A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Igen az omt omt re amit irtal. Az ott meg szuksegallapotba. Ugyan az mint a sorozotte annyi hogy jobb kikepzest kap meg elobb kikerhlhet a muveleti teruletre. Ott nem fogja elerni a teljes harckeszultseget egy folyamatos a be es kiaramlas. Ketto. Az ott seknek lazabb a kikepzesi rendszeruk mimt az omt nek. 2024-2026 ra kb az 1\3 a er el olyan szintet hogy "korlatozottan" harcba bocsaljtkozhato legyen. 1\3 utba lessz e fele 1\3 meg viszonylag friss lessz. Es ez az arany valoszinuleg megelozo keszenletig igy is fog maradni./be ki aramlas./ ezzel nincs baj.

Haboru eseten nem koti a teruletvedelmi tartalekosokat a jarasuk/megyejuk. Barhova vezenyelhetoek. /senki se hidje hogyha ramennenek momdjuk szegedre a soproni ott sek addig ucsorognenek egyenruhaba mig sopron hataraig nem er az ellen./ ez a teruleti elv egy haboruba hasznos a bajtarsiassag miatt. Es a konnyebb atlathatosag miatt
Én épp ezen gondolkodtam, hogy van-e értelme abba a járásba jelentkezni, amit jól ismerek. 20+ évig egy járásban éltem, hobbim miatt ismerem minden szegletét, de most eggyel arrébb költöztem, azt már annyira nem ismerem. Ha jelentkeznék ÖTT-snek, lehet érdemes lenne az előbbibe jelentkezni, de ha úgy sem számít, akkor meg annyira mindegy.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Én épp ezen gondolkodtam, hogy van-e értelme abba a járásba jelentkezni, amit jól ismerek. 20+ évig egy járásban éltem, hobbim miatt ismerem minden szegletét, de most eggyel arrébb költöztem, azt már annyira nem ismerem. Ha jelentkeznék ÖTT-snek, lehet érdemes lenne az előbbibe jelentkezni, de ha úgy sem számít, akkor meg annyira mindegy.
Teljesen mindegy hogy melyik járásba jelentkezel. A kiképzések a megyén belüli járásokba vannak elosztva. Az hogy abban a járásban ahol lakol hogy most miképpen van "feltöltve" a járási század?. De megyén belül a helyzet úgy kívánja bárhová "vezényelhetnek". Háború esetén meg ........................
Én azt javaslom menj be a legközelebbi megyei hadkiegre és ott jobban informálnak. A jelentkezési lapot el ne felejsd kitölteni :D
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and senki

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Nem lenezve vannak a tartalekosok csak a kikepzetsegi szint nem ugyan az mimt egy szerzodesese. Egy ott mire osszeszedi az alapkikepzes tapasztalatait 4-5 ev. /es ugye ennyi ido allatt kopik./ es meg nincs szakalap.

Omt nel mas a helyzet ott zomeben szolgalatot teljesitett katonak vannak akik meg nem voltak katonak azoknak az alapkikepzes 1-2 ev alatt megvan es megy a szakalap tordelve.

egy szakalappal korlatozottan alkalmazhato harcteri cselekmenyekbe egy katona. Alapkikepzessel gyilkossag bekuldeni ilyen helyre.

De ezen nem kell meglepodni evi par het alatt nem lehet azt a tudast megszerezni mint 3 ev allatt.
Jobban mondva meg lehet csak sok par hetrs turnust le kell daralni ami hosszu evek.

Ezert van az hogy omt allomanyanak egy resze par napon masik resze par heten bellul bevetheto. Mig az ott par honap a sorozottake meg minimum fel ev.

Ezzel nincs baj igy van folyamatos utanpotlas /egyenleresen/
Elvileg az évi alap 20 nap. "némelyik munkáltató főként multik még ettől is rügyeznek igazi 68 as felling gondolkodás megtoldva a ferengi vagyongyűjtés szabályaival"
Tehát évi 20 nap. Szerintem ezt az alapot pár nappal (5-10) pl hétvégi plusz napokkal nyugodtan meg lehetne toldani. Főként aki tanul. Ahogy íjász megjegyezte motiváltabbak így könnyebben is haladhatnak velük a felkészítők,kiképzők.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 434
4 202
113
Szerintem a harckocsi kiválasztásnál éppúgy mint másnál azt kellene figyelembe venni, hogy mivel rendelkeznek, mit szereznek be éppen a környező országok amikkel gondunk lehet. Szlovákiát a V4 státusz miatt nem számolom ide. Jó kapcsolatunk van Ausztriával és Szlovéniával. Nem várható fenyegetés. Az összes többi megbízhatatlan, még ha van köztük NATO tag is. A két potenciális veszélyforrás Ukrajna és Románia. Ezen országok haditechnikáját kellene überelni egy kicsivel minőségi szinten. Mennyiségileg nem feltétlenül. Azt az utóbbi kettőnél amúgy is bajos lenne. A cél az lenne, hogy ellensúlyozni tudjuk az esetlegesen több, de kevésbé modernebb technikáikat. Ha szárazföldön ez nem megy akkor a légierő támogatásával. A légifölény a kulcsa mindennek, ha ezt elveszítjük akkor nekünk reszeltek. Ebből kifolyólag a katonai repülőtereink védelme elsőbbséget élvez mindennél. A légvédelmi technikák beszerzésénél nem szabad zsugorinak lenni. A lehető legjobb kell amit be tudunk szerezni kõzel védelemre épp úgy mint távolra. Harckocsinál én is a T-90-re szavaznék ár érték arány miatt. Ha mégse engednék akkor Leo vagy Merkava.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Szerintem a harckocsi kiválasztásnál éppúgy mint másnál azt kellene figyelembe venni, hogy mivel rendelkeznek, mit szereznek be éppen a környező országok amikkel gondunk lehet. Szlovákiát a V4 státusz miatt nem számolom ide. Jó kapcsolatunk van Ausztriával és Szlovéniával. Nem várható fenyegetés. Az összes többi megbízhatatlan, még ha van köztük NATO tag is. A két potenciális veszélyforrás Ukrajna és Románia. Ezen országok haditechnikáját kellene überelni egy kicsivel minőségi szinten. Mennyiségileg nem feltétlenül. Azt az utóbbi kettőnél amúgy is bajos lenne. A cél az lenne, hogy ellensúlyozni tudjuk az esetlegesen több, de kevésbé modernebb technikáikat. Ha szárazföldön ez nem megy akkor a légierő támogatásával. A légifölény a kulcsa mindennek, ha ezt elveszítjük akkor nekünk reszeltek. Ebből kifolyólag a katonai repülőtereink védelme elsőbbséget élvez mindennél. A légvédelmi technikák beszerzésénél nem szabad zsugorinak lenni. A lehető legjobb kell amit be tudunk szerezni kõzel védelemre épp úgy mint távolra. Harckocsinál én is a T-90-re szavaznék ár érték arány miatt. Ha mégse engednék akkor Leo vagy Merkava.
Merkavát eddig hány országba exportálták?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 286
113
Szerintem a harckocsi kiválasztásnál éppúgy mint másnál azt kellene figyelembe venni, hogy mivel rendelkeznek, mit szereznek be éppen a környező országok amikkel gondunk lehet. Szlovákiát a V4 státusz miatt nem számolom ide. Jó kapcsolatunk van Ausztriával és Szlovéniával. Nem várható fenyegetés. Az összes többi megbízhatatlan, még ha van köztük NATO tag is. A két potenciális veszélyforrás Ukrajna és Románia. Ezen országok haditechnikáját kellene überelni egy kicsivel minőségi szinten. Mennyiségileg nem feltétlenül. Azt az utóbbi kettőnél amúgy is bajos lenne. A cél az lenne, hogy ellensúlyozni tudjuk az esetlegesen több, de kevésbé modernebb technikáikat. Ha szárazföldön ez nem megy akkor a légierő támogatásával. A légifölény a kulcsa mindennek, ha ezt elveszítjük akkor nekünk reszeltek. Ebből kifolyólag a katonai repülőtereink védelme elsőbbséget élvez mindennél. A légvédelmi technikák beszerzésénél nem szabad zsugorinak lenni. A lehető legjobb kell amit be tudunk szerezni kõzel védelemre épp úgy mint távolra. Harckocsinál én is a T-90-re szavaznék ár érték arány miatt. Ha mégse engednék akkor Leo vagy Merkava.

Az orosz szakadároknak nem kellett különösebb légierő, hogy feléjük ne repüljenek ellenséges gépek.
Egy több lépcsős, rendesen kiépített légvédelem csodákra képes.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
A helikopterekért? (jelenlegi + jövőbeli rendelések)

Szerintem teljesen logikus a konstrukció. Gyakorlatilag a +20 százalék többlet támogatás a BMW-be (szlovákia 30, magyarország 50 százalék) is sokmindent elmond..., nagyon akartuk. Ha nincs klasszikus tender, akkor ugye államközi megállapodással vásárolnak, ott meg azért van elég szép mozgástér az alkudozásra.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 286
113
Off:
Ráadásul végre már keletre hozzák a gyárat, nem a munkaerőhiánnyal küszködő nyugatra. Végre itt is látszik, hogy nem tudom hol, de ott fejlődőképes emberek ülnek.
Pont erre gondoltam én is, meg hogy azért van ott egy reptér, meg egy autópálya. Meg egy vasúti csomópont.