A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A fekete Adidas is könnyebb és az gtx.

Na jó, de azt nem próbáltad évekig, ha jól tudom. Na meg, az akkor kb. hatvan rongy volt, a BH meg 40 (pont, mint az amcsibeli ára, amit furcsállottam is kicsit, mert általában jó kis felár szokott lenni az ilyen termékeken itthon).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 638
113
Na jó, de azt nem próbáltad évekig, ha jól tudom. Na meg, az akkor kb. hatvan rongy volt, a BH meg 40 (pont, mint az amcsibeli ára, amit furcsállottam is kicsit, mert általában jó kis felár szokott lenni az ilyen termékeken itthon).

De ;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Kicsit mást téma, meg oké, hogy muszáj majmolni az Egyesült Államokat de szerintetek van értelme ilyen "drillezésnek"?
Parádékon stb talán van helye, de szerintem nem így. 15M helyett minimum díszelgő, minimum helyesen viselt bocskai, SZKSZ helyett meg a jó öreg Mannlicher, még akkor néznének is ki valahogy, meg azzal a nemzetiszínű (ragasztó?)szalaggal a karabélyon... nagyon nevetséges így a megjelenésük szerintem.
20.jpg


"Parádékon van-lehet helye", ha valakinek ez a "dilije". A bocskai is kizárólag oda való (a parádékra). Remélem, ezt végre Benkő (meg a "többiek") is megérti(k). Ennyi szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 263
27 051
113
Adidassal vigyázzon az akinek széles lábfeje van, mivel nincs wide verzió! Amúgy egyébként fasza lenne. A Lowát csak próbáltam, elég faszának tűnt, de tényleg tartós is? Kibír terepen is legalább két évet?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nem lennék meglepődve ha a boci hamarosan visszatérne mint általános ruházat. A 15 M meg megmarad misszióba, nyárra vagy egyéb alkalmakra.

He? A kalap szar boci? Hát akkor én meg nagyon meglepődnék, vagy inkább kiábrándulnék... A 2015M sem tökéletes, a mintája még oké, de szerintem, ha olyan "univerzálisat" akarnak, ami ide, Közép-Európába is jól megfelel a legtöbb évszakban és helyen, akkor legalább "összárnyalatban" a Pencott GreenZone, vagy a US4CES Transitional szintet lépték volna meg. Vagyis kicsit sötétebbet, mint a 2015M, ami kb. Multicam-szintű ebben (és nyilván a használat/mosások után még fakulni is fog). Tehát, boci, MARPAT, Flecktarn túl sötét, Multicam, 2015M túl világos, szóval valahol ezen két csoport között kéne lennünk... De a boci ide (is) egyértelműen fos.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kicsit mást téma, meg oké, hogy muszáj majmolni az Egyesült Államokat de szerintetek van értelme ilyen "drillezésnek"?
Parádékon stb talán van helye, de szerintem nem így. 15M helyett minimum díszelgő, minimum helyesen viselt bocskai, SZKSZ helyett meg a jó öreg Mannlicher, még akkor néznének is ki valahogy, meg azzal a nemzetiszínű (ragasztó?)szalaggal a karabélyon... nagyon nevetséges így a megjelenésük szerintem.
20.jpg

Szó szerint fegyverforgatók. :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Adidassal vigyázzon az akinek széles lábfeje van, mivel nincs wide verzió! Amúgy egyébként fasza lenne. A Lowát csak próbáltam, elég faszának tűnt, de tényleg tartós is? Kibír terepen is legalább két évet?


Jahh, én meg széles BH-t kaptam és nem volt türelmem még másfél hónapot várni... Szopok is emiatt. :(

A Lowa az egyik legjobb bakancsgyártó, ami csak létezik, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Át fog hagyományozódni a huncam név, nem csak én hívom már íy a 15m-et, a CGn is nevezik annak.
Persze, mert a hülyeséget könnyebb átvenni, mint minden mást. Meg ott CGA próbálkozott ráaggatni a mintára egy másik angolszász nevet is, mert mi az már, hogy egy magyar(országi) valaminek nincs angol neve. Szerencsére az feledésbe merült, de most próbálkoznak ezzel, plusz ott vannak a kevésbé olvasottak is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 263
27 051
113
Persze, mert a hülyeséget könnyebb átvenni, mint minden mást. Meg ott CGA próbálkozott ráaggatni a mintára egy másik angolszász nevet is, mert mi az már, hogy egy magyar(országi) valaminek nincs angol neve. Szerencsére az feledésbe merült, de most próbálkoznak ezzel, plusz ott vannak a kevésbé olvasottak is.
Rejtőszín-náci! :D
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 605
16 312
113
He? A kalap szar boci? Hát akkor én meg nagyon meglepődnék, vagy inkább kiábrándulnék... A 2015M sem tökéletes, a mintája még oké, de szerintem, ha olyan "univerzálisat" akarnak, ami ide, Közép-Európába is jól megfelel a legtöbb évszakban és helyen, akkor legalább "összárnyalatban" a Pencott GreenZone, vagy a US4CES Transitional szintet lépték volna meg. Vagyis kicsit sötétebbet, mint a 2015M, ami kb. Multicam-szintű ebben (és nyilván a használat/mosások után még fakulni is fog). Tehát, boci, MARPAT, Flecktarn túl sötét, Multicam, 2015M túl világos, szóval valahol ezen két csoport között kéne lennünk... De a boci ide (is) egyértelműen fos.
Mi baj a bocival? Emlékszem, amikor mellettem 2m- re elmentek úgy, h hasaltam a szőlő mellett. Erdős, bokros, ligetes részen jól rejt...hó mentes télen ugyanitt szintén. Gondolom van nála jobb, de a puszta közepén mind1 mi van rajtad. A jövőben szerintem az infratartományban is rejtő ruházat lesz a top.