A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nemtudom en ugytudom mar nincs rendszerbe magyar malha. Csak a magyar malhaval egutt rendszeresitett kis zsak... /de leht 2010 be meg volt vagy valami dorzsolt rasozta a sracra jopenzert.../ passz. Ilyen cuccot mindenesetre en meg nem lattam mi az amerikai mice /nemtudom hogy irjak rendszert hasznaltuk kikepzesre tovabbkepzesre gyakorlatozasra/ de mar nallunk se voltak ujak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az ak viszont tul polir... Tuti szentendren van. Ott voltak ilyen polir ak-k /ezek meg nem lotyogtek nagy szr ek is voltak az ak akkor jo ha mar lotyog/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Biztos,hogy rendszerben van az a mellény mert kivonni biztosan nem vonták ki!
Igaz ilyeneket nem szoktak. Hala az egnek en csak mint kuriozum lattam disznek... Meg a hk kat alcaztuk a darabjaikkal... Par rzsebet meg ezt azt megmentettm... De meg kellett szenvednem vele hogy hasznalhatova tegyem /gondolom tudod miert/ de volt par tiszti zseb azok egesz hasznosak voltak csak amikor molera alakitottam kellett megmaratni a patentokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Bar nem sok hasznat vettem nekik mert a pkm miatt tardobo zsebeket kellett vennem es atalakitani a rakaszoknak /egyszeruen nem lehtett rakasztarto zsebet kapni az orszagba../ kesobb vettem egy gurka loszeres kistaskat hasznos volt bw re rakva.

Ezt ajanlani tudom mindenkinek ha valaki ott van vagy oda kerul hogy pkm.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Bar nem sok hasznat vettem nekik mert a pkm miatt tardobo zsebeket kellett vennem es atalakitani a rakaszoknak /egyszeruen nem lehtett rakasztarto zsebet kapni az orszagba../ kesobb vettem egy gurka loszeres kistaskat hasznos volt bw re rakva.

Ezt ajanlani tudom mindenkinek ha valaki ott van vagy oda kerul hogy pkm.

!tenyleg dudi textil rakaszt te mar lattal vagy hasznaltal? Ha igen mi a velemenyed rola?

A SPOSN gyárt PKM-hez 100-as 200-as rakasztartó zsebet és 100-as hevedertartó zsebet is.
Csak lengyel PKM vászon rakaszzsebet láttam eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
!tenyleg dudi textil rakaszt te mar lattal vagy hasznaltal? Ha igen mi a velemenyed rola?
Láttam vászon rakaszt szerb katonáknál,mikor Koszovóban jártam,még Szerbiában.Szemre olyan 50darabos hevederhez lehetett,talán 75höz.Érdekes,hogy soha sehol nem is hallodtam,hogy mások használnának PKMhez mást a fémrakasznál,legfőljebb beburkolják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Igaz ilyeneket nem szoktak. Hala az egnek en csak mint kuriozum lattam disznek... Meg a hk kat alcaztuk a darabjaikkal... Par rzsebet meg ezt azt megmentettm... De meg kellett szenvednem vele hogy hasznalhatova tegyem /gondolom tudod miert/ de volt par tiszti zseb azok egesz hasznosak voltak csak amikor molera alakitottam kellett megmaratni a patentokat.
98-ban osztottak ki nekünk valami központi raktárból, mert Tatán akkoriban bociba is talán ha fél tucat ember járt az egész laktanyában. Az Alföldre vittük le magunkkal, de én csalódtam benne. Első egy két napban tok menőnek gondoltam meg hogy most aztán elit katona lettem, de pár nap után rájöttem hogy xar viselni. Kicsit olyan merev volt az egész, lehet mert zsír új volt. A tartartok kicsit szukek voltak, a patentok nehezen nyíltak, és vallban is csak letyegett az egész, kényelmetlen volt. Arra jutottunk aztán többen hogyha valami csúnya helyzet lesz akkor inkabb beszorjuk a tarakat egy szimatszatyorba.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
98-ban osztottak ki nekünk valami központi raktárból, mert Tatán akkoriban bociba is talán ha fél tucat ember járt az egész laktanyában. Az Alföldre vittük le magunkkal, de én csalódtam benne. Első egy két napban tok menőnek gondoltam meg hogy most aztán elit katona lettem, de pár nap után rájöttem hogy xar viselni. Kicsit olyan merev volt az egész, lehet mert zsír új volt. A tartartok kicsit szukek voltak, a patentok nehezen nyíltak, és vallban is csak letyegett az egész, kényelmetlen volt. Arra jutottunk aztán többen hogyha valami csúnya helyzet lesz akkor inkabb beszorjuk a tarakat egy szimatszatyorba.
Erről nekem meg a nosztalgikus műbör tártáska jut eszembe,és hogy nekem pont nem az volt.Az enyémsárgásbarna gyöngyvászon táska volt,ugyanolyan 5darabos szabásu,de gyöngyvászon.A században vegyessen került kiosztásra a műbőrrel,Kinek ez jutott,kinek az
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Erről nekem meg a nosztalgikus műbör tártáska jut eszembe,és hogy nekem pont nem az volt.Az enyémsárgásbarna gyöngyvászon táska volt,ugyanolyan 5darabos szabásu,de gyöngyvászon.A században vegyessen került kiosztásra a műbőrrel,Kinek ez jutott,kinek az

Neked volt szerencséd...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Erről nekem meg a nosztalgikus műbör tártáska jut eszembe,és hogy nekem pont nem az volt.Az enyémsárgásbarna gyöngyvászon táska volt,ugyanolyan 5darabos szabásu,de gyöngyvászon.A században vegyessen került kiosztásra a műbőrrel,Kinek ez jutott,kinek az

Nekem is, de emlékeim szerint csak 4 db-os. Keskenyebb és használhatóbb is volt a műbőrnél.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Erről nekem meg a nosztalgikus műbör tártáska jut eszembe,és hogy nekem pont nem az volt.Az enyémsárgásbarna gyöngyvászon táska volt,ugyanolyan 5darabos szabásu,de gyöngyvászon.A században vegyessen került kiosztásra a műbőrrel,Kinek ez jutott,kinek az

Nekem szürke vászon volt, még be is kentem a belsejét emlékeim szerint, talán kicsit fegyverolajjal, hogy jobban csússzon a tár ki és be. A műbőr tártáska büntetés volt. Alig lehetett abba a tárakat kivenni és berakni. Mindenki utálta.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem szürke vászon volt, még be is kentem a belsejét emlékeim szerint, talán kicsit fegyverolajjal, hogy jobban csússzon a tár ki és be. A műbőr tártáska büntetés volt. Alig lehetett abba a tárakat kivenni és berakni. Mindenki utálta.
Kicsit szűkös volt,de a gyngyvászonba jol csúszot,Száját kissé tágabbra kellet volna venni,és kidobni az egésszet.Harci málhaként ppocsék volt ez is
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
https://honvedelem.hu/cikk/109382_atadtak_az_uj_katonai_buszokat
"A VOLVO alvázra szerelt új autóbuszokat Euro VI-os motorral szerelték. A járművek negyven személy vagy akár 12 sebesült szállítására alkalmasak. A most átadott tizenöt járművet még idén további negyven követi; 2019-ben pedig a tervek szerint már összesen 100 új busz áll majd a Magyar Honvédség rendelkezésére."

"Széles Gábor, az Ikarus Járműtechnika Kft. vezetője korszakhatárnak nevezte a buszok elkészültét, és elmondta, hogy a gyár egy növekedési pályára állt. Hozzátette, hogy nagy az érdeklődés az új buszok iránt, hiszen ilyen, moduláris, többféle célra alkalmas járműveket nem gyártanak a NATO tagállamaiban. A személy- és sebesültszállításra, illetve parancsnoki központként is használható buszok olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek máshol nem léteznek – hangsúlyozta. Elmondta azt is, hogy nemrégiben mintegy 2 milliárd forintból fejlesztették az Ikarus gyárat, amely várja az új megrendeléseket."

No ez érdekes...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz