A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 964
113
joker

Mert az változtatna valamin?Vagy lenne helyette egy politikai kinevezett?

Minden főtisztet, laktanyaparancsnokot a politika nevez ki. Aztán ha jön egy másik párt akkor az illetők mennek nyugdíjba vagy valami iskolába parancsnoknak, vagy tanítani. Ez van a rendőrségnél (Országos,megyei,városi kapitányok) ez volt a Határőrségnél is. Akinek jó kapcsolatai vannak kap csillagot,jutalmat,beosztást.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én pár hónapja írtam ide egy elképzelést.
A "Levegő Munkacsoportot " hoztam fel példának. Ezek civilek, semmi közük nincs a levegőhöz, városhoz bármihez, Ők kikiáltották magukat "LEvegő Munkacsoportnak" lóvékat felveszik (épitkezésekkor, hogy ne mondjanak rosszat a zaj vagy légszennyezésről (komoly, építőiparbéli ismerősömtől tudom)) ha kell a TV-ben szerepelnek,, mondanak mindig valamit (vagy nem mondanak, attól függ, hogy van-e boríték).

Ez csak egy példa volt, nem érdekelnek, nem hiszem, hogy ez az egyetlen így működő szervezet hazánkban... de,, szerintem jó példa, mert civilek, egy "nagy ügyért" szerveződve.

Ha mondjuk lenne egy "Honvédelmi civil munkacsoport", az egy Helikopterbeszerzés ügyben kiadna egy (akár itt a HTKA-n megvitatott) álláspontot, amit szerintem szívesen átvenne a sok szennylap (Blikk, Origo, Index), hiszen mint láttuk, ők is csak bénán összeollózták a témához kapcsolódó dolgaikat. Lenne a csoportnak szóvívője, aki mondjuk beülne a Hír vagy ATV-be, és adott esetben tájékoztatná a riportert/nézőket, hogy miért hülyeség amit csinálnak, vagy esetleg min kéne még javítani.

Ilyen helyzetben pedig nagyon lehetne tevékenykedni, mert az összes szennylap vevő volna szakmailag alátámasztott cikkekre, hogy miért is nem képes megvédeni az MH a hazát.

Szerintem ez az egyetlen módja a nagyobb médianyilvánosságnak, azon keresztül pedig a cselekvésre ösztönzésnek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="dudi">hiryu

Szerinted az egy vezérezredes dolga,hogy megmondja a frankót amiért leszerelik???Uram atyám...

dudi
Nem értelek? Kinek kellene tájékoztatni a valóságról a döntéshozókat ha nem neki?
</blockquote>

A döntéshozókat természetesen tájékoztatja (már ha ez alatt az illetékes minisztériumot érted, vagy az egész kormányt), a civileknek nem tálal ki.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Azért azt se felejtsük el,hogy a katonaságról a többség úgy gondolja,hogy jó hogy van... de minek?

A másik fő probléma pedig az,hogy sokakat már nem is érdekel a
hazájuk. London vagy Budapest, nem mindegy? Más a nyelv, de itt is és ott is élhetek.. sokakat már a család sem köt, ráadásul nem hisszük,hogy bármilyen háború fenyegethetné az országot... szóval ilyen a közvélemény (csak sokan elfelejtik,hogy a történelem megismétli önmagát és hogy a határok folyamatosan változnak.)

Ha lenne sorkatonaság, az picit rendet tudna tenni a fejekben.
De addig ott a Call of Duty, meg a Battlefield ... stb

Amúgy kitörési lehetősége lenne a youtube :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
marton a HírTV és ATV kizárva, azok párttévék, semmit nem mondhatnak amíg fentről nem bólintanak rá. A hírportáloknál is lehet ha kell belső ember aki egyengtné a cikk megjelenését, nem tudom a szerkesztőknek vagy támogató szándékú olvasóknak milyen kapcsolatai vannak a szerkeztőségekben. Hírportáloknál még a kurucot meg lehetne próbálni, szerintem vevők lennének a témára, csak valami épkézláb és nagyjából kész dolgot kell a kezükbe adni, mert valószínűleg nem szakértői a témának. Még amit meg lehetne próbálni az (főleg ellenzéki) parlamenti képviselőknek írni ezzel kapcsolatban. Hátha látnak benne fantáziát vagy számukra hasznot, vagy csak lenne egy téma a felszólalásához amit jóformán készen megkap.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
ráadásul nem hisszük,hogy bármilyen háború fenyegethetné az országot...
aki most sem hiszi el azzal gondok vannak vagy nincs semmi információforrása amiből tájékozódhat a nemzetközi eseményekről.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Szerintem meg ennek az oldalnak semmilyen módon nem kéne a politikába belehabarodni!! Maradjon meg annak ami! Lehet itt beszélgetni, eszmét cserélni, stadionozni, Tacskózni, de a politika az gennyes dolog szerintem! A kurutusfingtól meg igenis határolódjunk el!! ha Hírtv nem jó neked joker akkor nekem meg nem jó a labanc infó! igaz nekem leginkább egyik sem!! :D
 
2013. december 7.
934
4
18
Civil elemzői csoportot lehetne alakítani.Pl "Biztonságpolitikai Elemző Műhely" "Honvédelem Munkacsoport" (a példaként felhozott Levegő Munkacsoport mintájára).
A vízfej leépítése és a megtakarítható személyzeti költségekből néhány magyar nehézfegyver program beindítása (irányított rakéta, aknavető, lőszerrel) és egy kerekes pcjármű kifejlesztése. (mint a LAV300 vagy Cadillac Gage)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Pocok75 mi nem érthető abból amit írtam? A HírTv a Fideszé, ha fel akarnák hozni a témát vagy lépni akarnának akkor megtették volna, mivel ők a kormánypárt. Mivel látszólag nem érdekeltek a témában, így a tévéjük sem fog vele foglalkozni. A kuruccal nem tudom mi bajod, sokszor hamarabb lehoz híreket, mint más nagy hírportálok, vevők az olyan témákra, amit más hírportálok nem hoznak le, nagy az olvasótábora és ami a legfontosabb, hogy válogathatsz a hírei között. Nem kell mindent elolvass és nem kell mindennel egyetérts.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én arra helyezném a hangsúlyt, hogy pl. a helivásárlásnál az általunk is kevésbé preferált típusokat jól lehúzni a sajtóban. Lehúzni a témát, hogy "csak 1 heli minden feladatra", ha meg az anyagiakkal jönnek, akkor elővenni a vízfejet. Elsődleges feladata a csoportnak a sajtó ellátása volna,, amire szerintem volna is igény. Kommunikáció kérdése, hogy a szomszédban lévő balhét hogyan tálalhatná egy ilyen csoprt, mellé mellesleg megemlítve, hogy a Grippen flottán csapásmérő fegyverzet nélkül van,, nincs légiszállításunk, csapatlégvédelmünk stb.,, így már a hétköznapi embert is jobban érdekelné, ha meg bekerül a szóbeszédbe,,, az hár fél siker!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 341
11 278
113
Én is úgy gondolom, hogy az ukrán válság egy jó kapaszkodó lenne. Meg lehet lovagolni a témát és boncolgatni.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
!
mellé mellesleg megemlítve, hogy a Grippen flottán csapásmérő fegyverzet nélkül van
Addig amíg azt sem tudjuk leírni ötször egymás után, hogy Gripen, addig nem hiszem, hogy nagy esélyünk lenne!!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 555
76 431
113
Megszűnik a Magyar Honvédség 21. radarszázada. Augusztustól a debreceni radarok már nem ellenőriznek.

http://www.dehir.hu/videogaleria/csak-augusztusig-vedenek-bennunket-a-radarok/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
!<blockquote rel="marton"> mellé mellesleg megemlítve, hogy a Grippen flottán csapásmérő fegyverzet nélkül van
Addig amíg azt sem tudjuk leírni ötször egymás után, hogy Gripen, addig nem hiszem, hogy nagy esélyünk lenne!!</blockquote>

Szerinted a lakosság hány százaléka tudja, hogy a Gripen az egy "p"? Nem kellene ilyenekkel rombold a morált. A kezdeményezés jó, mert ha csak a HTKA keretein belül írjuk le, hogy problémák vannak amiket sürgősen kezelni kell és nem kelrül nyilvánosságra meg nem lesz társadalmi támogatottsága, abból nem lesz előrelépés.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A vízfej problémát okosan és kevés fájdalommal csak egyféleképpen lehet megoldani. Ez elképzelésem szerint valahogy úgy működne, hogy felhasználva az itthon fellelhető agyakat, egy honvédségi céget alapítani ahol UCAV építés folyna. A mostani két Currus fejlesztés jó alapot szolgáltatna a konstrukciókhoz, kb. ilyen bonyolultságú gépekre gondolok.
Ez úgy jön a vízfejhez, hogy egy ilyen mobil drón rendszert (a Bora és az Ikran is egy terepjárót és egy utánfutóra épített vezetési pontot igényel) két fő vinné harcba (nem csak felderítő eszközöket kiviteleztetnék,hanem többféle támadó feladatú gépet is), plusz a háttérmunkálatokhoz is kell valamennyi ember. Ezzel vagy ehhez hasonló megoldásokkal lehet csak baj nélkül erővé alakítani ezt az igen súlyos problémát.

(Most az átszervezési elv a lényeg, nem az, hogy az Ikran alapján lehet-e támadó UAV-ot építeni. Köszi.)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Joker!!
Akkor küldj egy fényképet a Hendének, de ez az oldal nem erről szól!!
Részemről befejeztem!
 
2013. december 7.
934
4
18
1)Gripen csapásmérő fegyverzet hiánya
2.) Melyk helikopter nem jó és mire? az Augustákból mehetne egy pár pl rendőrségnek, VIP-nek, mentőnek (az osztrák bérlést kellene megszűntetni), komolyabb terhek szállítására meg a Mi-17 ?