A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Egyesek itt örülnek előre, hátha idegen ország katonái fognak nálunk állomásozni (a szavakkal lehet játszani, de állandó jelenlét lenne).
Ajánlom figyelmetekbe: 1945.04.04 - 1991.06.19
Ismerem a realitásokat, de miután bejöttek önként nem fognak csak úgy elmenni (lásd Japán, Dél-Korea, stb.). Jöjjön akár F-35A, vagy B-1B én nem fogok neki örülni.
Akkor inkább adjanak át használatra 1 wing F-15 E-t (az is nagy függés). Drága, de legalább portán kívül maradnak.
Sajnos nincsenek illúzióim. Lehet, hogy a vezetőink inkább beengednek néhány dzsiájdzsót, mintsem a saját véderőre költsenének? Ez mennyire lenne a haza védelme?
Főleg most, hogy az ellenség a kapuknál van.

Nem is tudtam,hogy 91 óta itt vannak az amik.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Egyesek itt örülnek előre, hátha idegen ország katonái fognak nálunk állomásozni (a szavakkal lehet játszani, de állandó jelenlét lenne).
Ajánlom figyelmetekbe: 1945.04.04 - 1991.06.19
Ismerem a realitásokat, de miután bejöttek önként nem fognak csak úgy elmenni (lásd Japán, Dél-Korea, stb.). Jöjjön akár F-35A, vagy B-1B én nem fogok neki örülni.
Akkor inkább adjanak át használatra 1 wing F-15 E-t (az is nagy függés). Drága, de legalább portán kívül maradnak.
Sajnos nincsenek illúzióim. Lehet, hogy a vezetőink inkább beengednek néhány dzsiájdzsót, mintsem a saját véderőre költsenének? Ez mennyire lenne a haza védelme?
Főleg most, hogy az ellenség a kapuknál van.
Szerintem közölték a vezetoinkkel hogy ez lesz, tetszik nem tetszik itt írd alá, mert ha nem visszajön a jóbarát vagy megrosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: marton
M

molnibalage

Guest
Bocs, hogy csak most válaszolok, kb 2-3 éve volt már hasonlóra példa, jemeni, vagy jordán (vagy szaudi???) harci gépek bombáztak mezitlábas dzsihadistákat, majd az akcióban résztvevő pilóták listáját valakik megszerezték és bosszúból likvidálták is egy részüket. Itt a HTKA-n is volt róla cikk.
Tehát, ha nem utólagos bosszúról van szó, hanem előre tervezésről, akkor szerintem meg lehet szerezni a pilóták személyi adatait (sőt hány tablóképen együtt fotózkodik a század összes pilótája és még kis teszik a netre, pl.: honvedelem.hu).
Ami papucsos és mezitlábas félanalfabétáknak sikerült, az miért ne sikerülne mondjuk az SZBU-nak, vagy az SRI-nek?
Nem kell sokkal a reguláris erők csapása előtt támadni, antigonosz példájára válaszoltam, ő azzal jött, hogy leszáll egy utasszállító Kecskeméten és a hasából éjszaka fekete emberkék jönnek elő, akik lenullázzák a 14 gépünket. Gondolom ez a fajta támadás is csak a reguláris erők közvetlen támadása előtt történne meg.
Egy államférfit folyamatosan testőrök védenek (mert volt aki ezzel példálózott), de egy pilótát mi véd meg ha megszűnik az anonimitása? A pulija a kertjében?
Rosszul tetszik emlékezni. Amit írtam az volt, irániak kezdék az iraki veteránokat leölni a háború után 20+ évvel.
Egyesek itt örülnek előre, hátha idegen ország katonái fognak nálunk állomásozni (a szavakkal lehet játszani, de állandó jelenlét lenne).
Ajánlom figyelmetekbe: 1945.04.04 - 1991.06.19
Ismerem a realitásokat, de miután bejöttek önként nem fognak csak úgy elmenni (lásd Japán, Dél-Korea, stb.). Jöjjön akár F-35A, vagy B-1B én nem fogok neki örülni.
Akkor inkább adjanak át használatra 1 wing F-15 E-t (az is nagy függés). Drága, de legalább portán kívül maradnak.
Sajnos nincsenek illúzióim. Lehet, hogy a vezetőink inkább beengednek néhány dzsiájdzsót, mintsem a saját véderőre költsenének? Ez mennyire lenne a haza védelme?
Főleg most, hogy az ellenség a kapuknál van.
Ennél nagyobb bugyutaságot keveset olvastam, de hét vicces komment díjra minimum esélyes.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ismerem a realitásokat, de miután bejöttek önként nem fognak csak úgy elmenni (lásd Japán, Dél-Korea, stb.).

Azért a Szu megszállást nagyon ne hasonlítgassuk az US felszabadítással.
pl ROK mellé azonnal oda lehet DPRKt rakni. Az első arról híres, hogy a világ egyik legfejlettebb államává vált US segédlettel/"megszállással" a másik meg inkább az éhezésről, irtózatos emberi jogokról ismert.
De ha az általad kb megszálltnak kikiáltott ROK távoli ott van NSZK-NDK. Az közelebbi. Sorolni lehet....

Mi jól beszo*tuk, jöttek az Oroszok.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Azért a Szu megszállást nagyon ne hasonlítgassuk az US felszabadítással.
pl ROK mellé azonnal oda lehet DPRKt rakni. Az első arról híres, hogy a világ egyik legfejlettebb államává vált US segédlettel/"megszállással" a másik meg inkább az éhezésről, irtózatos emberi jogokról ismert.
De ha az általad kb megszálltnak kikiáltott ROK távoli ott van NSZK-NDK. Az közelebbi. Sorolni lehet....

Mi jól beszo*tuk, jöttek az Oroszok.
Azok az amerika által "felszabadított" országok csak azért fejlődhettek, mert az idők végezetéig megakarják őket tartani, mint előretolt helyőrségeket. És csak úgy tudják őket megtartani, ha a lakosoknak tömve van a hasuk meg a szájuk. Ezek valamelyikéből haza is mentek végül az amcsik? Németország, Olaszország, Japán... A megszállás attól még megszállás marad, hogy máshogy néz ki mint a szovjet-típusú, nagyon ne fejtegessük, akinek van hozzá sütnivalója az tudja úgyis. Ja, az oroszok legalább hazamentek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Szerimtem megszallasba a kormany nem ment bele. /azert megse legyozottek vagyunk./ ugye kivonultak skandinaviabol /akik nem legyozeottek voltak ahogy a franciaktol is./ hh allatt azok iis megvoltak szalva. Daniaba van egy csomo szabad varos a regi amcsi laktanyak helyen. Meg migrans rendezo imtezetek.../bevandorlo betelepedo./ koppenhaga sziveben krisztian varosresz egy az egybe amerikai sziget kerulete volt kopenhaganak. /laktanyak katonak csaladjuk... Szabad helyek.../

Azert hatalmas a kulonbseg egy legyozott orszag megszalasa es a kozott hogy csapatot allomasoztat egy orszagba. /a hatarorseg idegenek altal mukodtetese mar megszallad kategoria./

Ertsd ameddig csak allomasozik kis letszamba es nem szol bele a mukodesbe /az orszag mukodesebe./ addig nem megszallas. /megszallas lenyege a sajat akarat rakenyszeritesenek egy modja./ mas allamra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Akkora ero nem fog itt allomasozni hogy befolyadolo tenyezo legyen. Feltoltesuk uj csapatok diszlokacioja megeshet a jovobe. De az nem azt jelenti hogy ez meg is fog tortenni. A jovo politikusain vezetoin mullik majd. Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba. /rgyeb torzsi seregek es csoportosulasok nelkul./ 15 ev allatt
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Usa szarazfoldon nem akkora asz am mint az egen vagy a tengeren.

Lattam en mar nem egy amerikai katona nyakat a csapott celgomb celzoka csucsanal loveszallasba... Lezeresharcaszatba nem egy vette le a sisakot emiatt.

De a harcjarmuveikkel sincsenek akkora oriasi elonybe bradly t leaszamitva /de az se mai gyerek./ m1 bol meg repterre vagy egyeb helyre nem tud annyit betankolni hogy valoban valos veszelyt jelentsen./

Persze vagom matematika nem biztos hogy ezt mutatja... Csak a matematika mindennel szamol csak az emberrel nem tud.
 
M

molnibalage

Guest
Azok az amerika által "felszabadított" országok csak azért fejlődhettek, mert az idők végezetéig megakarják őket tartani, mint előretolt helyőrségeket. És csak úgy tudják őket megtartani, ha a lakosoknak tömve van a hasuk meg a szájuk. Ezek valamelyikéből haza is mentek végül az amcsik? Németország, Olaszország, Japán... A megszállás attól még megszállás marad, hogy máshogy néz ki mint a szovjet-típusú, nagyon ne fejtegessük, akinek van hozzá sütnivalója az tudja úgyis. Ja, az oroszok legalább hazamentek.

A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Ez azthiszem nem titok.
De adott helyorsegbe latogato vagy ott tartozkodo csapatok legyenek azok szovetsegesek vagy semleges orszag csapatai.

Azoknak mind a szallasanak mimd a telephelyenek kivalasztasaban kulonosen fontos figyelmet kell forditani a folyamatos megfigyeles lehetosegenek. Lehetoleg a szallas korlet es a telephely kozotti tavolsag es ut soha nem lehet a legkonnyebben jarhato. /ez meg bekeidoben ithon is szokas./ emellett csak egy plt mondjak a harcjarmuveink csove eggyes alegysegeknel nem veletlen nez egy adott iranyba az idegen csapatet is lehet figyelni az allasat magyar harcjarmure nem nezhet. /elhaladas mas/ ez persze telephely./. /celzas ertek csupan de ez az elso lepcsofok./ protokol resze.
Van sok ilyen. Ezeken a lepcsofokokon valo menetelest nevezik eszkalacios folyamatnak is./hetik is./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
De ez mar igazabol minimum fotiszti dontes. /szerdzso dontene igy lehet ra cseszne lehet nem de mimdenesetre magyarazkodas is lehetne belolle./ /jelenleg meg itt se tartunk az usanal./
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.
Pontosan én is ezt mondom, mikor itt egyesek diktátoroznak. :) Nem tudom, te melyik műsort nézed, de egy szóval sem mondtam, hogy mi megszállás alatt lennénk. Sokkal inkább azok az országok, amik legfelsőbb vezetőségét simán lelehet hallgatni stb, és amikor ez kiderül, nem történik semmi. :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Azok az amerika által "felszabadított" országok csak azért fejlődhettek, mert az idők végezetéig megakarják őket tartani, mint előretolt helyőrségeket. És csak úgy tudják őket megtartani, ha a lakosoknak tömve van a hasuk meg a szájuk. Ezek valamelyikéből haza is mentek végül az amcsik? Németország, Olaszország, Japán... A megszállás attól még megszállás marad, hogy máshogy néz ki mint a szovjet-típusú, nagyon ne fejtegessük, akinek van hozzá sütnivalója az tudja úgyis. Ja, az oroszok legalább hazamentek.

Én ezt mind értem de érzed a diferenciát? Mert én ha lehet gazdagon, jólétbe legyek "megszállva" ahogy amik csinálták a "megszállt" országokkal és ne tönkremenve, végletekig elszegényedve, kirabolva ahogy Oroszok.

Nem mellesleg ha Szu nem omlik össze kétlem, hogy Oroszok elmentek volna.

Röviden mert ha még írok vmit ugyis belekötsz.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 632
5 355
113
A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.

Azt kifelejtetted, hogy az "egyesek" az első sorból integetnének, ha orosz, és nem amerikai csapatok jönnének... (ami ugye egyelőre csak találgatás, nem tudni semmit, mi a szándékuk Kecskeméttel)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.
Hogy melyikben van bábkormány? :) Hát mindben, mind retteg Washingtontól, és kimondottan igyekeznek nagyon jó képet kialakítani magukról az aktuális elnök szemében. Nincs nagyon alternatíva, bármelyik párt is indul a választásokon bármelyik nyugati államban a szélsőségesek kivételével mind igyekszik megfelelni.
Nekem csupán annyi a bajom ezzel a jenki támaszponttal hogy végre elvileg 91 június közepével lehetőségünk lett rá hogy nagyon függetlenek meg szabadok meg stb legyünk. Közben meg kiderült hogy ezek csak szavak, üres lózungok. Alig telt el 4 év és behívtuk az amerikaiakat Taszára, 2004-ben hál isten kimentek. Most megint lopakodnak befele. Én egy árva külföldi katonát se látok a hazámban szívesen, legyen szovjet, német, Usa, francia, de akár egyiptomi vagy burmai stb. Max ha valami iskolában tanul vagy a követségén héderel. De azokat se szívesen látom. Semmi keresnivalója itt semmiféle idegen katonának, innen ne bombázzanak nekünk semleges országokat, itt ne képezzenek felkelőket, ne tegyék célponttá az országunkat egy újabb nuki rakétának. Elég nagy az országuk, férjenek el benn. Az én szememben az nem szabadság ,meg függetlenség ha bármikor jöhet mehet meg táborozhat itt pár tucat idegen repülő meg pár ezer idegen katona. Előbb utóbb kibulizzák hogy hogy meghívjunk mi is egy jenki dandárt vagy hadosztályt "ideiglenesen" mint a lengyelek. Lehet sokakat el lehet vakítani pár négyzetméter új aszfalttal, meg kicsempézett wc-vel, szerszámmal de ez olyan cukrosbácsi feeling nekem.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én ezt mind értem de érzed a diferenciát? Mert én ha lehet gazdagon, jólétbe legyek "megszállva" ahogy amik csinálták a "megszállt" országokkal és ne tönkremenve, végletekig elszegényedve, kirabolva ahogy Oroszok.

Nem mellesleg ha Szu nem omlik össze kétlem, hogy Oroszok elmentek volna.

Röviden mert ha még írok vmit ugyis belekötsz.
Ha nem írsz hülyeséget, vagy süt belőled a bunkóság mint molniból, minek kötnék bele? Értem mit írsz, de én ha lehet inkább semmilyen megszállást nem választanék, és volt már elég idegen haderő az országban, oltalmazandó minket, hogy ne akarjak többet. Ennyi.
Szerk.: Látom Antigonosz ügyesen összefoglalta az én gondolataimat, érzéseimet is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Annak oruljunk hogy vegre megvaltozott a magyar civilek hozzallasa a homvedseghez.

Emlekszem amikor bevonultam . meg ment a zsoldosozas 1000 el... /agyam majd eldobtam 70.000 +parezerre vonultam be egy atlag szaki 110e keresett /minimal ber 68 e volt ha jol emlekszem./
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ha nem írsz hülyeséget, vagy süt belőled a bunkóság mint molniból, minek kötnék bele? Értem mit írsz, de én ha lehet inkább semmilyen megszállást nem választanék, és volt már elég idegen haderő az országban, oltalmazandó minket, hogy ne akarjak többet. Ennyi.
Szerk.: Látom Antigonosz ügyesen összefoglalta az én gondolataimat, érzéseimet is.

Én se választanék, de én egy közösen üzemeltetett támaszpontot nem is mondok megszállásnak.

Hamár antigonosz hsze tetszik, had idézzek belölle: Alig telt el 4 év és behívtuk az amerikaiakat Taszára, 2004-ben hál isten kimentek.

Ahogy jelenleg se kényszer semmi. Ez nem az Orosz féle ha tetszik ha nemteteszik és 1956.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Egy egy bazissal nincs gond /a kornyekbe meg igy is gyeren telepult orszag leszunk mind ket terfel szemebe./

2-3 000 usa katona allando hazankba tartozkodasa mar mas..

Jo lenne tenyleg konkretumot tudni. Hova milyen erovel kivannak telepulni hazankba.

Ha kicsivel es javareszt nem harcoloval nincs gond.
Az csak egy jelkepes valami mint a nehez szallito flotta...

Ha alkalmassa teszik a repteret f 15 fogadasara es mint tartalekrepterre szamolnak .../csak abba az esetbe ha f16 es ef re is fel lenne keszitve a repter./
De nem allomasozik itt allandoan egyetlen egy harcolo szazad se akkor semmi gond.

De ideakar allandoba telepiteni harcolo alakulatot. Annak nem igazan orulnek. /egy lovesz zaszloalj vagy hasonlo nem tenyezo./ de egy vadasz esetleg bombazo szazad mar komolyabb dolog. /egy VALOS konfliktust is figyelembe veve./