A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nameg hogy legyen mivel indokolni a buszvásárlásokat...Sajnálom,de a szememben ez csak egy PRos pótcselekvés.
iWKad22.jpg
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
A faszért nem lehet már mégérteni hogy kell busz..
A + funkcióból a sebesült szállítónak van még értelme is a többi hülyeség.

Olyan sokan olyan sokszor leírták itt az évek alatt, hogy "semmi sincs, minden kéne" "MH-t be kell szántani, besózni, majd újrakezdeni".. na krisss, most ugyanezek sokadik érvkkel elmagyarázott válasz után sem értik, mert jó fröcsögni. Mert a busz meg a f astra az nem a minden, azok még mehetnek 20 évig....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A faszért nem lehet már mégérteni hogy kell busz..
A + funkcióból a sebesült szállítónak van még értelme is a többi hülyeség.
Faszért nem lehet már megérteni,hogy a munkásbusz kategorián kivűl minimális buszkszám kell egy cirka 6000fős seregnek.És hadseregnek a sebesűltszállitó busz is baromság.HM úgy ahogy van,MH meg jorészt szemétdombravaló.0-rol kéne ujraszervezni az egésszet,egy valóban célirányos intézményi keretrendszerben.Van még elhivatot,valódi katona hozzáMég,mert amien kontraproduktiv a rendszer,már nemsokáig.De ami itt folyik,és örömködtök rajta,az pótcselekvés,PR,és lopás keveréke.Mitgondolsz,miért folyik mindenféle beszerzés titkositva,mindenféle tendereztetés nélkül?És amig nincs rendbetéva az intézményrendszer,addig hiába van véletlenül valami komoly beszerzés,jócskán tulárazva,ha a hadszervezet önmagában képtelen hadrafoghatóan üzemeltetni.A Grippenek az élő példa.Csak azért repülnek,mert a svédek intézik.Fegyverzetet már nem ők intézik,azzal már bajok vannak.Ugy ahogy van,az egész intézményrendszert ki kell dobni,és alakitani helyette egy valóban működő ujat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Ma hallottam a rádióban: Suzuki Vitara terepjárókat kap a Honvédség. Valami 200 darabról volt szó, amitmost adtak át, meg később lehet több is.
Igaz ez? Tudja azt használni a HM egyáltalán valamire?
Csak aszfaltra való. Ma voltam kint kicsit offroadozni Csapod-Vitnyéd-Kapuvár fele, belvíz, dagonya van, még ha nem is látszik. Erdőn, réten most nem megy el se a csodabusz se az új Vitara max egy naposabb földúton, de ha le kellene menni a földútról egy 100-150 métert egy facsoporthoz már sok helyen gondok lennének.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Mitgondolsz,miért folyik mindenféle beszerzés titkositva,mindenféle tendereztetés nélkül
- Mert a magyar a legpletykásabb nép. Másodsorban a Mindenbe bele kötő trollok,fotelszakértők miatt.
És amig nincs rendbetéva az intézményrendszer
-A laktanya felújításokról nem hallótál?
minimális buszkszám kell egy cirka 6000fős seregnek
- Azt a cirka 6000 fős hadsereget ép most akarják feltornászni. A szükséges lépéseket már megtették hozzá. Egyébként csak neked. Sokan akik korában katonák vagy valamely fegyveres testületnél voltak. "nem öregek" Akik korában egyéb körülmények miatt (nem részletezem) leszereltek. Tehát közölük sokan csatlakoznának az ÖTT ez a munka mellet. A válasz egyszerű......................
,MH meg jorészt szemétdombravaló.0-rol kéne ujraszervezni az egésszet
-Ne haragudj ezzel a maradék állományt írod le,nézed le. Akik így gondolkodnak mint te. Azokat egész egyszerűen csak síros embereknek hívom. Akiknek semmi se jó. Mindenért sírnak. Ha egy új kormány lenne és új megközelítés lenne. Egy két hónap és már azt is leírnád.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
- Mert a magyar a legpletykásabb nép. Másodsorban a Mindenbe bele kötő trollok,fotelszakértők miatt.

-A laktanya felújításokról nem hallótál?

- Azt a cirka 6000 fős hadsereget ép most akarják feltornászni. A szükséges lépéseket már megtették hozzá. Egyébként csak neked. Sokan akik korában katonák vagy valamely fegyveres testületnél voltak. "nem öregek" Akik korában egyéb körülmények miatt (nem részletezem) leszereltek. Tehát közölük sokan csatlakoznának az ÖTT ez a munka mellet. A válasz egyszerű......................

-Ne haragudj ezzel a maradék állományt írod le,nézed le. Akik így gondolkodnak mint te. Azokat egész egyszerűen csak síros embereknek hívom. Akiknek semmi se jó. Mindenért sírnak. Ha egy új kormány lenne és új megközelítés lenne. Egy két hónap és már azt is leírnád.
Intézményrendszer nem a laktanyákat jelentl,hanem a működési szabályozrendszert,magát a szervezeti felépitést.Van több fiatal ismerősőm,ki volt katona,de leszerelt.Mert még mindig a gömbölút viszik,a szögletest meg guritják.És az állomány alat mit értesz?Mert mint irtam még van elhivatott katona.Rájuk kéne épiteni az új szervezetet.De fentartom,a HM létszám 90%át kapásbol ki kéne vágni az utcára.Páros lábbal kirugni.És ez nemcsak a hadügyi tárcár érvényes.A komplett államszervezet ilyen.90ben kellet volna ezt a bolsevik államszervezetet kirugni,Nem csinálták meg,mend tovább a kádári állam.Fiuk csak csúcsrajáratták a lopástechnikát,nem ők találták ki.90ben különben még ők voltak a liberális jogállam leghangossabb szószólói.Az egy intézményrendszert jelent,nem politikai irányzatot.Ha az akkori reformterveik megvalósulnek,most nem 200 Vitarán örömködnél,hanem 200 hazai gyártású GyHJ-n.Mássz ki a pártoskodás árkaibol,és nézzd az egésszet rendszerként.Mert a rendszer szar.Példaként,a most előretörő kinai flotta 1896os japán-kinai háboruban hiába rendelkezett modern,nagytűzerejű hajókal,ha egyszer mint hadsereg,a feudális intézményrendszere miatt nem tudta üzemeltetni őket.A különben gyengébb japán flotta szarráverte őket.Pedik voltak hőősiessen harcoló kinai katonák is.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
.Ugy ahogy van,az egész intézményrendszert ki kell dobni,és alakitani helyette egy valóban működő ujat.
Amugy miert pont a honvedseg lenne működő szervezet?
A többi nagy állami intézményrendszer u.ilyen állaporban van. Az egészségügy, az oktatás, a nyugdíjbiztosító...
Ez nem véletlen. A magyar társadalom jelen állapotában ennyire képes megszervezni önnmagát.
Nagyon hosszú és sokszor fájdalmas tanulási folyamatra lesz szükség ahhoz hogy majd egyszer egy későbbi generációnak legyen igénye az államot jobban megszervezni.
Kérdés hogy a történelem megadja e ezt a haladékot.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Amugy miert pont a honvedseg lenne működő szervezet?
A többi nagy állami intézményrendszer u.ilyen állaporban van. Az egészségügy, az oktatás, a nyugdíjbiztosító...
Ez nem véletlen. A magyar társadalom jelen állapotában ennyire képes megszervezni önnmagát.
Nagyon hosszú és sokszor fájdalmas tanulási folyamatra lesz szükség ahhoz hogy majd egyszer egy későbbi generációnak legyen igénye az államot jobban megszervezni.
Kérdés hogy a történelem megadja e ezt a haladékot.
Mintha én is ezt irtam volna....És az igény megvan,csak az állam elnyomja.És már irtam a gomba hasonlatot.A nép sötétben van tartva,és trágyával van etetve.Pocsék iskolarendszer és agymosó állami propaganda.És az eredmény a harcászati szállitónak eladott utasszállitok,felderitőnek mondott alapfokú kiképpzőgépek,meg 75milliós 5tonnás teherautók.Miközben ugyanekkora Unimog 50milcsi,de ha 20at veszel,simán kapsz 10% engedményt.Meg néhányszáz qrvagazdag tolvaj,jsokezer langyosban ellevő ingyenélő,meg egy lényegében harcképtelen Honvédség.Meg most hozzá egy pótcselekvés PR ÖTT(Elnézzést kérek azoktol akik valóban a Haza szolgálata okán léptek be,de sajnos ez van).És sürgősen kéne a változás.Na nem az arab meg afrikai migráncsok miatt.Hanem a kivándorlás,meg a már itt lévő,és mértani függvény szerint növekvő arányszámu "kissebbség" miatt,(ismét elnézést azoktol,akik képessek hasznos módon beillaszkedni a társadalomba).Mert europára magára is,és miránk fokozottan,a nagyobb veszélyt az jelenti,ami már a határokon belül van.Különben a határink mentén,és Trianon hagyatékaként is van egy rakat lappangó tűzfészek,ami igényli a jolszervezett,jolműkdő Magyar Államot,és benne a Honvédséget(Személyes véleményem szerint még egy sorköteles,miliciarendszerű Nemzetörséget is)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Jó volt ezt filmet látni. Én nem tudtam erról az évek óta tartó nyűgről.
Két dolgot elmagyarázna valaki hozzáértó: Mi kell a katonai pluszfunkciókhoz beépítve legyen? Most akkor például ez páncélozott busz?
Nem vagyok hozzáértő, de egy modern busz bizony irdatlan nehéz, a tengelyterhelések kb. a hatóságilag megengedett határokon mozognak.
Amíg egy Ik260-as 11m hosszú és 16t (9t üresen) a megengedett tömege, addig a lenti linken látható E95F 12m hosszú és már 19t (12t körül van üresen) Ez a mostani kocsi meg már üresen is 13,2t és 12,06m . Ennek köszönhetően egyszerűen nincs mód a páncélozásra, mert nincs hová növelni a tömeget.
http://sony872.blog.hu/2014/09/26/a_magyar_honvedseg_mattzold_egyedijei
Ennél egy civil kocsihoz képest van hova rakni a gépkarabélyt meg ahogy a cikk is írja, spec festék van rajta.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem vagyok hozzáértő, de egy modern busz bizony irdatlan nehéz, a tengelyterhelések kb. a hatóságilag megengedett határokon mozognak.
Amíg egy Ik260-as 11m hosszú és 16t (9t üresen) a megengedett tömege, addig a lenti linken látható E95F 12m hosszú és már 19t (12t körül van üresen) Ez a mostani kocsi meg már üresen is 13,2t és 12,06m . Ennek köszönhetően egyszerűen nincs mód a páncélozásra, mert nincs hová növelni a tömeget.
http://sony872.blog.hu/2014/09/26/a_magyar_honvedseg_mattzold_egyedijei
Ennél egy civil kocsihoz képest van hova rakni a gépkarabélyt meg ahogy a cikk is írja, spec festék van rajta.
Amúgy minek egy buszra ilyen speciális radarhullám-elnyelő festék? Még harckocsira is ökörségnek tartom az ilyen irányú elképzeléseket, erre meg aztán pláne.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Amúgy minek egy buszra ilyen speciális radarhullám-elnyelő festék? Még harckocsira is ökörségnek tartom az ilyen irányú elképzeléseket, erre meg aztán pláne.
mint mondtam, nem vagyok hozzáértő, de vagy a megrendelő kérte ilyenre (azt meg ő tudta, hogy miért), vagy a vonatkozó szabványok/Stanagok vagy mik határozzák meg. Minden esetre ezekkel a legjobb kocsikhoz jutott a honvéccség a pályafutása során.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and tonyo

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
mint mondtam, nem vagyok hozzáértő, de vagy a megrendelő kérte ilyenre (azt meg ő tudta, hogy miért), vagy a vonatkozó szabványok/Stanagok vagy mik határozzák meg. Minden esetre ezekkel a legjobb kocsikhoz jutott a honvéccség a pályafutása során.
Sajnos vannak, akik minden hülyeséget elhisznek, ha a megfelelő emberek (?) mondják... :)
Radarhullám-elnyelő festék??? Ugyanmár, "pistike"! Egyszerűen egy kódnév az "alkotmányos költség" helyett!
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Nekem az volt a furcsa videóban, hogy bár Széles elmondta, hogy az üzemet a gyártáshoz szinte teljesen újra kellett építeni. 1 évet vett igénybe a gyártáshoz szükséges beruházások végrehajtása. Én viszont nem láttam egyetlen ipari robotot sem a videóban. Pedig ha valamilyen járműgyárról mutatnak videót, robotok tömege látszik. Mindent manuálisan csinálnak? Nem lesz a gyártás így nagyon lassú, tudják tartani a gyártási időt? Vagy valamilyen szintet el kell érnie a stabil megrendelési számnak, hogy érdemes legyen ilyesmibe beruházni?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
De az.
Viszont azt hiszem a felépítmény építése máshol is manuális nem készülnek akkora szeriaban Hhogy kifizető légyen a dolog.
Gondolom én. A munkaszervezés és hatékonyság az más dolog.

Ui. A festék valóban speciális, csak ez nem a radarhullamokat, hanem közpénzt tüntet el.
 
D

danielblack

Guest
Lássák a sokk kritika és adok kapok ellenére hogy mekkora létszámot toboroztak össze alig 8-10 hónap alatt. Másodsorban remélem dani is hallotta azt a tiszti megjegyzést hogy "rég vezényelt már külön "teljes" zászlóaljnyi embernek". Remélem idén vagy jövő tavasszal is lesz akkora új létszám hogy egy ehhez hasonló rendezvényt megtudjanak szervezni. Hozzáteszem sok fiatallal :hadonaszos:
Te is ott voltál? :D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Celebra biztos kitalálna egy jól működő “intézményrendszert”, jelentsen az bármit is. Csak ne olyan legyen, mint a helyesírása, mert az siralmas!
A gépelésem siralmas.Pont.És ha kicsit autódidakta módon propagandakiagványokon kivűl mást is olvasnál,rájöhetnél,hogy nem kell feltalálni a spanyolviaszt.Feltalálták azt régen.De amig nem vagy képes átlátni az ok-okozati összefüggéseket,addig nem látod a fátol az erdőt...Szerintem különben nekünk a francia félelnöki rendszer egy magyarositott változata kéne.De az egész államszervezet reformra szorul.Benne a hadszervezet.Különben mennek tovább a harcászati buszbeszerzéses marhaságok.Vagy ez lesz az új magyar csodataktika?Az ellenség halálra röhögi magát a Honvédségen....Különben azt is leirtam már,hogy a világ más részein is vannak ilyesféle buszok-belbiztonsági,csendőrségi szervezeteknél.Na akkor most használd az eszed,és gondolkozz logikussan