A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

erdifefe3

Member
2013. január 15.
97
2
8
Romaniaval osszehasonlitani Magyarorszagot annyiban erdekes hogy ok jelenleg egy 3 szor nagyobb hadsereget tartanak fonn 1,5 szer annyi penzbol. Hogy mennyi a harckepes alakulat az jo kerdes,ami viszont sokat elarul az peldaul a helikopteres kepesseguk amivel eleg jol allnak,a szallitogepflottajuk is irigylesre melto,folyami flottillajuk tobbszorose a magyarnak, van meg tuzerseguk, harckocsizo alakulataik. Afganisztani jelenletuk jelentos. A 400 fonyi Magyar jelenlet kerul evi 10 milliardba.Nekik van kint 1800 katonajuk.

Es lehet hogy a technikai szintjuk ezeknem nem job a magyarenal csak eppen tobbszorosen all hadrendben mint nalunk.

Es mindezt 1,5 szeres koltsegvetesbol. Es ez mond el mindent!! Ilyen dolgokbol latszik hogy mekkora a korrupcio,a kizsakmanyolas,a burokracia  a honvedsegen belul.

Lehet itt abrandozni sokmindenrol,amig ezen dolgok nem lesznek megszuntetve addig itt semmi valtozas nem lessz.Lehet olyanokkal magunkat nyugtatgatni hogy hat a szomszedoknak sincs sokmindene.Hat itt peldaul ezen az oldalon nagyon sokan a f@szukat vernek a falba oromukben ha lenne olyan meretu es felszereltsegu honvedseg mint a romanoknak. A legierot leszamitva.

 
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
A gerilla hadviselés ügyében Unioval értek egyet: a Alföld nagyjából alkalmatlan erre.

A honvédség ügyében csak annyit jegyeznék meg, hogy a tüzérségünket kissé kevésnek érzem. Nem mintha a 15(?) harckocsi sok lenne. :)
 

erdifefe3

Member
2013. január 15.
97
2
8
Arulja el valaki hogy az iraki sivatag az mivel alkalmasabb terulet gerillahadviselesre mint a Magyar foldrajzi viszonyok.?
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Nem követem nagyon az iraki eseményeket, de a támadások legnagyobb része nem városokban történik?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 759
80 208
113
<a title="silirusglanis profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/silirusglanis/">silirusglanis,</a><a title="Pela profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/pela/">Pela
</a>

És akkor mi van ha szétlövik az épületeket vagy ha nem kényelmesek?Amúgy sem Irakban sem Afganisztánban nem lőtték szét az épületeket...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 759
80 208
113
atta

De a városokban történt,ezért nem is értem amit magyaráznak a többiek.

 

Pontosabban nem minden épületet lőtte szét telesen,de ott van még a csatornahálózat azt nehéz szétlőni,felrobbantani meg nem érdemes mert akkor úszni fog az egész város.
 

erdifefe3

Member
2013. január 15.
97
2
8
A gerillahadviseles a sivatagi irakban pont a varosokban tortentek.Akkor most a magyarorszagi varosok miert is ne lennenek alkalmasak erre?? Amellett hogy a Magyar taj az egy poppet eleg ``valtozatos`` egy sivataghoz kepest.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Én az Alföldet említettem, nem Debrecent vagy Nyíregyházát. Ezek szerint félreérthető voltam. Tehát az alföldi, nyílt, megművelt kultúrtáj nem a legkellemesebb a partizánok számára. :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ahogy elnézem nagyon beleragadtunk ebbe a táj+ gerilla harcos dologba:).

Annyit mondok, hogy a hegyekben, megállíthatók a gaz ellenek, mivel ott vannak Mo. szívcsakrás kövei, amiket az ezoterikusok ölelgetnek. Na azok valójában védőpajzsok és lézerfegyverek egyben. Mikor még Tesla hazánkban tanult, kötelező vizsgafeladatként építette azokat csak ezt kevesen tudják (köztük én há!:)). De ha ezek mind nem lennének hatásosak, akkor ott van Szalacsi, Árpád és a bunkerük :).

Tudom, most Trollibusz vagyok :D.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Amúgy az, hogy Rongyos Gárda, mond valamit?

 

ja....de én azt hittem 7 év fölött már nem hisznek a gyerekmesékben....

ja..gyk: így nézne  ki a nagy magyar partizánosdi:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YcU-Doh95i4

 

https://www.youtube.com/watch?v=2oOg1PhJog8
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
OFF

@hiryu

Ha idézel valakit, akkor azt kérlek formálisan is tedd meg, mert elég nehéz követni, hogy éppen kire reagálsz, egyáltalán reagálsz-e, vagy csak magadnak írod a félmondatokat.

Ha adott részt akarsz idézni, akkor azt jelöld ki, majd kattints a "QUOTE" gombra az idézendő hozzászólásnál (kijelölés nélkül az egész hsz.-t idézi), ekkor az adott részt bedobja a kommentboxodba felhasználóstul, mindenestül. Egy fapadosabb megoldás az, hogy idézőjelbe teszed az idézett részt, de ekkor is ildomos odaírni az idézett nevét, hogy tudjuk merre kell keresni az eredeti hsz.-t.

Köszönöm.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Igen, már én is írni akartam, hogy a gerillásdit (v. grillázsdit?) másik topicban kéne nyomni. Mindenesetre már megérte, hogy megismerhettem a Nagy Magyar Szívcsakra és Tesla igaz kapcsolatát! :))) Köszi Trollibusz! izé Unio! :)))
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 759
80 208
113
<a title="hiryu profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/hiryu/">hiryu</a>

Lenne olyan is biztosan de nem csak ez lenne...
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Úgy vettem észre pár ember nagyon el van tévedve, beszélnek itt Süsüről meg emósokról, hazaszeretetről, Románia támadásáról...

csak pár megjegyzés:

-A mai fiatalokat nem azért nem érdekli a honvédség mert emósok, inkább csak alig tudnak valamit róla (addig jó nekik, engem érdekelt és mekkorát csalódtam). Nem érdekli őket kész, el kell fogadni. Akit érdekel az kipróbálja.

-Hazaszeretet. Hát igen szép dolog de nem lehet vele fizetni. Nem kell túlzásokba esni, egyesek ettől nagyobb magyarnak érzik magukat hát egészségükre...

-Erdély visszaszerzése: EU tag Románia is át lehet menni megnézni ha tetszik oda lehet költözni de hogy egyesek háborúról ábrándoznak az azért beteges.

A környező országok harci helikoptereihez annyit szólnék hozzá, hogy Lengyelország más kategória, mint mi. Csehországban többször felmerült a Mi-24/35 típusok kivonása, Szlovákia is lemondott a Mi-24-ről. Románia a felfegyverzett pumát használ. Szlovénia, Horvátország semmi.
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Dudi: Gondolkodtam ezen én anno, csak hát mi egy esetleges háborúról beszélünk, ha jól tudom Afganisztán hivatalosan nincs háborúban a NATO-val. Amiről mi beszélünk, az pedig háború lenne, és azon belül a gerilla csoportok. Az pedig,hogy szétlövik a házat, igen azért a tüzérség vagy éppen a légierő elég nagy "kellemetlenségeket" képes okozni, mivel alszol és a nyakadba hullik a mennyezet.  A háborúkban pedig megfigyelhető,hogy mindig is voltak olyan hadszínterek, ahol kifejezetten a lakosságot támadták. Példának : II.vh Lengyelország bombázásánál ...
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="atta profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/atta/">atta</a>

Na ugye, hogy ugye! :) Ha Che még élne, akkor valószínűleg a htka fórumát kutatná, hogy miként lehetne a gaz kapitalista nyugat ellen  hatásos gerillaharcmodort bevetni. Ha megírhatta volna saját taktikus könyvét, akkor biztos, hogy alföldi taktika néven vonult volna be a hadtörténelembe! :)

De jobb ha lekapcsolom Trollibusz-t, rontja az imidzsem:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 759
80 208
113
Pela

Nem lehet az doktrína,hogy alapból gerillaháborúval győzzük le az ellenségeinket.Gerillaháború csak akkor eshet szóba ha már legyőztek minket.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
46497 said:
Ha megírhatta volna saját taktikus könyvét, akkor biztos, hogy alföldi taktika néven vonult volna be a hadtörténelembe! :)

Megírta a kézikönyvét, de úgy emlékszem abban elég gyéren foglalkozik a mi alföldi terepünkkel. Különösen a lucernaföldek gerilla harcászata és a borsóültetvénynek álcázott partizánbázis témaköreinek hiánya fájdalmas benne. :) Persze, ha Che még élne és a partizán mozgalom élére állna, akkor szorgos népünk számára nem lenne akadály! ;)