A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
43M lőszer is platirozot vas,de van rézhüvelyes is.Akár vegyessen is tárazhatod.DSKM legnagyobb változtatása a hevedertovábbitó volt,1946ban..Közben utána nézztem.A hüvely szilárdságtani mutatói számitanak.Alu hüvelyt is csinálhatsz,ha megfelel az igényeknek.Repülőgépeknek csinálnak is.A súly véget,és nem a gépfegyver igénye miatt.És kötve hiszem,hogy banán-bamtusztánoknak külön gyártanak löszert.Főnökeid ezzel a rossz nyilas dumával mosták le magukrol a felelőséget.

Nem a hüvely anyagán van a hangsúly hanem a bevonaton amit a DSK leforgácsol a hüvelyről(ugye ezt rézhüvellyel vagy rezezett acélhüvellyel nem tudja megtenni csak a tombakplattírozottal)és teljesen elkoszolja a fegyvert a leforgácsolódott tombak.

De ha már belementünk a szakmába akkor semmilyen hevedertovábbító nincs a DSK-n annak adogató dob a neve és nem csak ezt cserélték ki hanem az egész töltényadogató szerkezetet ha már itt tartunk*.

*Meg még jó pár változás volt eszközölve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 839
113
A BTR-80,80A ha váltásra kerülne a sor meg kellene probálni a piacon értékesíteni. Még a donornak használt példányokat is. Legalább üzemképes állapotukban. Jelentős mennyiséggel rendelkezünk. Elvileg több száz db al. Én azt látom hogy a fegyverpiac az elkövetkező években jelentős tényező lesz így még ráfordítás (pénz és értékesítésre felkészítés) után is nyereséggel lehetne értékesíteni őket. A befolyt pénzt meg fel lehet használni a leendő kerekesekbe vagy láncos járművekhez vagy bármibe. Tudom hogy ezzel újdonságot nem mondok. De reméljük odafent már hasonlóan gondolkodnak.
A T-72 hez kapcsolatban Nem csodálkozok a kérdőjeleken :)
Leo-2 lizing kérdéses. A németeknek 44 db ol elvileg 9 üzemképes. ( röhej az 44 db os készlet) A többi ország meg akinek van szerintem azok meg tartalékra játszanak. Ismét egy eus kidolgozatlan ötletnek tűnnik. Ha meg lesz is belőle valami attól tartok kedvezőtlen feltételekkel lesznek.
Páncélosokra meg szükségünk lesz.
V 4 vonal lesz ez is ha összejönne :)
Lejárt a páncél védelmi képességének gyári garanciája. A szutykos arabok inkább vesznek újat (újabbat) az oroszoktól aminek a hegesztése nem kezd szétrepedni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Tobb nato kotelezetseg es onkentea vallalas miatt is szukseg van egy nehezgpu nal komolyabb fegyverzettel rendelkezo folyami egysegre.

Továbbra sincs semmilye NATO kötelezettség ilyen téren. A NATO idelátogató delegációi döbbenten veszik tudomásul, hogy hadihajók úsznak a Dunán. Néhány közülük talán a tanulmányaik során mint történelmi érdekességről olvastak folyami hadihajózásról leginkább az amerikai polgárháború kapcsán, de az átlag azt se tudja mire valók ezek a hajók. Hiszen folyami aknát is az öregapjuk gyerekkora idejében gyártottak és vetettek be utoljára.

A világon senkinek nincs semmilyen eszköze a Duna elaknásítására.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Továbbra sincs semmilye NATO kötelezettség ilyen téren. A NATO idelátogató delegációi döbbenten veszik tudomásul, hogy hadihajók úsznak a Dunán. Néhány közülük talán a tanulmányaik során mint történelmi érdekességről olvastak folyami hadihajózásról leginkább az amerikai polgárháború kapcsán, de az átlag azt se tudja mire valók ezek a hajók. Hiszen folyami aknát is az öregapjuk gyerekkora idejében gyártottak és vetettek be utoljára.

A világon senkinek nincs semmilyen eszköze a Duna elaknásítására.

Hunyadinak is hogy kapórajött a dunai flotta szóval nekem ne akard megmagyarázni,hogy nem kell csak azért mert nyugaton mindenki szűklátókörű.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem a hüvely anyagán van a hangsúly hanem a bevonaton amit a DSK leforgácsol a hüvelyről(ugye ezt rézhüvellyel vagy rezezett acélhüvellyel nem tudja megtenni csak a tombakplattírozottal)és teljesen elkoszolja a fegyvert a leforgácsolódott tombak.

De ha már belementünk a szakmába akkor semmilyen hevedertovábbító nincs a DSK-n annak adogató dob a neve és nem csak ezt cserélték ki hanem az egész töltényadogató szerkezetet ha már itt tartunk*.

*Meg még jó pár változás volt eszközölve.
Bocsi,ebédszünetre szólitott a Legfőbb Hadurnő.
Elöregedett a löszer,vagy eleve gyártási hibás.Platirozásnak nem szabadna lepattogzódnia.Elvileg csak lakkozot kivitelben tud,a lakk.Tombak platirozás réz,vagy rézötvözettel való bevonást jelent-rozsda ellen.Nem vagyok fémkohász,lehet olyan módszertana is,ami elöregedve leválhat.De azt is eltudom képpzelni,hogy tényleg olyan II.vh-t végigharcolt,lerohadt DSK-k voltak,amit az oroszok közvetlen a háború után passzoltak nekünk.Az újjabb DSKM-eket meg rég eladták off shor cégeken keresztül.Mindkét eset megérne egy hadbirósági tárgyalást
DSK egy hevederes géppuska.Nem vagyok/voltam géppuskás,de azért kiváncsivá tettél.Hogyan adogat önműködően hevederböl hevedertovábbitás nélkül?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 636
9 187
113
Állítólag 2029-ig kifut az "AM" hajók üzemideje. Érdekelne a véleményetek, hogy a jövőben szükség lenne-e felfegyverzett hadihajókra, vagy elegendőek a tűzszerész feladatokat ellátni képes kisebb naszádok?
dunaihadihajosok_1370522959.jpg

Talán ennél tágabban kéne nézni a dolgot. Megvizsgálni, hogy milyen folyami feladatokat kell ellátni a különböző szerveknek:
- honvédség
- tűzoltóság
- speciális mentők
- mentőszolgálat
- stb.
És átgondolni, hogy ezeket hányféle és hány darab hajóval lehet lefedni. Teljesen különböző vagy lehet közös platform stb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Továbbra sincs semmilye NATO kötelezettség ilyen téren. A NATO idelátogató delegációi döbbenten veszik tudomásul, hogy hadihajók úsznak a Dunán. Néhány közülük talán a tanulmányaik során mint történelmi érdekességről olvastak folyami hadihajózásról leginkább az amerikai polgárháború kapcsán, de az átlag azt se tudja mire valók ezek a hajók. Hiszen folyami aknát is az öregapjuk gyerekkora idejében gyártottak és vetettek be utoljára.

A világon senkinek nincs semmilyen eszköze a Duna elaknásítására.
Hm.MK82 féklapos bombának van magnetikus aknagyújtója.Cserélhető az alap orgyújtó helyére.Ilyeneket használtak az amik-vietnámban.A Vörös folyon is.Az AM naszádok rendelkeznek demagnetizáló berendezéssel.Es az aknaszedő rendszerük rendelkezik mágneses ráhatásos trállal is.Külnben a jugk gyártották őket,francia licensz alapján
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Bocsi,ebédszünetre szólitott a Legfőbb Hadurnő.
Elöregedett a löszer,vagy eleve gyártási hibás.Platirozásnak nem szabadna lepattogzódnia.Elvileg csak lakkozot kivitelben tud,a lakk.Tombak platirozás réz,vagy rézötvözettel való bevonást jelent-rozsda ellen.Nem vagyok fémkohász,lehet olyan módszertana is,ami elöregedve leválhat.De azt is eltudom képpzelni,hogy tényleg olyan II.vh-t végigharcolt,lerohadt DSK-k voltak,amit az oroszok közvetlen a háború után passzoltak nekünk.Az újjabb DSKM-eket meg rég eladták off shor cégeken keresztül.Mindkét eset megérne egy hadbirósági tárgyalást
DSK egy hevederes géppuska.Nem vagyok/voltam géppuskás,de azért kiváncsivá tettél.Hogyan adogat önműködően hevederböl hevedertovábbitás nélkül?

Vadi új DSK-k voltak nem írom le többet.

Valóban rosszul írtam a lövedék a tombak plattírozott nem a hüvely.A hüvely bevonata forgácsolódik le és ez okoz akadályt.
Itthon sisem volt rendszerben DSKM tudtommal csak DSK volt.

Úgy adogat a DSK,hogy az adogató dobot (innen is a neve)egy kar hajtja amit a gázdugattyúvezetőn lévő töltőfoggantyún keresztül a gázdugattyúvezető mozgat.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Hunyadinak is hogy kapórajött a dunai flotta szóval nekem ne akard megmagyarázni,hogy nem kell csak azért mert nyugaton mindenki szűklátókörű.

Ugye tudod, hogy már számszeríjak sincsenek rendszerben valamilyen ötszáz évvel ezelőtti szűklátókörű haderőreform miatt, amely a szakállas puskákat preferálta. Pedig milyen jól jönnének majd, amikor! Amikor. Mikor?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ilyen szoveggel ez a tanar nyilvan egy kretén...

...te pedig jo tanulo vagy. o_O
Ó!Hát attol,ki eszerint egy húron pendül a használhatatlan fegyverek kiküldőivel,kifejezet dicséretnek veszem.;)Különben minősitett fegyvermester,és az MN tartalékos örnagya volt.Nekem speciel 4est adott.Egy jókora leb.szássl,hogy személyemben végre valaki elérhette volna az ötösalá szintet,csak túl szétszort vagyok hozzá.:(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Vadi új DSK-k voltak nem írom le többet.

Valóban rosszul írtam a lövedék a tombak plattírozott nem a hüvely.A hüvely bevonata forgácsolódik le és ez okoz akadályt.
Itthon sisem volt rendszerben DSKM tudtommal csak DSK volt.

Úgy adogat a DSK,hogy az adogató dobot (innen is a neve)egy kar hajtja amit a gázdugattyúvezetőn lévő töltőfoggantyún keresztül a gázdugattyúvezető mozgat.
Elméletben meg kellet tenulnom anno,de már elfelejtettem.Gyakorlatban meg soha nem is szereltem.Úgy rémlik a DSKnak csúszokaros léptetője volt,a DSKMnek csillagkerekes adogatódobja.De lehet hogy forditva...A Danuvia gyártotta a PKM,NSV tipusokat,ugy emlékszem a DSKM tipust is elötte,a KGKval eggyidőben.Tanulgyerekként végiglátogattuk a Danuviját,FÉG,Mátravidéki Fémműűveket.Füzfön voltam gyakorlaton a Nitrokémiánál.Hogy minek,azt nemtudom.Kommunista időszak vége,az iskolánknak szerződése volt az MN-nel,hogy támogatásért cserében katonai fegyvertant is tanulunk,letesszük a katonai lőkiképző vizsgát,stb.Sorosként meg VP kezelő voltam és soför.Annyi haszna volt,hogy sose cseszegettek fegyverpucolással.Csináljak vele amit akarok
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Köszi az infot, erről még nem hallottam.
Szivessen.Szóval nem ok nálkül szerzték be anno az AM naszádokat.És még sok egyébb feladata is lenne a flotillának.Amik is tartanak fent folyami egységeket,de ők a járőr/rohamdesszant feladatkört referálják.Az apokalipszis most film egész jol szemlélteti
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Elméletben meg kellet tenulnom anno,de már elfelejtettem.Gyakorlatban meg soha nem is szereltem.Úgy rémlik a DSKnak csúszokaros léptetője volt,a DSKMnek csillagkerekes adogatódobja.De lehet hogy forditva...A Danuvia gyártotta a PKM,NSV tipusokat,ugy emlékszem a DSKM tipust is elötte,a KGKval eggyidőben.Tanulgyerekként végiglátogattuk a Danuviját,FÉG,Mátravidéki Fémműűveket.Füzfön voltam gyakorlaton a Nitrokémiánál.Hogy minek,azt nemtudom.Kommunista időszak vége,az iskolánknak szerződése volt az MN-nel,hogy támogatásért cserében katonai fegyvertant is tanulunk,letesszük a katonai lőkiképző vizsgát,stb.Sorosként meg VP kezelő voltam és soför.Annyi haszna volt,hogy sose cseszegettek fegyverpucolással.Csináljak vele amit akarok

Annak a csillagkeréknek a becsületes neve az adogató dob és az van a DSK-n.