A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kösz. ebből is látszik, hogy Vona mennyire van tisztában a dolgokkal...
jegyzem, épp olvastam, kétszézezres fizetést ígért a bolti pénztárosoknak, (betömték a postaládámba a kampánylapjukat)

na a realitása ugyanannyi a két ígéretnek.

Csak azért, mert neked nem szimpatikus, bár a forrásaid alapján... (téged nem, mert az utóbbi időben a fórumon lévő tevékenységed javult a szememben, régen csak savazni tudtál, aztán pár hónapja már látni építő hozzászólásokat is) viszont a hvg az egy hulladék...

Nos ezt hívják úgy,hogy pofára a dolgokat, vagy éppen ha úgy tetszik akkor előítéletesség. Én védem őket, főleg azért mert még nem bizonyíthattak, csak őket ajnározzák félelemből. (Persze van náluk is sok buta, mint néha Gaudi felszólalása. )

200 ezres fizetés meg simán reális lehetne :)




Amúgy mit tudni a hadihajósokról, nekem hiányoznak a hírek róluk. A Dunán sem láttam egy ideje őket..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 233
81 565
113
Eljutottam oda ezzel a helikopteres kirakásos dologgal,hogy itt hagyok mindent a fenébe aztán lehet egymás hülyeségére licitálva gyártani a nulla tudásra alapozott véleményeket amiket persze tényként állítotok be!

El sem tudjátok képzelni,hogy a 130 és 131. oldalon lévő pár hozzászólás(helikopteres videó kapcsán,ünnepségről készült kép)
mennyire dilettáns!Volt szó Tacsk0-ról valamelyik topicban és arról,hogy ő micsoda butaságokat tudott írni.Na amit ő írt az majális ahhoz képest amit ti itt műveltetek dologgal kapcsolatban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 233
81 565
113
Az utolsó mondat értelmetlenre sikerült ezért még egyszer:

*Na amit ő írt az majális ahhoz képest amit ti itt műveltetek a két dologgal kapcsolatban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
70 323
113
dudi

Miért nem lehet lecsúszni ennél a sebességnél? Ha függeszkedve le lehet, akkor ebben a repülési szituációban miért nem? A helikopter rotorszél működik másképp haladáskor vagy nincs felszerelés hozzá? Vagy a nato (angolszász) túlbiztosítás miatt biztonságilag tiltva van?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 233
81 565
113
antigonosz

Nem a lecsúszással van a baj hanem a leérkezéssel.Próbáld ki,hogy felállsz az autótok tetejére és megkérsz valakit,hogy csak 20-30 km/h-s sebességgel guruljon majd ugorj le róla egyenetlen talajon.Majd írd meg,hogy melyik kórházban ápolnak és küldök virágot :) Ha felépültél próbáld meg ezt 30kg-s felszerelésben is.

Amúgy nincs túlbiztosítva az angolszász eljárás lásd fast rope:
http://www.youtube.com/watch?v=tt8OLMDn6RI
01:12-tól nézd(biztosítás nélkül csinálják).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
antigonosz

Nem a lecsúszással van a baj hanem a leérkezéssel.Próbáld ki,hogy felállsz az autótok tetejére és megkérsz valakit,hogy csak 20-30 km/h-s sebességgel guruljon majd ugorj le róla egyenetlen talajon.Majd írd meg,hogy melyik kórházban ápolnak és küldök virágot :) Ha felépültél próbáld meg ezt 30kg-s felszerelésben is.

Amúgy nincs túlbiztosítva az angolszász eljárás lásd fast rope:
http://www.youtube.com/watch?v=tt8OLMDn6RI
01:12-tól nézd(biztosítás nélkül csinálják).

Hmm, már a Balckhawkokra is nyilazott végű rotorlapátokat tesznek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
70 323
113
antigonosz

Nem a lecsúszással van a baj hanem a leérkezéssel.Próbáld ki,hogy felállsz az autótok tetejére és megkérsz valakit,hogy csak 20-30 km/h-s sebességgel guruljon majd ugorj le róla egyenetlen talajon.Majd írd meg,hogy melyik kórházban ápolnak és küldök virágot :) Ha felépültél próbáld meg ezt 30kg-s felszerelésben is.

Amúgy nincs túlbiztosítva az angolszász eljárás lásd fast rope:
http://www.youtube.com/watch?v=tt8OLMDn6RI
01:12-tól nézd(biztosítás nélkül csinálják).


Igaz nem épp egyszerű, de szerintem talajtól is függő. Egyébként mennyivel lenne másabb mint egy ernyős leérkezés?
Így mint MH módszerrel csak úgy tennék le gépet ha fentről biztosítja pár Mi-24 azokat meg pár griff. Még a lebegés is jobb mert fentről a géppuskás fedezhet. Igaz ha közben beüt a gond akkor úgy járhatnak mint a Sólyom végveszélyben.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
antigonosz

"Igaz ha közben beüt a gond akkor úgy járhatnak mint a Sólyom végveszélyben."

Nekem is az jutott eszembe először a videó láttán. :D Egyébként egy ritka jó film, ajánlom mindenkinek, aki még nem látta!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 233
81 565
113
S sokkal másabb mert ejtőernyős ugrásnál nincs a lábad közt egy kötél ráadásul direkt elesel ami itt nem jó mert mire feltápászkodsz rád csúszik az utánad jövő vagy túl lassú lesz a dolog.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Ezt a BlackHawkot is meglehet kínálni egy rakétával, nem kell a helikopternek ahhoz a földön lennie.(Most az epic fail videók alapján elképzeltem, ha az rpg-s barátunk pont úgy lőné el a rakétát,hogy mikor az utolsó katona csúszik le, akkor a kilőtt rakéta a 2 ajtó helyén keresztül repülne találat nélkül :D)

Amúgy dudit oldalára állnék,mivel a videón nem csak a kiszállást gyakorolják,hanem utána visszamászni is, ahhoz a helikopternek mindenképpen le kellett volna szállnia. (Ne a szőlős megoldásra gondoljunk,hogy kiemelik őket.)

Honnan tudjuk,hogy a köteles megoldás gyorsabb? (BlackHawk esetében oké,mert van 2 oldal ajtó, viszont a Minyónál 1 van,ráadásul így még a door gunner sem tudná őket fedezni)
Nem beszélve arról,hogyha az arcvonal mögé viszi az embereket, akkor leszállva biztonságosabb,hisz ha lebegne akkor messzebbről látná az ellen = könnyebb célpont.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
A köteleknél ez a bevett szokás, hogy ledobják és ottmarad? Nem üthet oda egy katonát? Elég nehéz lehet és a végén még egy fém valami is van.
 

oberon

Member
2013. április 18.
67
31
18
Pártállástól függetlenül.

Valóban az ő programjukban van benne, azonban a papír sok mindent elbír. Más párt mást ígér, mást tartanak fontosnak.
Ez a szavazók megnyeréséről szól nem pedig arról, hogy mit is fognak valóban tenni.

Amire én céloztam, hogy egyáltalán a hadseregfejlesztés gondolata az csak náluk szerepel. Ami egyrészről szomorú, másrészt pedig teljesen érthető hiszen a haderő fejlesztése nem kampánytéma, nem lehet vele megnyerni a választók tömegét csupán egy szűk réteget. Ezzel szemben rengeteg pénzt emésztene fel amiből lehet mondjuk stadionokat építeni.

Egészen addig amíg az átlag magyar nem érzi meg a hadsereg szükségét és a politikus nem lát benne "fegyvert" az éppen soron következő választás megnyerésére addig a honvédség csupán mostohagyerek marad.

Foglalkozni kell vele de senki sem szereti.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
70 323
113
https://www.facebook.com/photo.php?v=514988718609779

Továbbra is fenntartom azt amit a képen látottakról írtam. Csak most a videó megtekintése után még annyit tennék hozzá hogy réges régen (kb 15 éve) magassági sorrendben kellett felsorakozni a századnak, Elöl a nagyok hátul a kicsik. Itt meg egy "akadémián" össze vissza állnak fel. A sorállomány szebben vonult mint most az új tiszthelyettesek. Ennyire lepangott az iskola színvonala?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Fogalmam sincs,hogy most mi hogy van, régen volt 1 halovány, amíg az egyik haverommal beszéltem,ő mesélt, bár nem sokat.

A videót pedig facebookon láttam és a képhez tartozik,hát gondoltam megosztottam. De nekem azok a BTR-ek nagyon nem tetszenek..
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
valaki azt írta rá, hogy -impozáns-...ezek szerint én ismerem rosszul ennek a szónak a jelentését
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nekem ezen az csapja ki a szemem,hogy hányan nem éneklik a himnuszt, amit én a karhatalmi szervektől elvárnék.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ez csapja ki?
Nekem sokkal jobban szúrja a szemem, hogy a mi időnkben még egy díszmenetet a laktanyán belül egy komplett zlj. adott. 3-4 szd. és 3szk. szd-ként.
Most ennyi katonát nem találsz lassan egy laktanyában sem!