A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
En meg annak orulok, hogy fizetett szabin vagyok, de hat kinek milyen munkaja van...
Figyelj, nem azt irtam, hogy fegyveres szeparatizmust tamogat, ott meg nem tartunk. De:
1. Raffay Erno (es o nem csak egy internetes troll, hanem a kormany legszukebb szellemi holdudvaraba tartozik, korabban allamtitkar volt) kormanykozeli lapban (magyar idok) kijelentette, hogy az egyatlen jarhato ut a revizio. Nem Varfoldere gondolt.
2. A magyar allam onti a penzt Karpataljara es szinten kormanykozeli lapban interjukat keszitenek helyi emberekkel azt kerdezve, hogy vissza ter-e Karpatalja. Es nem mondjak azt, hogy nem.
3. Karpataljan masszivan novekszik a magyar ovodaba iratott gyerekek szama mar egy ideje. Sokszor meg az ukran szulok is oda iratjak a gyerekuket, mert azt akarjak, hogy EU-s nyelven tanuljon a gyerek, ha nekik mar igyis-ugyis le lehet huzni a wc-n az eletuket. Erre a penzt Mo adja.
4. Kisebb-nagyobb incidensek (de sosem komolyak, ami tenyleges kart okozna a magyarsagnak) rendszeresen tortennek (senkit meg nem olo molotov koktel, osszefestekszorozott magyar templom, iskola,...)
5. Mo nyelvtanfolyamokat szervez felnott ukranoknak/Ruszinoknak is. Valahogy olyan a magyar allam jelenlete ott, hogy az az ukran akinek a 8 dedszuloje kozul csak egy volt magyar, hirtelen erre emlekezni kezd es nekiall magyarul tanulni. Magyarul visszacsinalja a magyar allam a szovjet idok ukranositasat.
6. es akkor meg nem beszeltunk az allampolgarsagokrol, amit ugye nem csak magyar nemzetisegu, hanem ruszin vagy akar ukran is megkaphat ha nagyon akarja.
7. a Ruszin nemzetisegi szoszolo a magyar parlamentben epp par napja jelentette ki, hogy a ruszin nep a magyar meleltt all. Namost a ruszin nep 95%-a Karpataljan el.
8. A magyar kuldottseg Beregszaszon ugy viselkedett mintha o lenne otthon (szerintem jogosan) , megkoszontek, hogy az ukran kulugyminiszter meglatogatott itt minket, eljott ide hozzank.
9. Ukranok hol az oroszokat hol a lengyeleket vadoljak a Karpataljai magyar szeparatizmus szitasaval.

Ezek kulon-kulon egyik sem szepapratizmus, mind teljesen jogszeru es jogos lepesek. De szerinted mindez hova vezet? Nekem ugy tunik, hogy a tortenelem ismetli onmagat es a hatterben mar megegyeztek a nagyok, mar csak le kell jatszani. Mindenesetre Lo egyszer mar pont ilyen modon (szeparatizmus szitasa, egy kis robbantas itt vagy ott majd a szicsgarda felszamolasaval) segitette Mo-t Karpatalja visszaveteleben (1939 marcius-ra). Egyelore nagyon ugy nez ki, hogy a tortenelem ismetli onmagat.
Szoval most Ancsat nem erdemes Kijevbe kuldeni felujitani, barmennyire is jo gep volt egykoron.
Amennyiben ez igaz akkor ez nem más mint klebelsberg-teleki féle eszmeiség megvalósítása. Ami arról szól, hogy fegyverek helyet gazdasággal és kultúrával kell érdekelté tenni az elcsatolt terültek népességét, a visszatérésre.
Ukrajnában adva van az esély türelmesen végigcsináljuk közben a Kis-Antat se háborog és felesleges fegyverkezési versenyben se megyünk bele !
Lásd cseh lőfegyver beszerzés stb. Mellesleg ukrán ipar egyes elemeit most olcsón meglehet szerezni, mint ahogy infra csali gyártó sort is vettünk onnan!

Megjegyzem Ukrajnán a nyugat vágja tökre pedig 1990 minden esélye meg volt, hogy közép hatalom legyen nulla adóság mert nem Szovjet jogutód természeti kincsek és jelentő ipar ! Még is egy csődtömeg mára ahonnan menekülnek az emberek pl Magyarországi összeszerelő üzemekbe vagy egyetemekre ( bár ez régi gyakorlat Szolnokon a vízügynél a biológus Edu ehte ukrán Debrecenben tanult nem akart katonának menni így vízügynél találtak neki munkát 2000 évekig haza se mehetett elfogató parancs volt ellene)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
De magyar termeket allitunk elo, mert nem kihelyezett gyartasrol van szo, hanem megvett licence-rol. A csehek ideadtak a know-how-t mi meg gyartjuk magunknak, cseheknek, akarkinek. Elso lepesben persze csak osszeszereles, de a masodik fazisban mar full gyartas a szerzodes szerint. A gyarban a szerzodes szerint eleinte cseh szakemberek tanitjak be hogy mit hogyan, de a gyar nem a cseh ceg tulajdona hanem a HM arzenal vagy melyik HM-es cege. (Az mondjuk lehet, hogy ha exportalni is akarjuk a cseheken kivul masnak is akkor a szerzodes szerint kell a csehek beleegyezese is)

Bár nem ismerjük a szerződést, de kötve hiszem hogy saját arcszőrzetre korlátlanul kalózkodhatunk a gyártásban.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
En meg annak orulok, hogy fizetett szabin vagyok, de hat kinek milyen munkaja van...
Figyelj, nem azt irtam, hogy fegyveres szeparatizmust tamogat, ott meg nem tartunk. De:
1. Raffay Erno (es o nem csak egy internetes troll, hanem a kormany legszukebb szellemi holdudvaraba tartozik, korabban allamtitkar volt) kormanykozeli lapban (magyar idok) kijelentette, hogy az egyatlen jarhato ut a revizio. Nem Varfoldere gondolt.
2. A magyar allam onti a penzt Karpataljara es szinten kormanykozeli lapban interjukat keszitenek helyi emberekkel azt kerdezve, hogy vissza ter-e Karpatalja. Es nem mondjak azt, hogy nem.
3. Karpataljan masszivan novekszik a magyar ovodaba iratott gyerekek szama mar egy ideje. Sokszor meg az ukran szulok is oda iratjak a gyerekuket, mert azt akarjak, hogy EU-s nyelven tanuljon a gyerek, ha nekik mar igyis-ugyis le lehet huzni a wc-n az eletuket. Erre a penzt Mo adja.
4. Kisebb-nagyobb incidensek (de sosem komolyak, ami tenyleges kart okozna a magyarsagnak) rendszeresen tortennek (senkit meg nem olo molotov koktel, osszefestekszorozott magyar templom, iskola,...)
5. Mo nyelvtanfolyamokat szervez felnott ukranoknak/Ruszinoknak is. Valahogy olyan a magyar allam jelenlete ott, hogy az az ukran akinek a 8 dedszuloje kozul csak egy volt magyar, hirtelen erre emlekezni kezd es nekiall magyarul tanulni. Magyarul visszacsinalja a magyar allam a szovjet idok ukranositasat.
6. es akkor meg nem beszeltunk az allampolgarsagokrol, amit ugye nem csak magyar nemzetisegu, hanem ruszin vagy akar ukran is megkaphat ha nagyon akarja.
7. a Ruszin nemzetisegi szoszolo a magyar parlamentben epp par napja jelentette ki, hogy a ruszin nep a magyar meleltt all. Namost a ruszin nep 95%-a Karpataljan el.
8. A magyar kuldottseg Beregszaszon ugy viselkedett mintha o lenne otthon (szerintem jogosan) , megkoszontek, hogy az ukran kulugyminiszter meglatogatott itt minket, eljott ide hozzank.

nna nekem nincs szabadság... pénteken majd leszek :D
9. Ukranok hol az oroszokat hol a lengyeleket vadoljak a Karpataljai magyar szeparatizmus szitasaval.

Ezek kulon-kulon egyik sem szepapratizmus, mind teljesen jogszeru es jogos lepesek. De szerinted mindez hova vezet? Nekem ugy tunik, hogy a tortenelem ismetli onmagat es a hatterben mar megegyeztek a nagyok, mar csak le kell jatszani. Mindenesetre Lo egyszer mar pont ilyen modon (szeparatizmus szitasa, egy kis robbantas itt vagy ott majd a szicsgarda felszamolasaval) segitette Mo-t Karpatalja visszaveteleben (1939 marcius-ra). Egyelore nagyon ugy nez ki, hogy a tortenelem ismetli onmagat.
Szoval most Ancsat nem erdemes Kijevbe kuldeni felujitani, barmennyire is jo gep volt egykoron.
1. Raffay, amióta él, folyton a revízióról beszél. Keress rá jutyúbon.
2. Totál természetes dolog, elvégre ott élnek a magyarok a legnagyobb elnyomásban. A ruszinok meg tulajdonképpen testvérnépnek tekinthetők.
3. A tájidegen ukránokról: szegénységben egy falat kenyérért is lemegy bárki kutyába...
4. Az ukrik ugyanúgy túlzabálták magukat, mint annó a romullánok, jugók, cseszlovákok. És van az elvetemültje, amelyik kapaszkodik a lopott holmiba...
5. nincs ezzel semmi baj. legalábbis a ruszinok esetében. lásd 2.
6. ezt írhatjuk a szeparatizmus szításának számlájára.
7. A ruszinok a barátaink. lásd 2. Mégsem mondhatta azt hogy a csokigyáros az Isten, mikor őket is ugyanúgy elnyomják.
8. Ezzel nincs is semmi baj, hiszen az ukrán ugye tájidegen népség a Kárpátokon innen (lásd: túlrabolták magukat).
9. A zukri politikusok mi mást tehetnének, miközben valami 3-5-szörösére nőttek a megélhetés költsége néhány év alatt.

Ha jól látom, gyakorlatilag egyet értünk, csak abban nem, hogy ezek valami nagyon komoly szeparatista törekvések lennének. Ez szerintem természetes jelenség. :)

Ettől függetlenül a próféta szóljon belőled és a lopott holmi kerüljön vissza a jogos tulajdonoshoz :)


no de nekem nincs szabadság.. legközelebb pénteken leszek :D
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 746
4 496
113
En meg annak orulok, hogy fizetett szabin vagyok, de hat kinek milyen munkaja van...
Figyelj, nem azt irtam, hogy fegyveres szeparatizmust tamogat, ott meg nem tartunk. De:
1. Raffay Erno (es o nem csak egy internetes troll, hanem a kormany legszukebb szellemi holdudvaraba tartozik, korabban allamtitkar volt) kormanykozeli lapban (magyar idok) kijelentette, hogy az egyatlen jarhato ut a revizio. Nem Varfoldere gondolt.
2. A magyar allam onti a penzt Karpataljara es szinten kormanykozeli lapban interjukat keszitenek helyi emberekkel azt kerdezve, hogy vissza ter-e Karpatalja. Es nem mondjak azt, hogy nem.
3. Karpataljan masszivan novekszik a magyar ovodaba iratott gyerekek szama mar egy ideje. Sokszor meg az ukran szulok is oda iratjak a gyerekuket, mert azt akarjak, hogy EU-s nyelven tanuljon a gyerek, ha nekik mar igyis-ugyis le lehet huzni a wc-n az eletuket. Erre a penzt Mo adja.
4. Kisebb-nagyobb incidensek (de sosem komolyak, ami tenyleges kart okozna a magyarsagnak) rendszeresen tortennek (senkit meg nem olo molotov koktel, osszefestekszorozott magyar templom, iskola,...)
5. Mo nyelvtanfolyamokat szervez felnott ukranoknak/Ruszinoknak is. Valahogy olyan a magyar allam jelenlete ott, hogy az az ukran akinek a 8 dedszuloje kozul csak egy volt magyar, hirtelen erre emlekezni kezd es nekiall magyarul tanulni. Magyarul visszacsinalja a magyar allam a szovjet idok ukranositasat.
6. es akkor meg nem beszeltunk az allampolgarsagokrol, amit ugye nem csak magyar nemzetisegu, hanem ruszin vagy akar ukran is megkaphat ha nagyon akarja.
7. a Ruszin nemzetisegi szoszolo a magyar parlamentben epp par napja jelentette ki, hogy a ruszin nep a magyar meleltt all. Namost a ruszin nep 95%-a Karpataljan el.
8. A magyar kuldottseg Beregszaszon ugy viselkedett mintha o lenne otthon (szerintem jogosan) , megkoszontek, hogy az ukran kulugyminiszter meglatogatott itt minket, eljott ide hozzank.
9. Ukranok hol az oroszokat hol a lengyeleket vadoljak a Karpataljai magyar szeparatizmus szitasaval.

Ezek kulon-kulon egyik sem szepapratizmus, mind teljesen jogszeru es jogos lepesek. De szerinted mindez hova vezet? Nekem ugy tunik, hogy a tortenelem ismetli onmagat es a hatterben mar megegyeztek a nagyok, mar csak le kell jatszani. Mindenesetre Lo egyszer mar pont ilyen modon (szeparatizmus szitasa, egy kis robbantas itt vagy ott majd a szicsgarda felszamolasaval) segitette Mo-t Karpatalja visszaveteleben (1939 marcius-ra). Egyelore nagyon ugy nez ki, hogy a tortenelem ismetli onmagat.
Szoval most Ancsat nem erdemes Kijevbe kuldeni felujitani, barmennyire is jo gep volt egykoron.
Igen, ezek a folyamatok vannak jelenleg Kárpátalján, azt meglátjuk, hogy 20-30 év múlva mit érünk el vele. Ennyi kell szerintem.
Amennyiben ez igaz akkor ez nem más mint klebelsberg-teleki féle eszmeiség megvalósítása. Ami arról szól, hogy fegyverek helyet gazdasággal és kultúrával kell érdekelté tenni az elcsatolt terültek népességét, a visszatérésre.
Ukrajnában adva van az esély türelmesen végigcsináljuk közben a Kis-Antat se háborog és felesleges fegyverkezési versenyben se megyünk bele !
Ez egy járható út lenne, hogy az ország hosszú távon területet szerezzen. Szerintem ez az ukrán államiság hosszú távon(kb. 100 év) nem marad fent.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Ott így sincs munkaerő, a merci meg hasonlók miatt. Miért nem lehet keletre tenni a gyárat?

Előnye talán az hogy viszonylag közel, Csongrádon van valami OKJ-s fegyvergyártó-képzés, de fogalmam sincs ott mennyien végeznek egy évben.
Hátránya hogy ha kész lesz a Merci bővítés még kevesebb ember lesz elérhető. Persze ez csak fizetés kérdése...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 211
93
Bár nem ismerjük a szerződést, de kötve hiszem hogy saját arcszőrzetre korlátlanul kalózkodhatunk a gyártásban.
200.000 db. fegyverböl nem lesz mit eladni külföldre.50.000 db pisztoly kell a rendörségnek, ha csak a közterületi állomány kap géppisztolyt, akkor is 20.000 db. géppisztoly kell. A beavatkozo/TEK/Neutron/akciocsoport/ egységeknek kell sztem. legalább 3.000 db gépkarabély a géppisztolyok mellé.Honvédségnek és BV-nek nem tudom mennyi gépkarabély/géppisztoly és pisztoly kell, de rendörség a 200.000 db-os licenszböl kb. 73.000 db-ot alapbol elhasznál.A vámosok most hk pisztolyokkal meg nem is tudom mikkel vannak ellátvs, nekik nem kell csere.Szoval nem nagyon marad itt eladásra lehetöség.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
200.000 db. fegyverböl nem lesz mit eladni külföldre.50.000 db pisztoly kell a rendörségnek, ha csak a közterületi állomány kap géppisztolyt, akkor is 20.000 db. géppisztoly kell. A beavatkozo/TEK/Neutron/akciocsoport/ egységeknek kell sztem. legalább 3.000 db gépkarabély a géppisztolyok mellé.Honvédségnek és BV-nek nem tudom mennyi gépkarabély/géppisztoly és pisztoly kell, de rendörség a 200.000 db-os licenszböl kb. 73.000 db-ot alapbol elhasznál.A vámosok most hk pisztolyokkal meg nem is tudom mikkel vannak ellátvs, nekik nem kell csere.Szoval nem nagyon marad itt eladásra lehetöség.

A cseh hadsereget kihagytad. Mert először nekik megy a cucc. Sőt, szerintem a tót atyafiak is innen fogják kapni, náluk se fejeződött be teljesen az átfegyverzés.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 878
113
A cseh hadsereget kihagytad. Mert először nekik megy a cucc. Sőt, szerintem a tót atyafiak is innen fogják kapni, náluk se fejeződött be teljesen az átfegyverzés.
Akkor nekünk mi fog jutni?
A belügyet biztosan átfegyverzik. A hadsereg is kap egy bizonyos % ot.
Ez magábban legalább 75-90 ezer pl. Talán 100. Talán tartalékkal 100-120.
Akkor a maradék meg megy "exportra"
Ha meg megy akkor a tartalékosoknak ahogy vártam marad az ak egy jó darabíg. Mert elvileg lőszer van még bőven hozzá. És arra a célra bőven megfelel.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
200.000 db. fegyverböl nem lesz mit eladni külföldre.50.000 db pisztoly kell a rendörségnek, ha csak a közterületi állomány kap géppisztolyt, akkor is 20.000 db. géppisztoly kell. A beavatkozo/TEK/Neutron/akciocsoport/ egységeknek kell sztem. legalább 3.000 db gépkarabély a géppisztolyok mellé.Honvédségnek és BV-nek nem tudom mennyi gépkarabély/géppisztoly és pisztoly kell, de rendörség a 200.000 db-os licenszböl kb. 73.000 db-ot alapbol elhasznál.A vámosok most hk pisztolyokkal meg nem is tudom mikkel vannak ellátvs, nekik nem kell csere.Szoval nem nagyon marad itt eladásra lehetöség.
Nem arrol van szo, hogy 200.000 darabot gyarthat csak osszesen az a gyar, utana le kell rombolni es soval behinteni. Cseheknek is megy majd onnan fegyver. Aztan amikor majd kifut a keret Mo eldonti hogy akar-e meg tobbre licence-t venni, hogy az alapjan sajat maganak Mo-n legyartson meg par(szaz)ezret vagy nem.
Ha meg kozben befut egy megrendeles Elefantcsontpartbol ilyen fegyverekre akkor a csehek eldontik, hogy nekik mi eri meg jobban, ha a Mo-i gyarban a HM Arzenallal kozosen gyartjak le vagy a Cseho-i gyarban kozvetlenul. Nyilvan ha a Csehoi gyarban lesz szabad kapacitas akkor megcsinaljak a HM Arzenal nelkul, ha nem lesz kapacitas, mikozben Mo-n meg esetleg igen, akkor a HM vesz meg licence-t Csehotol, legyartja a fegyvert, majd fizet meg valamennyit a cseheknek amiert hoztak az uzletet, Elefantcsontpart meg Mo-ra fizet. (Vagy Elefantcsontpart var annyit amig a cseheknek otthon lesz kapacitasa...)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Amennyiben ez igaz akkor ez nem más mint klebelsberg-teleki féle eszmeiség megvalósítása. Ami arról szól, hogy fegyverek helyet gazdasággal és kultúrával kell érdekelté tenni az elcsatolt terültek népességét, a visszatérésre.
Ukrajnában adva van az esély türelmesen végigcsináljuk közben a Kis-Antat se háborog és felesleges fegyverkezési versenyben se megyünk bele !
Lásd cseh lőfegyver beszerzés stb. Mellesleg ukrán ipar egyes elemeit most olcsón meglehet szerezni, mint ahogy infra csali gyártó sort is vettünk onnan!

Megjegyzem Ukrajnán a nyugat vágja tökre pedig 1990 minden esélye meg volt, hogy közép hatalom legyen nulla adóság mert nem Szovjet jogutód természeti kincsek és jelentő ipar ! Még is egy csődtömeg mára ahonnan menekülnek az emberek pl Magyarországi összeszerelő üzemekbe vagy egyetemekre ( bár ez régi gyakorlat Szolnokon a vízügynél a biológus Edu ehte ukrán Debrecenben tanult nem akart katonának menni így vízügynél találtak neki munkát 2000 évekig haza se mehetett elfogató parancs volt ellene)
Azert nem teljesen a nyugat sara, hogy csodtomeg lett az az orszag. Az emberek Mo-n vagy Lo-n azert eltek szarul a szocializmusban, mert a szovjetek a birodalom kozpontjaiba hordtak ki a penzt, mindent. Es azok Kijev meg Moszkva voltak, nem sziberia vagy Tadzsikisztan. Az ukran nep semmi mason nem elt a szu-ban mint a kozepkelet-Eu-bol rabolt cuccon. Es itt nem csak a dollarra kell gondolni amit automatikusan oda kellett nekik adni, vagy a bekekolcsonre, hanem pl. arra, hogy ha egy magyar vagy lengyel mernokcsapat kijott egy otlettel, hogy mit lehetne kicsit jobban csinalni a VSZ-ben akkor azt a SZU elutasitotta, majd egy ev mulva mint szovjet fejlesztest kotelezoen megvetettek mindenkivel a leigazott allamok kozul. Es ez csak egy pelda. Minden Kijevbe, meg Moszkvaba ment, olyannyira, hogy ukrajna gazdagabb volt mint Oroszo a SZU-n belul. Na ez szunt meg a szocializmus bukasaval, persze, hogy most csorok az ukranok, nem tudnak mar rabolni.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 750
113
Magyarorszagon nem eltek szarul az emberek./sehol a vilagon nincs annyi egyfore juto nyaralo preshaz hetvegihaz es horgaszhaz stb hobbi haz. Mimt maagyarorszagon./ az hogy nem volt akkora valasztek egy dolog volt de mindenki hozzafert auto mas tema varnikellett re de megis mindenki eljutott orszagon bellul barhova./
Magyarorszagon a magyar embernek nem az eletszinvonal miatt volt gomdja a szocializmussal. /egyebkent en meg abba se vagyok biztos hogy a tobsegnek gondja lett volna vele./utaolag meg rengetegen sirjak vissza./mondjuk oregszik az a generacio./

A lengyelekrol viccek is szulettek. De maora ezok a viccek nagyon nem alnak meg a hejet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Magyarorszagon nem eltek szarul az emberek./sehol a vilagon nincs annyi egyfore juto nyaralo preshaz hetvegihaz es horgaszhaz stb hobbi haz. Mimt maagyarorszagon./ az hogy nem volt akkora valasztek egy dolog volt de mindenki hozzafert auto mas tema varnikellett re de megis mindenki eljutott orszagon bellul barhova./
Magyarorszagon a magyar embernek nem az eletszinvonal miatt volt gomdja a szocializmussal. /egyebkent en meg abba se vagyok biztos hogy a tobsegnek gondja lett volna vele./utaolag meg rengetegen sirjak vissza./mondjuk oregszik az a generacio./

A lengyelekrol viccek is szulettek. De maora ezok a viccek nagyon nem alnak meg a hejet.

Nézd autó kérdés jobb volt mint ma akkor 5 évet vártál egy új zsigára ! Ma az autók átlag életkora hazánkban 12 év ! Ergo ma a társadalom nagy része nyugaton levedlett 8-14 éves autókkal jár Ford Fokusz meg a golf azért nép autó!
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 750
113
Bezony /oregapam beadta az igemyt a combi trabira akkor kezdett el ra gyujteni mire megjott a trabi ossze lett sporolva ra a penz. /nem kellett nadragszilyat huzni nekik a trabira sporolas miatt mindig sporoltak valamire. De nem eltek rosszul /most is sporol aki nem akar hitelt felvenni./
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Magyarorszagon nem eltek szarul az emberek./sehol a vilagon nincs annyi egyfore juto nyaralo preshaz hetvegihaz es horgaszhaz stb hobbi haz. Mimt maagyarorszagon./ az hogy nem volt akkora valasztek egy dolog volt de mindenki hozzafert auto mas tema varnikellett re de megis mindenki eljutott orszagon bellul barhova./
Magyarorszagon a magyar embernek nem az eletszinvonal miatt volt gomdja a szocializmussal. /egyebkent en meg abba se vagyok biztos hogy a tobsegnek gondja lett volna vele./utaolag meg rengetegen sirjak vissza./mondjuk oregszik az a generacio./

A lengyelekrol viccek is szulettek. De maora ezok a viccek nagyon nem alnak meg a hejet.
Te a gulyaskommunizmusrol beszelsz, es ebben igazad van, Mo-n valoban jobban eltek az emberek mint a SZU legjobb reszein, de mivel Mo-rol attol meg ugyanugy ment ki a penz mint a tobbi leigazott allambol es Mo csak egy volt a sok kozepkelet-europai allam kozul, nem akartam a reszletekbe belemenni, mert nem valtoztat ez semmit azon amit irtam Ukrajnarol, bar tudhattam volna, hogy valaki ezen fenn fog akadni...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
200.000 db. fegyverböl nem lesz mit eladni külföldre.50.000 db pisztoly kell a rendörségnek, ha csak a közterületi állomány kap géppisztolyt, akkor is 20.000 db. géppisztoly kell. A beavatkozo/TEK/Neutron/akciocsoport/ egységeknek kell sztem. legalább 3.000 db gépkarabély a géppisztolyok mellé.Honvédségnek és BV-nek nem tudom mennyi gépkarabély/géppisztoly és pisztoly kell, de rendörség a 200.000 db-os licenszböl kb. 73.000 db-ot alapbol elhasznál.A vámosok most hk pisztolyokkal meg nem is tudom mikkel vannak ellátvs, nekik nem kell csere.Szoval nem nagyon marad itt eladásra lehetöség.
Ha Tomikán múlik, a BV továbbra is más fegyveres testületek által levedlett fegyverek "temetője" lesz, ott úgy sem kell használni semmit, meg nem is szabad, mert jujj, szegény fogvatartottak megijednek (lásd pl bizonyos helyeken már kutyát se szabad körletre, sétára vinni, csak kábítószer keresésre használható). Szóval jók oda az AMD-k, meg a KGP-9-esek még pár tíz évig. Vannak pl a Mossbergek is, de azok is minek? Azt sem szabad használni, egyszerűen nincs törvényi lehetőség a használatára. Jogszabály egyébként traumatikus fegyverek használatát engedné, de pl taser sem kell, mert az új meg van értelme. Szóval a BV marad úgy ahogy van, oda nem kell semmi. Szerintem a P9RC-k is maradnak, azok sem lesznek CZ-re cserélve.