A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
Egy egy bazissal nincs gond /a kornyekbe meg igy is gyeren telepult orszag leszunk mind ket terfel szemebe./

2-3 000 usa katona allando hazankba tartozkodasa mar mas..

Jo lenne tenyleg konkretumot tudni. Hova milyen erovel kivannak telepulni hazankba.

Ha kicsivel es javareszt nem harcoloval nincs gond.
Az csak egy jelkepes valami mint a nehez szallito flotta...

Ha alkalmassa teszik a repteret f 15 fogadasara es mint tartalekrepterre szamolnak .../csak abba az esetbe ha f16 es ef re is fel lenne keszitve a repter./
De nem allomasozik itt allandoan egyetlen egy harcolo szazad se akkor semmi gond.

De ideakar allandoba telepiteni harcolo alakulatot. Annak nem igazan orulnek. /egy lovesz zaszloalj vagy hasonlo nem tenyezo./ de egy vadasz esetleg bombazo szazad mar komolyabb dolog. /egy VALOS konfliktust is figyelembe veve./
Nekem itt ezzel egy kis információ vagy fogalomhianyom van. Szóval F-15 fogadására teszik alkalmassá, meg tartalék reptér stb. Szóval nem tudna leszállni még fel az F-15 ha valami gebax lenne vele, és véletlenül a mi legterunkben van? Volt elég repülőbázis már lecsó, mindenfele gép leszállt ott. Mert azért olyan gyakran nem repkednek erre F-15-ok. Utoljára talán nekem a Mi-24 elleni gyakorlatuk rémlik vagy 7-8 eve. Szóval szerintem nem ez az ok. Legalábbis a megfogalmazasbol ez jön le nekem. Sokkal inkább arra gyanakszom hogy az F-15-ok huzamosabb uzemelesenek a technikai lehetőséget készítik elő. Ugye mindenféle speciális xarsagok hogy ne kelljen C-130-al ideszallitani ha erre jár az F-15. Na de akkor a kevés magyar földi személyzet a Gripen mellett ki lesz képezve F-15- re is??? Kétlem. Na most akkor lesznek jenki technikusok is? De az eddigi magyarországi F-15 forgalom ezt nem indokolná! Szóval akkor ezután többet járnak felénk??? Mert te se epitesz garázst otthon ha nincs autód ugye? Na és akkor felremlik az a pár évvel ezelőtti szitu mikor egyik nyáron épp több F-16? volt itthon mint Gripen. Akármilyen aktuális szövetséges én nem bízom senkiben, pláne lehallgatások, jóbarátok, gazdasági baxogatasok mellett. Semmiféle idegen katonát nem látok a hazánkban szívesen. Ha a magyar Honvédség alkalmatlan az ország megvédésére önállóan, akkor még oszlásnak fel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
Nem kérdeztek meg senkit arról meg hogy akarunk - e idegen katonákat itthon vagy nem. Ausztria ,Svajc, Szerbia stb nem NATO tagok. Mégis de jól megvannak. Természetesen NATO nélkül nagyobb és ütőképesebb honvédség szükségeltetik, és le is bombazhat a NATO mint a szerbeket 19 éve. Viszont így meg menni kell velük hadakozni mindenhová ahová elvárják. A VSZ-el nem kellett, de az se volt jó megoldás. Ez akkor volna fejlett nyugati demokratikus ha a NATO-n belül lenne választási lehetosegunk, és nem esetén nem lenne ejnye bejnye.
erre mondtam mindig azt, hogy akkor nemet kell mondani. Ez nem 1956 és Oroszok,hogy de akkoris. Úígy mindig mondtam, hogyha EU/NATO nem szolgálja a Magyar érdekeket ki kell lépni.

Az egy teljesen más kérdés, hogy én nem látom egyiknek se alternatíváját. És hamár azonnal VÁMokat is felhúzhatunk, mert akkor majd nem lesz Lengyel alma a boltban.
Mondjuk az első ilyen jelre én is pakolok és én se leszek...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Jos szemmel en se nezem. De ha sikerul ennyivel meguszni mar orulok. /se taktikai raketaegyseg se elharito nem koltozik hazankba. Ami ugye a frontorszagokba () mimd telepul.

Sajnos valamirt nekunk is kell vallalni... Azert tudjuk nem mi vagyunk a nagyfonokok marmint mi magyarok
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
Gyerekek, 1848- ban mit akart a magyar nép a Becsnek átadott kívánságok közt? Hogy az osztrák katonákat vonják ki tőlünk, a mi katonainkat meg hozzák haza. Erre mi van most? Afganisztan stb, az idegenek még itt 2018-ban! És akkor minden tavasszal elszonokoljak a március 15- én többek közt ezt a pontot a nagy nép előtt a politikusok.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 735
113
Gyerekek, 1848- ban mit akart a magyar nép a Becsnek átadott kívánságok közt? Hogy az osztrák katonákat vonják ki tőlünk, a mi katonainkat meg hozzák haza. Erre mi van most? Afganisztan stb, az idegenek még itt 2018-ban! És akkor minden tavasszal elszonokoljak a március 15- én többek közt ezt a pontot a nagy nép előtt a politikusok.

Alapvetően sok igazságod van. Azonban ne dőlj a kardodba, ha lesz egy amerikai bázis és ott néhány száz katona fog állomásozni. Azok nem fogják fenyegetni a függetlenségünket, mert ahhoz kevesen lesznek. Arról nem beszélve, hogy ahol lesznek, ott beruháznak és ittlétük alatt költeni is fognak majd rendesen. Persze, az egész még nem tiszta, hisz nem tudjuk mi is lesz végül. Aki meg tudja az itt lévők közül, az sem fogja leírni itt.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem itt ezzel egy kis információ vagy fogalomhianyom van. Szóval F-15 fogadására teszik alkalmassá, meg tartalék reptér stb. Szóval nem tudna leszállni még fel az F-15 ha valami gebax lenne vele, és véletlenül a mi legterunkben van? Volt elég repülőbázis már lecsó, mindenfele gép leszállt ott. Mert azért olyan gyakran nem repkednek erre F-15-ok. Utoljára talán nekem a Mi-24 elleni gyakorlatuk rémlik vagy 7-8 eve. Szóval szerintem nem ez az ok. Legalábbis a megfogalmazasbol ez jön le nekem. Sokkal inkább arra gyanakszom hogy az F-15-ok huzamosabb uzemelesenek a technikai lehetőséget készítik elő. Ugye mindenféle speciális xarsagok hogy ne kelljen C-130-al ideszallitani ha erre jár az F-15. Na de akkor a kevés magyar földi személyzet a Gripen mellett ki lesz képezve F-15- re is??? Kétlem. Na most akkor lesznek jenki technikusok is? De az eddigi magyarországi F-15 forgalom ezt nem indokolná! Szóval akkor ezután többet járnak felénk??? Mert te se epitesz garázst otthon ha nincs autód ugye? Na és akkor felremlik az a pár évvel ezelőtti szitu mikor egyik nyáron épp több F-16? volt itthon mint Gripen. Akármilyen aktuális szövetséges én nem bízom senkiben, pláne lehallgatások, jóbarátok, gazdasági baxogatasok mellett. Semmiféle idegen katonát nem látok a hazánkban szívesen. Ha a magyar Honvédség alkalmatlan az ország megvédésére önállóan, akkor még oszlásnak fel.
Ezt az egész kommentet nem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and dudi

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
A technikai részre. Ferihegyen is szállt fel és le F-15. Nem tudom értelmezni a technikai részt.
Pont ezért írtam azt a hszt, mert én sem. Úgy olvastam feljebb hogy ez is célja a fejlesztésnek. Meg valami honvedelmes cikk is rémlik. Ezért nem értem mi jelenleg az akadálya annak hogy ott Kecskeméten F-15 szálljon fel és le ha nagy ritkán erre téved. Mert sokszor nem jár erre az tény. Többet fog? Ahhoz kell valami plusz dolog ezek szerint?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
Ha
Alapvetően sok igazságod van. Azonban ne dőlj a kardodba, ha lesz egy amerikai bázis és ott néhány száz katona fog állomásozni. Azok nem fogják fenyegetni a függetlenségünket, mert ahhoz kevesen lesznek. Arról nem beszélve, hogy ahol lesznek, ott beruháznak és ittlétük alatt költeni is fognak majd rendesen. Persze, az egész még nem tiszta, hisz nem tudjuk mi is lesz végül. Aki meg tudja az itt lévők közül, az sem fogja leírni itt.
Hát igen , van az a pénz na. Nem is értem miért nem hívunk be vagy 100000 jenki katonát ha ez ilyen jó biznisz. Tény hogy Taszaron megszivtak mióta nincsenek ott, de ott ugye korábban magyar légibázis is üzemelt, és egy több ezer fős laktanya kiesése azért gazdaságilag megviselte egy kisebb térséget. Pláne hogy délen a Balaton alatt egy fia magyar laktanya nincs. Se Nagyatád, se Lenti, se Marcali, se Keszthely, se Pécs se stb. Ezért írtam hogy talán a magyar állam nak kéne fejleszteni, és magyar laktanyat/bázist bővíteni, nyitni. Amúgy ha ennyire kell egy bázis nekik miért nem Taszar újra? Ha már úgyis állomásozni fog itt pár száz USA katona? Miért pont az egyetlen reptetunk kell? Pápát már úgyis közösbe vágtunk, ott van még a felajánlott Ferihegy is. De nem meg Kecskemét is kell. Gyanús.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Azért a Szu megszállást nagyon ne hasonlítgassuk az US felszabadítással.
pl ROK mellé azonnal oda lehet DPRKt rakni. Az első arról híres, hogy a világ egyik legfejlettebb államává vált US segédlettel/"megszállással" a másik meg inkább az éhezésről, irtózatos emberi jogokról ismert.
De ha az általad kb megszálltnak kikiáltott ROK távoli ott van NSZK-NDK. Az közelebbi. Sorolni lehet....

Mi jól beszo*tuk, jöttek az Oroszok.
Értem, jogos, igazad van.
De attól még pl. Japánt is "fogják". Lásd a számtalan példát.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Alapvetően sok igazságod van. Azonban ne dőlj a kardodba, ha lesz egy amerikai bázis és ott néhány száz katona fog állomásozni. Azok nem fogják fenyegetni a függetlenségünket, mert ahhoz kevesen lesznek. Arról nem beszélve, hogy ahol lesznek, ott beruháznak és ittlétük alatt költeni is fognak majd rendesen. Persze, az egész még nem tiszta, hisz nem tudjuk mi is lesz végül. Aki meg tudja az itt lévők közül, az sem fogja leírni itt.
Én nem nagyom hallom hogy Németországban a helyi lakosok nagyon siránkoznának amiért vannak még ott amerikaiak, ellenben azt igén mikor elmennek. Azt csak a békeharcos libsik követelek, de azokkal itt a fórumon tilos egyetérteni..
Valószínüleg 1000-2000 ide települő (hozzánk képest) gazdag amerikai katona egy egész kistérség gazdaságát meg tudná dobni. Mondjuk az biztos hogy tervezetten kellene egy új disco és egy sztiptizbár, kiadható emeleti szobákkal, szigorúan félórás-cserélt gumilepedős alapon.
(emlékeszem egyszer Kenesén a Rózsbokor discóban a alacsony, de tömör, Kaposvárról odakeveredett amerikai néger őrmesterbe belekötöttek, egy lendületből tolta le a kötekedő nagydarab helyi erőket (4fő) meg a kidobókat, én előtte-utána csak filmen láttam hasonlót, az igazán klassz az volt hogy fél órával később már együtt szittyózta be a szeszt a kidobókkal békülésként, de baromi régen is volt )
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Akkora ero nem fog itt allomasozni hogy befolyadolo tenyezo legyen. Feltoltesuk uj csapatok diszlokacioja megeshet a jovobe. De az nem azt jelenti hogy ez meg is fog tortenni. A jovo politikusain vezetoin mullik majd. Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba. /rgyeb torzsi seregek es csoportosulasok nelkul./ 15 ev allatt
"Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba"
Jesszus.
Nekik nem kell átjönni Horgosnál, hogy megszünjön magyarország.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.

1.pl. 2014-ig ukránoknak fizettek az oroszok a krími bázisokért.
2.NATO tag általi "megszállás" hol van, volt? Irak, Afganisztán, Szíria, Koszovó, Bosznia-Hercegovina.....
3.Én sem akarok Észak-Koreát.
4. Az agyamra nem ment a szabadság, mert csak 8 éves korom óta élek abban.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 304
113
erre mondtam mindig azt, hogy akkor nemet kell mondani. Ez nem 1956 és Oroszok,hogy de akkoris. Úígy mindig mondtam, hogyha EU/NATO nem szolgálja a Magyar érdekeket ki kell lépni.

Az egy teljesen más kérdés, hogy én nem látom egyiknek se alternatíváját. És hamár azonnal VÁMokat is felhúzhatunk, mert akkor majd nem lesz Lengyel alma a boltban.
Mondjuk az első ilyen jelre én is pakolok és én se leszek...

Pedig milyen sokat veszítenénk, ha nem lehetne német borokat, holland paradicsomot meg lengyel almát kapni... :(
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Gyerekek, 1848- ban mit akart a magyar nép a Becsnek átadott kívánságok közt? Hogy az osztrák katonákat vonják ki tőlünk, a mi katonainkat meg hozzák haza. Erre mi van most? Afganisztan stb, az idegenek még itt 2018-ban! És akkor minden tavasszal elszonokoljak a március 15- én többek közt ezt a pontot a nagy nép előtt a politikusok.
Azért van egy kis különbség. Most minimális számú katonánk van külföldön, illetve külföldi itt.