverzetű) lengyel Rozsomákok vagy valami értelmes modern páncélzatú és fegyverzetű PSZH-2 saját gyártásban/licenc (rozsomák alappal vagy értelmes APC alappal) képzelnék el itthoni gyártásban. Komolyabb páncél esetén az úszóképesség ugrik, Viszont Dudiék elégedettek lehetnek. Továbbá ott lennének ezek az "olcsó" Brmdm ek. Arra a feladatköre sztem tökéletesek lenének BTR ek helyet.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Majd 60 éve gyártott fegyverekről beszélünk!
Ezek még első szériásak amiben egy rugalmas acéllap akasztja meg a gázdugattyúvezetőt és ez meg nagyon szeret eltörni(nem véletlen cserélték ki a későbbi modernizáció során ezt az elemet egy rugós acéllapra amivel ki is küszöbölték ezt a konstrukciós hibát).
Az NSzVT lőszetei akadályt okoznak a DSK-val viszont nekünk már nem volt egy darab 12,7-es lőszerünk sem az 50-60-as évekből.
Dudi,én is lőttem duskával.Szerelni nem szereltem,de a gazdája nagyon dicsérte.Hogy nem eszi meg a modern lőszert,az egy nettó marhaság.Hogy 40év alatt nem tudtak egy alkatrészt kicserélni,az meg szegénységi bizonyitvány.A Danuvia gyártotta könyrgm.Hogy üzemképtelen fegyvert kivittek,az meg alkalmatlansági bizonyitvány.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and LMzek

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Majd 60 éve gyártott fegyverekről beszélünk!
Ezek még első szériásak amiben egy rugalmas acéllap akasztja meg a gázdugattyúvezetőt és ez meg nagyon szeret eltörni(nem véletlen cserélték ki a későbbi modernizáció során ezt az elemet egy rugós acéllapra amivel ki is küszöbölték ezt a konstrukciós hibát).
Az NSzVT lőszetei akadályt okoznak a DSK-val viszont nekünk már nem volt egy darab 12,7-es lőszerünk sem az 50-60-as évekből.
A piacon bármilyen 12.7 es lőszert be lehetne szerezni. Teljesen mindegy pl a hosszúság. A gépet úgy állítod,programozott be oszt mehet.
Nem csodálkozok rajta hogy néha a katonáknak ki van a t...e :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 768
113
Dudi,én is lőttem duskával.Szerelni nem szereltem,de a gazdája nagyon dicsérte.Hogy nem eszi meg a modern lőszert,az egy nettó marhaság.Hogy 40év alatt nem tudtak egy alkatrészt kicserélni,az meg szegénységi bizonyitvány.A Danuvia gyártotta könyrgm.Hogy üzemképtelen fegyvert kivittek,az meg alkalmatlansági bizonyitvány.

Kutya sem használta már őket még is minek költöttek volna rájuk?Az nem csak egy alkatrész csere lett volna...Nálunk nem volt rendszerben DSKM soha.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Túrót, az orosz piac általuk kikövetelt elbukása után még elvárnák a provinciáktól. :D Felejtsék el, a római provinciák is függetlenedtek, ez se lesz másképp.


aki ezt a cikket írta, az origonál kb segghly propagandista, ennyi....

(nem látom hogy a Grippenek lízingje ellen is így ágálna, na vajon miért
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
8 évre nincs értelme.
Ne tőlem kérdezd :) arpikav adta az infot itt;) szerintem a fontossági sorrend már megvan. Ha meg valami begasz jön akkor vagy előbbre veszik az egészet vagy elmennek koldulni. Vagy nagy zűr esetén lelépnek oszt itt maradunk csináld magad népi milliciában:hadonaszos:
Elvileg a páncélosokkal 2020-22 ig számolnak. Utána valami 2-3 (4) zászlóalnyi mennyiséget akarnak összelegozni?? Pasz.
A BTR váltásokkal szerintem a váltó típusnál itthoni gyártásban gondolkodnak ezt elképzelhetőnek tartom. Viszont itthoni gyártásra darabszám is kellene. Pár tucatért egy gyártást nem érdemes beinditani. Sztem odafent a HM ben biztos többször kalkuláltak ilyen vagy olyan típusokkal vagy lehetőségekkel. De amíg a kormányzat nem biztosít rá forrást addig kár róla beszélni. Ezért is 2026 ot jelöltek meg arpi szerint.
Ha rajtam múlna az általadd linkelt Brdm-2 es itthoni gyártásba ereszteném. Jó gyártási tapasztalatszerzésre ideális lenne ha azt nézném. Másodsorban BTR ek helyet egyes feladatköre jó lenne. A maradék forrás meg mehetne az új APC be. A gond álmodozni szép :D
BTR et meg eladogatni délre pl balkánra. Ott nem sokkára úgy is szükség lesz rájuk. Allah Akbar
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kutya sem használta már őket még is minek költöttek volna rájuk?Az nem csak egy alkatrész csere lett volna...Nálunk nem volt rendszerben DSKM soha.
1946.A DSKM 1946óta létezik.Az,hogy kivisznek 5db ngp-t 5000km-re,és abbol 4nem működik,az nem éppen kompetens hozzáállást feltételez.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ahol a Duskát képessek elrohasztami,még ez is túl drága,nemhogy a Boxer
Ne haragudj, te egy olyan fegyver elkopását siratod, amit alig 90 (kilencven!!) éve rendszeresítettek, és az utolsókat is kb. 50 évvel ezelőtt gyárthatták?!! Jó hogy nem a kurblitekerős Gatling szórólöveget siratod, hogy de kár hogy már egy se működőképes belőlük, milyen jó is lehetne még nekünk ha jobban vigyáztak volna rá!! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba