A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 079
10 240
113
Alapvetően sok igazságod van. Azonban ne dőlj a kardodba, ha lesz egy amerikai bázis és ott néhány száz katona fog állomásozni. Azok nem fogják fenyegetni a függetlenségünket, mert ahhoz kevesen lesznek. Arról nem beszélve, hogy ahol lesznek, ott beruháznak és ittlétük alatt költeni is fognak majd rendesen. Persze, az egész még nem tiszta, hisz nem tudjuk mi is lesz végül. Aki meg tudja az itt lévők közül, az sem fogja leírni itt.
Én nem nagyom hallom hogy Németországban a helyi lakosok nagyon siránkoznának amiért vannak még ott amerikaiak, ellenben azt igén mikor elmennek. Azt csak a békeharcos libsik követelek, de azokkal itt a fórumon tilos egyetérteni..
Valószínüleg 1000-2000 ide települő (hozzánk képest) gazdag amerikai katona egy egész kistérség gazdaságát meg tudná dobni. Mondjuk az biztos hogy tervezetten kellene egy új disco és egy sztiptizbár, kiadható emeleti szobákkal, szigorúan félórás-cserélt gumilepedős alapon.
(emlékeszem egyszer Kenesén a Rózsbokor discóban a alacsony, de tömör, Kaposvárról odakeveredett amerikai néger őrmesterbe belekötöttek, egy lendületből tolta le a kötekedő nagydarab helyi erőket (4fő) meg a kidobókat, én előtte-utána csak filmen láttam hasonlót, az igazán klassz az volt hogy fél órával később már együtt szittyózta be a szeszt a kidobókkal békülésként, de baromi régen is volt )
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 401
2 683
113
Akkora ero nem fog itt allomasozni hogy befolyadolo tenyezo legyen. Feltoltesuk uj csapatok diszlokacioja megeshet a jovobe. De az nem azt jelenti hogy ez meg is fog tortenni. A jovo politikusain vezetoin mullik majd. Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba. /rgyeb torzsi seregek es csoportosulasok nelkul./ 15 ev allatt
"Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba"
Jesszus.
Nekik nem kell átjönni Horgosnál, hogy megszünjön magyarország.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 401
2 683
113
A szovjetek itt voltak, a kutya nem hívta őket és szennyezett talajvizet és romokat hagytak maguk után, a vasúti felsővezetéket is vitték magukkal. Aztán volt pofájuk még pénzt kérni.

Az jenkik fizetnek a támaszpontokért és a helyi gazdaságra pozitív hatással vannak. Ja, és ők nem azért vannak, mert az US Army közvetlen elnyomást ad, hanem szuverén országok vendégei. Megszállás? Hol? Irakban valóban az volt, de melyik NATO országot szállja meg az USA és melyik államban van bábkormány?

De, ha ennyire fene nagy elnyomás és megszállás van itt, akkor Észak-Korea tárt kapukkal vár.

Komolyan mondom, hogy egyeseknek agyára ment az az fene nagy szabadság és csak az agyatlan propagandát tolja még agyatlanabb kommentekkel... Röviden, eszemfaszom megáll.

1.pl. 2014-ig ukránoknak fizettek az oroszok a krími bázisokért.
2.NATO tag általi "megszállás" hol van, volt? Irak, Afganisztán, Szíria, Koszovó, Bosznia-Hercegovina.....
3.Én sem akarok Észak-Koreát.
4. Az agyamra nem ment a szabadság, mert csak 8 éves korom óta élek abban.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 206
10 987
113
erre mondtam mindig azt, hogy akkor nemet kell mondani. Ez nem 1956 és Oroszok,hogy de akkoris. Úígy mindig mondtam, hogyha EU/NATO nem szolgálja a Magyar érdekeket ki kell lépni.

Az egy teljesen más kérdés, hogy én nem látom egyiknek se alternatíváját. És hamár azonnal VÁMokat is felhúzhatunk, mert akkor majd nem lesz Lengyel alma a boltban.
Mondjuk az első ilyen jelre én is pakolok és én se leszek...

Pedig milyen sokat veszítenénk, ha nem lehetne német borokat, holland paradicsomot meg lengyel almát kapni... :(
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Gyerekek, 1848- ban mit akart a magyar nép a Becsnek átadott kívánságok közt? Hogy az osztrák katonákat vonják ki tőlünk, a mi katonainkat meg hozzák haza. Erre mi van most? Afganisztan stb, az idegenek még itt 2018-ban! És akkor minden tavasszal elszonokoljak a március 15- én többek közt ezt a pontot a nagy nép előtt a politikusok.
Azért van egy kis különbség. Most minimális számú katonánk van külföldön, illetve külföldi itt.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 401
2 683
113
Ha
Hát igen , van az a pénz na. Nem is értem miért nem hívunk be vagy 100000 jenki katonát ha ez ilyen jó biznisz. Tény hogy Taszaron megszivtak mióta nincsenek ott, de ott ugye korábban magyar légibázis is üzemelt, és egy több ezer fős laktanya kiesése azért gazdaságilag megviselte egy kisebb térséget. Pláne hogy délen a Balaton alatt egy fia magyar laktanya nincs. Se Nagyatád, se Lenti, se Marcali, se Keszthely, se Pécs se stb. Ezért írtam hogy talán a magyar állam nak kéne fejleszteni, és magyar laktanyat/bázist bővíteni, nyitni. Amúgy ha ennyire kell egy bázis nekik miért nem Taszar újra? Ha már úgyis állomásozni fog itt pár száz USA katona? Miért pont az egyetlen reptetunk kell? Pápát már úgyis közösbe vágtunk, ott van még a felajánlott Ferihegy is. De nem meg Kecskemét is kell. Gyanús.
". De nem meg Kecskemét is kell. Gyanús."
Teljes kontroll átvátele.....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Nem kérdeztek meg senkit arról meg hogy akarunk - e idegen katonákat itthon vagy nem. Ausztria ,Svajc, Szerbia stb nem NATO tagok. Mégis de jól megvannak. Természetesen NATO nélkül nagyobb és ütőképesebb honvédség szükségeltetik, és le is bombazhat a NATO mint a szerbeket 19 éve. Viszont így meg menni kell velük hadakozni mindenhová ahová elvárják. A VSZ-el nem kellett, de az se volt jó megoldás. Ez akkor volna fejlett nyugati demokratikus ha a NATO-n belül lenne választási lehetosegunk, és nem esetén nem lenne ejnye bejnye.
Svájc speciális helyzetben van, "örök" idők óta semleges. Ausztria a szovjet kivonulásért cserébe örök semlegességet vállalt. A szerbek mögött meg ott állnak a ruszkik. Azért a VSZ-el is kellett menni kalandra, gondolom a csehszlovák bevonulást nem felejtetted el.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 966
66 088
113
Én nem nagyom hallom hogy Németországban a helyi lakosok nagyon siránkoznának amiért vannak még ott amerikaiak, ellenben azt igén mikor elmennek. Azt csak a békeharcos libsik követelek, de azokkal itt a fórumon tilos egyetérteni..
Valószínüleg 1000-2000 ide települő (hozzánk képest) gazdag amerikai katona egy egész kistérség gazdaságát meg tudná dobni. Mondjuk az biztos hogy tervezetten kellene egy új disco és egy sztiptizbár, kiadható emeleti szobákkal, szigorúan félórás-cserélt gumilepedős alapon.
(emlékeszem egyszer Kenesén a Rózsbokor discóban a alacsony, de tömör, Kaposvárról odakeveredett amerikai néger őrmesterbe belekötöttek, egy lendületből tolta le a kötekedő nagydarab helyi erőket (4fő) meg a kidobókat, én előtte-utána csak filmen láttam hasonlót, az igazán klassz az volt hogy fél órával később már együtt szittyózta be a szeszt a kidobókkal békülésként, de baromi régen is volt )
A németek azért se sirankoznak hogy Abdulek ott vannak. Ha azért jó hogy idetelepulnek mert megnő a prostitúció és a hozzá kapcsolatos bűnözői körök bevétele akkor igyekezz bárt nyitni és dolgozni valami jenki bázis mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and megazez

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 991
113
Azt vetette fel valaki hogy hazankba letesitett usa bazisokrol megszalnak minket. Erre volt a valaszom hogy tob koporsot kuldenenk ez esetbe az usaba mint a taliban.

Az hogy utanna milyen erovel jonne vagy nem mar mas tema. /de egy ekkora indulo veszteseget nem engedne meg maganak semmi fele keppen. De ha magyarorszagot magyarorszag teruleten levo kisletszamu csapatnak kiepitett tamaszpontrol akarna megszalni az usa. Tehat az usa meg akarna minket szalni valoszinuleg meg tudna tenni :) csak a vesztesegek merteke nem mindegy.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 966
66 088
113
Po
"Ekkora erokkel amikkel itt fog allomasozni az usa minket nem gyozne le de mi lehet tobb koporsoval adomanyoznam meg mint a talibok afganisztanba"
Jesszus.
Nekik nem kell átjönni Horgosnál, hogy megszünjön magyarország.
Pontosan, viszont volt egyszer egy szevasztopoli orosz bázis. A többi mára történelem. Vad egy ötlet de röviden: Mi van ha legközelebb Clingonne nyer és letelefonal a parlamentbe hogy ok fidesz, pakoljatok, holnaptól az én emberem Gyurcsány Feró fog kormányozni nálatok, közben Brüsszel helyesel, NATO EU mindkettő mert USA a főnök. Ha pedig maradtok Kecskeméten leszáll egy század USA vadászgép biztosítandó a magyar légteret, a Gripen meg már fel se száll ellenük. Jöttek be már úgy valamikor 15-20 éve hogy csak a bázis felett jelentkeztek be ,addig azt se láttuk hogy jön valaki. Szóval Szevasztopolbol meg Kabulbol, Entebbebol kiindulva én nemzetbiztonsagilag féltem a repteret és a hazat. Persze nem kell ez a bázis ahhoz hogy becsicskuljunk előttük de na. Meg azért én így is ketelkedek a tisztikarunk lojalitasaban, 44 előfordulhat ismét, akkor is elárulták a kormányzót pedig akkor még gerincesebbre neveltek a tiszteket. Szóval volt egy sajat legibazisunk, vajon ki lesz ott a főnök ha minden közös lesz?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 966
66 088
113
Ig
Azt vetette fel valaki hogy hazankba letesitett usa bazisokrol megszalnak minket. Erre volt a valaszom hogy tob koporsot kuldenenk ez esetbe az usaba mint a taliban.

Az hogy utanna milyen erovel jonne vagy nem mar mas tema. /de egy ekkora indulo veszteseget nem engedne meg maganak semmi fele keppen. De ha magyarorszagot magyarorszag teruleten levo kisletszamu csapatnak kiepitett tamaszpontrol akarna megszalni az usa. Tehat az usa meg akarna minket szalni valoszinuleg meg tudna tenni :) csak a vesztesegek merteke nem mindegy.
Igen, és ugye bennünk nem bíznak az oroszok miatt. Na meg a nagykövet is megmondta, lehet választani, jenki gáz az adriarol vagy jenki gáz a románoktól. Szóval én csak óvatosan gyanakszom. Az néha egészséges mert nem érhet meglepetés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 258
113
Én azon gondolkozom, hogy az USAF miért nem Pápára akar települni, miért nem azt bővítik? Ott hely is több van.

A végén meg majd kiderül, hogy ezt az egészet a kecskeméti bázis akarta és az egész csak azért van, hogy ne kelljen repülőnapot rendezni. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 966
66 088
113
Én azon gondolkozom, hogy az USAF miért nem Pápára akar települni, miért nem azt bővítik? Ott hely is több van.
Mert az már nem teljesen a miénk. Az már megvan nekik. Legalábbis szerintem csak ez lehet az ok. Ott van Pápa, ott van Taszar, ott van Ferihegy, ott a sok üres reptér, de nem, Kecskemét is kell. Szóval nehogy egy reggel azzal ebresszek a kormányzót (sic) hogy Ferihegyen , Pápán, Kecskeméten csapatok omlenenek ki a tehergepekrol és a leszállt egy század F-15, egy másik a levegőben. Hívja Szolnokot, azok még annyit válaszolnak hogy mi már atalltunk. A többi meg nem ér semmit ugysem. Ja Tatán is akartak valami kozoskodest ugye? Minek, nincs elég üres laktanya, inkurrencia a raktár? Persze ez az eset nem fog ujra megtörténni, de szerintem felesleges tovább növelni a vedtelensegunket. A történelem meg néha ismétli önmagát.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A technikai részre. Ferihegyen is szállt fel és le F-15. Nem tudom értelmezni a technikai részt.
Leszállni bármi le tudna Kecsón, de ott minden a MiG-21-re és Gripenre van méretezve, állóhelyek, gurulóutak. Ha nagyobb gép jön (Ruszlan, C-17), akkor nincs hova legurulni vele, megállnak a főbetonon és eltorlaszolják a pályát, mikor a helikoptereket szállítják akkor pl. a készültség előtte áttelepül Szolnokra amíg a ki/berakodás folyik, mert nem tudnának felszállni a pályán parkoló nagy géptől és a hozzámenő forgalomtól. A kecsói reptér egyszerre katonai+civil üzemhez és nagy gépek fogadásához, feltankolásához túl kicsi területű és kapacitású, bővíteni kell.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 258
113
Leszállni bármi le tudna Kecsón, de ott minden a MiG-21-re és Gripenre van méretezve, állóhelyek, gurulóutak. Ha nagyobb gép jön (Ruszlan, C-17), akkor nincs hova legurulni vele, megállnak a főbetonon és eltorlaszolják a pályát, mikor a helikoptereket szállítják akkor pl. a készültség előtte áttelepül Szolnokra amíg a ki/berakodás folyik, mert nem tudnának felszállni a pályán parkoló nagy géptől és a hozzámenő forgalomtól. A kecsói reptér egyszerre katonai+civil üzemhez és nagy gépek fogadásához, feltankolásához túl kicsi területű és kapacitású, bővíteni kell.

Szolnokra?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 968
113
Mert az már nem teljesen a miénk. Az már megvan nekik. Legalábbis szerintem csak ez lehet az ok. Ott van Pápa, ott van Taszar, ott van Ferihegy, ott a sok üres reptér, de nem, Kecskemét is kell. Szóval nehogy egy reggel azzal ebresszek a kormányzót (sic) hogy Ferihegyen , Pápán, Kecskeméten csapatok omlenenek ki a tehergepekrol és a leszállt egy század F-15, egy másik a levegőben. Hívja Szolnokot, azok még annyit válaszolnak hogy mi már atalltunk. A többi meg nem ér semmit ugysem. Ja Tatán is akartak valami kozoskodest ugye? Minek, nincs elég üres laktanya, inkurrencia a raktár? Persze ez az eset nem fog ujra megtörténni, de szerintem felesleges tovább növelni a vedtelensegunket. A történelem meg néha ismétli önmagát.
Eridj már a picsába, már elnézést a szóhasználatért.....