A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Minden katonai szállítás, ami távolságra megy és nagyobb, vasúton megy. A mai napig, mindenütt európában.
Ha áram nincs vasút sincs. A vonalak egyre nagyobb része villamosított. Természetesen van még elég nagy hányadban dízel, de ki fog veszni amint minden vonal villamosított lesz. Szerintem. Gőzmozdonyok meg talán még Boszniában meg Albániában pöfögnek Európában.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Érdekes, hogy míg a német hadseregben éltes hímneműek is szoknyát és magassarkút hordanak, addig nálunk a lányok is nadrágot és cipőt!

20775784_dcc27e767eeda7853b9f37ca75409791_x.jpg


buzibundeswehr01.jpg
Mo-n mar Attila idejeben nadragot hordtak a nok. Maskulonben maceras lett volna lovagolni. (Noi nyeregben nem lehet erdemben lovagolni, max elutazni parszaz meterre...)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szerintem meg tök rendbe van, miért kellene mást majmolni...
Nem, nincs rendben. Idétlen, és még csak nem is praktikus. A majmolást én sem szeretem, de voltak kísérletek, hogyan lehetne a bocskait jobbá tenni.
https://combatgear.blog.hu/2016/06/22/mng_egyensapka_avagy_van-e_a_bocskainak_jovoje
Sajnos régi a cikk, de voltak linkelve még jó alternatívák, csak a képhost megszűnésével ezek az anyagok elszálltak, meg a képfelöltés.hu se sokáig tárolja őket. Kriss neked megvannak ezek?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem, nincs rendben. Idétlen, és még csak nem is praktikus. A majmolást én sem szeretem, de voltak kísérletek, hogyan lehetne a bocskait jobbá tenni.
https://combatgear.blog.hu/2016/06/22/mng_egyensapka_avagy_van-e_a_bocskainak_jovoje
Sajnos régi a cikk, de voltak linkelve még jó alternatívák, csak a képhost megszűnésével ezek az anyagok elszálltak, meg a képfelöltés.hu se sokáig tárolja őket. Kriss neked megvannak ezek?
Nem idetlen, jol nez ki, ha rendesen viselik. Aki nem tudja rendesen felvenni, azon lehet, hogy idetlenul nez ki.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Melyik szomszédunk tudná blokkolni a vasutat, mivel, amit mi hátradőlve néznénk végig ? Egy harckocsizászlóalj, Tatától Nyíregyházáig, vasúton fog menni, onnan lábon a hadműveletbe. Meg a többi...
Meséld már el kérlek, hogy hogyan képzeled el a vasút védelmét a diverzánsokkal szemben, nagyon érdekelne.
Csak Füzesabonyig több, mint 200 km, sok szerencsét.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ha áram nincs vasút sincs. A vonalak egyre nagyobb része villamosított. Természetesen van még elég nagy hányadban dízel, de ki fog veszni amint minden vonal villamosított lesz. Szerintem. Gőzmozdonyok meg talán még Boszniában meg Albániában pöfögnek Európában.
Nyugi még van dögivel dizel raktáron. Még egy jó darabig nem fog kiveszni. Vontatást és egyéb kisebb munkákat ezekkel oldják meg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Nem, nincs rendben. Idétlen, és még csak nem is praktikus. A majmolást én sem szeretem, de voltak kísérletek, hogyan lehetne a bocskait jobbá tenni.
https://combatgear.blog.hu/2016/06/22/mng_egyensapka_avagy_van-e_a_bocskainak_jovoje
Sajnos régi a cikk, de voltak linkelve még jó alternatívák, csak a képhost megszűnésével ezek az anyagok elszálltak, meg a képfelöltés.hu se sokáig tárolja őket. Kriss neked megvannak ezek?

Nem mentettem le őket.
De itt a másik cikk ami egy kísérleti darabbal foglalkozikhttp://combatgear.blog.hu/2016/09/09/alternativak_a_2015m_gyakorlo_sapkara.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahogy észreveszem felőled a civileket nyugodtan le lehet írni mint veszteség egy esetleges konfliktusban. Meg bármi mást ami nem rendelkezne "katonai" értékkel.
Háború az a helyzet, amikor az állam a háború útján védi a civileket. Akkor lesznek megvédve, ha a hadsereg megnyeri a háborút. Éppen ezért ilyenkor nem szempont, hogy veszteségeket szenvednek, azok a szempontok a békével együtt elbuktak. A civilek éppúgy meghozzák az áldozataikat a győzelemért, mint a hadsereg, mert a vereség áldozatai sokszorosak lennének!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Háború az a helyzet, amikor az állam a háború útján védi a civileket. Akkor lesznek megvédve, ha a hadsereg megnyeri a háborút. Éppen ezért ilyenkor nem szempont, hogy veszteségeket szenvednek, azok a szempontok a békével együtt elbuktak. A civilek éppúgy meghozzák az áldozataikat a győzelemért, mint a hadsereg, mert a vereség áldozatai sokszorosak lennének!
Belegondolsz idönként abba amit irsz?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
A barett arra van,hogy ha nwm avgy terepen legyen valami a fejeden ugyan erre van a Bocskai is.Nem is értem miért zavar mindenkit.Nem tök mind1,hogy mi van a laktanyában az ember fején?

Igaza van, vitéz úr. Én is jobban örülnék neki (meg gondolom ön is) ha itt most arról menne a szpícs, hogy a magyar honvéd buksiját milyen kevlar-aramit sisak boritsa amikor zümmögnek az ólomdarazsak. Barett, bocskai egykutya. Felőlem akár vietnámi dzsungelkalpagot is viselhet a honvéd akkor amikor nem lőnek rá.