A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Én sajnos ebben azt látom amit pár éve barátaimmal már sokszor kibeszéltünk.
Sosem értettem Vityeszék miért nem robbannak rá a fegyverbeszerzésekere.
Hiszen az átlagember azt sem érti miért kerül az autópályák kme annyiba amennyi.
De egy hk vagy helikopter mégannyira megfoghatatlan számukra.
Így ez egy elég jó bevételi forrás a ner harcosoknak.
Erre csak ráerősít, hogy mindent közbeszerzési eljárás nélkül vesznek.
Az pedig melyik havernak hol van érdekeltsége, az a véletlen műve. :(
Nem közbeszerzési eljárás nélkül vesznek, hanem a közbeszerzés nem nyilvánosan (hirdetmény, várunk a jelentkezőkre, stb.), hanem sajátos szabályok szerint zajlik.
Ettől még nem biztos, hogy lesz kenőpénz, és nem is szükségszerű. Egy hk beszerzés nem a papírguriga nagyságrend, és utóbbi ugye nem is érinti a nemzetbiztonságot. De erről már volt korábban polémia. (Az építkezések - inkluzíve autópálya - sokkal nagyobb kísértésnek teszi ki a lovagokat, a fegyverbeszerzéseknél meg árgus szemekkel figyel a konkurencia.)
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Szerintem csak azt fogják bejelenteni hogy a Kecskeméti repteret amerikai pénzből fejlesztik ennek cserébe használhatják majd az amcsi vadászgépek! Amerikaiaktól fegyver beszerzés alatt még mindig az M777 mondom olyan 100-200 db-t mellé meg a Gripeneknek bomba és levegő levegő rakéta!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Nem közbeszerzési eljárás nélkül vesznek, hanem a közbeszerzés nem nyilvánosan (hirdetmény, várunk a jelentkezőkre, stb.), hanem sajátos szabályok szerint zajlik.
Ettől még nem biztos, hogy lesz kenőpénz, és nem is szükségszerű. Egy hk beszerzés nem a papírguriga nagyságrend, és utóbbi ugye nem is érinti a nemzetbiztonságot. De erről már volt korábban polémia. (Az építkezések - inkluzíve autópálya - sokkal nagyobb kísértésnek teszi ki a lovagokat, a fegyverbeszerzéseknél meg árgus szemekkel figyel a konkurencia.)
https://jogalappal.hu/tovabb-gyorsul-a-vedelmi-es-biztonsagi-targyu-beszerzesek-donteshozatala/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 200
113
Magyarul eleg gaz a neve de a bayraktar nekunk tokeletesen megfelelne akar torok iranyitott fegyverzettel. Olcsobb kissebb mint az anka. 18mrd ft bol olyan harci uav flottank lenne fegyverestol hogy csak pislognanak meg az eu ba is...
A bayraktár az valami pasai beosztás volt a Szultánok alatt, azt hiszem vagy a palota őrzése vagy a szultáni zászló őrzése volt a feladata. Pontosan nem tudom minden pasai beosztás nevét. Viszont az is lehet hogy arról a pasáról nevezték el amelyik felrobbantotta magát a rá támadó 400 janicsárral 1808(?)-ban.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Szerintem csak azt fogják bejelenteni hogy a Kecskeméti repteret amerikai pénzből fejlesztik ennek cserébe használhatják majd az amcsi vadászgépek!

Remélem nem. Érdemes megnézni Litvánokkal mit írattak alá mint új DCA Terminator linketle még régebben:
https://www.state.gov/documents/organization/269611.pdf

"Vehicles and vessels operated by or exclusively for U.S. forces may enter, exit, and move freely within the territory of the Republic of Lithuania with respect for the relevant rules of land and maritime safety and movement, including respect for private property and identified restricted areas."

Gyakorlatilag kényük kedvük szerint használhatják a légterük. De szárazföldön is úgy mozgatják a csapataik ahogy akarják.
Én ennek nem örülnék hogy őszinte legyek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 178
113
Nem közbeszerzési eljárás nélkül vesznek, hanem a közbeszerzés nem nyilvánosan (hirdetmény, várunk a jelentkezőkre, stb.), hanem sajátos szabályok szerint zajlik.
Ettől még nem biztos, hogy lesz kenőpénz, és nem is szükségszerű. Egy hk beszerzés nem a papírguriga nagyságrend, és utóbbi ugye nem is érinti a nemzetbiztonságot. De erről már volt korábban polémia. (Az építkezések - inkluzíve autópálya - sokkal nagyobb kísértésnek teszi ki a lovagokat, a fegyverbeszerzéseknél meg árgus szemekkel figyel a konkurencia.)
Árgus szemekkel figyel a konkurencia, és még olyan komoly fegyverbeszerzésről én nem hallottam, ahol a vesztesek ne emlegettek volna törvénytelenséget, visszaélést, korrupciót.

Lehet nem véletlenül, magam részéről pont úgy hiszek a tiszta fegyverbizniszben, mint a nem doppingoló világszintű atlétákban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
Inkább fegyver legyen én is azt mondom. Feltéve ha lesz választási lehetőségünk bármiben is.
Mivel Orbánon és Szíjjártón kívül csak Benkővel találkozik vmilyen katonai megállapodás 100%. Ráadasul ha személyesen idejön, nem kis volumenu. Lehet bevonulunk Venezuelába. :)
Vagy annyi amcsi gázt kell vennünk, hogy a a katonai buli csak mellékszál. Bár Orbán az amcsi gáz árát meg legutóbb nagyon sokallta. l
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 178
113
Mivel Orbánon és Szíjjártón kívül csak Benkővel találkozik vmilyen katonai megállapodás 100%. Ráadasul ha személyesen idejön, nem kis volumenu. Lehet bevonulunk Venezuelába. :)
Vagy annyi amcsi gázt kell vennünk, hogy a a katonai buli csak mellékszál. Bár Orbán az amcsi gáz árát meg legutóbb nagyon sokallta. l
A legjobb lenne valami fegyver tőlük akár túlárazva is, következő opció az alapból túlárazott gázuk, s a legnagyobb cumi nekünk ha mosolyogva kezet ráznak egy kiváló amerikai állandó bázisról mondjuk Kecskeméten.

Ha csak fegyvert kell tőlük vegyünk, nyertünk.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Árgus szemekkel figyel a konkurencia, és még olyan komoly fegyverbeszerzésről én nem hallottam, ahol a vesztesek ne emlegettek volna törvénytelenséget, visszaélést, korrupciót. Lehet nem véletlenül, magam részéről pont úgy hiszek a tiszta fegyverbizniszben, mint a nem doppingoló világszintű atlétákban.
Hol nincs? De a mérték azért nagyon számít.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Tudsz valamiről konkrétan?
Konkrétan az jut eszembe, hogy még Helmut Kohl is lebukott egy kis korrupcióval (igaz, ott a CDU pártfinanszírozása volt az elsődleges cél, nem a saját zseb). De az SPD-nek is volt ilyen botránya. Itthon ugye ismert példa - persze soha nem lett több, mint gyanú - a Gripen beszerzés(ek).
Ja, a németekét évekkel/évtizedekkel később vették észre. Ott 1-2% elsikkad. Az azért mégsem annyira szembeötlő, mint mondjuk 20%.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Mivel Orbánon és Szíjjártón kívül csak Benkővel találkozik vmilyen katonai megállapodás 100%. Ráadasul ha személyesen idejön, nem kis volumenu. Lehet bevonulunk Venezuelába. :)
Vagy annyi amcsi gázt kell vennünk, hogy a a katonai buli csak mellékszál. Bár Orbán az amcsi gáz árát meg legutóbb nagyon sokallta. l

Csak annak az árát sokalta ami a Hrovát LNG terminálból jönne :) Azt a román gázt amit az egy amcsi cég akar kitermleni és eladni ide azt nem drágáltuk :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egyébként kommentekbe sokat olvastam hogy a románoknak nem adták oda patriothoz az indító kódokat, Ez valami kacsa? Mert forrást nem találtam csak kommentkeben olvastam. Engem mondjuk az is érdekelni mit kell aláírni ahhoz hogy F35-öt vegyél. Hallottam olyat, hogy minden repülés előtt el kell juttani repülés útvonalat USA hatóságnak. Nem tudom eldönteni ebből mi igaz és mi nem. Létezik hogy sok sok milliárdért megveszik az amerikai fegyvereket országok, amiket aztán gyakorlatilag csak akkor tudsz használni ha ők jóváhyagják, küldenek kódokat meg hasonló finomságok? Próbáltam túrni neten erről forrásokat de nem találtam semmit. Kiváncsi lennék arra is ha veszel tőllük AMRAAM-ot tudod-e használni korlátozások nélkül vagy ott is be van építve valami biztonsági tényező hogy azért bárkire nem tudj vele lődözni csak akire ők is jóváhagyják. Ti tudtok erről valamit?

A titok magában a szervezetben NATO-ban van. Mert ugye egy közös "védelmi" szervezet amit persze mindenki tud hogy nem igaz de mindegy. (Az amerikai geostratégiai célok egyik megvalósítója inkább) Tehát, mivel a szervezetet zömében az amcsik finanszírozzák, ergo ők is diktálnak. Ez a történelem folyamán mindig is így volt.
Ha pedig nagyon szükséges, akkor az ENSZ is beáll a sorba, ui azt is ők pumpolják.
A szervezet égisze alatt létrehoznak egy közös harccsoportot, román-amerikait, ahol ugye meghatározzák a felállást, lesznek román tagok, de a vezetés a jenkiké. Vagyis, a rómaiak nem intézkedhetnek saját kucsmára. És ez mindegyik kis kelet-európai államocskára igaz. Száz százalékban nem lesznek autonóm döntéshozók egy igen fejlett fegyverrendszer tekintetében.
És azért, mert higgyétek el, szövetségi rendszer ide vagy oda egyáltalán nem bíznak bennünk, amúgy senkiben itt KKEu-ban. Gondoljunk már bele a VSZ feloszlott 1991-ben és abból 3 ország 1999-ben teljes jogú NATO tag lett.Nem volt tíz év hogy egymásra dolgoztak ezek a felek.
Ennyire ne nézzük már madárnak a Föld egyetlen szuperhatalmát vagy annak vezetőit. Pontosan tudják mi a szitu itt és csak a magasabb céljaik eléréséhez van szükség ezekre a segédcsapatokra - konkrétan leírta Brzezinski, hogy az eurázsiai uralomért megy az izmozás.
Az hogy mi lenne egy AMRAAM-mal ha netalán öncélúan akarnánk felhasználni, az szerintem csak akkor derülne ki ha beleállna valaki a problémába (képesség esetén hülyék volnának elárulni, eladtak neked egy félmillió dolláros rakétát ami gyakorlatilag semmit nem ér) Bár nem lennék meglepve ha igen, az informatika mai szintjén elég komoly dolgokra képes az infrastruktúra.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Magyarul eleg gaz a neve de a bayraktar nekunk tokeletesen megfelelne akar torok iranyitott fegyverzettel. Olcsobb kissebb mint az anka. 18mrd ft bol olyan harci uav flottank lenne fegyverestol hogy csak pislognanak meg az eu ba is...

Elég jó cuccnak néz ki, főleg valami 6 millióért, szemben az Anka 30 milliójával. Nekünk bőven elég lenne. Rotax 912 hajtómű, nem nehéz pótalkatrészt találni/üzemeltetni. Autómata le -és felszálló rendszer. Képes vinni 2 UMTAS-t, ami már Hellfire kategória, igaz annál könnyebb 10 kilóval, vagy 2-2 Roketsan MAM-L/MAM-C. Több értelme van felderiteni, meg határt őrizni mint a Flir-es Zlinnel (tényleg azzal mi a helyzet?) és a helikkel.

Hát még ha lehetne rá MBDA Brimstone-t integrálni, majd a Gripenekre is és könnyes búcsút venni a Mavericktől (meg az AMRAAM-tól is, helyette Meteort :hadonaszos: ) Egy Maverick helyére ugye 3 Brimstone rögzíthető a tripla felfüggesztővel... nem nagyon kell magyaráznom...

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and megazez

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
  • Tetszik
Reactions: borisz