A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nekem az volt a furcsa videóban, hogy bár Széles elmondta, hogy az üzemet a gyártáshoz szinte teljesen újra kellett építeni. 1 évet vett igénybe a gyártáshoz szükséges beruházások végrehajtása. Én viszont nem láttam egyetlen ipari robotot sem a videóban. Pedig ha valamilyen járműgyárról mutatnak videót, robotok tömege látszik. Mindent manuálisan csinálnak? Nem lesz a gyártás így nagyon lassú, tudják tartani a gyártási időt? Vagy valamilyen szintet el kell érnie a stabil megrendelési számnak, hogy érdemes legyen ilyesmibe beruházni?
Ha figyelmesen megnézzük a videót,akkor feltűnik hogy abban a vázban sok az idom (derékszög........) (bocsi másképp nem tudom megfogalmazni) Tehát pöpecs hegesztési munka dögivel. Egy ilyet csak akkor éri meg iparizálni robot hegesztéssel ha folyamatos megrendelésed van. Több ezer db. Mivel kis cég, és egy hegesztő ipari robot nem két ft így marad a jó szaki féle hegesztési varrat. Ha jó képzett embereid vannak és jó minőségi hegesztési cuccaid megyen az gyorsan. Nem is gondolnád.
Visszatérve még a páncéllemez hajlító gépre: 10 mm vastag az az 10 es páncéllemez hajlítása. Nekem rögtön itt a BTR ek teljes körű javításának a lehetősége ugrik be. (Páncéllemez javítása,szükség esetén cseréje) Plusz egyéb harcjárművek (apc/IFV) kisebb vastagságú lemezeinek a javítása,cseréje.
Mivel a lemez élhajítógép kapacitása adott. Én azt is el tudnám képzelni hogy licencbe vagy saját tervezésben APC (nekünk PSZH) is belefognának. Elvileg a lemezen kívül adva lenne hozzá minden. Én először egy könnyű gépre tippelnék a lemezvastagság miatt. Na majd meglátjuk :) A lemezvastagság miatt biztosan kell majd + ba védelmet beépíteni, a gránátok/kisebb IED ek miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Loken

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Nem vagyok hozzáértő, de egy modern busz bizony irdatlan nehéz, a tengelyterhelések kb. a hatóságilag megengedett határokon mozognak.
Amíg egy Ik260-as 11m hosszú és 16t (9t üresen) a megengedett tömege, addig a lenti linken látható E95F 12m hosszú és már 19t (12t körül van üresen) Ez a mostani kocsi meg már üresen is 13,2t és 12,06m . Ennek köszönhetően egyszerűen nincs mód a páncélozásra, mert nincs hová növelni a tömeget.
http://sony872.blog.hu/2014/09/26/a_magyar_honvedseg_mattzold_egyedijei
Ennél egy civil kocsihoz képest van hova rakni a gépkarabélyt meg ahogy a cikk is írja, spec festék van rajta.
Hm, radar hullám elnyelő festék. Nem is tudtam hogy ez szükséges egy busznak. Szóval akkor már jó ideje van lopakodó buszunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem lett igazad.
Az 5.56 egy sz@r.
Egyébként meddig tartanna át tervezni 7.62 re. Mert szerintem pillanatok alatt.
A szerbek ha jól tudom tavaly adták át az új lőszergyárukat. 5.56 is fogják nyomni szarásig. Visszatérve.Nem adok nekiv 1-2 évet és lesz belőle itthon is 7.62 es.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Na, ezzel már majd lőni is lehet. A nullából akkor csak igazam lett, hogy a jó irányba léptünk el?
Minden is kell, tegnapra, de szerintem végre valami kis fény!
Nem iszok előre a medve bőrére,de ezt talán már végre tényleg lehet jónak értékelni.A részben cseh felhasználásra félmondatbol arra következtetek,hogy a Cz kihelyezi a gyártást mihozzánk.Ez talán garanciát jelent a gyártásminőségre.Különben,ha jol emlékszem,a Brennek van 43M kaliberű változata,csak még senki nem vett belőle
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Örömmel látom, hogy tudsz pozitív is lenni (még ha óvatosan is). Hadd javasoljak valamit ebben az eufórikus hangulatban, sokat javít a szöveg olvashatóságán, ha az írásjelek után egy szóközt is teszel. Gondolj ránk, propagandasajtón felnőtt együgyű jobberekre :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem iszok előre a medve bőrére,de ezt talán már végre tényleg lehet jónak értékelni.A részben cseh felhasználásra félmondatbol arra következtetek,hogy a Cz kihelyezi a gyártást mihozzánk.Ez talán garanciát jelent a gyártásminőségre.Különben,ha jol emlékszem,a Brennek van 43M kaliberű változata,csak még senki nem vett belőle
https://www.google.hu/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=Rhrgq_1J8_w&ved=0ahUKEwiCkNjlnI_aAhVEaFAKHQneDBoQwqsBCE4wDA&usg=AOvVaw1nwsHu2OVjTdbht_LOzivk
remélem jó a link mert telórol nyomom.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Örömmel látom, hogy tudsz pozitív is lenni (még ha óvatosan is). Hadd javasoljak valamit ebben az eufórikus hangulatban, sokat javít a szöveg olvashatóságán, ha az írásjelek után egy szóközt is teszel. Gondolj ránk, propagandasajtón felnőtt együgyű jobberekre :)
Ne reménkedj.Én még olyan időkben nőttem fel,mikor a gyors és gépiró külön szakma volt.És az,hogy jobban működő intézményrendszert szeretnék látni,nem pesszimizmus.Ha nem biznék a hazai pozitiv változások lehetőségében,már rég diszidáltam volna.De reménytelenül romantikus patrióta vagyok-éppen ezért óhajtom a "fiuk",és ennek a bolsevik államszervezetnek a bukását.Viszont akkor jol emlékeztem,hogy van 7,62es változata a Brennek.Nekem ugyan a krabót VHS-2 szimpatikussabb,de én eggyikkel sem lőttem.Mondjuk csapatpróbárol sem hallottam,de ez a mániákus titkolózásuknak is betudható