A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
Ez a topik lassan az emlékekről szól ? :)
Az nekem is van. :)

http://www.youtube.com/watch?v=QXaPa-Ck1zA
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Fején találtad a szöget! De nem csak a topik szól az emlékekről, hanem az egész hadsereg.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
alfa74

Nem csak ez szúrja ki , viszont ez "ingyen van" és mégis egyfajta jelzés..
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Azért az szomorú, hogy azon nosztalgiáztok, hogy mennyivel potensebb volt az a hadsereg, aminek ugyanazok a fegyverei voltak (csak sokkal kisebb mennyiségben), mint Észak-Koreának.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nekem az jutott eszembe, hogy 30 évvel ezelőtt is ugyan ezeket a fegyvereket használtuk, csak nagyobb számban. Igazából már akkor sem képviselték a világ élvonalát!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
Sajnos az az igazság, jómagam már nagyon rég voltam katona. 1987-88-ban. Viszont a szárazföldi haderő fegyverzete nem javult inkáb leépült azóta.
Harckocsi, T-72, nem tudom 87-ben ez a verzió volt-e rendszerben, vagy azok, amiből Iraknak ajándékoztunk.
T-55-AM, eltúnt, erre azt mondom jogosan, teljesen elavult abban a formában, amiben nekünk volt. Viszont a nulla harckocsinál azért több volt belőle, talán 1400 db. is.
Tüzérség, totál visszaesés, eltűntek az önjáró 122-es, 152-es tarackok. Tudjátok mi maradt.
Gyalogsági harcjárművek terén, eltűnt a BMP-1, helyette itt a BTR 80 A.
Szerintem a BMP-1, egy toronyfegyver cserével jobb lett volna nagyon is sokkal.
Azonban ma ez van.
Az akkori létszámot, mennyiségeket nem is említem, a maival összevetésben, mert a többségnek felmenne a vérnyomása, így szombat este, azt meg nem akarom...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 350
68 661
113
Amit belinkeltem azon a sorállomány különbül masírozott mint most a tiszthelyettesek. Ide züllött a sereg? Lehet hogy 20 éve félig elavult fegyvereink voltak meg sorállomány. Most? Nincsenek fegyvereink, olyan alakok a tiszthelyettesek amit a felső facebookos linken látni. A Savariában ha jól emlékszem kb 2000 soros volt mikor ott voltam a 90-es években. Ma kb ennyi lövész van a seregben.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Na... pozitívan kell gondolkodni.
Nemsokára a magyar arányaiban a legjobban felszerelt hadsereg a világon.
Minden bevethető lövészre jut egy Gripen.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Nem értem miért nem megy egy G270 elöl. Nem hiszem, hogy pont nekik ne lenne.

Szerintem a videó nagyon jól tükrözi a mai viszonyokat. Hordóhasú emberek, rengeteg nő, fegyver nélkül, fegyvernemi sállal.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Benkő Tibor kitért arra, hogy a NATO-csatlakozással Magyarország a világ legerősebb katonai szövetségének tagjává vált. Ezáltal érdekérvényesítő képessége megsokszorozódott, és ennek eredményeként a Magyar Honvédség olyan stratégiai és hadműveleti szintű szakismeretekre tesz szert, amelyekre nemzeti körben nem lenne lehetősége. Ezzel együtt viszont - a NATO-tagságból fakadó kötelezettségként is - folyamatosan fejleszteni, erősíteni kell a nemzeti haderőt.

Ha ez az érdekérvényesítő képesség megsokszorozódása, bele sem merek gondolni, hogy milyen lenne enélkül. Mégis milyen érdekeit érvényesítette Magyarország a NATO-tagsága segítségével?

A folyamatos fejlesztése és erősítése a nemzeti haderőnek a Gripeneken kívül miben áll? A szövőgépek vagy a víztisztító amire ilyenkor gondol a vezérezsredes? Összehasonlítva azzal, ami 20-30 évvel ez előtt volt minőségi és mennyiségi fejlődés miben van? A Gripent leszámítva Észak-Koreában is ugyanezek a fegyverek és felszerlések vannak, csak nekik 10-20x nagyobb mennyiségben.

Itt mese amit leírt.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Apró dolgoknak is tudok már örülni. Pl az interjúban nem tért ki a víztisztító képességünkre. Viszont a fél munka státuszú gripen programon kívűl ,nem tudnak feklesztéseket felsorolni!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
<blockquote rel="dudi">http://www.honvedelem.hu/cikk/42832

Kíváncsi vagyok, hogy mit mondana valójában, ha nem tolnának az orra alá egy mikrofont, érdemes-e a sorok között olvasni?</blockquote>

Nem mondna semmit, mert félti az állását. Csak kérdem én, hogy hogyan várható el egy olyan embertől, pontosabban olyan emberektől az ország védelme <b>akár az életük árán is</b> (jelen esetben tökmindegy, hogy felesküdtek rá), akik még az állásukat sem hajlandóak feláldozni az ország jobb védelme érdekében?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 768
80 264
113
joker

Mert az változtatna valamin?Vagy lenne helyette egy politikai kinevezett?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Elsősorban a minisztrelnöknél kell kilincselni, pénzért, még több pénzért és nemzetközi kapcsolatokért, hogy lehessen jó árban beszerezni dolgokat. Ha nem megy akkor a legmagasabb rangú tisztek közül néhány beáldozná a karrierjét azért, hogy nyilvánosságra hozza, hogy a helyzet siralmas (nem számokkal alátámasztva, mert az hadititok, de felvázolni, hogy a helyzet nem szar hanem nagyon szar), akkor kénytelenek lennének foglalkozni vele. Ilyen esetben nem mondhatnák, hogy egyetlen mérges altiszt akarja a szart kavarni és nem igaz belőle semmi.
De amíg nem tudnak társadalmi szinten a problémáról addig nem foglalkoznak vele. És ha tesztelésre kerül sor, hogy mennyi az annyi a honvédségnél (pl egy háború) akkor már esélyed nincs beszerezni, rendszeresíteni, kiképezni, tartalékokat felhalmozni, stb.

És szerinted az feláldozza az életét az ország védelméért, aki a jól fizető állását sem áldozza fel érte? Amíg a NATO által megsokszorozott érdekérvényesítő képességgel, folyamatos fejlesztésekről, a víztisztítóval meg a szövőgépekkel jönnek addig az jön le, hogy: <i>ok, ezredes vagyok, ez nekem kényelmes meg fasza és jól fizet, konkrét felelősségem nincsen, mert háború nincs, meghúzom magam, felveszem minden hónapban a pénzem és habár nem tetszik de magamra nézve ez így jobb, mintha kezdenék pofázni, hogy ez max a vatikáni svájci gárda elen elég.</i>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 768
80 264
113
joker

Egy vezérezredesnek nem az a dolga,hogy feláldozza magát egy háborúban.
<b>Ezen kívül,hogy jössz te ahhoz,hogy egy olyan embert vonj kérdőre kötelességtudatból,hazaszeretetből stb aki egész életét az országnak szentelte?</b>

Elsősorban a minisztrelnöknél kell kilincselni, pénzért, még több pénzért és nemzetközi kapcsolatokért, hogy lehessen jó árban beszerezni dolgokat. Ha nem megy akkor a legmagasabb rangú tisztek közül néhány beáldozná a karrierjét azért, hogy nyilvánosságra hozza, hogy a helyzet siralmas (nem számokkal alátámasztva, mert az hadititok, de felvázolni, hogy a helyzet nem szar hanem nagyon szar), akkor kénytelenek lennének foglalkozni vele. Ilyen esetben nem mondhatnák, hogy egyetlen mérges altiszt akarja a szart kavarni és nem igaz belőle semmi.
De amíg nem tudnak társadalmi szinten a problémáról addig nem foglalkoznak vele. És ha tesztelésre kerül sor, hogy mennyi az annyi a honvédségnél (pl egy háború) akkor már esélyed nincs beszerezni, rendszeresíteni, kiképezni, tartalékokat felhalmozni, stb.

Jah mert ez az ország így működik...

Az utóbbi pár napban sikerült többször is tanúbizonyságát adnod annak,hogy szellemileg egy kapa szintjén mozogsz ellenben mindenbe belemagyarázol ráadásul hülyeségeket....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Ezen kívül,hogy jössz te ahhoz,hogy egy olyan embert vonj kérdőre kötelességtudatból,hazaszeretetből stb aki egész életét az országnak szentelte?

Konkrétan mit csinált ha szabad tudnom? Háborúk száma amiben részt vett? Nulla. Amit csinált, hogy karriert épített és a problémákkal nem állt elő inkább kussban maradt, mert az a karrierjébe kerülne. Inkább fenntatranak egy olyan látszathadserget, ami az ország védelmét nem tudná biztosítani, átmenni a szomszédba rendet tenni ha nagyon muszály arra képtelen (ettől függetlenül a világ másik végére pénzt elbaszni elmennek afgán kecskepásztorokat hajkurászni).