A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
Aknavédett (MRAP) jármű kell a tűzoltóknak?
Hol akarnak tüzet oltani? Aknamezőn?
Viccesek lesznek ilyen szitukban..
3495284_65fb83144b246363cee5788d8e9b735c_wm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az első képen, a bal szélső katona bocskai viselete szabályos? Mert így még néz is ki valahogy, hogy benyomta a tetejét a sapkának.

Persze :D

Annak idején a nyolcvanas évekbéli MN-ben a környéken néhány laktanyában egyesek "viccesen" felhajlították a tányérhomlokzatot olyan "vermahtosra" :D
Aztán a tisztek ráüvöltöttek a sorosokra, vissza az egész paranccsal, és plusz őrséget rendeltek el nekik, de tudok pár kisebb helyőrséget ahol röhögve hagyták a fejfedő-tréfát. Mondjuk nem is hordták, kimenőre se.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Az a szomorú hogy a románokhoz került a helikoptergyár (ami nem mellesleg nem üzemel), és nem hozzánk. Így sajna csak egy sima vásárlás, pedig most lehet megérte volna egy összeszerelő-karbantartó esetleg részegységgyártó üzemet létrehozni, hisz légijármű gyártásunk nincs, most legalább részben lehetne.

Bejelentették hogy ha nem rendelik meg a románok az ígért helikoptereket akkor a gyárat bezárják a gyártást meg elviszik másik országba.

http://business-review.eu/business/...ke-clear-offer-to-purchase-helicopters-171239

Legalább 16 helikoptert kéne nekik rendelni csak hát a románok már Vipert meg Blackhawkot akarnak. Szerintem ezt meg lehetne fogni... én rendelnék 16-ot cserébe a gyártásért...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113
Bejelentették hogy ha nem rendelik meg a románok az ígért helikoptereket akkor a gyárat bezárják a gyártást meg elviszik másik országba.

http://business-review.eu/business/...ke-clear-offer-to-purchase-helicopters-171239

Legalább 16 helikoptert kéne nekik rendelni csak hát a románok már Vipert meg Blackhawkot akarnak. Szerintem ezt meg lehetne fogni... én rendelnék 16-ot cserébe a gyártásért...
Már 20-at rendeltünk tőlük, és még kell közepes, szóval....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
@Shadow
bocsi nem tudok normálisan idézni most telefonról de amit írtál ahhoz csak annyit hogy ha ezt nem lovagoljuk meg akkor ismét megérdemeljük hogy ne legyen itt semmi , a románok tuti nem fognak most venni 16 új helikoptert.
A legjobb lenne ha pl most fognánk össze a csehekkel és pl megrendelni egy 45-60 darabot a 2 haderőnek ( ha a lengyelek és szlovákok beszálnának akkor csak mégjobb lenne ) a gyártásért cserébe
@megazez
Igen rendeltünk már 20 darabot de az kevés szerintem , ha nem fogunk össze senkivel akkor is rákéne ígérni megint egy 20-24 géppel (de 30-ra is látnék esélyt ha minden típust beleszámítunk) , akkor is az airbus tuti nekünk adná a gyártást és az hatalmas pofon lenne a románoknak és kb egy megvàltás nekünk
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113
Igen rendeltünk már 20 darabot de az kevés szerintem , ha nem fogunk össze senkivel akkor is rákéne ígérni megint egy 20-24 géppel (de 30-ra is látnék esélyt ha minden típust beleszámítunk) , akkor is az airbus tuti nekünk adná a gyártást és az hatalmas pofon lenne a románoknak és kb egy megvàltás nekünk
Pont ezt írtam :) van ugyebár fix 20db berendelve meg a gyárért cserébe rendelünk tőlük közepes helt is amiből nagyjából 15-20db kell, ha a románokhoz levitték tizenx db vásárlás bemondása miatt a gyárat, akkor hozzánk átpakolhatják úgy, hogy fixen van rendelve 20db + ígéret 15-20db-ra
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
@Shadow
bocsi nem tudok normálisan idézni most telefonról de amit írtál ahhoz csak annyit hogy ha ezt nem lovagoljuk meg akkor ismét megérdemeljük hogy ne legyen itt semmi , a románok tuti nem fognak most venni 16 új helikoptert.
A legjobb lenne ha pl most fognánk össze a csehekkel és pl megrendelni egy 45-60 darabot a 2 haderőnek ( ha a lengyelek és szlovákok beszálnának akkor csak mégjobb lenne ) a gyártásért cserébe
@megazez
Igen rendeltünk már 20 darabot de az kevés szerintem , ha nem fogunk össze senkivel akkor is rákéne ígérni megint egy 20-24 géppel (de 30-ra is látnék esélyt ha minden típust beleszámítunk) , akkor is az airbus tuti nekünk adná a gyártást és az hatalmas pofon lenne a románoknak és kb egy megvàltás nekünk

Hali. Igen én is azt gondolom Csehekkel lenne értelme itt összefogni. Ugye ők begyártanak tudtommal a KC-390-be és rendelni is akarnak 2 darabot.
https://www.aviation-defence-universe.com/embraers-kc-390-aircraft-visits-czech-aero-vodochody/

Szerintem le lehetne tárgyalni velük hogy a tervezett 3 szállító gép nekünk is KC-390 cserébe ők meg H-215-re cserélik a régi helikoptereiket... Persze ez már politika és nagyon sok a de :).
Szlovákok felejtősek ők nemrég vettek Blackhawkot. Lengyelek szintúgy felejtős ők konkrétan maguknak gyártják a Black Hawkot.
De igen a Csehekkel lehet össze lehetne hozni egy 30-35 db-os rendelést és úgy odamenni Airbushoz hogy akkor ezt mi itt szeretnénk gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Hali. Igen én is azt gondolom Csehekkel lenne értelme itt összefogni. Ugye ők begyártanak tudtommal a KC-390-be és rendelni is akarnak 2 darabot.
https://www.aviation-defence-universe.com/embraers-kc-390-aircraft-visits-czech-aero-vodochody/

Szerintem le lehetne tárgyalni velük hogy a tervezett 3 szállító gép nekünk is KC-390 cserébe ők meg H-215-re cserélik i.
Ezt mégis hogyan képzeljem? Odamész az Airbushoz és szépen bemutatkozol... Gipsz János Magyarország. Legyártunk nektek 35 H225 öst, azt jól megvesszük magunknak oké? Erre Ők. Aha és mivel,hol,hogyan? A híres magyar repülőgépiparral fogsz előjönni? Vagy a remek beszállítói háttérel? Vagy a világhírű repmérnökeinkel??? Itt semmi nincs amire alapozni lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: donpepe84

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
@Shadow
Hali. Igen én is azt gondolom Csehekkel lenne értelme itt összefogni. Ugye ők begyártanak tudtommal a KC-390-be és rendelni is akarnak 2 darabot.
https://www.aviation-defence-universe.com/embraers-kc-390-aircraft-visits-czech-aero-vodochody/

Szerintem le lehetne tárgyalni velük hogy a tervezett 3 szállító gép nekünk is KC-390 cserébe ők meg H-215-re cserélik a régi helikoptereiket... Persze ez már politika és nagyon sok a de :).
Szlovákok felejtősek ők nemrég vettek Blackhawkot. Lengyelek szintúgy felejtős ők konkrétan maguknak gyártják a Black Hawkot.
De igen a Csehekkel lehet össze lehetne hozni egy 30-35 db-os rendelést és úgy odamenni Airbushoz hogy akkor ezt mi itt szeretnénk gyártani.

igen a ezek jogos dolgok , a szlovákokat nem is erőltetném de a lengyeleknek szerintem kellene a közepes szállító heli ha gyártják a black hawkot ha nem, de nyilván a legjobb lenne a csehekkel ledumálni a dolgot(mint a mostani Breneket) , nekik ott van 23db mi8/17-es (+9db Sokol) amit valahogy kikéne váltani ,itthonra se ártana minimum egy 20 darab H225M de mondom ha nem csak katonait nézünk , itthonra 30-32 dbilyen csodát is eltudok képzelni.Szerintem a csehekkel közösen letudnánk adni egy 50-60 darabra rendelést , aztán ha ehhez csatlakozna BÁRKI az már csak megint nekünk jó , 60 darab heli azt jelentené hogy 4 évig tuti itthon van gyártás + akkor ott van még hogy sokkal egyszerűbb tartalék elemeket szerezni a helikhez, karbantartás stb stb stb stb
@Ratamahata

Ezt mégis hogyan képzeljem? Odamész az Airbushoz és szépen bemutatkozol... Gipsz János Magyarország. Legyártunk nektek 35 H225 öst, azt jól megvesszük magunknak oké? Erre Ők. Aha és mivel,hol,hogyan? A híres magyar repülőgépiparral fogsz előjönni? Vagy a remek beszállítói háttérel? Vagy a világhírű repmérnökeinkel??? Itt semmi nincs amire alapozni lehetne.

jaj Istenem ... nemár :D igen pontosan így, ez a lényege a dolognak hogy mi adjuk a megrendelést és a gyártást és az airbus a technológiát , mert szerinted mikor romániába ment az a gyár akkor az Airbus volt olyan hülye hogy hagyja hogy a román technológiával ott elkezdjék gyártani az Airbus termékeket? ugyan már , szóval összességében igen úgy ahogy leírtad , Viktor meg a Szijjártó szépen kirepül Toulusba az egyik Falconon és azt mondják hogy vennénk 60 darab H225M-et ITTHONI GYÁRTÁSSAL a magyar és cseh légierőnek aztán hogy utána mi lesz az más kérdés ( úgy értem hogy gyártani akarnak majd itthon más nemzetnek is ha esetleg befut valami rendelés , ami hozzáteszem még mindig nekünk jó csak , vagy X év múlva vennünk kell még párat,másodlagos , az első és legfontosabb hogy itthon elkezdődjön valami.Tény hogy a románok sajnos előttünk járnak pár dologban de ez egy jó kezdet lenne hogy legyen itthon is valami , ha ez megvan akkor utána már nagyon sok új lehetőség nyílik meg, fejlesztés,további gyártás stb stb , lásd a cseh fegyverüzlet , ott is végre elindult valami pedig hol van már a FÉG meg a Danuvia .
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
@Shadow
bocs, a kc-390-eskről meg annyi hogy amit mondasz nem lenne rossz , kc-390 a helikért cserébe (persze azért megérősen) bááár elég sokat beszéltünk már itt is meg van külön topikja a brazil csodának , hát nem tudom , szerintem még nincs nagyon kiforrva , én jobban örülnék annak amit már amerikában pedzegetnek hogy esetleg újra indítják a a C-17-es gyártósort és akkor onnan beszerezni , azok már kipróbált gépek ,van hozzá tapasztalatunk,kiforrottak és megbízhatóak. Nyilván még csak gondolom ötletelnek vele és kérdéses de én annak jobban örülnék , persze csak ha megtörténik , márpedig az amik nagyon számolnak az air-lifting capacity növelésével , erről itt lehet olvasni .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 208
113
Ezt mégis hogyan képzeljem? Odamész az Airbushoz és szépen bemutatkozol... Gipsz János Magyarország. Legyártunk nektek 35 H225 öst, azt jól megvesszük magunknak oké? Erre Ők. Aha és mivel,hol,hogyan? A híres magyar repülőgépiparral fogsz előjönni? Vagy a remek beszállítói háttérel? Vagy a világhírű repmérnökeinkel??? Itt semmi nincs amire alapozni lehetne.
El ne hidd már hogy a románokhoz a 16 berendelt helikopterért azért vitték a gyártást, mert ott aztán minden megvolt helyben ahhoz, hogy csúcs technikát tudjanak gyártani, a "fantasztikus meglévő repiparuk miatt", s csak a szerelőcsarnokot kellett felépíteni!

Kb. ma egy gyártás úgy néz ki, hogy hoznak hozzá MINDENT. Pont ugyan így fog pl. BMW gyártódni Debrecenben. Ott se gyártott előtte még senki BMW-hez hasonló autót, majd most meg fog.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Igazi PR fotó. :) Ahány katona, annyiféleképp hordja. Ehh azok sorállományú dísszemlék.
De különben nem úgy kéne viselni, ahogyan szélen teszik? Csak így néz ki valahogy (jól), és ahány értelmesebb(nek tűnő) honvéddel találkoztam eddig, mind így hordta rf-tól függetlenül.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
De különben nem úgy kéne viselni, ahogyan szélen teszik? Csak így néz ki valahogy (jól), és ahány értelmesebb(nek tűnő) honvéddel találkoztam eddig, mind így hordta rf-tól függetlenül.
Nekünk még volt a bocskaiban belül két pántlika, ha összekötötted behúzta olyan formára, mint amilyen a vitéz úron van.