A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Reménykedek én is hogy az általános az a 7,62 lesz. Ellenben a videóban 5.56 os is van belőle. Hátha az az SF lesz :)
Igen én is így gondolom, plusz lesz belőle még egy változat, valami RPK felé, netán a Dragunov utódja? Kisebb darabszámban lesz talán az 5,56, misszióba, vagy SF-nek. Mivel Simonyinal a 7,62 volt talán abból lesz több, ő még nem hülye. Szerintem túl vagyunk a tesztelési fázison, és a megfelelő ember tesztelte. Plusz ugye a Skorpió, meg a pisztoly meg.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
539
2 510
93
És akkor egy kérdés! Akkor az eddig legyártott modernizált AMD-kel meg a KMZ M4-eseivel mi lesz? Megy a tartalékosoknak?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
És akkor egy kérdés! Akkor az eddig legyártott modernizált AMD-kel meg a KMZ M4-eseivel mi lesz? Megy a tartalékosoknak?
Ami nekem egyenlőre biztosnak tűnnik hogy a tartalékosoknál az ak/akm biztos hogy egy jó ideig marad. Elvégre közel 10 évünk van a fegyverkezésre :) Ebből következik hogy jó esélyel a 7.62 es Bren fog nagyobb számba kerülni az alakulatokhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 769
113
A kmz marad az m4-nél mint a legtöbb különleges egység a NATO-ban mivel ez a szövetségi elvárás.

Egy kezemen meg tudom számolni melyik SF alakulat használ M4-et azokon kívül akik segélyként kapták....

És akkor egy kérdés! Akkor az eddig legyártott modernizált AMD-kel meg a KMZ M4-eseivel mi lesz? Megy a tartalékosoknak?

Milyen AMD?
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
5445.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and marton

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jól sejtem amúgy, hogy ez a 200 ezres darabszám úgy 45 ezer rendőrségi P-09, 75-75 ezer katonai P-09 és Bren 2 meg néhány ezer Scorpion között fog megoszlani?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Olvass visszább, a BREN 2 nagyon úgy néz ki, hogy 7,62 lesz (esetleg a KMZ-nek 5,56) és a ruag gyárt itthon 5.56-os lőszert.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Jól sejtem amúgy, hogy ez a 200 ezres darabszám úgy 45 ezer rendőrségi P-09, 75-75 ezer katonai P-09 és Bren 2 meg néhány ezer Scorpion között fog megoszlani?
Ne fesd már az ördögöt a falra, legalább 1 hétig örüljünk annak hogy lesz fegyver gyártás... Valahol mélyen belül mind tudjuk, hogy fenn úgy is azt mondják hogy nem kell ide csak 5000 gépkarabély elvégre csak ennyi katona van...
Szóval én titokban még szeretnék bízni kicsit, hogy hátha mégis csinálnak vagy 100 000 db bren 2-t
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz