A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
...benéztem, ...még mindig itt tartotok?

Személy szerint én azt látom/láttam, hogy mindenre szartunk, mert volt egy euro-eufóriás állapot, meg egy NATO-csatlakozási kényszer a világbéke illúziójával (azaz majd megvéd az USA), és miután ez létrejött mindenki nekiállt majmolni az ún. "demokráciát" annak minden vad-kapitalista vivmányával együtt.

Azután elkényelmesedtünk és beleöntöttük f.szságokba a pénzt (nevezzük stadionoknak), előtte jól megfinansziroztuk magunkat (IMF és egyéb hitelek).

Be kellene azért látni, hogy Viktor jött rá először, hogy saját maga alatt vágta mindenki a fát, és lassan nem lesz mit szétlopni...Felépitett egy a stadionokra meg Mészárosra épülő gazdasági konstrukciót, hogy ameddig csak lehet hatalmon maradhasson.Nem ő találta ki, van ez máshol is, korábban mondtam szlovák példákat. Valljuk be...azért ráncbaszedett egy két számot ehhez..., és most, hogy felfordulni látszik újra a világ körülöttünk és újra pénzt kell önteni a honvédelembe ott tartunk, hogy legalább van hová nyúlni...legalább is úgy néz ki. Nekem ez innen nézve most (!) elég...
 
M

molnibalage

Guest
...benéztem, ...még mindig itt tartotok?

Személy szerint én azt látom/láttam, hogy mindenre szartunk, mert volt egy euro-eufóriás állapot, meg egy NATO-csatlakozási kényszer a világbéke illúziójával (azaz majd megvéd az USA), és miután ez létrejött mindenki nekiállt majmolni az ún. "demokráciát" annak minden vad-kapitalista vivmányával együtt.

Azután elkényelmesedtünk és beleöntöttük f.szságokba a pénzt (nevezzük stadionoknak), előtte jól megfinansziroztuk magunkat (IMF és egyéb hitelek).

Be kellene azért látni, hogy Viktor jött rá először, hogy saját maga alatt vágta mindenki a fát, és lassan nem lesz mit szétlopni...Felépitett egy a stadionokra meg Mészárosra épülő gazdasági konstrukciót, hogy ameddig csak lehet hatalmon maradhasson.Nem ő találta ki, van ez máshol is, korábban mondtam szlovák példákat. Valljuk be...azért ráncbaszedett egy két számot ehhez..., és most, hogy felfordulni látszik újra a világ körülöttünk és újra pénzt kell önteni a honvédelembe ott tartunk, hogy legalább van hová nyúlni...legalább is úgy néz ki. Nekem ez innen nézve most (!) elég...
Na nehogy azt hidd már, hogy a beszerzéseknél nem lesz korrupciós felár zsebekbe...
Nincs több stadion, majd akkor ebből csatornáznak egy kicsit ide és oda...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
Na nehogy azt hidd már, hogy a beszerzéseknél nem lesz korrupciós felár zsebekbe...
Nincs több stadion, majd akkor ebből csatornáznak egy kicsit ide és oda...

Nem, nem...ne értsd félre, én csak egy olyan magyaros kórképet, kórtörténetet próbáltam leírni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Biztos hogy lessz lopas /mas kormanynal is lenne./ egy olyan orszagba ahol az a4 es nyomtatopapirt lopjak az irodabol hogy a gyereknek legyen mire rajzolni cimszoval./tobb szazezres kereset mellett./mikozbe a gyerek felevente egyszer rajzol othon./ vagy melohelyrol lopja haza a wc papirt mikozben az atlagosnal jobban keres. /par eve biztonsagi orkodtem masodallasba./ es lebukas utan ket hetre ujra hordja..../kockaztatja a fizeteset napi 2-3 tekercs budipapirert./ ott biztos hogy lessz lopas attol fuggetlenul ki kormanyozza az orszagot eppen. /engedelyezni kellene a lopast kafeteriaba eskuszom/ de ez nem csak rank jellemzo mashol is lopnak nemetbe danba angliaba is. Fent is lent is. Annyi hogy a narancsosok mar megloptak magukat annyira hogy apropenzel nem torodnek...ezert csokken a lopas merteke...de ha helyettuk egy ehes ulne /mert barki jonne ehes lenne/ aproert eladna barmit csak minel hamarabb gazdagodhasson...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Annyi hogy mig ithon elopjak az aprot /abbol sokat/ es elopnak kevesebb nagyobb ertekut. Kulfoldon az aproval nem foglalkoznak csak a nagyobb ertekuvel./ev mivel nem szereztek akkora rutint a lopasba az aproval mint az ithoni a nagyobbat is nehezebben lopja el./ de ellopja. /ertsd pl. Acsok nagyon jol keresnek... Nallunk nap mimt nap lopjak a szoget a ceruzat a foliat a csapokat zsogvasakat betonvasakat cementet... Kulfoldon ez apro ezzel nem torodnek... /ez hiany es bosszusag a fonoknek es ha a fonok sunyit nem potolja kisporolja a vegtermekbol az is silanyabb lessz. Ha felszamolja dragulas /3-4 acs + segedmunkas nap mint nap sokat el tud hordani./ emellett neha el eltunik egy egy gep... Mimd mind veszteseg a vallalkozonak...es az epitetonek...

Kulfoldon nem hordanak aprosagokat... Kissebb a rutin nem tunik olyan gyakran el gep.., inkabb egy evbe egyszer kiramoljak a komplett gepkeszletet. A vallakozo ugy van vele hasznalt gepek kit erdekel a biztosito fizet. A biztosito kifizeti vesz uj gepeket. Haszon a vallalkozonak az epiteto szenved egy napos csuszast legfeljebb vagy meg azt se...haszon a melosnak hasznalja othon vagy tovabb ad rajta /altalaba vendeg melosoknak vendeg vallalkozoknak./haszon a gazdasagnak komplett gep keszletek beszerzese porog a piac gazdasag.

Mindenki jol jart... Kiveve a biztosio de azt nem kell felteni beszedi a hasznot rajtunk.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Annyi hogy mig ithon elopjak az aprot /abbol sokat/ es elopnak kevesebb nagyobb ertekut. Kulfoldon az aproval nem foglalkoznak csak a nagyobb ertekuvel./ev mivel nem szereztek akkora rutint a lopasba az aproval mint az ithoni a nagyobbat is nehezebben lopja el./ de ellopja. /ertsd pl. Acsok nagyon jol keresnek... Nallunk nap mimt nap lopjak a szoget a ceruzat a foliat a csapokat zsogvasakat betonvasakat cementet... Kulfoldon ez apro ezzel nem torodnek... /ez hiany es bosszusag a fonoknek es ha a fonok sunyit nem potolja kisporolja a vegtermekbol az is silanyabb lessz. Ha felszamolja dragulas /3-4 acs + segedmunkas nap mint nap sokat el tud hordani./ emellett neha el eltunik egy egy gep... Mimd mind veszteseg a vallalkozonak...es az epitetonek...

Kulfoldon nem hordanak aprosagokat... Kissebb a rutin nem tunik olyan gyakran el gep.., inkabb egy evbe egyszer kiramoljak a komplett gepkeszletet. A vallakozo ugy van vele hasznalt gepek kit erdekel a biztosito fizet. A biztosito kifizeti vesz uj gepeket. Haszon a vallalkozonak az epiteto szenved egy napos csuszast legfeljebb vagy meg azt se...haszon a melosnak hasznalja othon vagy tovabb ad rajta /altalaba vendeg melosoknak vendeg vallalkozoknak./haszon a gazdasagnak komplett gep keszletek beszerzese porog a piac gazdasag.

Mindenki jol jart... Kiveve a biztosio de azt nem kell felteni beszedi a hasznot rajtunk.
nem az a lényeg ki mit lop el, hanem cserébe mit kapunk. A világ minden politikusa korrupt amióta világ a világ, csak nem mindegy, hogy valaki spontán lop, vagy csrébe fel is mutat valamit
 
M

molnibalage

Guest
OFF:

Olyan apróságok, hogy a Rapier 24-40 órát járőröz,
Mert 24+ órát van fent a levegőben. Ebből mi az, ami nem igaz?

https://www.military.com/defensetec...ighlight-endurance-trans-atlantic-flight.html
Recent tests of the SkyGuardian show the drone can fly nonstop for more than 48 hours, surpassing its projected max endurance of 40 hours, officials said.

https://newatlas.com/predator-b-mq-9-endurance-record/43620/
Today's announcement follows a test flight in which the Big Wing lifted off, flew to its operational altitude, carried out loitering and recon maneuvers, and then landed after a total flight time of 37.5 hours.

meg másnak a szájába adod, hogy a Bronco éppen hány méteren harcol, ha magyarozol, és ezt valaki szóvá meri tenni, hogy nem különlegesség, hanem az egész térségre és korszakra jellemző, akkor azzal jössz, hogy mi lett volna a modernizált magyar MiGekkel, amiről ugya szó szem volt..
Cuki vagy, mert emelnek is szemet szúrt az ellenmondásod, de mégis csak engem hazugozol le.

Aztán, hogy erőltették a légierő és a légvédelem fejlesztését, majd egy mondattal később már az a gond, hogy nem vettem OSA-t, Sz-300-at, miegymást...
??

Milyen fenyegetés volt 2000 környékén?
1; Jugoszlávia? Nem dereng?
2; Akkor most nem kell előre tervezni?
A Gripen döntés idején az AF hadművelet 2+ éve véget ért. Jugoszlávia nem létezett alsó hangon 6 éve, (1995 Dayton) de polgárháborút kezdetét nézve kb. 9 éve. Jugó szétesése elérte a végén Koszovó de facto függetlenedésével.

Vered itt a nyálad, hogy innen-onnan összeollózol dolgokat, mintha havonta ledoktorálnál valamiből. Cserébe kikiáltod kötelező irodalomnak.
Összeollózás. Aha... Csak gratulálni tudok a kommenthez...

Tök mindegy, mit hoz fel más, csak ugatsz A nagy pofáddal. Gondolom, milyen magánéleti válságokat élhetsz át folyamatosan. A 444 kommentszekciójában biztos van rá kereslet.
Csak HT és energetikai "cikkeket" - annak nevezni ott bármit túlzás - szoktam és csak, ha linkelik itt. Nem olvasok 444-et, de erről is volt már szó. Ezzel szemben te személyeskedsz és hazudozol, mert nem olvasok 444-et.

Most persze tovább fogsz hisztizni, és ez sem lesz jó neked, mert képtelen vagy a fejlődésre.
Nem hisztizek és igen, képtelen vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mert 24+ órát van fent a levegőben. Ebből mi az, ami nem igaz?

https://www.military.com/defensetec...ighlight-endurance-trans-atlantic-flight.html
Recent tests of the SkyGuardian show the drone can fly nonstop for more than 48 hours, surpassing its projected max endurance of 40 hours, officials said.

https://newatlas.com/predator-b-mq-9-endurance-record/43620/
Today's announcement follows a test flight in which the Big Wing lifted off, flew to its operational altitude, carried out loitering and recon maneuvers, and then landed after a total flight time of 37.5 hours.


Cuki vagy, mert emelnek is szemet szúrt az ellenmondásod, de mégis csak engem hazugozol le.


??


A Gripen döntés idején az AF hadművelet 2+ éve véget ért. Jugoszlávia nem létezett alsó hangon 6 éve, (1995 Dayton) de polgárháborút kezdetét nézve kb. 9 éve. Jugó szétesése elérte a végén Koszovó de facto függetlenedésével.


Összeollózás. Aha... Csak gratulálni tudok a kommenthez...


Csak HT és energetikai "cikkeket" - annak nevezni ott bármit túlzás - szoktam és csak, ha linkelik itt. Nem olvasok 444-et, de erről is volt már szó. Ezzel szemben te személyeskedsz és hazudozol, mert nem olvasok 444-et.


Nem hisztizek és igen, képtelen vagy.
majd szóljatok, ha meguntátok...
 
M

molnibalage

Guest
majd szóljatok, ha meguntátok...
Neki szóljál, ő képtelen az éveket megszámolni és utánanézni a történelmi események sorrendjének. Vagy csak simán megnézni a gyári adatokat és egyebeket, hogy mennyi ideig repül és micsoda...

Igazság szerint engem ennek töredékéért bannoltak, szóval ne csodálkozzon senki azon, ami esetleg következni fog...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Biztos hogy lessz lopas /mas kormanynal is lenne./ egy olyan orszagba ahol az a4 es nyomtatopapirt lopjak az irodabol hogy a gyereknek legyen mire rajzolni cimszoval./tobb szazezres kereset mellett./mikozbe a gyerek felevente egyszer rajzol othon./ vagy melohelyrol lopja haza a wc papirt mikozben az atlagosnal jobban keres. /par eve biztonsagi orkodtem masodallasba./ es lebukas utan ket hetre ujra hordja..../kockaztatja a fizeteset napi 2-3 tekercs budipapirert./ ott biztos hogy lessz lopas attol fuggetlenul ki kormanyozza az orszagot eppen. /engedelyezni kellene a lopast kafeteriaba eskuszom/ de ez nem csak rank jellemzo mashol is lopnak nemetbe danba angliaba is. Fent is lent is. Annyi hogy a narancsosok mar megloptak magukat annyira hogy apropenzel nem torodnek...ezert csokken a lopas merteke...de ha helyettuk egy ehes ulne /mert barki jonne ehes lenne/ aproert eladna barmit csak minel hamarabb gazdagodhasson...
Az utolsó mondat, azért nem igaz, mert pl. a sajtójuk(De szvsz. más cégeik is) durván veszteséges, és folyamatos lopás kell a fenntartásához.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az a baj, hogy az értékes tartalom kb. a tizede a topicoknak (nem csak ennek sajnos) a holt felesleges flame miatt, ami amúgy senkit nem érdekel a benne részt vevőkön kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Neki szóljál, ő képtelen az éveket megszámolni és utánanézni a történelmi események sorrendjének. Vagy csak simán megnézni a gyári adatokat és egyebeket, hogy mennyi ideig repül és micsoda...

Igazság szerint engem ennek töredékéért bannoltak, szóval ne csodálkozzon senki azon, ami esetleg következni fog...
már napok óta vitatkoztok értelmetlenül, és nem jutottatok dűlőre Engedd el!Nem kell mindenkinek bővíteni a látókörét. Van aki örül a tudatlanságának, ne pazarold z enegiát.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
Gripen Twitteren találtam:

"That's interesting, AIM-9X as #future" on Gripen. Hungary and Czech Rep should upgrade but IRIS-T a strong competitor. Wishful thinking or in talks?"
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz