A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
therob látom nem jött át.

Nos akkor mondom az emósokkal..stb az a probléma,hogy egy esetleges támadás esetén közel sem hadrafoghatók...

Hazaszeretet: Igen nagyobb magyarnak érzem magam, magyar vagyok, magyar állampolgár. Nehogy már például az angolok előrejutásáért dolgozzak..

 

Erdélyi rész :Itthonról könnyű magyarázni.. de ha valaki kint élt volna, vagy hosszabb időt töltött volna ott akkor tudná,hogy kb milyen attrocitások érik a magyarokat. Én nem akarok odaköltözni, viszont szeretném,hogyha Magyarország ismét nagy lenne.

A környező országok mind más kategória,mint mi ott honvédséggel harcolnak, itt pedig semmivel..
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
46502 said:
Pela Nem lehet az doktrína,hogy alapból gerillaháborúval győzzük le az ellenségeinket.Gerillaháború csak akkor eshet szóba ha már legyőztek minket.

Na, ezért kell abbahagyni a gerilla témát! Ki győzne le minket?! :)))
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
46501 said:
Megírta.

Az alföldi taktikát? Hmm nem semmi a pali! :)

Na de komolyan: Az oké, hogy van a Gerillaharcos kézikönyve, de nem élt annyit, hogy az ebben a témakörben alakuló alföldi taktikáról írjon :).

De, hogy ne csak offoljak:

Hagyjuk ezt a "mi lenne ha legyakna minket a gaz dácsiák meg a szláv birodalmak, meg ne  álmodozzunk birodalmi seregekről, a kicsiny és gyors reagálású erőkön van szerintem a hangsúly, ezt kellene valahogy hazánkban összehozni. Csak ugye nehéz, hogy nincsenek olyan járműveink, amikkel gyorsan reagálhatnánk, csak olyanok amikkel nem reagálunk semerre se :S.

 
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Pela

Az egy dolog hogy a mai fiatalok nem hadra foghatók, de amikor egy őrmester nem tudja a P9RC-t használni az szánalmas. Van ilyen, mert volt "szerencsém mellette állni lövészeten.

Magyarország ismét nagy legyen? Nincs elég bajunk így is? Túl kell lépni az ilyenen, nézd meg a franciákat és németeket, hogy utálták egymást de rájöttek, hogy együtt erősebbek.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
46502 said:
Pela Nem lehet az doktrína,hogy alapból gerillaháborúval győzzük le az ellenségeinket.Gerillaháború csak akkor eshet szóba ha már legyőztek minket.

Ott a pont.

46503 said:
Megírta a kézikönyvét, de úgy emlékszem abban elég gyéren foglalkozik a mi alföldi terepünkkel. Különösen a lucernaföldek gerilla harcászata és a borsóültetvénynek álcázott partizánbázis témaköreinek hiánya fájdalmas benne. :) Persze, ha Che még élne és a partizán mozgalom élére állna, akkor szorgos népünk számára nem lenne akadály! ;)

Wat a fak?! Na akkor bepótolom ezt a művet, úgyis kell valami könnyed olvasmány :). Cse papiból simán lehetett volna egy Stephen King :)

46506 said:
Na, ezért kell abbahagyni a gerilla témát! Ki győzne le minket?! :)))

Jaj de kérem! Hát tilkék, azok a Goaud izék.

Ezek a legyőzések, komolyan már nagyon stratégiázunk, ezzel az erővel nyomhatnánk egy Hearts of Iront :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
46509 said:
Magyarország ismét nagy legyen? Nincs elég bajunk így is? Túl kell lépni az ilyenen, nézd meg a franciákat és németeket, hogy utálták egymást de rájöttek, hogy együtt erősebbek.

Ezért mondtam, hogy hagyjuk ezt a lerohannak minket a Dácsiák dolgot. Persze jó ha van minden körülöttünk lévő országra egy "védekezési doktrína" (van egyáltalán nekünk ilyen, vagy ez már csak az én agyszüleményem?) jobb félni, mint megijedni alapon, de nem kell azért mindjárt démoni seregeket látnunk a határokon.
 
D

danielblack

Guest
Eleve vége van a ma ismert civilizációnknak 50 éven belűl, ha hagyjuk, hogy a demográfiai helyzet így alakuljon. Szóval hatalmas változtatások, és erőfeszítések kellenek ahhoz, hogy egyáltalán fehér ember maradjon 2100-ra a környéken... A gazdaságot vagy így, vagy úgy, de mindig talpra lehet állítani. Honvédséget, vagy így, vagy úgy, de mindig fellehet fejleszteni. Azonban ha nincs meg a nép amit szolgálna a gazdaság és a honvédség, akkor már az alapoknál elbukott a téma.... :-(
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A gerilla-hadviselés elég érdekes, nem egyszerű téma. Általában a reguláris erők összeomlása után de azok bázisán hozzák létre. Általában. Azonban, ha a terepviszonyok lehetővé teszik, a jóval erősebb ellenség ellen alkalmazható elsődleges harcászati formaként. Lásd Vietnam. A síkvidékek erre alkalmatlanok. Nincs fedés. Hőkamerákkal a mozgást sötétben is nyomon lehet követni oszt napalmot nekik. A Dunántúlon jobb a helyzet de sajnos ott sem tökéletes.

A sorkatonaság a vége felé már vicc volt. Ha csúnyán néztem a parasztra felnyomott a humán tisztnél azt mehettem bíróságosdit játszani. Géppuskatűz alatt feltérdel és beleszív az asztma elleni pipájába. Mit csinál katona?? Jelentem, igazoláson van, meg felmentésem.

Ja, jó kezekben a haza, gondoltam.
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
dudi: Nem gondoltam,hogy alapból gerilla háborúval kellene próbálkozni, de lássuk be azért nem biztos,hogy olyan nagyon sokáig bírná a sereg, bár ugye attól függ ki az ellenfél.

therob: Van elég bajunk, például az ilyen felfogás. Lassan már megint eljön az az idő, amiért nekem kell elnézést kérnem, azért mert nem vagyok alázattal az elnyomóink felé.  Mellesleg ne feledjük el,hogy MAGYAR területekről,városokról, emberekről beszélünk!  Kérlek engedd már meg,hogy amint lehetne egyből én is hadba menjek Nagy-Magyarországért, amiért több ősöm is harcolt. Mellesleg ott még a magyar emberek felállnak a himnusz alatt és tiszteletben tartják a magyar hagyományokat,értékeket.

A francia-német példa, teljesen már,mint a mi környező országainkét, kivéve Ausztria.

Mellesleg a németek, nem az országunk 2/3-át vesztették el,a gazdaságot meghatározó pontokkal.. ráadásul tudomásom szerint, ott nem alázták meg, nem fosztották ki és nem irtották a németeket. Sőt nem pályáznak nagyobb részre az országukból, folyamatosan.  Nem inzultálják folyamatosan a németeket és még sorolhatnám.

De ha már szövetségnél járunk, akkor inkább lennék Nagy-Magyarországban, Lengyelország,Bulgária,Ausztria,Csehország,Horvátország(?),Slovénia szövetségesei. DE lásd, van jó példa is jelenleg : Ausztria.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
off

Attól függetlenül, hogy a határon túli magyarokat érik inzultusok, még nincs sok értelme (erőszakos) területi visszacsatolásról álmodozni, bár tudom jól, hogy ez egy népszerű téma és vágy sokakban. A politika terén lehetne sok mindent elérni, de ilyen politikusokkal és többségi társadalmi beleszarok mentalitással (persze a mentalitásnak is oka van)? Az, hogy nagyobb magyar valaki szép dolog, bár én inkább vagyok patrióta mint nacionalista, mert nem igazán szeretném beárazni a honfitársaimat, hogy ki a nagyobb magyar és ki nem. Erre létezik amúgy valami skála, teszt vagy definíció? Mindig magyar leszek, de nincs szükségem hangzatos öndefiníciókra, turultetkóra és nagymagyarországos pólóra ahhoz, hogy magyar legyek. Még mindig arra hivatkozni, hogy mer az emósgyerek nem fog puskát az meg badarság, nincs olyan konfliktus amikor 12-tól 72-ig mindenkinek fegyvert kéne fognia, egy konfliktus esetén nem kell mindenkit golyófogónak használni, egyébként minálunk Miskolciában már csak szökő évente látok efféle szubkultúrában mozgó egyéneket, ha neki ez jó? Ki vagyok én, hogy uniformizáljak mindenkit? Attól mert egyik szeme sír a másik meg haj, attól mert 20 kiló vasággyal, lehet hogy 2 levellel nagyobb magyar mint te. A világ nem így működik, a hazai gerillaharcot meg rövid idő alá koporsóba raknák, Lacibetyárként rajtaütni a román járműoszlopokon manapság nem épp hatékony dolog, a rongyosgárda meg a dunántúli felkelőharcok meg megint egy másik kérdés, azóta eltelt jó pár évtized, megannyi dolog változott, és azok a körülmények sosem fognak még1x fennállni (aki érdekel a téma, annak ajánlom a Tüzek a végeken című könyvet)

off vége, mert ez már elég távol van a topic témájától
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="eSeM profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/esem/">eSeM</a>: Te ezt hol látod ez a társadalmi és politika beleszarást ? ? ?
Elmúlt 50 év legnagyobb ilyen irányú lépései történtek az elmúlt 2 évben.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Pela profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/pela/">Pela</a>: Szétrabolták 2. világháborúba  a németeket technologialag. (  Sugárhajtómű tech, balisztikus rakéta, AK-47 elődje némt fegyver volt, a kabátodon a pattent német , egy EURO-t nem kaptak ezekért de még Márkát sem )  Ellopták azt az aranyat amit igaz a németek is raboltak , de attól még azt is elrabolták.
A német aranykészletek a mai napig New Yorkba vannak .... Hogy mi ? érted... itt egy cikk róla, mert volt róla egy balhé a végig olvasod rájössz hogy amcsik szabadfelhasználásba használják kb. :D

http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/mennyi-nemet-arany-van-new-yorkban-berlin-kivancsi-391187
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
cirka 75 milliárd Dollár az értéke :D Vicces :D vagy nem... Hogy ilyet megtehetnek bár abban az országban  ahol 191.000 Fő aktív hadsereg létszáma és állomásozik egy 53.000 Fő amerikai és 23.000 Fős Angol , illetve 3.000 Francia hadsereg addig kuss a neved :D
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
46536 said:
Miskolciában már csak szökő évente látok efféle szubkultúrában mozgó egyéneket

Már nem az a trendi, hanem az alternatív művész vastagkeretes szemüveggel (legalábbis én ilyen egyéneket láttam az "acélvárosunkban"), meg vannak akik hipsztereknek vagy miknek hívják magukat. Nagyon nem vagyok még vénember, de már követni nem tudom a dolgokat:).

Egyébként meg 100%-ban egyetértek veled, hüvelykujj felmutat ;).
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Az Ak-47 és MP-44 külsőleg nagyon hasonlóak, valamint a 7,62x39 43M is erősen hasonlít a 7,92-hez, de a működésüket tekintve elég ellentmondásosak az infóim. A wiki-n gázelvételesnek nevezik, mint az AK-t, de több szakiban késleltetett tömegzárasnak olvastam.  Tud erről valaki pontosabbat?
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
eSem: Nem kell erőszakos, adják vissza maguktól ;)  (na erre várhatunk) Nekem sincs turul tetkóm,viszont skálázni lehetne ki mennyire magyar..  azért megkülönböztethető. Én speciel szeretném a magyar filmekben a magyar zászlót látni, inkább magyar terméket veszek/vennék... stb sorolhatnám.

 

A stílus irányzatokkal akkor baj nem lenne,viszont elhiszem,hogy nem kell mindenkinek harcolni,mert kell infrastruktúra is meg logisztika. Viszont szerintetek majd az emós gyerek aki 20 kiló vasággyal együtt,hogy fogja megvédeni a hont? Vagy majd a 40-50kg-s elemeket fogja pakolászni a gyárban.. aha persze.. nem bírná.. meg elhúzna a népesség 60%-a egy esetleges háború estén, akkor mit csinálnánk?  Tehát a fő problémám az,hogy kevés ember van aki egyáltalán oda állna ha az országot támadás éri, annál kevesebb pedig a hadrafogható emberek száma.

 

desertfox:  Minket nem raboltak szét? Már a török kiűzése után kiraboltak az osztrákok. Aztán jött a kiegyezés,majd az I.vh. Nézzük már meg a térképet,a vasútvonalak,bányák, gyárak 90%-át elvették, erre rá jött még a "jóvátétel". Aztán közben jöttek a megalázások,meg persze az ellenséges hadak, amiket északon visszavertünk, de délkeletről feljöttek a románok, akikkel nem igazán bírtunk.. aztán  II.vh szintén csatoltak el területet de nem olyan nagy számban, ismét jóvátétel ..stb. majd jött a felszabadítás.. tudjuk milyen jó hatással jött.. főleg a Marashall segély elfogadása, a mezőgazdaság erőteljes fejlesztése, magyar narancs ..stb aztán privatizáció IMF... ez mind külföldi érdekeltség...

A németeknél nem volt ilyen,mert 2 részre szakadt az országuk és a kapitalista hamar felhúzta a lemaradt kommunista részt.

 

Tehát véleményem szerint mi még mindig jobban jártunk. Idézek egy részletet az egyik felvidéki leányzó ismerősömtől: " Igazad van,könnyebb a dolgot feladni,mint érte kitartóan küzdeni..."

Példának : Mustafa Kemal Atatürk  vezetése alatt Törökország sem adta fel és sokkal jobban járt, nekünk sem szabad soha sem feladni.       Nekem ez a véleményem.

 

ijasz: Én úgy tudom,hogy jó néhány  német tervezőt raboltak el az oroszok és az ak-nál például sehogy sem jött össze az oroszoknak, ezért "kérték" a német tervezők "segítségét", ha nem csinálod meg megdöglesz.. elven
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Pela profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/pela/">Pela</a>: Én azt mondom érdemes küzdeni és ezt vallom és próbálom ezt megértetni az emberekkel, de azt látom sokan vágy álomnak tartják. Mert ? Ha a nép ezt akarja a politika is igazodik hozzá ,de ha nemzet fejben feladta és belenyugszik akkor vége. Épp ez az mindig szivatak , de még itt vagyunk tehát valamit tudunk , de több kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 759
80 208
113
<a title="ijasz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/ijasz/">ijasz</a>

 

http://www.youtube.com/watch?v=rWb2C7rWRNU

 
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Nekem nincsenek nagy elvárásaim egy potenciális katonával szemben: értelmes legyen, "oszt' jónapot". Fizikailag gyakorlatilag (szinte - bár a rokkantak katonaként eleve nem játszanak) bárki fejleszthető, lelkileg szinte bárki, de aki hülye, az az is marad. Az emóskodás az egyenruha felvételét követő első s*ggbe rúgás után elmúlik, de egy barom agyműködését sehogy sem fogod beindítani. Szóval inkább egy szakasz emós, mint egy hülye.

(Egyébként pedig emósnak lenni éppen olyan múló divat, mint a rockerek vagy a punkok voltak az 1980-as években: már akkor is mindenki nemzethalált vizionált miattuk, aztán ahhoz képest kinőtték, családjuk van és már régóta nem öltöznek futóbolondoknak, legalábbis a döntő többségük. Ez a sors vár az emósokra is. :D)