A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
off nem kéne ide behurcolni ennyire az aktuál politikát de, igen ugyan annyi joga van az én f*szommal verni a csalánt (azaz szavazni) egy külföldön dolgozó magyarnak, mint egy külhoni magyarnak, sőt mivel az ő családja valszeg itt él így még sokkal több is (gyk. a kiköltözött magyarnak), egyébiránt én nem hagytam cserben senkit sem életemben on
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Tudtad hogy a politika dönt az ország sorsáról ? Mondjuk példának okáért a Magyar haderő fejlesztésről is. Az Én f*szommal ne verje a csalánt olyan aki saját maga jólétének fokozása érdekében elhagyja az országot, és éppen az Én élettemmel kapcsolatosan akar dönteni onnan ahonnan fingja nincs mi történik itt nap mint nap.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@doberamann köszönöm konstruktív és tényfeltáró hozászolásod , marha mérges vagyok a felkeltenek alvás közben. Nem kell beleugatni. És mégsem , mert nem szavazhat. Megkérnélek színvonalas beleugatásidat tartalékod az asszonyra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Szerintem meg ne verjétek egymás faszát, mert nagyon nagyon off és GrGLY hadúr már bígért egy népírtást.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 445
113
Amúgy régebben konkrét számokkal betettem, hogy 2002-ben, mai reálértéken kétszer akkora volt a Honvédelemre szánt költségvetési forrás, mint ma... Ez szerintem sokat el mond arról, hogy mennyire prioritás a haza fegyveres védelme.
(2002 szándékos összevetési alap, mert így nem lehet "másik pártozni")
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
desert olvasom a hozzászólásaidat, jól indulnak de valahogy a végére szerintem mindig eléggé hadilábon állnak a valósággal...
Amúgy meg teljesen mindegy melyik rablóbanda van hatalmon, szarnak a fejünkre...
Honvédség meg sokadlagos a politikusoknak, sőt kényelmetlen nekik hogy egyáltalán itthon létezik ilyen...
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 043
113
desertfox

Látom nem vagy katona. Fogalmad sincs a valóságról. Amikről írsz, azok hiú ábrándok, amelyeknek semmilyen realitása nincs jelenleg.

A "majd akkor, ha" ígéreteket már senki sem hiszi el, még a felső vezetésben sem.

Amint meglesz a vizsgám én is húzok a picsába külföldre. Lehet, hogy gyáva vagyok a szemedben, de legalább így erősebb lesz az ország, ha a magamféle ember nem lesz itt.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@gigabiga Én nem mondtam hogy gyáva vagy egy szóval sem és senki másnak sem. Az hogy te ettől a cselekedettől annak érzed az a Te dolgod.
Jaja nincs fogalmam a valóságról, mert ha Te katona vagy akkor tisztában vagy az egész Honvédelemmel ( beszerzéstől , gazdasági részével ) , biztos :)
Egyébként ha mész külföldre te hazátlan leszel, nem gyáva.
Ott te egy idegen leszel és mint Angliába is kezd teli lenni a hócipőjük ezzel, valószinű sokaig fogsz maradni. :) De egyébként miért nekem írja meg mindenki a bujját baját hogy Ő megy el az Oszágból Ő már elment. Mindenkinek szívejoga azt csinál amit akar ,de majd amikor beüt a krach akkor Te ott csak egy idegen leszel , meglátjuk majd hogyan bánnak az idegenek jogaival , mikor a saját állampolgárok jogai is csorbulnak :) :) Good Luck and Have Fun :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>Haderőfejlesztés uraim, a topik témája továbbra is változatlanul a haderőfejlesztés...</b>
 
D

danielblack

Guest
Szerintem a legfontosabb technikai hiányossága a honvédségnek az a tüzérség... ki osztja még ezt a véleményt?

Én dandáronként egy osztálynyi tüzérséget tartok elégségesnek.
Egy modern, jól átgondolt, megtervezett tűz vezető és tűz felderítő rendszerrel komoly ütőkártyát jelentene.
Nagy előnye a modern tüzérségeknek, hogy 40-50 km-re is jó találati pontossággal dolgoznak. Szerintem jól kiképzett, az ellenség vonalainak a közelében megbújó tüzérfelderítőkkel komoly károkat lehetne okozni az ellenségnek.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Szerintem a legfontosabb technikai hiányossága a honvédségnek az a tüzérség... ki osztja még ezt a véleményt?

Én dandáronként egy osztálynyi tüzérséget tartok elégségesnek.
Egy modern, jól átgondolt, megtervezett tűz vezető és tűz felderítő rendszerrel komoly ütőkártyát jelentene.
Nagy előnye a modern tüzérségeknek, hogy 40-50 km-re is jó találati pontossággal dolgoznak. Szerintem jól kiképzett, az ellenség vonalainak a közelében megbújó tüzérfelderítőkkel komoly károkat lehetne okozni az ellenségnek.

Hát az is...DE hál istenek bármit is fejlesztenek nem fognak mellé:)
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
UTVA Kobac,A-29 Super Tucano,vagy török vonalon ha már kell tank is ágyú is meg minden akkor a listára ez is felkerülhetne. TAI Hürkuş
 

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Szerintem megvan Hendének és az előző honvédelmi minisztereknek is a felelőssége abban, hogy ilyen helyzetben van a magyar haderő.
És azzal sem értek egyet, hogy ne nagyon fegyverkezünk, mert akkor a szomszédaink is hasonló képen reagálnak, aminek nem lesz jó vége. Hiszen példakép említem Lengyelországot, aki az utóbbi években kb. 45M dollárt költött haderejére (nem tudom már hol olvastam pontosan, bocs), és mégsem váltott ki láncreakciót a térségben ezzel.
Valóban több dologban fejleszteni, vagy cserélni kellene, én is elsősorban a tüzérséget preferálom.