A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Brit kevlár sisakokat és huzatot kaptunk mindannyian, az ÖTT ben.
Az ipoly bakkancs is bejött nekünk eddig.
Plusz a kézfertőtlenítővel kapcsolatba megjegyzendő, hogy az étterembe való belépés előtt mindenkinek kötelező a kihelyezett kézfertőtlenítővel kezet mosnia. A kaja is szuper.
Visszatérve a repeszálló mellényekre. Nekünk nem e lenne érdemes valami használt elfekvő készleteket beszerezni? Gondolok én pl a német BSS M7 es mellényre vagy valami ehhez hasonlóra. A kevlár (aramid) kihordási ideje elméletileg a használattól függően 3? tól-10 évig terjed. Ha nincs nagyon használva csak raktárron áll normál körülmények között ez ki is tolódhat jelentősebb minőségromlás nélkül akár 15-20 évre is. (részben a szövetgyártást ismerem) no nem a mellényekét.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Te is egy igazi barom vagy. Süt rólad a magyar gyűlölet. Ilyen és ehhez hasonló fórumokon, névtelenül topzódhatsz. Ócsárolhatod, szidhatod a magyart.

1.
Báncsákamagyart!!
Hogy is mondta Samuel Johnson? "A gazemberek utolsó mentsvára a hazafiasság."

2.
Ha már bejöttél a medve barlangjába: a hozzászólásnak, amire így rávetődtél, dőlt betűs része szó szerinti másolat egy másik fórumról. Egy volt HTKI-is írta le (ami azt is jelzi hogy jóval többet ért hozzá, mint te.) Ami érdekes, ő a jelenlegi kormánypolitika lelkes híve, épp elégszer leírja, hogy csak "bántjuk a magyart." Ennek ellenére írta ezeket a sorokat.....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Korrában már leírtam hogy mindig mindenhol vannak olyan emberek akiknek semmi se jó. Még sokszor a saját elképzeléseiket is megcáfolják. Egyébként azzal meg végképp nem értek egyet hogy a gazemberek mentsvára a hazafiasság.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Báncsákamagyart!!
Hogy is mondta Samuel Johnson? "A gazemberek utolsó mentsvára a hazafiasság."
Biztos mondott sok mas hulyeseget is.
Ha már bejöttél a medve barlangjába: a hozzászólásnak, amire így rávetődtél, dőlt betűs része szó szerinti másolat egy másik fórumról.
Szerinted van aki nem jott ra erre? Folyton ilyeneket masolsz ide. De minek?... :oops:
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Biztos mondott sok mas hulyeseget is.

Szerinted van aki nem jott ra erre? Folyton ilyeneket masolsz ide. De minek?... :oops:
Többek között:

"...
Az olvtársak egy részének hozzászólásait olvasva nekem Krahács falugyűlései jutnak eszembe.
Amikor a 666 lelkes falu vezetése azon vitatkozik, hogy :

- a 44.000 ülőhelyes stadiont,

- a helikopter leszállót,

- a 300 km/h-val közlekedő nagysebességű vasúthoz tartozó vasútállomást,

- vagy a nano technológiai nemzetközi kutató központot

építsék meg először a faluban?"


Ami még elmenne, nagy az internet, sokmindent kibír. De a magyar katonai, politika vezetés és is épp ezt teszi.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Az AMD-65 határeset volt. Egyébként, kifejlesztésekor, a légideszant és a nehézfegyvereket kezelő katonák fegyverének szánták. Miként lett aztán belőle alap lövész fegyver, a mai napig nem tudom. Én szerettem, nagyon jónak tartottam. Pláne akkoriban a határőrség fa tusás AK gépkarabélyához képest volt sokkal könnyebb és méretben kisebb. 300 méterig nem volt szórásban eltérés ha jól emlékezem a hosszabb csövű verziókhoz képest. A fölött pontosságban már rosszabbul teljesített.
Nagyonegyszerű oka volt.AMDnek volt a legalacsonnyabb a gyártási költsége.Külnben sorkatonaként,RTszázadban nekünk is az volt.Én személy szerint jobb kedvelem a tussal ellátott fegyvereket,de a célnak nagyonis jol megfelelt.
Te is egy igazi barom vagy. Süt rólad a magyar gyűlölet. Ilyen és ehhez hasonló fórumokon, névtelenül topzódhatsz. Ócsárolhatod, szidhatod a magyart.
Épitő szándékú józanitó kritika sokkal többet ér,mint a kritikátlan ömlengés.Különben hallottál már arrol,kik voltak a kálizok?Segitek,Árpád népének egy vallási csoportja volt.
Az enyém is ott ficeg a zsákban :) majd a csatott kell rajta megcsinálni.
Az ipoly bakancs viszonylag kényelmes, arra az évi 20-30 nap használatra tökéletesen megfelel. Tegyük hozzá azt is hogy friss gyártású. Lehet hogy javítottak már a minőségén. Állandó használatra már kétséges.
Nemtom milen az Ipoly bakancs,de a 65M surci eredeti formája a duplacsattos kétrétegű marhabőr,amit némi ügyeskedéssel be lehetett szerezni még acélbetltes formában is,30évig használtam.Na nem mindennepp,de sűrűn.Még diákként vettem katonaboltban.Sajnos az idők folyamán kettévált a gyártás egy olcsósitott legénységi,és egy minőségi "tiszti" változatra
 
D

danielblack

Guest
Az enyém is ott ficeg a zsákban :) majd a csatott kell rajta megcsinálni.
Az ipoly bakancs viszonylag kényelmes, arra az évi 20-30 nap használatra tökéletesen megfelel. Tegyük hozzá azt is hogy friss gyártású. Lehet hogy javítottak már a minőségén. Állandó használatra már kétséges.
Valóban, arra a 20-30 napra nem igénylek én sem jobbat az Ipolynál. Még a lábam is alig törte fel.
Visszatérve a repeszálló mellényekre. Nekünk nem e lenne érdemes valami használt elfekvő készleteket beszerezni? Gondolok én pl a német BSS M7 es mellényre vagy valami ehhez hasonlóra. A kevlár (aramid) kihordási ideje elméletileg a használattól függően 3? tól-10 évig terjed. Ha nincs nagyon használva csak raktárron áll normál körülmények között ez ki is tolódhat jelentősebb minőségromlás nélkül akár 15-20 évre is. (részben a szövetgyártást ismerem) no nem a mellényekét.
Biztos lesz valami egységes felszerelés 2026 ig. Reménykedjünk :)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Polaris.png
Magyarország,egy régi ötlet
kk59.jpg.-.html

kk59.jpg.-.html

Szcske KTJ
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Brit kevlár sisakokat és huzatot kaptunk mindannyian, az ÖTT ben.
Az ipoly bakkancs is bejött nekünk eddig.
Plusz a kézfertőtlenítővel kapcsolatba megjegyzendő, hogy az étterembe való belépés előtt mindenkinek kötelező a kihelyezett kézfertőtlenítővel kezet mosnia. A kaja is szuper.
A pontosság kedvéért tegyük hozzá, hogy azok a bilik nem kevlárból vannak, hanem ballisztikai nylonból.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and wolfram

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Korrában már leírtam hogy mindig mindenhol vannak olyan emberek akiknek semmi se jó. Még sokszor a saját elképzeléseiket is megcáfolják. Egyébként azzal meg végképp nem értek egyet hogy a gazemberek mentsvára a hazafiasság.
Itt árulta el magát, hogy szerinte aki hazafi, az gazember. Mivel maga nem lehet nyilván gazember, ergó benne nincs semennyi hazafiasság. És ezért ír állandóan olyat, amilyet.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Magyarország,egy régi ötlet
kk59.jpg.-.html

kk59.jpg.-.html

Szcske KTJ
A Szöcske a DPV -Desert Patrol vehicle -aka dűne buggy - ötlete alapján kidolgozott valami.
Az eredeti jármű koncepciója egy kétszemélyes könnyű, támadójármű volt a speciális alakulatok (és Chuck Norris számára) fegyverzete .50 Cal nehézgéppuska, 2 7,62x51-es géppuska, és két LAW kaliberű páncélököl.
(Vagy TOW indító a főfegyver de itt vita volt, mert a TOW-hoz hoz hadsereg szerint 3 fős kezelőszemélyzet kell)

Gond az volt hogy sebessége, és terepjáró képessége messze nem az volt, amit vártak... Chris Kyle írja könyvében, hogy a 200 lóerős motor nenm volt elég, illetve úgy nézett ki a sivatagi bevetés, hogy elindultak, aztán kiásták a homokból, elindultak,ástak, elindultak...

Nem csoda hogy hamar eltűnt...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Kedves @Sharid
Nem igazán akartam írni semmit, de azt még megkérdezném, hogy az elmúlt kb 20 évben a Griffeken kívül, milyen más egyéb fegyverzet modernizálást hajtottak végre a regnáló kormányok? Azon kívül, hogy szerinted a fidesz egy sz@r, mi más egyéb problémád van a bejelentett cseh fegyverekkel? Mert azon kívül, hogy orbánfideszezel itt érdemi ellenjavallatot nem tudtál felmutatni! Szerinted milyen fegyvert kellene beszerezni? Mert gondolom van elképzelésed, és most hagyuk azt, hogy zoknit meg gatyát kéne venni a bakáknak,! Szigorúan a fegyverzetre lennék kíváncsi. Ha megtisztelnél a válaszoddal, megköszönném!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Most épp a fidesz van ahatalmon, ezért ők jönnek a csővégre.
Aki ismer az tudja hogy Antallt féle kormányt, , szocikat éppúgy elküldtem a kurvnyjába.

(Ha valóban az az elképzelésed, hogy egy háborúba nem menő hadseregnél a zokni nem fontosabb, akkor fejtsd ki, hogyan akarsz újoncot fogni, ha közismert hogy ha jót akar, magának fog bakancsot, mellényt etc vásárolni, mert amit a sereg ad az egy kalap..)

Fegyverzet: írtam már hogy semmi kifogásom a Bren2 ellen.
De
- nem írt ki senki tendert, nem volt rendszerbeállító teszt/lövészet,
- a felépítésre ígért gyár ilyen gyártási számokkal masszívan veszteséges lesz.

Ha engem kérdezel: első körben párezer átépítő készletet rendelek az AK-hoz, hogy a "harci" alakulatokhoz jusson.

Eldöntöm, hogy milyen kaliberű fegyverrendszert akarok használni a következő évtizedekben, milyen felépítésűt.
Körülnézek, mégis milyen modern fegyverek elérhetőek abban a kategóriában, milyen fegyverek leterjedése várható.

AZTÁN kiírom a pályázatot, FN, HK, CZ IMI biztos lenne ott a meghívottak között, már rendszerben álló fegyvereikkel SCAR, BREN 2, Hk 416,, pld

Aztán lefolytatok egy objektív tesztsorozatot, nyúzópróbát.
Összegzem a tapasztalatot.
Aztán felállítom a sorrendet, aztán súlyozom a kellemetlen dolgokkal, ár, mire vállal szállítás, vállal,-e magyarországi összeszerelést, milyen kiegészítők érhetőek el hozzá és mennyiért.
Ezek alapján döntést hirdetek.
Magyarország gazdasági képességeit nézve jó eséllyel- ár és összeszerelő üzem Mo-n- a Cz lenen a nyertes.
Vagy nem, hiszen gőzünk sincs arról, volt-e tárgyalás más felekkel, és azok mit ajánlottak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Most én vagyok hülye vagy más is?
200 ezer db ra vettük meg elvileg a gyártási/licenc jogokat. kb 31 milliárd ft ért. Gondolom tipusokra lebontva. Belügy/MH részére. Ami efeletti gyártási db szám az megy a cseheknek és exportra. Hol itt a veszteség? Gyártás kihelyezés cseh ből. Gondolom nem a várható veszteségekért helyezi át a gyártást a CZ. Na jó nekem márra így elég is estére.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A Szöcske a DPV -Desert Patrol vehicle -aka dűne buggy - ötlete alapján kidolgozott valami.
Az eredeti jármű koncepciója egy kétszemélyes könnyű, támadójármű volt a speciális alakulatok (és Chuck Norris számára) fegyverzete .50 Cal nehézgéppuska, 2 7,62x51-es géppuska, és két LAW kaliberű páncélököl.
(Vagy TOW indító a főfegyver de itt vita volt, mert a TOW-hoz hoz hadsereg szerint 3 fős kezelőszemélyzet kell)

Gond az volt hogy sebessége, és terepjáró képessége messze nem az volt, amit vártak... Chris Kyle írja könyvében, hogy a 200 lóerős motor nenm volt elég, illetve úgy nézett ki a sivatagi bevetés, hogy elindultak, aztán kiásták a homokból, elindultak,ástak, elindultak...

Nem csoda hogy hamar eltűnt...
Csaatpróbája meg volt,azon megfelelt.Aztán nem lett semmi az egészböl