A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Már hónapok óta tárgyalták, számolták, osztottak, szoroztak.
Hasonló méretű ország, nincs nagy biztonsági kockázat, a csehek pedig nem hülyék, a magyar bérszínvonal a cseh alatt van, így lesz nekik rentábilis.
Az a 200 ezer nagy részben nem itt talál gazdára, viszik majd mindenhova, még a tót atyafiakhoz is.
értékelni.A részben cseh felhasználásra félmondatbol arra következtetek,hogy a Cz kihelyezi a gyártást mihozzánk-mint irtam
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 598
113
Csak egy kép Cz 807
cz_807_anfas.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Kíváncsi leszek hogy vesznek e tisztességes irányzékokat az új fegyverekhez (elvégre ezért van rajtuk az a rengetek szerelésín)
Nekem ez a kedvencem: Trijicon ACOG 4x32
image.jpg
Azt hiszem a múltkor írtak ki egy beszerzést kb 1500 db-ra de az állítóag a külszolgálatos AMMSZ-re kerül. Minden esetre lehet belőle következtetni talán.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Azt hiszem a múltkor írtak ki egy beszerzést kb 1500 db-ra de az állítóag a külszolgálatos AMMSZ-re kerül. Minden esetre lehet belőle következtetni talán.
Hát, ha AMMSZ-ről van szó, akkor inkább ne ilyen legyen. A "karón ülő varjak" nem AK-kra valók. A fentebb emlegetett CZ-re azért már jó lenne.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Ne reménkedj.Én még olyan időkben nőttem fel,mikor a gyors és gépiró külön szakma volt.És az,hogy jobban működő intézményrendszert szeretnék látni,nem pesszimizmus.Ha nem biznék a hazai pozitiv változások lehetőségében,már rég diszidáltam volna.De reménytelenül romantikus patrióta vagyok-éppen ezért óhajtom a "fiuk",és ennek a bolsevik államszervezetnek a bukását.Viszont akkor jol emlékeztem,hogy van 7,62es változata a Brennek.Nekem ugyan a krabót VHS-2 szimpatikussabb,de én eggyikkel sem lőttem.Mondjuk csapatpróbárol sem hallottam,de ez a mániákus titkolózásuknak is betudható

Nem volt ebben semmi titkos.Ha jól emlékszem 2014-ben rendezett a CZ egy próbanapot,ahol kilehetett próbálni sokféle fegyvert.A pisztolyokon kívül kint volt a Skorpio, a Bren (2féle csőhosszal),meg egy mesterlövészpuska.Viszont nem a Honvédségnek szervezték.Ott volt a BRFK, ORFK, TEK, NAV, talán még a megyék közül is voltak.Mindenkinek tetszett.A CZ pisztolyai nagyon jók voltak.A Skorpio szerintem (más szerint is) túl gyors,de nagyon kezes,kézre áll.A Bren viszont nagyon jó volt,mindenki többször is visszament.De azért voltak hibái,amiket késöbb a csehek is megtapasztaltak afgánban,ha jól tudom,utána ezeket kijavították.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Mint laikus kérdem...A Bren 806 jobb mint amit jelenleg használunk ebben a kategóriában?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nem volt ebben semmi titkos.Ha jól emlékszem 2014-ben rendezett a CZ egy próbanapot,ahol kilehetett próbálni sokféle fegyvert.A pisztolyokon kívül kint volt a Skorpio, a Bren (2féle csőhosszal),meg egy mesterlövészpuska.Viszont nem a Honvédségnek szervezték.Ott volt a BRFK, ORFK, TEK, NAV, talán még a megyék közül is voltak.Mindenkinek tetszett.A CZ pisztolyai nagyon jók voltak.A Skorpio szerintem (más szerint is) túl gyors,de nagyon kezes,kézre áll.A Bren viszont nagyon jó volt,mindenki többször is visszament.De azért voltak hibái,amiket késöbb a csehek is megtapasztaltak afgánban,ha jól tudom,utána ezeket kijavították.
Ez lett a Bren 2
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem volt ebben semmi titkos.Ha jól emlékszem 2014-ben rendezett a CZ egy próbanapot,ahol kilehetett próbálni sokféle fegyvert.A pisztolyokon kívül kint volt a Skorpio, a Bren (2féle csőhosszal),meg egy mesterlövészpuska.Viszont nem a Honvédségnek szervezték.Ott volt a BRFK, ORFK, TEK, NAV, talán még a megyék közül is voltak.Mindenkinek tetszett.A CZ pisztolyai nagyon jók voltak.A Skorpio szerintem (más szerint is) túl gyors,de nagyon kezes,kézre áll.A Bren viszont nagyon jó volt,mindenki többször is visszament.De azért voltak hibái,amiket késöbb a csehek is megtapasztaltak afgánban,ha jól tudom,utána ezeket kijavították.
És egy próbanap megfeleltethető egy csapatpróba jellegű összehasonlitó vizsgálattal?Különben valószinüleg egyszerűena Cz gyártáskihelyezéést hajt végre,amivel jol jár a Honvédség.Szerencse,de hát a költő Zirinyi is megirta:Jó szerencse kell
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Üdv, nem a Brennel, van a baj, Afganisztánban is kipróbált, javított konstrukció, szóval rendszerbeállítást itt nem kell nulláról eljátszani. Szerintem.

Másrészt Simicskóról is a magánvéleménye:

"Jó napot kívánok" hazudta a miniszter.

Magyar hadiiparos topicba teszem bejegyzést amire gondolok.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
És egy próbanap megfeleltethető egy csapatpróba jellegű összehasonlitó vizsgálattal?Különben valószinüleg egyszerűena Cz gyártáskihelyezéést hajt végre,amivel jol jár a Honvédség.Szerencse,de hát a költő Zirinyi is megirta:Jó szerencse kell

Ki beszélt itt csapatpróbáról?Én a titkolózásra reagáltam.Hozzátenném,hogy fegyverzetisek, lőkikek voltak ott,akik (többségében) értettek is hozzá. Amúgy az amerikai katonai attasénak is nagyon tetszett a Bren.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Na akkor 27 év után lett végre valamilyen V4 katonai együttműködés?
Vagy csak megvettük százmillió euróért a jogokat 200.000 ezer fegyver legyártására?
Gondolom, ehhez még gyárat kell építeni, felszerelni, működtetni, az is pénzbe kerül.

Meglepne, ha a csehek többféle fegyver gyártását is áthelyeznék hozzánk.
Miből gondoljátok, hogy többféle fegyver hazai gyártásáról szól a megállapodás?

Valószínűleg látták a csehek a kapacitásaikból, hogy az adott típusból ennyit nekünk nem tudnának legyártani a többi megrendelés mellett, ezért eladták licencet.
Ők ezzel így jól jártak, mi meg úgy is hazai gyártást akartunk. Nekünk nem biztos hogy megtérül, de ez a Honvédelemben nem is cél, lényeg hogy lesz fegyvergyártásunk.

A 200 ezer db-ból gondolom a belügyi alakulatok és tartalékosok is fognak majd kapni valamennyit, a többi meg megy raktárba és ezzel a következő 20-30 évre meg van oldva a fegyverkérdés az adott kategóriában.

"A tízéves távlatú szerződés 100 millió euró értékben, 200 ezer lőfegyverről szól." - szerintem ez csak annyit jelent, hogy a következő 10 évben max. 200 ezer db. fegyvert gyárthatunk, ha akarunk. Kétlem, hogy a csehek engednék nekünk az önálló exportot, mert azzal a saját üzletüket rontanák.
Nem tudom, mennyi fegyvert fogunk gyártani a cseheknek (csak a "Cseh hadsereg számára" szerepel a cikkekben), de azért az durva lenne ha csak a bérszínvonal különbség miatt már a cseheknek is megérné áthelyezni a gyártást Magyarországra.

Lesz fegyvergyártásunk. Ez a lényeg.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Mint laikus kérdem...A Bren 806 jobb mint amit jelenleg használunk ebben a kategóriában?

Nagy eséllyel, de hangsúlyosabb lehet, hogy már igencsak elhasználódtak a gépkarabélyaink, pótlásuk nincs. Nem tudom, hogy mennyi lehet még raktáron, de esélyes, hogy már nagyon kevés. Amiket mostanában láttam, igen ütött-kopott állapotban voltak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem tudom, mennyi fegyvert fogunk gyártani a cseheknek (csak a "Cseh hadsereg számára" szerepel a cikkekben), de azért az durva lenne ha csak a bérszínvonal különbség miatt már a cseheknek is megérné áthelyezni a gyártást Magyarországra.
Lesz fegyvergyártásunk. Ez a lényeg.
Nemcsak a bérkülönbség miatt telepítik ide a gyártást, hanem a hozzánk képest is nagyobb szakemberhiány miatt (ott még sokkal közelebb van Németország, Ausztria meg a nyugat, még könnyebben elhúznak a megfizetetlen szakemberek).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Nemcsak a bérkülönbség miatt telepítik ide a gyártást, hanem a hozzánk képest is nagyobb szakemberhiány miatt (ott még sokkal közelebb van Németország, Ausztria meg a nyugat, még könnyebben elhúznak a megfizetetlen szakemberek).

Jó meglátás. Erre nem gondoltam.