A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Van aki ennél egyszerűbben is megoldaná. Lengyelország fizetne is ezért...

https://www.politico.eu/article/nat...billion-for-permanent-american-military-base/
Enged be a tóhtót a házadba. Évente csak azért fizetni hogy........
A gazdaság egyszer fent, egyszer lent de a "vendég" az első. Köszi. De ha lehet én nem kérnék az ilyen vendéglátásból. Egy szövetség ne arról szóljon hogy a másikkal kinyala...... Ésszerűség, józan hosszú tàvú gondolkodás hova lett. Mert amilyen gyorsan pörög a világ. Tíz év s elátkozák azt is aki csak kiszolgálja őket.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and tindalos

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
https://magyaridok.hu/belfold/jelentosen-no-a-honvedelmi-koltsegvetes-3139672/

"A Magyar Honvédség idén 428 milliárd forintból gazdálkodik, ez az összeg jövőre a költségvetési tervek alapján mintegy 80 milliárd forinttal, több mint 500 milliárd forintra fog növekedni. A NATO-nak tett szövetségesi vállalás alapján 2024-re el kell érni a GDP-arányos kétszázalékos ráfordítást, ami az akkori kalkulált értéken évi több mint ezermilliárd forintos honvédelmi költségvetést feltételez."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Keleti nyitás. Így a "jó" keleti kapcsolatokat is fent tudják tartani. Valamint ki lehet használni az ebből adódóakat. Ki fogják használni? Szerintem ahogy a Mihukat,minyolcakat meglépték minden további nélkül meg "fogják"tudni lépni ezt is.
Hát ez nem ilyen egyszerű.
A mihu-minyó felújítás, reaktiválás egyrészt pénz, másrészt politikai kérdés. Mert jelenleg nem léhetsz keletre haditechnikában. És merek fogadni hogy jó ideig nem is lehet, mert az usákok tenni fognak arról hogy ne léphessünk. Sikorsky, Eurocopi, Augusta, nincs sok választás.
Itt kivárásra játszanak, 8-10 év haladék, az meg elég sok idő.
Pénz, pénz, pénz, Paksnál addig verték a vasat hogy csak elvittek egy jókora koncot.
Minden a pénzről szól, semmi másról.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
https://magyaridok.hu/belfold/jelentosen-no-a-honvedelmi-koltsegvetes-3139672/

"A Magyar Honvédség idén 428 milliárd forintból gazdálkodik, ez az összeg jövőre a költségvetési tervek alapján mintegy 80 milliárd forinttal, több mint 500 milliárd forintra fog növekedni. A NATO-nak tett szövetségesi vállalás alapján 2024-re el kell érni a GDP-arányos kétszázalékos ráfordítást, ami az akkori kalkulált értéken évi több mint ezermilliárd forintos honvédelmi költségvetést feltételez."
Ráadásul ezt a 2%-ot 2024 után is fent kell tartani...
Szerintem ezt az éves szintű növekedést a kormány az elkövetkezendő 4 évben tudja és akarja is vállalni, ha a gazdasági folyamatok lehetővé teszik. Azt követően pedig 2022-ben újra választások lesznek. Azonban ez a 4 év nagyon hosszú idő a mai világban, rengeteg víz lefog folyni a Dunán...lehet, hogy NATO és EU sem lesz már mire a terv véget ér. Ebben az esetben pedig a 2%-os külső kényszer is megszűnhet. Bár annál jobban félnek az Oroszoktól...mondjuk szerintem alaptalanul.
Az USA hisztériakeltése + Ukrán válság itt a legnagyobb probléma ezért lódult meg a fegyverkezés is a térségben.
Minden esetre a politikai prioritások gyorsan változhatnak. Én azt mondom, hogy az a biztos ami tuti. Az elkövetkező 4 évben ez a kormány már képes lenne nagy értékű katonai beszerzéseket megvalósítani meglovagolván a honvédelmi büdzsé éves növekedését +migrációs válságot + Ukrán válság...Azt követően már minden az aktuálpolitikai ill. gazdasági helyzettől és regnáló kormánytól függ.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
https://magyaridok.hu/belfold/jelentosen-no-a-honvedelmi-koltsegvetes-3139672/

"A Magyar Honvédség idén 428 milliárd forintból gazdálkodik, ez az összeg jövőre a költségvetési tervek alapján mintegy 80 milliárd forinttal, több mint 500 milliárd forintra fog növekedni. A NATO-nak tett szövetségesi vállalás alapján 2024-re el kell érni a GDP-arányos kétszázalékos ráfordítást, ami az akkori kalkulált értéken évi több mint ezermilliárd forintos honvédelmi költségvetést feltételez."
minden irodába kávéfőző... a folyosók plafonig carrarai márvánnyal burkolva... lovarda, úszómedence.... yacht klub... nem tudom... :D
nnna jó, talán egy kerítéscölöpverő, meg néhány víztisztító pasztilla még beleférhet.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 534
113
A HM Eixyz cégek bármennyi pénzt képesek elnyelni... :D Eléggé hihetetlen, az az ezer milliardos nagyság, fix, hogy addig közbejön valami, vagy meggondolják magukat
 
R

rejsz felügyelő

Guest
minden irodába kávéfőző... a folyosók plafonig carrarai márvánnyal burkolva... lovarda, úszómedence.... yacht klub... nem tudom... :D
nnna jó, talán egy kerítéscölöpverő, meg néhány víztisztító pasztilla még beleférhet.
Hegyekben áll majd a lélegeztetőgép a Honvéd kórházban. :D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Jah, végre csak jutna már egy kis aprópénz repülőnapra, 6 év után már illene valamit összedobni
"Mindenesetre a SMOKEWINDER-beszerzés ajánlattételi határideje 2018.07.02, ami a gyakorlat szerint álatalában későbbre módosul, azután pedig ugyebár ki kell választani a győztes ajánlattevőt, majd a szerződés megkötésétől négy hónap a szerződés határideje, ami pedig elsősorban az eszközök leszállítását jelenti.

Mindebből következhet akár egy 2019-es kecskeméti repülőnap is, bár 2017. augusztusában megjelent egy interjú Dr. Orosz Zoltán altábornagy Honvéd Vezérkar főnök-helyettessel, aki akkor úgy nyilatkozott, hogy 2020 előtti, nagyszabású nemzetközi repülőnappal szerinte nem érdemes számolni."

https://jogalappal.hu/hamarosan-elfustolnek-a-magyar-gripenek/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
"Mindenesetre a SMOKEWINDER-beszerzés ajánlattételi határideje 2018.07.02, ami a gyakorlat szerint álatalában későbbre módosul, azután pedig ugyebár ki kell választani a győztes ajánlattevőt, majd a szerződés megkötésétől négy hónap a szerződés határideje, ami pedig elsősorban az eszközök leszállítását jelenti.

Mindebből következhet akár egy 2019-es kecskeméti repülőnap is, bár 2017. augusztusában megjelent egy interjú Dr. Orosz Zoltán altábornagy Honvéd Vezérkar főnök-helyettessel, aki akkor úgy nyilatkozott, hogy 2020 előtti, nagyszabású nemzetközi repülőnappal szerinte nem érdemes számolni."

https://jogalappal.hu/hamarosan-elfustolnek-a-magyar-gripenek/
Majd meglássák az urak ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 712
76 740
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Enyhen off nem tud valaki valamit az alcor rol hogy a jovoben szuletik e beszalliti szerzodese a MH val? /megjegyzes apamnak van egy alcor tabletje igaz nem jatszik rajta csak alapokra hasznalja ha nem gepezik de meglepoen jol fut neki nekem is volt mar par alcor eszkozom es vegulis nem volt panaszom rajuk /csak kinolte a technikai fejlodes /mp3;szivargyujtos mp3 ado./ szerintem erdemes lenne figyelmet forditani ra. /abszolut nem csilagaszati aru trmekeket gyart a kategoriajaban szerintem teljesen jo minosegben./bocsanat gyartat de meg igy se rosszrossz patriota szemmel./
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Enyhen off nem tud valaki valamit az alcor rol hogy a jovoben szuletik e beszalliti szerzodese a MH val? /megjegyzes apamnak van egy alcor tabletje igaz nem jatszik rajta csak alapokra hasznalja ha nem gepezik de meglepoen jol fut neki nekem is volt mar par alcor eszkozom es vegulis nem volt panaszom rajuk /csak kinolte a technikai fejlodes /mp3;szivargyujtos mp3 ado./ szerintem erdemes lenne figyelmet forditani ra. /abszolut nem csilagaszati aru trmekeket gyart a kategoriajaban szerintem teljesen jo minosegben./bocsanat gyartat de meg igy se rosszrossz patriota szemmel./
Az Alcorról soha még csak nem is hallottam. Jól értelmezlek, meg a Google találatait is, hogy ez egy magyar(?) cég? A honlapjuk csak halandzsát tartalmaz a bemutatkozó oldalon. Ezek gyártanak "strapa" kütyüket is, vagy miért kéne, hogy legyen beszállítói szerződése a Honvédséggel? Ha csak gyárttat, nem itthon gyárt, az nem biztonsági kockázat?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Szerintem nem teljesen csupasz rendszereket kell gyartatni a tervezest ok vegzik sziroproba szeruen szetkamnak parat es ha van valami ami nem oda valo azt egybol levagjak ahogy a hattertar is ha ures zert nem olyan nagy kunszt leellenorizni /mellesleg nem hiszem hogy kinaa rank jelentene kozvetlen katonai fenyegetest./ akar tervezhetnenek strapabiro cuccot is nem olyan nagy mitatvany ez egy olyan cegnek ami mar az xxx edik termeket fejleszti/tervezi/attervezi. /ha van bvbt d nagy valoszinuseggel az is alcor lessz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ez a napelemes vesztolto mondjuk nem rossz termekuk /ennak mondjuk kifelyezetten latnam ertelmet./ ahogy az okoskarkotolyuk se lenne egy haszontalan valami.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Strapabirosgra meg sajat tapasztalataim szerint a gorilla glass utes por es vizzallo tokjai /vagy hasonlo piacon kaphato termekek/ nagyon is megfelelnek legalabbis a telomnak anno se gyakteren se bakonyba nem lett semmi baja /pedig egyszer uszott is./ es azota mar 2-3 generacioval elorebb vannak de eggyel az fix