A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
kíváncsi vagyok milyen csontot dobunk majd az amiknak hogy ne legyenek már ennyire morcosak :D
Én úgy tudom nem csak hozzánk jön hanem végiglátogatni a régió országait, hogy mindenkivel alárja a megújított DCA-kat. Szóval ha tippelnem kéne azt mondanám nálunk is ezt fogja tenni. Kiváncsi leszek titkosítva lesz-e a szöveg... Meg hogy lesz-e nálunk támaszpont.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
952
2 351
93
Közzétették a rendszeresített katonai gépjárművek listáját
Az idei év első Honvédelmi Közlönyében megjelent a Honvéd Vezérkar főnökének határozata az alkalmazásba vételre kerülő hadfelszerelésről, és intézkedési tervvel használatba vételre kerülő felszerelésről, vagy kicsit másként fogalmazva, az utóbbi időben rendszeresített gépjárművekről. A megszokottnál jóval olvasmányosabbra sikerült jogi norma lényegében bemutatja a rendszeresített eszközök típusát és az eszkör rendeltetését is.
https://jogalappal.hu/kozzetettek-a...j4PndRV8K57wOKe0X2QQIYhn4MyQthhoXkHCxsefag4Lw


Akkor ezek szerint van ilyenünk is:
32691412850_11fb3f9794_b.jpg
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Közzétették a rendszeresített katonai gépjárművek listáját
Az idei év első Honvédelmi Közlönyében megjelent a Honvéd Vezérkar főnökének határozata az alkalmazásba vételre kerülő hadfelszerelésről, és intézkedési tervvel használatba vételre kerülő felszerelésről, vagy kicsit másként fogalmazva, az utóbbi időben rendszeresített gépjárművekről. A megszokottnál jóval olvasmányosabbra sikerült jogi norma lényegében bemutatja a rendszeresített eszközök típusát és az eszkör rendeltetését is.
https://jogalappal.hu/kozzetettek-a...j4PndRV8K57wOKe0X2QQIYhn4MyQthhoXkHCxsefag4Lw
Nem állt le a Defenderek gyártása? Vagy az csak a civil járművekre igaz?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
kíváncsi vagyok milyen csontot dobunk majd az amiknak hogy ne legyenek már ennyire morcosak :D

Sose értettem ezt "csont" meg "morc" kérdést.
A mi pár darabos igényünk kb semmit nem számít nekik.
Azt gondolom hogy nem is ezt fogják erőltetni, hanem a gázt.
Mo. már letette a garast a német-eu vonalhoz és annyira nem is volna szerencsés, ha a szivárvány minden töltényében pompázna a haderőnk.
Mindenesetre ez a nyomulás elég aggasztó.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én úgy tudom nem csak hozzánk jön hanem végiglátogatni a régió országait, hogy mindenkivel alárja a megújított DCA-kat.
Nincs elfogadott szöveg, ezért nem hiszem hogy lesz aláírás.
Kiváncsi leszek titkosítva lesz-e a szöveg... Meg hogy lesz-e nálunk támaszpont.
Nem lehet csak úgy titkosítani bármit, megvannak a jogi előföltételei.
Támaszpont ? .... hát bakker még csak az kéne ... célpontként fungálni ezután.... köszönjük a pufajkásnak hogy ezt is elintézte.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 689
16 885
113
Én sajnos ebben azt látom amit pár éve barátaimmal már sokszor kibeszéltünk.
Sosem értettem Vityeszék miért nem robbannak rá a fegyverbeszerzésekere.
Hiszen az átlagember azt sem érti miért kerül az autópályák kme annyiba amennyi.
De egy hk vagy helikopter mégannyira megfoghatatlan számukra.
Így ez egy elég jó bevételi forrás a ner harcosoknak.
Erre csak ráerősít, hogy mindent közbeszerzési eljárás nélkül vesznek.
Az pedig melyik havernak hol van érdekeltsége, az a véletlen műve. :(
Ez már üldözési mánia! Nem haveri okból kerül oda, hanem mert ott a Bársony meg a Diána. Mindkét suliba van hagyománya a fegyverműszerész képzésnek, ergó lesz ember a sorokra.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Sose értettem ezt "csont" meg "morc" kérdést.
A mi pár darabos igényünk kb semmit nem számít nekik.
Azt gondolom hogy nem is ezt fogják erőltetni, hanem a gázt.
Mo. már letette a garast a német-eu vonalhoz és annyira nem is volna szerencsés, ha a szivárvány minden töltényében pompázna a haderőnk.
Mindenesetre ez a nyomulás elég aggasztó.
@panzer én szerintem ennél bonyolultabb de csak picit.
Ha te nem az Én termékeimet veszed , nem függsz tőlem és ha Te nem akarsz függeni tőlem az már ellenséges cselekedet.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
@panzer én szerintem ennél bonyolultabb de csak picit.
Ha te nem az Én termékeimet veszed , nem függsz tőlem és ha Te nem akarsz függeni tőlem az már ellenséges cselekedet.

3-4 db Herky valóban nem sok pénz nekik. De 3-4 db patriot már az az összeg amiért lehajolnak.
Valamint fontos nekik hogy kinyírják a konkurenciát. Mindent megtettek hogy a környéken mindenki patriotit vagyen ne pedig Astert. Nagyon sok pénzt öltek az Asterbe a Franciák meg sz Olaszok nyilván szeretnék ha megtérülne ehhez pedig el kéne adni másnak is. Ha elérik hogy ez ne sikerüljön hosszútávon kinyírják a konkurenciát.
Egyébként kommentekbe sokat olvastam hogy a románoknak nem adták oda patriothoz az indító kódokat, Ez valami kacsa? Mert forrást nem találtam csak kommentkeben olvastam. Engem mondjuk az is érdekelni mit kell aláírni ahhoz hogy F35-öt vegyél. Hallottam olyat, hogy minden repülés előtt el kell juttani repülés útvonalat USA hatóságnak. Nem tudom eldönteni ebből mi igaz és mi nem. Létezik hogy sok sok milliárdért megveszik az amerikai fegyvereket országok, amiket aztán gyakorlatilag csak akkor tudsz használni ha ők jóváhyagják, küldenek kódokat meg hasonló finomságok? Próbáltam túrni neten erről forrásokat de nem találtam semmit. Kiváncsi lennék arra is ha veszel tőllük AMRAAM-ot tudod-e használni korlátozások nélkül vagy ott is be van építve valami biztonsági tényező hogy azért bárkire nem tudj vele lődözni csak akire ők is jóváhagyják. Ti tudtok erről valamit?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
a románoknak nem adták oda patriothoz az indító kódokat
Az inditás lehetősége szerintem nem lehet korlátozva, semmi értelme az egésznek igy. Az viszont lehetséges, hogy a rendszeres karbantartáshoz nem kaptak meg valamilyen "kódokat", elektronikus diagnosztikai eszközökhöz, stb. hogy illetéktelenek ne tudjanak csak úgy belekotorni a rakétákba vagy az inditók közti adatkapcsolatba. Ez meg gondolom a szerződésben világosan benne van nekik.

Azt viszont naivitás lenne hinni a mai világban, hogy az agyondigitalizált rendszereket amelyek diagnosztikai adatokat osztanak meg és ezek alapján szoftveresen frissülnek, hogy ezeket nem lehet távúton egy update-el elnémitani vagy korlátozott üzemmódba helyezni...szval, minden mesének van egy kis igazság alapja, ahogy mondani szokás.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 700
12 644
113
3-4 db Herky valóban nem sok pénz nekik. De 3-4 db patriot már az az összeg amiért lehajolnak.
Valamint fontos nekik hogy kinyírják a konkurenciát. Mindent megtettek hogy a környéken mindenki patriotit vagyen ne pedig Astert. Nagyon sok pénzt öltek az Asterbe a Franciák meg sz Olaszok nyilván szeretnék ha megtérülne ehhez pedig el kéne adni másnak is. Ha elérik hogy ez ne sikerüljön hosszútávon kinyírják a konkurenciát.
Egyébként kommentekbe sokat olvastam hogy a románoknak nem adták oda patriothoz az indító kódokat, Ez valami kacsa? Mert forrást nem találtam csak kommentkeben olvastam. Engem mondjuk az is érdekelni mit kell aláírni ahhoz hogy F35-öt vegyél. Hallottam olyat, hogy minden repülés előtt el kell juttani repülés útvonalat USA hatóságnak. Nem tudom eldönteni ebből mi igaz és mi nem. Létezik hogy sok sok milliárdért megveszik az amerikai fegyvereket országok, amiket aztán gyakorlatilag csak akkor tudsz használni ha ők jóváhyagják, küldenek kódokat meg hasonló finomságok? Próbáltam túrni neten erről forrásokat de nem találtam semmit. Kiváncsi lennék arra is ha veszel tőllük AMRAAM-ot tudod-e használni korlátozások nélkül vagy ott is be van építve valami biztonsági tényező hogy azért bárkire nem tudj vele lődözni csak akire ők is jóváhagyják. Ti tudtok erről valamit?
Van olyan szempont, ahonnan ez érthető lenne, de elég meredek még úgy is.
Ha mégis igaz lenne, akkor sem tudnánk releváns információkat megszerezni erről, mivel az amiknak nem érdeke, hogy egy ilyen nyilvánosan kiderüljön, mert ez nagyban rontaná a köz szemében Joe bácsi megítélését. Az ezt aláíró ország vezető vagy vezetésre esélyes politikusainak sem érdeke, hogy kitudódjon egy ilyen információ, mert egyrészt az USA ezt a fajta kiszivárogtatást komolyan barátságtalan lépésnek ítélné, másrészt akik ebbe belementek, azokat a közvélemény politikailag keresztre feszítené.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 085
113
Az 100% hogy a romanok nem kaptak semmilyen kodot a patriothoz. /ha kaptak is volna egyenlore max wc papirnak jo vagy foglalt helynek egy adathordozon./
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 085
113
Egyebkent fegyverbeszerzes teren osszeallithatnanak egy kissebb csomagot az amcsiknak hogy a fegyverlobbi is kapjon egy kis aprot... Nem kellene nagy dolgokat beszerezni par ezer ejjellato par szaz 40 mm granatveto meg par ezer betet a mellenyekbe esetleg most leadni a megrendelest nagytetrlbe az optikakra a karabelyokhoz... Ha nem eleg akkor par tuzersegi radart beszerezni /azok annyira nem veszesek arba./ igazabol bagobol meglenne. Meg ket harom tucat mavericet is hozza lehetne csapni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7