A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tudja, futár feladatokra, konferenciákra, kiképzésekre vinni katonákat. Parancsnokot fuvarozni. Stb. a régi opel astrák kb 700 000 km-körül vannak már.


Akkor ez nem fejlesztés, hanem kb. egyszerű szintentartás.... Ne essünk mindig bele az agitprop csapdájába...
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Tudja, futár feladatokra, konferenciákra, kiképzésekre vinni katonákat. Parancsnokot fuvarozni. Stb. a régi opel astrák kb 700 000 km-körül vannak már.

Mondjuk egy F Asztránál mindenképp militánsabb, ezekkel legalább már le lehet menni földútra is (ha jó az idő). Mondjuk sosem értettem hogy a 60 gebés Astra miért kell, mikor már akkor is voltak olcsó összkerekesek a piacon. :D

Köszönöm az informálást.

Itt szolnokon néha szaladgál egy KR-es Astra amin már annyi a rozsda, hogy gyanítom a benne ülők csak tetanusz oltással dolgozhatnak.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Á!! Megelőztél!
https://444.hu/2018/03/26/bevallom-...y-a-t-olvasokhoz-fordulok-az-alabbi-kerdessel
78ZytuykT2tO1F5pAs.jpeg

Taktikai Suzuki-képesség :-D

Egyébként addig rendben van, hogy ügyintézésre kell, meg "szaladgálósnak" (bárcsak nekem is lenne egy ilyen szaladgálósom) és ehez nem fontos, de miért nem lehet ezeket legalább katonai zöldre fújni. A Suzuki biztos megcsinálta volna, hiszen a szívárvány minden színében kérhetőek, ez sem lett volna olyan drága, és picit javított volna a szedett-vetett kinézetén a MH-nek.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem értettem eddig ezt a honvédségi buszbeszerzést, azonban már látom a szükségességét amióta beléptem az ÖTT be. Hihetetlen összegekért kell az MH-nak buszokat bérelnie az alap feladatokhoz is, és akkor már nem is beszélve az ÖTT miatti plussz fuvarokról. A szentendrei eskütételre mindenfelől buszokkal jöttek a tartalékosok, hol Grand toursos emeletessel, hol mindenfele kis cégektől bérelt gépekkel, de még a szolgálati járatok is jó részt bérelve vannak... Szükség van azokra a buszokra, mert rengeteg pénz folyik ki jelenleg a logisztika ezen részére.
És minek kellet mindenkit elvinni Szentendrére?Hogy egyben legyetek,egyszép csoportképp kedvéért?Én Taszáron kaptam kikézést,ott is esküdtem,Najó az még sorköteles idők voltak
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Egyébként addig rendben van, hogy ügyintézésre kell, meg "szaladgálósnak" (bárcsak nekem is lenne egy ilyen szaladgálósom) és ehez nem fontos, de miért nem lehet ezeket legalább katonai zöldre fújni. A Suzuki biztos megcsinálta volna, hiszen a szívárvány minden színében kérhetőek, ez sem lett volna olyan drága, és picit javított volna a szedett-vetett kinézetén a MH-nek.
Isten ments lefesteni zöld színre! Ez a szín úgy jó ahogy van teli találat :D. a zöld szín és árnyalataival egy.................... Ez így ezzel a színnel így jó. Tökéletes kombináció. Ha mögé nézel miért ezzel a színnel, rá jössz hogy egy baromi jó reklám a suzukinak és másodsorban az MH nak.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Isten ments lefesteni zöld színre! Ez a szín úgy jó ahogy van teli találat :D. a zöld szín és árnyalataival egy.................... Ez így ezzel a színnel így jó. Tökéletes kombináció. Ha mögé nézel miért ezzel a színnel, rá jössz hogy egy baromi jó reklám a suzukinak és másodsorban az MH nak.

Városi terepszín, simán beolvad a plaza parkolóbam a többi civil autó közzé :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
És minek kellet mindenkit elvinni Szentendrére?Hogy egyben legyetek,egyszép csoportképp kedvéért?Én Taszáron kaptam kikézést,ott is esküdtem,Najó az még sorköteles idők voltak
Lássák a sokk kritika és adok kapok ellenére hogy mekkora létszámot toboroztak össze alig 8-10 hónap alatt. Másodsorban remélem dani is hallotta azt a tiszti megjegyzést hogy "rég vezényelt már külön "teljes" zászlóaljnyi embernek". Remélem idén vagy jövő tavasszal is lesz akkora új létszám hogy egy ehhez hasonló rendezvényt megtudjanak szervezni. Hozzáteszem sok fiatallal :hadonaszos:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Lássák a sokk kritika és adok kapok ellenére hogy mekkora létszámot toboroztak össze alig 8-10 hónap alatt. Másodsorban remélem dani is hallotta azt a tiszti megjegyzést hogy "rég vezényelt már külön "teljes" zászlóaljnyi embernek". Remélem idén vagy jövő tavasszal is lesz akkora új létszám hogy egy ehhez hasonló rendezvényt megtudjanak szervezni. Hozzáteszem sok fiatallal :hadonaszos:
Nameg hogy legyen mivel indokolni a buszvásárlásokat...Sajnálom,de a szememben ez csak egy PRos pótcselekvés.
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Jó volt ezt filmet látni. Én nem tudtam erról az évek óta tartó nyűgről.
Két dolgot elmagyarázna valaki hozzáértó: Mi kell a katonai pluszfunkciókhoz beépítve legyen? Most akkor például ez páncélozott busz?
A másik: A Zrinyi Program szerint mi a következó? Helikopter? THAAD?
Segítsetek a kis Vuknak