A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 416
113
Szépen látszik is a lakkozott hüvely:
honvedelem.hu/galeria/loelokeszito_foglalkozas_es_eles_loveszet_a_doci_loteren

Jah az előbb elírtam! A 43M zöld vagy szürke a 39M pedig szürke lakkal készül.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
="Celebra, post: 420389, member:
Amik is rendszeresitették,az oroszok lemásolták,van 120as aknavetős változata is.Nem az AM naszád helyet,hanem mellette elférne szerintem
Erősen gondolkodom hogy milyen harcászati helyzet lehetne az Mo.on mikor egy gyakorlatilag páncélozatlan rohamcsónak a Dunáról (vagy a Tiszáról??) 120 mm-es aknavetővel lő valamit...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kikonzerválásnál lekerül róla konzerváló zsír onnantól csak olajos a fegyver.Viszont egy 60 évet ládában töltő vadonat új fegyvertől ne várd,hogy össze legyenek kopva az alkatrészek...

Semmilyen rossz minőségű lakk nem volt.Egész egyszerűen a DSK elakad a lakkozott hüvelyű lőszertől.Csak te ezt képtelen vagy felfogni és sorban találod ki a hülyeségeket mint:szétlőtt vh-s DSK,vetemedett lőszer,rossz minőségű lőszer,gyári zsír lemarta a lakkot* stb.Szóval maradjunk annyiban hogy a kirakósod butaságokból áll össze.

Jah elárulok egy titkot:a 90-es évek óta minden 43M lőszer hüvelye lakkozott.Igazából a 60-as évek óta csak akkor még gyártottak plattírozott hüvellyel is 43M lőszert.

*Ez a legnagyobb hülyeség amit írtál.A kikonzerválásnál lemosnak mindent a fegyverről és utána olajozzák.Hogy jutott ilyen hülyeség az eszedbe,hogy kikonzerválatlanul lőttek vele?Eleve lehetetlen mert a konzerváló vastagon van a fegyveren meg a csőben is...
Hol irtam én neked olyat,hogy kikonzerválatlanul löttetek?Akkora marhaságért már Nobel-dij járna.Megse lehet úgy tölteni.60éves zsirt leszedni se lehetett egyszerű.Az lepett meg,hogy gyári zsirban találtak DSK-t.1946óta a DSKM van.Háború után sok használt cuccot passzoltak le nekünk az oroszok .Pl Maxim gp.-t is kaptunk.Platirozot hüvelyt is lakkozzák.Mióta gyártunk 43M lőszert lakkozva jön ki a gyárkapun.Csak időnként változtatnak a keveréken,és nem mindeggyik jön be.És ha elörekszik a lak,lepattogzódik.Szóval maradjunk annyiba,hogy ne ferdisd amit irok.És továbbra is a HM balfasz viszonyait mutatja,hogy használhatatlan fegyverrendszerrel vonulnak háborus zónába.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Erősen gondolkodom hogy milyen harcászati helyzet lehetne az Mo.on mikor egy gyakorlatilag páncélozatlan rohamcsónak a Dunáról (vagy a Tiszáról??) 120 mm-es aknavetővel lő valamit...
Kérdezd meg az oroszokat.Lemásolták a naszádot.YouTubon rajtvannak az aknavetős változatok,mert én 3félét találtam,majd felborul mikor az AMOS toronnyal gyorstüzet lő.Tudtommal különben 120as aknavetővel senki nem rendszeresitette,csak járőr/roham változatban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szépen látszik is a lakkozott hüvely:
honvedelem.hu/galeria/loelokeszito_foglalkozas_es_eles_loveszet_a_doci_loteren

Jah az előbb elírtam! A 43M zöld vagy szürke a 39M pedig szürke lakkal készül.
A zöld lakk korai változatába futhattam bele.Valami borzalom volt.Leszedtük a műanyag markolatokat,és gázolajba áztattuk utána az AMDt.Nemjött le utána másképp amit magaután hagyott.Volt még rezeszinű változat is.Tombak valamien réz ötvözet,de csinálták rézzel is a platirozást.Azthiszem expportra ment a gazdagbb araboknak,de néha kapott belöle az MN is.Azt is lakkozták.ZU2 14.5ös lőszerei is szürke/rezes szinüek voltak,és lakkozottak.BTR80 akkor még nem volt,de a lőszerek elvileg ugyanazok.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kérdezd meg az oroszokat.Lemásolták a naszádot.YouTubon rajtvannak az aknavetős változatok,mert én 3félét találtam,majd felborul mikor az AMOS toronnyal gyorstüzet lő.Tudtommal különben 120as aknavetővel senki nem rendszeresitette,csak járőr/roham változatban.
Magyarán neked elképzelésed sincs...
Se baj..van ez így.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Természetesen nekünk szükségtelen, az aknavetős változatot a partraszállások támogatására tervezték. Nem folyamra, természetesen.
Egyetértünk..
Finneknél, Svédeknél, általában szigetekkel átszeldelt tengerpartokon kiváló eszköz lehet, de folyókon ahol sincs hely manőverezni, nem sok jövőt jósolok az ilyen felfegyverzett csónakoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tomsinner

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
Az izraeli spike lr irányított atgm et a lengyelek gyártják licencbe? Éjszakai bevethetőség valamint helikre is fel lehet intregrálni? Ha igen és lehetőség lenne rá vajon megérné e bepuhatolozni a lengyeleknél :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
Egyszer már linkeltem. Szerb "deszant" csónak:
És maga a csónak :)
sajt_13.jpg

Inkább terror elhárítás és egyéb kisebb katonai feladatokra alkalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 156
113
Na es most mindenki nezzen melyen magaba es dontse el hogy tuzet merne e nyitni egy ilyenre? Vagy egy alutestu AN re. Mert az oke hogy karabelyal atlyukaszthato. De ki akarna megdogleni a 20 mm tuzebe? Mert ez ritkan van figyelembe veve...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and tonyo
R

rejsz felügyelő

Guest
Az izraeli spike lr irányított atgm et a lengyelek gyártják licencbe? Éjszakai bevethetőség valamint helikre is fel lehet intregrálni? Ha igen és lehetőség lenne rá vajon megérné e bepuhatolozni a lengyeleknél :)
Úgy tudom csak az ER verziót lehet helikopterre tenni.
Egyelőre ott tartunk hogy már az önjáró páncéltörő rakéták sem kellenek(legalábbis ha hinni lehet arpikav-nek), nem hogy helikopterre szerelve.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
T

Törölt tag 1586

Guest
Na es most mindenki nezzen melyen magaba es dontse el hogy tuzet merne e nyitni egy ilyenre? Vagy egy alutestu AN re. Mert az oke hogy karabelyal atlyukaszthato. De ki akarna megdogleni a 20 mm tuzebe? Mert ez ritkan van figyelembe veve...
Hollywoodban már magukba néztek...:)
A gond ha egy koma ott ácsorog a folyóparton egy RPG-vel akkor ezeknek a kis csónakoknak reszeltek. Egy ATGM-már overkill...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 156
113
Egy rpg vel kozel se biztos hogy eltalaja a koma egy atgm meg egy harckocsit is kuka... Akkor ennyi erovel minden szarazfoldi cucc folosleges.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 156
113
Azert ne felejtsuk el hogy egy szakasznyi btr tuzereje csucsul a am "csonakon" egy btr fentartasi koltsege a naszad fentartasi koltsegenek... Azert ennyire ne legyunk csorok. Folyami atkelesen nem kis tuzero am az