A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 343
68 656
113
Megszűnik a Magyar Honvédség 21. radarszázada. Augusztustól a debreceni radarok már nem ellenőriznek.

http://www.dehir.hu/videogaleria/csak-augusztusig-vedenek-bennunket-a-radarok/

Faxa, ezt reklámozza Hende. Ez milyen nemzeti képesség? Azt hittem már nem lehet több alakulatot megsemmisíteni,tévedtem.:(
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
<blockquote>ráadásul nem hisszük,hogy bármilyen háború fenyegethetné az országot...
aki most sem hiszi el azzal gondok vannak vagy nincs semmi információforrása amiből tájékozódhat a nemzetközi eseményekről.</blockquote>

Na akkor játszom kicsit az átlagállampolgárt, győzz meg :)

"Miért, milyen háború fenyegeti most az országot? Az egyik szomszédos ország tőlünk távolabbi végében történik valami. Nincsenek berepülések, betörések az országunk területére. Alig van közös határszakaszunk Ukrajnával. Ez nem olyan mint amilyen a jugoszláv konfliktus volt.

Ha egy ukrán fegyveres csoport elfoglalná Nyíregyházát, még az sem érdekelne. Az ország másik végében élek, nem akarok odamenni, van munkám, kapok érte elég pénzt, van hol elköltenem, a többi nem az én problémám.

Te meg a média manipulált információiból azt gondolod hogy tudod mi történik a világban? Nézd meg inkább az "Amikor a farok csóválja" című filmet. "
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 073
113
Terminator

"Nézd meg inkább az "Amikor a farok csóválja" című filmet. "

Ezt én is ajánlom mindenkinek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Katonai járművek – 2064-ben

http://www.honvedelem.hu/cikk/42860_katonai_jarmuvek_2064-ben
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
gonosz vagy neveddel ellentétben .... :D :D
De viccet félretéve , Én azt látom hogy a Honvédség és a társdalom közötti eltávolodást közelebb hozzták 4 év alatt , ami nagyon fotnos hogy nép higgyen a Hadseregben és ha az kéri a pénzt ne legyen ezzel kapcsolatban kétség hogy ez KELL és SZÜKSÉGES. Én látom a stratégiát és a tervszerüséget, de lehet ez az Én bajom és nyomorom :D :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 404
11 422
113
1)Gripen csapásmérő fegyverzet hiánya
2.) Melyk helikopter nem jó és mire? az Augustákból mehetne egy pár pl rendőrségnek, VIP-nek, mentőnek (az osztrák bérlést kellene megszűntetni), komolyabb terhek szállítására meg a Mi-17 ?

Nee,Augustát ne.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 575
15 555
113
<b>Nos, akkor én is megaszondom a fejlesztést....</b>
<b>Kőne</b> 3 db UAV halfigyelési célra, hogy a magas rangú urak horgászásánál hiánytalan legyen a halfigyelés. Ugyanerre a célra a megszüntetendő debreceni radarszázadot búvár-századdá képezném át és máris lenne halradar-képesség.
<b>Kőne</b> még MBTR (MagyarBTR), amely kiváltaná az esküvői limuzinokat, VIP-verzióban.
<b>Kőne </b>a Griffekhez:
1. földi kiszolgáló személyzet (nem pincér)
2. pénz, pénz, pénz....
<b>Kőne</b> még helikopáter, mert a -képesség nem száll fel, nem harcol, nem visz homokzsákot és ejtőernyőst és forgalmat sem ellenőriz, még csak nem is viszi a sérültet kórházba.
<b>Kőne</b> néhány tank is, mert már a WoT-ban is nyilvánvaló, anélkül nem lehet se támadni, se védeni.
<b>Kőne</b> pukkantyú is, népszerűbb nevén tüzérség, de az már olyan régen vót, hogy odafenn azt se tudják, mi az.
<b>Kőne</b> a bakának főszerelés. Olyan, amiben télen nem fagy meg, nyáron nem fő meg. Olyan fegyverrel, amit használni is lehet.
<b>Kőne</b> az állománynak fizetés is, mert különben csak ülömény lesz, nem pedig állomány.
<b>Summa summárum, kőne </b>már egy hadsereg is.....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="Pocok75">Joker!!
Akkor küldj egy fényképet a Hendének, de ez az oldal nem erről szól!!
Részemről befejeztem!

Pár hét mulva Hende sehol sem lesz.</blockquote>

Hende sehol sem lesz ? ? Talán egy kormányváltásban gondolkodsz ? :) Ne vicceljünk már ez tréfának is rossz. Amennyiben demokratikus utakról beszélünk, mert az Ukrán modellel lehet persze persze.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="Pocok75">Joker!!
Akkor küldj egy fényképet a Hendének, de ez az oldal nem erről szól!!
Részemről befejeztem!

Pár hét mulva Hende sehol sem lesz.</blockquote>

Hende sehol sem lesz ? ? Talán egy kormányváltásban gondolkodsz ? :) Ne vicceljünk már ez tréfának is rossz. Amennyiben demokratikus utakról beszélünk, mert az Ukrán modellel lehet persze persze.</blockquote>

Nem kell ahhoz kormányváltás, elég egy miniszterváltás is... -:)
Mindenesetre lenne miért, mert az "eggyel több helikopter" helyett jelenleg sokkal kevesebbel rendelkezünk mint pár éve! Pedig mintha az idézetben szereplő kitétel lett volna a négyéves honvédelmi célok egyike, és ezt ő mondta!
ML
 
T

torsen

Guest
Hende lojális volt, védte a mundér becsületét kifelé, pedig nem volt nagy fejlődés, befelé viszont lehet, hogy megpróbált több pénzt kicsikarni a kormánybukszából. És lehet, hogy ez a kellemetlen szokása viszi majd el, és lesz helyette Szíjjártó a honv. miniszter. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Hende lojális volt, védte a mundér becsületét kifelé, pedig nem volt nagy fejlődés, befelé viszont lehet, hogy megpróbált több pénzt kicsikarni a kormánybukszából. És lehet, hogy ez a kellemetlen szokása viszi majd el, és lesz helyette Szíjjártó a honv. miniszter. :)

Ez azért elég durva trip, miközben minden nagyságrenddel rosszabb jelenleg, mint 2010 előtt volt és ezt úgy érték el, hogy 2010-ben is minden nagyságrenddel rosszabb volt, mint 2002 előtt. Hende a kormány lelkes hóhéra volt, a kivégzett pedig a honvédelem maradéka.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
Az elején maximálisan bíztam Hendében én is. Azzal kezdte hogy próbált takarítani. Volt is mit, ez igaz. Sajnos ez valahol elhalt menet közben. A költségvetés pedig egyetlen évben sem kezelte prioritásként a honvédelem ügyét. Így várható volt hogy a ciklus végére, újabb leamortizálódás, elfogyás várható a Honvédség terén. A helikopter dolog csak a jéghegy csúcsa. Jó megközelítés, hogy nekünk már a teljes haderőnk lassan lopakodó képességekkel bír. :)
Senki nem látja őket, főleg a nehéz fegyverzetünket. :)
Feltehetően nem Hende lesz a következő ciklus védelmi minisztere. Ugyanakkor nem hinném hogy a Fidesznek gondot okoz a választások fölényes megnyerése. Kérdés hogy meglesz-e a 2/3, vagy sem. Hozzátenném,
2010-ben tényleg egy romhalmaz tetején voltunk. Azért alapvetően azt kellett kezelni gyorsan a kormánynak, ebben biztos vagyok. Gondoljunk csak arra a gyurcsányi államadósság mennyiségre, amit 2013-ig kellett 3 év alatt visszafizetni. A többit felsorolni sem érdemes.
Igaz, a stadionok építése azért már kicsit kilógó lóláb ebben a témában. :)
A választásokig már semmi nem fog történni, ha csak az nem történés, hogy Hende nem vallotta be a vagyonnyilatkozatában, hogy állítólag kiadta a szombathelyi lakását. Ami vagy igaz, vagy nem. Na ez volt itt a bulvár. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
A tényszerűség kedvéért, amit Hende lakás ügyével kapcsolatban írtam, ez a legfrissebb...

http://www.atv.hu/belfold/20140311-a-fidesz-szerint-nem-luxusvillaban-lakik-hende-csaba
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Hát srácok nem is értem miért jártok ide ,ha nem olvassátok a híreket , arra most nagyon fáradt vagyok hogy elmúlt 4 év munkáit összeirogassam, de egy hímzőgépnél és a víztisztítónál többet csinált az biztos és a központiköltségvetés szétosztásáért nem Ő a felelős , egy olyan országban ahol a Gazdaság gyufaszálakon állt az előző kormány munkája miatt.
Emberek a gazadaságot kell elöször lábraállítani nem a honvédelemmel kezdödik a lecke. Játszott itt valaki stratégia játékokkal ? ? ? Nem úgy kezdödik gyárts 50 tankot , aztán ne tudd tankolni és 2. sarkon leállnak. 3 dolog kell egy háboruhoz PÉNZ PÉNZ PÉNZ
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
!<blockquote rel="marton"> mellé mellesleg megemlítve, hogy a Grippen flottán csapásmérő fegyverzet nélkül van
Addig amíg azt sem tudjuk leírni ötször egymás után, hogy Gripen, addig nem hiszem, hogy nagy esélyünk lenne!!</blockquote>

Grippen vagy Gripen ? érted mire gondolt ? Akkor ? Ne legyél már ennyire okos, legtöbbször észre vettem azok okoskodnak , meg kötnek bele ezekbe a hibákba, akik sikertelenek az élet fontosabb területein és itt élik ki magukat , mert itt "sikeresek". Te melyik ember vagy ? :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Desertfox! Te nem érted azt, hogy mire gondolok!! Tényleg nem az a lényeg, hogy le tudjuk-e írni helyesen egy haditechnikai oldalon egy repülőgép nevét, hanem az, hogy ennek az oldalnak ne politikai oldala legyen, hanem megmaradjon az, ami! Egy nagyszerű hely az olyanoknak, mint én vagy te, akiket érdekel a haditechnika, amatőr szinten hozzá is tudunk szólni, esetleg cikkeket is tudunk írni ide. De a politikát hagyjuk ki ebből, mert annak sosem volt jó vége! Ha tenni is akartok azért, hogy valami legyen honvédelmi ügyben akkor árasszátok el a pártok honlapjait ilyen-olyan hozzászólásokkal, tüntessetek a székházak előtt, de ezt az oldalt lehetőleg hagyjuk meg politika mentes környezetnek. Nem tudom észre vetted-e, de a szerkeztők közül sem reagált érdemben senki a felvetésre, mert szerintem(szvsz) ők sem nagyon repesnek az ötletért! Igaz én nem számítok itt mert mert már nem Magyarországon élek és nem is tervezem, hogy vissza menjek oda, hacsak nem lesz gyökeres változás otthon! Arra meg az elkövetkező 15-20 évben nem számítok! Az életben pedig nem tartom magam sikertelennek, mert mindenem meg van amit szerettem volna! Van családom, jó kis állásom, van hol laknom, autóm is van, sőt néha még nyaralni is eltudok menni! Bocs az off-ért, de ez most kifakadt belőlem! :D :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Emberek a gazadaságot kell elöször lábraállítani nem a honvédelemmel kezdödik a lecke.

Tehát az ország értéktelen és a védelme szükségtelen, ha a gazdag Magyarországnak a gazdasági helyzete állítólag ingatag. Értem, csak sajnos ez az árulás logikája. Egyrészt ugyanis a magyar gazdasági helyzet nem rosszabb az átlagos európainál, másrészt pedig a Magyarország lehetőségeivel rendelkező gazdag országok és a Magyar GDP-t összehozó, de jóval népesebb és szegényebb országok Magyarországhoz képest rettentő mértékben jobb honvédelmet produkálnak. Mivel náluk a honvédelem az első és nem kifogást keresnek arra, hogy miért árulják el a hazájukat és miért elfogadható nekik ez az árulás.

Magyarországnak van pénze bőségesen. Honvédelemre nem költ belőle.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Szerintem cseszheted a gazdaságodat, ha minden hülyeséget külföldről ráderöltetnek és csak másoknak a kutyája vagy saját irányelvek nélkül, mivel érdekérvényesítő-képességed nulla. Márpedig ha lobbizol valahol és a hátteredben ott egy erős hadsereg, akkor sokkal nagyobb nyomatéka van a szavaidnak. Eddig sem vették f@szra őket, de a mostani krími kirími kiruccanás után szerinted ki fogja félvállról venni az oroszokat?