A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 178
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/uj-fovarost-kialtott-ki-a-magyar-hadsereg.3.313309.html
"Benkő Tibor bejelentette, hogy a NATO-struktúra keretében - magyar kezdeményezésre - létrehoznak egy több nemzetiségű hadosztályt, amely 2020 végére alakulhat meg. Az egység állandó felelősséggel tartozik majd a közép-európai térség biztonságáért, a székhelye szintén Fehérvár lesz - tette hozzá."
Kíváncsian várom milyen nemzetiségek lesznek ebben a hadosztályban, és milyen arányban.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/uj-fovarost-kialtott-ki-a-magyar-hadsereg.3.313309.html
"Benkő Tibor bejelentette, hogy a NATO-struktúra keretében - magyar kezdeményezésre - létrehoznak egy több nemzetiségű hadosztályt, amely 2020 végére alakulhat meg. Az egység állandó felelősséggel tartozik majd a közép-európai térség biztonságáért, a székhelye szintén Fehérvár lesz - tette hozzá."

Na, akkor ennyit arról hogy a budai várban valaha is visszaépül a Honvéd Főparancsnokság épülete.

Egyébként logikus döntés, ha azt nézem hogy egy keletről jövő támadás elleni védekezést kb. ott lehet normálisan irányítani / ellenséget megállítani ha Budapest elesik.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113
Max mint múzeum. Soha szó se volt róla hogy valaha is vissza települ a honvédség a várba.

Azért egy kicsit bíztam benne, most hogy most hogy a Vár ismét kormányzati negyed lesz, talán lesz az újjáépítésére valami ürügy. A Parancsnokság már biztos nem, de Honvédelmi Minisztérium (aminek a nagyon hasonló épülete épp mögötte helyezkedett el) még talán játszik..
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
https://www.portfolio.hu/gazdasag/uj-fovarost-kialtott-ki-a-magyar-hadsereg.3.313309.html
"Benkő Tibor bejelentette, hogy a NATO-struktúra keretében - magyar kezdeményezésre - létrehoznak egy több nemzetiségű hadosztályt, amely 2020 végére alakulhat meg. Az egység állandó felelősséggel tartozik majd a közép-európai térség biztonságáért, a székhelye szintén Fehérvár lesz - tette hozzá."



Király! :D Székesfehérvári lakosként ennek örülök :p:D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 930
113
Mi indokolja, hogy ne ott legyen? Ha oda eljutnak ellenséges erők, már inkább Kecskemétért és Szolnokért aggódnék. Kézifegyvert könnyebb beszerezni háborúban mint helikopter és vadászbázist. Amúgy meg nem szándékozunk a Duna-Tisza közére ellenséget beengedni. Nincs az olyan kiszolgáltatott helyen.

Egy háborúban nem is tudtam, hogy úgy működik meddig szándékozzuk beengedni az ellenséget.:D

Bár pont magyarország méreteiből adódóan szetintem nincs igazán ideális hely.
De inkább raktam volna én is vagy pestre, vagy valah
Nem közbeszerzési eljárás nélkül vesznek, hanem a közbeszerzés nem nyilvánosan (hirdetmény, várunk a jelentkezőkre, stb.), hanem sajátos szabályok szerint zajlik.
Ettől még nem biztos, hogy lesz kenőpénz, és nem is szükségszerű. Egy hk beszerzés nem a papírguriga nagyságrend, és utóbbi ugye nem is érinti a nemzetbiztonságot. De erről már volt korábban polémia. (Az építkezések - inkluzíve autópálya - sokkal nagyobb kísértésnek teszi ki a lovagokat, a fegyverbeszerzéseknél meg árgus szemekkel figyel a konkurencia.)

Akkor biztos én vagyok naív.
Én azt hittem azt jelenti a közbeszerzés, hogy kiírnak egy pályázatot rá.
Pl. Vadászgép beszerzés. Jött a grippen, mirage,18as,16os.
Ezeket elvileg összehasonlították. Ezután döntöttek.
Hogy hogyan az már megint más kérdés. Hisz ha minden igaz a szakma nem a grippent favorizálta.
Nem teljesen értem ha egy franciaországban megversenyeztetik nyilvánosan a famas utódját, magyarországon miért nem.
Ha valaki azt mondja mert ez titok, nem kell minden részletet tudni az embereknek, más országoknak, hát.
A lényeget tudják. Hány grippenünk van, hány A7est veszünk,hány helikoptert,hány pzh2000ret.
Tényleg az a nagy titok a másik mennyiért ajánlott és mit?
Az árgus szemekkel figyel a konkurencia. A mistralnal nem figyelt, a grippennél, a kronsgberg rádióknál?

De visszatérve magyarország egyetlen fegyvergyárát szerintem sem volt okos ötlet az alföldre telepíteni. Inkább pest, vagy énymagyarország.
Valaki azt írta nem szándékozunk beengedni odáig az ellent. Hát sajnos egy háború nem arról szól, hogy meddig szándékozzuk mi beengedni a támadó felet.

Tudom erről már volt többször szó. De szerintem az nem nemzetbiztonsági kérdés mi mennyibe került. Az hogy mennyi tartalék hajtóművet veszünk a 225öshöz az talán igen. De hogy mennyi lett volna más heli, vagy hk az már nem.

De egy kérdés. Lehet én maradtam le. Itt valaki azt mondta meghalgatt
Ez már üldözési mánia! Nem haveri okból kerül oda, hanem mert ott a Bársony meg a Diána. Mindkét suliba van hagyománya a fegyverműszerész képzésnek, ergó lesz ember a sorokra.

Remélem igazad van.
De ne csodálkozzunk ha ebben az országban üldözési mániája van az embernek.:):(
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Na, akkor ennyit arról hogy a budai várban valaha is visszaépül a Honvéd Főparancsnokság épülete.

Egyébként logikus döntés, ha azt nézem hogy egy keletről jövő támadás elleni védekezést kb. ott lehet normálisan irányítani / ellenséget megállítani ha Budapest elesik.

A budai várban van a központi parancsnokság, igaz az országé. Pont az egykori hfp alatt, a rákosi-időkben kibővített Horthy-bunkerban. Az is teljes felújításra került a Karmelita-kolostorral egy időben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113
Zsír, a felújítást nem tudtam. Azt tudtam hogy nem véletlenül maradt ott a torzó és hogy tuti van alatta valami, mert nem véletlenül őrzik a felszínt. De hogy a mai napig aktív, az új.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Budapest talan messzebb van a hatartol??? :D egyebkent haboruba 20 ad rangu az egyeni lofegyvergyartas addigra mar le kell hogy legyen gyartva a kello mennyiseg tobbszorose.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113
Egy háborúban nem is tudtam, hogy úgy működik meddig szándékozzuk beengedni az ellenséget.:D

Bár pont magyarország méreteiből adódóan szetintem nincs igazán ideális hely.
De inkább raktam volna én is vagy pestre, vagy valah.

Veszprém, Várpalota, illetve általánosságban az Balaton és Győr között, a környék tele katonai lőterekkel / hadianyag raktárakkal / helikopterbázissal illetve ezek maradványaival, jól megközelíthető, jól védhető.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 930
113
Hát rákerestem 1-2 dologra.

Kiskunfélegyháza. Csányi József a polgármester. Meglepődtem nem fideszes.
De a nemzeti fórum tagja. Aminek az elnöke,alapítója Lezsák Sándor. MDF alapítóból vált hithű fideszes.
A fidesznél kegyvesztett Kapus Krisztián mellett simán nyert választást Csányi.
A terra zrt vezetésébe véletlen bekerült 2018ban Csányiné is.

Hát. Lehet paranoiás vagyok. És csak a sulik miatt került oda.
Amúgy egy fegyvergyár is kb sori munka amire óriási szakértelem csak pár helyen kell.
Gondolom Csányiné szakértelme nélkülözhetetlen volt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Zsír, a felújítást nem tudtam. Azt tudtam hogy nem véletlenül maradt ott a torzó és hogy tuti van alatta valami, mert nem véletlenül őrzik a felszínt. De hogy a mai napig aktív, az új.
Dekonspirálódott 1945-ben, 1956-ban, 1989-ben, néhány éve a nagyközönség is lemehetett, aztán jött Orbán. Minden valamirevaló haralom pontosan ismeri, de nincs jobb egyelőre (jó, tudom: Jobbágyi, de az messze van)!
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 930
113
Budapest talan messzebb van a hatartol??? :D egyebkent haboruba 20 ad rangu az egyeni lofegyvergyartas addigra mar le kell hogy legyen gyartva a kello mennyiseg tobbszorose.

Nincs. De egy budapest nagyságú várost kicsit nehéz elfoglalni.
Ja és a szlovákoktól valamiért kevésbé tartok mint a románoktól,szerbektől.:D