A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Rejtőszín-náci! :D
Oh, köszi szépen. A mai világban bár sosem annak szánják, de dicséretnek számít a náczi jelző, mert valamilyen értéket, igényességet, hozzáértést jelent.
Szóval ha huncam, akkor Gurkha HAU. Ha meg az általánosnak szánt új típusú gyakorló és minta, akkor 15M. Ennyire egyszerű.

Mi baj a bocival? Emlékszem, amikor mellettem 2m- re elmentek úgy, h hasaltam a szőlő mellett. Erdős, bokros, ligetes részen jól rejt...hó mentes télen ugyanitt szintén. Gondolom van nála jobb, de a puszta közepén mind1 mi van rajtad. A jövőben szerintem az infratartományban is rejtő ruházat lesz a top.
Neked szerencséd lehetett, vagy nem tudom. Én még soha nem láttam embert, akin a boci rejtett volna, bármilyen terepen is volt, és hidd el, eleget láttam bocit. Viszont még fotókat nézegetve se akad olyan környezet, ahol megfelelt volna. Viszont említettem párszor, főleg tavaly, mikor még a laktanya-lájf ment, hogy rendszeresen láttam egy honvédet (a rendfokozatára nem emlékszem, már ha volt neki olyan, és nem Ludovikás volt) hogy a gyakorlója MC-s mélységekig fakult. Vicc, hogy egész jól nézett úgy ki, és azt már el tudom képzelni, hogy az jó valahová. De van a tégla-vöröses árnyalatú boci is, amiben én is kijárok néha airsoftozni. Az pl fenyőerdőbe jó lehet. De úgy általában semmilyen terepen nem jó az a minta.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 606
16 328
113
Oh, köszi szépen. A mai világban bár sosem annak szánják, de dicséretnek számít a náczi jelző, mert valamilyen értéket, igényességet, hozzáértést jelent.
Szóval ha huncam, akkor Gurkha HAU. Ha meg az általánosnak szánt új típusú gyakorló és minta, akkor 15M. Ennyire egyszerű.


Neked szerencséd lehetett, vagy nem tudom. Én még soha nem láttam embert, akin a boci rejtett volna, bármilyen terepen is volt, és hidd el, eleget láttam bocit. Viszont még fotókat nézegetve se akad olyan környezet, ahol megfelelt volna. Viszont említettem párszor, főleg tavaly, mikor még a laktanya-lájf ment, hogy rendszeresen láttam egy honvédet (a rendfokozatára nem emlékszem, már ha volt neki olyan, és nem Ludovikás volt) hogy a gyakorlója MC-s mélységekig fakult. Vicc, hogy egész jól nézett úgy ki, és azt már el tudom képzelni, hogy az jó valahová. De van a tégla-vöröses árnyalatú boci is, amiben én is kijárok néha airsoftozni. Az pl fenyőerdőbe jó lehet. De úgy általában semmilyen terepen nem jó az a minta.
Azért nem azt mondom, h predatorként olvadtam a környezetbe, de ahol sok az árnyék, átszüremlő fénnyel ott elmegy. Az akkori bw pl szerintem jobb volt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Manapság a világ megvan őrülve a multicamokért de szerintem ami mindenhova jó igazából nem jó semmire. A legjobb általános rejtőszínek szerintem: centre europe (francia)
woodland (amerikai)
ezek sehol sem igazán rosszak.
aztán erdőben, erdőtípustól függően a flecktarn és a régi angol a dpm.
A multicam inkább szárazabb kevesebb vegetációra, sziklás terepre.
Tetszik még az olasz vegetato és az amcsi marpat woodland ezek is jó általános színek.
Ha mégjobban belemerülünk a témába, nálam a vadászruhák rejtőszíne a top, igaz csakis bizonyos növényzettípusokra jók de ott nincs náluk jobb. A boci egyébként erdős aljnövényzetben, ősszel, hó nélküli télen igencsak jó.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
Manapság a világ megvan őrülve a multicamokért de szerintem ami mindenhova jó igazából nem jó semmire. A legjobb általános rejtőszínek szerintem: centre europe (francia)
woodland (amerikai)
ezek sehol sem igazán rosszak.
aztán erdőben, erdőtípustól függően a flecktarn és a régi angol a dpm.
A multicam inkább szárazabb kevesebb vegetációra, sziklás terepre.
Tetszik még az olasz vegetato és az amcsi marpat woodland ezek is jó általános színek.
Ha mégjobban belemerülünk a témába, nálam a vadászruhák rejtőszíne a top, igaz csakis bizonyos növényzettípusokra jók de ott nincs náluk jobb. A boci egyébként erdős aljnövényzetben, ősszel, hó nélküli télen igencsak jó.

Nem nagyon volt még olyan teszt amin a CCE jobban szerepelt mint a DPM,Woodland vagy a Flecktarn...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Nem nagyon volt még olyan teszt amin a CCE jobban szerepelt mint a DPM,Woodland vagy a Flecktarn...
A cce jó általànos szín. a dpm és a flecktarn erdőben jobbak az biztos.
A cce t sokat használtam/használom, az európai erdőktől az afrikai kősivatagokig és sehol sem rossz.
De sokminden számít, még az is hogy hányszor lett kimosva:)
(egyébként túrázáskor flectarnba öltözök) Az biztos hogy olyan szín ami mindenhova jó nem létezik. A belga rejtőszínt nem értem hogy az hol lehet hasznos? Elképesztő színekből àll össze.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
A cce jó általànos szín. a dpm és a flecktarn erdőben jobbak az biztos.
A cce t sokat használtam/használom, az európai erdőktől az afrikai kősivatagokig és sehol sem rossz.
De sokminden számít, még az is hogy hányszor lett kimosva:)
(egyébként túrázáskor flectarnba öltözök) Az biztos hogy olyan szín ami mindenhova jó nem létezik. A belga rejtőszínt nem értem hogy az hol lehet hasznos? Elképesztő színekből àll össze.

Európába a DPM meg a Flecktarn biztosan jobb mint a CCE a többit nem tudom.
A belga nyilván belgiumba jó.Vagy legalábbis szerintük. :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A cce jó általànos szín. a dpm és a flecktarn erdőben jobbak az biztos.
A cce t sokat használtam/használom, az európai erdőktől az afrikai kősivatagokig és sehol sem rossz.
De sokminden számít, még az is hogy hányszor lett kimosva:)
(egyébként túrázáskor flectarnba öltözök) Az biztos hogy olyan szín ami mindenhova jó nem létezik. A belga rejtőszínt nem értem hogy az hol lehet hasznos? Elképesztő színekből àll össze.
Én MTP előtt flecktarnt használtam, haveromék pedig az Atacs fg előtt, ahogy a volt barátnőm is, DPM-et. A flecktarn nem volt rossz, de a DPM volt a legfaszább mifelénk (Ékh). Az MTP meg a (kamu) MC labdába sem rúg mellettük (mondjuk van fotóm egy januári, kopár földvárnál ahol az MTP rajtam elég jól rejt).
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Európába a DPM meg a Flecktarn biztosan jobb mint a CCE a többit nem tudom.
A belga nyilván belgiumba jó.Vagy legalábbis szerintük. :D
Na az még egy elcseszett minta a bocin kívül, de úgy tudom a belgák sem vakok, csak a nemzeti öntudat viselteti még mindig velük. Tuti nem jó az se sehova. Viszint van az a vöröses svájci álca minta, nem jut az eszembe a neve, de a 2.vh végi német kamuflázs az alapja. Elég fura, de lehullott levelek közt (náluk) képek alapján egész jó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
Na az még egy elcseszett minta a bocin kívül, de úgy tudom a belgák sem vakok, csak a nemzeti öntudat viselteti még mindig velük. Tuti nem jó az se sehova. Viszint van az a vöröses svájci álca minta, nem jut az eszembe a neve, de a 2.vh végi német kamuflázs az alapja. Elég fura, de lehullott levelek közt (náluk) képek alapján egész jó.

Ugyan ilyen alapon lehet jó a belga is.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Én MTP előtt flecktarnt használtam, haveromék pedig az Atacs fg előtt, ahogy a volt barátnőm is, DPM-et. A flecktarn nem volt rossz, de a DPM volt a legfaszább mifelénk (Ékh). Az MTP meg a (kamu) MC labdába sem rúg mellettük (mondjuk van fotóm egy januári, kopár földvárnál ahol az MTP rajtam elég jól rejt).
Na igen az ATACS ot nem irtam. Mert a mintát ugyan ismertem de a nevét nem tudtam. Ma okosabban fekszem le aludni:)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Meglepő, hogy mennyire nélkülöz bármiféle karaktert, és ennek ellenére milyen jó terepen.
Pontosan. mert jól töri meg a formát és elmossa az éles vonalakat.
A magyar 87m is jó volt szerintem meg a szovjet idokbol valo evszakokra tervezett kapucnis álcaruhák. Mikor soros voltam még láttam a tavaszit meg az őszit igen jók voltak de a nevükre nem emlékszem
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Pontosan. mert jól töri meg a formát és elmossa az éles vonalakat.
A magyar 87m is jó volt szerintem meg a szovjet idokbol valo evszakokra tervezett kapucnis álcaruhák. Mikor soros voltam még láttam a tavaszit meg az őszit igen jók voltak de a nevükre nem emlékszem
Ezekre gondolsz?
http://combatgear.blog.hu/2013/10/24/1951m_alcazo_kezeslabas
http://combatgear.blog.hu/2014/11/26/hataror_munkasor_alcazo_kezes-labas
http://combatgear.blog.hu/2012/01/18/82m_kezeslabas
Ezek valóban jók voltak. Nem tudom már mikor nézegettem képeket, hogy felderítőket képeztek ki, és előkerültek ilyen álcaruhák is. Jók voltak nagyon. Egy hibájuk volt, hogy nem voltak elég amerikásak, és ezért kellett menniük (kellett egy az akkori divatnak megfelelő négyszínterep erdei minta, ami hajaz az m81-re, mutatván azt hogy mi milyen nagy nyugat-barátok lettünk. Oké, hogy akkor is majmolni kellett amerikát, de hogy csak ennyire sikerült, és maradt ez a sz*r húsz évig, na az már durva. Még szerencse hogy az UCP őrületből kimaradtunk, és ha már majmoltunk megint, ezúttal valami tűrhető jött ki 15M néven. De nézegess képeket a szlovénok saját multi-mintájáról. Igen jó lett. Van olyan FB lap, hogy slovenska vojska.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Ezekre gondolsz?
http://combatgear.blog.hu/2013/10/24/1951m_alcazo_kezeslabas
http://combatgear.blog.hu/2014/11/26/hataror_munkasor_alcazo_kezes-labas
http://combatgear.blog.hu/2012/01/18/82m_kezeslabas
Ezek valóban jók voltak. Nem tudom már mikor nézegettem képeket, hogy felderítőket képeztek ki, és előkerültek ilyen álcaruhák is. Jók voltak nagyon. Egy hibájuk volt, hogy nem voltak elég amerikásak, és ezért kellett menniük (kellett egy az akkori divatnak megfelelő négyszínterep erdei minta, ami hajaz az m81-re, mutatván azt hogy mi milyen nagy nyugat-barátok lettünk. Oké, hogy akkor is majmolni kellett amerikát, de hogy csak ennyire sikerült, és maradt ez a sz*r húsz évig, na az már durva. Még szerencse hogy az UCP őrületből kimaradtunk, és ha már majmoltunk megint, ezúttal valami tűrhető jött ki 15M néven. De nézegess képeket a szlovénok saját multi-mintájáról. Igen jó lett. Van olyan FB lap, hogy slovenska vojska.)
igen ezek azok. A 82m mintája szerintem tökéletes lenne általános ruhának, szerintem nálunk jobb lenne mint a szupermodern multicam. De asszem van valami NATO előírás hogy 5 színből kell állnia? Lehet rosszul tudom.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Na az még egy elcseszett minta a bocin kívül, de úgy tudom a belgák sem vakok, csak a nemzeti öntudat viselteti még mindig velük. Tuti nem jó az se sehova. Viszint van az a vöröses svájci álca minta, nem jut az eszembe a neve, de a 2.vh végi német kamuflázs az alapja. Elég fura, de lehullott levelek közt (náluk) képek alapján egész jó.
Alpenflage.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
igen ezek azok. A 82m mintája szerintem tökéletes lenne általános ruhának, szerintem nálunk jobb lenne mint a szupermodern multicam. De asszem van valami NATO előírás hogy 5 színből kell állnia? Lehet rosszul tudom.

Nincs ilyen előírás.A NATO nem szól bele,hofy milyen a ruhád,mondjuk a Digit Flirára biztos furán néznének.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nincs ilyen előírás.A NATO nem szól bele,hofy milyen a ruhád,mondjuk a Digit Flirára biztos furán néznének.
Hát az nem is különösebben jó (de jobb még mindig itthonra mint az MC klónok, szerintem) meg divatosnak se mondanám. Airsoft játékokon az oroszkodók is többnyire gorkákban nyomják. Mondjuk én pont nem.