A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ne reménkedj.Én még olyan időkben nőttem fel,mikor a gyors és gépiró külön szakma volt.És az,hogy jobban működő intézményrendszert szeretnék látni,nem pesszimizmus.Ha nem biznék a hazai pozitiv változások lehetőségében,már rég diszidáltam volna.De reménytelenül romantikus patrióta vagyok-éppen ezért óhajtom a "fiuk",és ennek a bolsevik államszervezetnek a bukását.Viszont akkor jol emlékeztem,hogy van 7,62es változata a Brennek.Nekem ugyan a krabót VHS-2 szimpatikussabb,de én eggyikkel sem lőttem.Mondjuk csapatpróbárol sem hallottam,de ez a mániákus titkolózásuknak is betudható
Hát igen, az a régi jó iskolarendszer. Most meg romokban .. A patriotizmus különös értelmezése visszakívánni a Gyurcsány-éra ámokfutását vagy épp a Jobbikos káoszt.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Hát igen, az a régi jó iskolarendszer. Most meg romokban .. A patriotizmus különös értelmezése visszakívánni a Gyurcsány-éra ámokfutását vagy épp a Jobbikos káoszt.

Off:
Miért kell a politikát behozni ide?
A Jobbik volt kormányon? - sorold a minisztereit, meg az általuk hozott törvényeket!
- Ja inkább mégsem! Kíméld meg az oldalt!
On:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hát igen, az a régi jó iskolarendszer. Most meg romokban .. A patriotizmus különös értelmezése visszakívánni a Gyurcsány-éra ámokfutását vagy épp a Jobbikos káoszt.
Na,még mindig a propaganda emlején nevelkedsz....Hol kivántam én vissza a régit?Mintha a bolsevik intézményrendszer bukását kivánnám....A fiuk nem hazafiak.Csak simán elolvasták a diktátorok kézikönyvét,és az agymosás tizparancsolatát-és profi módon alkalmazzák a módszertant.Hibába,Soros pénzén jóféle oktatást kaptak anno...megtanultak tanulni.De nem hazafiak.Hacsak Somoza elnköt nem tekinted a hazafiság mintaképnek.Mert Somoza a főfiuka legjobb analógiája.Latin-amerikai tolvajdiktatúrák európai változata a NER.És különben Somoza bukását nagymértékben az okozta,hogy még a hadseregre költöt pénz jórészét is ellota
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A Magyarországon gyártott fegyverekből a cseh haderő is részesül majd – tette hozzá. HHMMMM vajon a gyártás hány százalékát exportáljuk és mennyi a hasznunk belőle.
Szerintem is Bren 2 lesz az. A jó bevált lőszert kár lenne eldobni, nem beszélve arról hogy mennyi állhat még belőle raktárron.
Szerintem mi első körben itthon a kiemelt egységeket szereljük fel. Úgy mint Belügyi,úgy mint MH részről. A jó öreg ak még biztossan egy jó darabig maradnak. Tartalékosoknak ideállis.
Visszatérve szerintem a gyártás nagyobbik része fog menni exportra és a csehekhez. A maradék meg nekünk. Ha ez így lesz? Akkor kb 6-8 év alatt fogjuk elérni a kellő raktári (tartalék) és egységeknél a db számott. Számoljunk egy 50-70 ezres minimum db számmal. Belügy/MH. És ekkor sem lesznek benne a tartalékosok ha 20-30 ezres aktív létszámmal számolnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
500 euroból profittal ki lehet hozni egy ilyen karabélyt? Mennyiség ide vagy oda, egy darabszám után mindegy, hogy mennyit gyártasz belőle, nem lehet az árat lennebb tornászni már.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
500 euroból profittal ki lehet hozni egy ilyen karabélyt? Mennyiség ide vagy oda, egy darabszám után mindegy, hogy mennyit gyártasz belőle, nem lehet az árat lennebb tornászni már.
Itt több féle fegyverreöl van szó,pisztoly,géppisztoly,gépkarabély.Jol szervezett gyártással kijön belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
A Magyarországon gyártott fegyverekből a cseh haderő is részesül majd – tette hozzá. HHMMMM vajon a gyártás hány százalékát exportáljuk és mennyi a hasznunk belőle.
Ja ez utólag esett le nekem is, pedig megörvendtem, hogy szerencsére nem mondjuk 5000 db gépkarabélyt akarnak legyártani az MH-nak, mondom ez az, lesz tartalék is.....:(
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
"A tízéves távlatú szerződés 100 millió euró értékben, 200 ezer lőfegyverről szól."
https://index.hu/gazdasag/2018/03/28/simicsko_200_ezer_lofegyvert_fog_gyartani_magyarorszag/
Ez most azt akarja jelenteni, hogy ennyibe került a licenc? Kíváncsi lennék, mekkora az az összeg amiből ténylegesen "legördül" az első fegyver...
Szerintem abban az árban benne van a licenc és az a bizonyos 200 ezer db is. Pisztoly,karabély szerintem. 100 millió Euró az kb 31 milliárd ft. Ha elosztom 200 ezerrel akkor 150-160 ezer jönne ki db ént. Ahogy Joker írta 500 euro/db ár. És abban az árban benne lesz minden.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Utolsó közt kullogva csak lehozta a hírt a katasztrófa, pardon, honvédelem.hu is mert hát csak fontosabb dolog egy hangverseny, meg a Húsvét mint a magyar hadiipar újjáélesztése.

"Mint a miniszter fogalmazott, fel kell számolni azt az állapotot, amely az elmúlt húsz-huszonöt évben alakult ki, és hadiipari képességeink lecsökkenését, illetve megszűnését jelentette. E méltatlan helyzeten kívánt változtatni a tárca, és e gondolat jegyében született – számos alapos piackutatás és egyéb felmérés, tanulmány elkészítése után – a most aláírt magyar-cseh megállapodás. Ennek jegyében hamarosan gyalogsági kézilőfegyverek magyarországi előállítása indul meg cseh licenc alapján: első lépésben összeszerelésről van szó, majd 2019. január 1-jétől a hazai gyártás is megkezdődik – jelentette be dr. Simicskó István. Mint mondta, a szóban forgó eszközök már szakmai próbán is átestek, hiszen azokat rendőrök és katonák is kipróbálták. „Mindez körülbelül kétszáz új magyar munkahelyet is jelent, és a a hadiipar természetesen a gazdasdági növekedésben is szerepet játszik majd” – tette hozzá. A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: hadiiparunk újraélesztése kapcsán is törekszünk rá, hogy elsősorban a V4-ek országaival fonjuk szorosabbra az együttműködést. Dr. Simicskó István emellett köszönetet mondott mindazoknak, akik a megállapodás létrehozása érdekében dolgoztak az elmúlt időszakban."
https://honvedelem.hu/cikk/109462_uj_merfoldko_a_haderofejlesztesben
1000x667@04.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: hadiiparunk újraélesztése kapcsán is törekszünk rá, hogy elsősorban a V4-ek országaival fonjuk szorosabbra az együttműködést.
Hát őszintén szólva ez az egyetlen racionális döntés, hogy a térségünket sponzoráljuk.
Valószínűleg a lengyelekkel- től is lesz komolyabb összefogás, gondolok itt a tüzérségi eszközökre.
És nem utolsósorban, ide nekünk a GROM-ot, de izibe.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Itt több féle fegyverreöl van szó,pisztoly,géppisztoly,gépkarabély.Jol szervezett gyártással kijön belőle.
Már hónapok óta tárgyalták, számolták, osztottak, szoroztak.
Hasonló méretű ország, nincs nagy biztonsági kockázat, a csehek pedig nem hülyék, a magyar bérszínvonal a cseh alatt van, így lesz nekik rentábilis.
Az a 200 ezer nagy részben nem itt talál gazdára, viszik majd mindenhova, még a tót atyafiakhoz is.