A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/uj-fovarost-kialtott-ki-a-magyar-hadsereg.3.313309.html
"Benkő Tibor bejelentette, hogy a NATO-struktúra keretében - magyar kezdeményezésre - létrehoznak egy több nemzetiségű hadosztályt, amely 2020 végére alakulhat meg. Az egység állandó felelősséggel tartozik majd a közép-európai térség biztonságáért, a székhelye szintén Fehérvár lesz - tette hozzá."
Ki bizonygatta itt még a múlt héten is, hogy a magyar hadrendben nem lesznek hadosztályok? :D

Igaz ez még nem a nehéz+közepes és csatolt részeik hadosztály, de íme az első! Gondolom, ahogy felállnak a végleges struktúrák a két nagy dandárnál, úgy kezd alakulni majd a hadosztálytörzsük is...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ja és a szlovákoktól valamiért kevésbé tartok mint a románoktól,szerbektől.:D

A szerbeknek éppen elég gondja lesz/van az albánokkal, és a bosnyákokkal, örülnek ha a Vajdaságban nincs gond, meg szerintem nem is kell velük elrontani azt amit most felépítettünk.
Sajnos ez a Pax Atlantica az alapvető kérdéseket nem oldotta meg a Balkánon.
A rómaiak egy sunyi banda, inkább azért kell őket figyelni - ők is ezt csinálják amúgy, olvassák a netet bőszen - nem azért mert elfoglalják a Tiszáig.
Az ő haderejük meg ugyanúgy nincs formában mint a mienk, 2007-től nincs sorállomány, és 4-5 millió közötti létszámban ki is vándoroltak.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Akkor ezek szerint van ilyenünk is:
32691412850_11fb3f9794_b.jpg
Van. Már láttam. Azt hittem valami gyakorlatozó külföldi csapathoz tartozik.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
De visszatérve magyarország egyetlen fegyvergyárát szerintem sem volt okos ötlet az alföldre telepíteni. Inkább pest, vagy énymagyarország.
Valaki azt írta nem szándékozunk beengedni odáig az ellent. Hát sajnos egy háború nem arról szól, hogy meddig szándékozzuk mi beengedni a támadó felet
Azért néha kelet Mo is kaphat 1-1 fontosabb ipari létesítményt. Annak idején a merci gyár kapcsán is ment a hőzöngés sokaknál, hogy miért nem nyugat Magyarországon települnek mint az Audi Suzuki stb. Az ország mérete miatt tök mindegy hol építed fel a fegyvergyárat. Viszont úgy látom van valami ipari stratégia ami alapján inkább a kelet-magyarországi régiót kezdik preferálni. Mondjuk nem ártott már.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 935
113
Azért néha kelet Mo is kaphat 1-1 fontosabb ipari létesítményt. Annak idején a merci gyár kapcsán is ment a hőzöngés sokaknál, hogy miért nem nyugat Magyarországon települnek mint az Audi Suzuki stb. Az ország mérete miatt tök mindegy hol építed fel a fegyvergyárat. Viszont úgy látom van valami ipari stratégia ami alapján inkább a kelet-magyarországi régiót kezdik preferálni. Mondjuk nem ártott már.

Engem egyáltalán nem zavar, hogy a merci, vagy bmw kelet magyarországra települt.
Az lenne a normális ha az országban egyenletesen eloszlanának ezek a befektetések.
De ez egy hadigyár amire szerintem lett volna jobb hely is és nem a gazdasági érdekeket kell nézni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Én azt hittem azt jelenti a közbeszerzés, hogy kiírnak egy pályázatot rá.
Ha ki is írnak, az lehet zártkörű (meghívásos), és nem nyilvános. Ettől még egyetér(he)tünk abban, hogy jobb lenne átláthatóvá tenni az ilyen irányú beszerzéseket, de lehet, hogy nem akarjuk pl. a követelményeket részletesen a nagy nyilvánosság elé tárni. Nem a véleményemet írtam le, hanem a tényeket.

A rádió és Gripen beszerzés esetén volt rendesen zúgolódás, sőt!, a vadászgép esetében még nemzetközi (több beszerzésre, összevont) vizsgálat. (Meg is találták az osztrák közvetítőt, de aztán minden szépen elcsendesült, ahogy általában szokott az lenni.)
A fegyvergyár meg (így) áll. Több kolléga aggodalma jogosnak bizonyult.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 935
113
Ha ki is írnak, az lehet zártkörű (meghívásos), és nem nyilvános. Ettől még egyetér(he)tünk abban, hogy jobb lenne átláthatóvá tenni az ilyen irányú beszerzéseket, de lehet, hogy nem akarjuk pl. a követelményeket részletesen a nagy nyilvánosság elé tárni. Nem a véleményemet írtam le, hanem a tényeket.

A rádió és Gripen beszerzés esetén volt rendesen zúgolódás, sőt!, a vadászgép esetében még nemzetközi (több beszerzésre, összevont) vizsgálat. (Meg is találták az osztrák közvetítőt, de aztán minden szépen elcsendesült, ahogy általában szokott az lenni.)
A fegyvergyár meg (így) áll. Több kolléga aggodalma jogosnak bizonyult.

Emlékszem valami osztrák gróf, vagy báró volt. És sajnos tényleg nem lett semmi belőle.

A cz gyárban nemtudom mennyi lehet a fizetés. Tud e versenyezni a mercivel. Nemhiszem.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 710
17 028
113
Gyanítom fillérbaszóskodnak. Így az elején biztos.
Ad.1, jó helyen lesz az az üzem.
Ad.2, ahol cnc is kell, ott nincs fillérhágás (duálban van olyan diák, aki nettó 300at hazavisz).
Ad.3 pláne megfizetik a fegyverműszerészt, mert ny-európában nincs ilyen képzés, ők is innen visznek munkaerőt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Az atlathato nyilt tenderek gazosaka. Megy a kenopenz a huzas halasztas a vetok es a tobbi... Eggyik fegyvergyartos se akar felegni. Hisz ha a tender nyilvanos a vegen a pontozas is nyilvanos...sok esetben mar nem is az elso helyert a gyozelemert megy a huzavona hamem a masodik harmadikert /senki se akar utolso lenni mert felo hogy a termeke eladhatatlanna vallik mas piacon./
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 990
23 100
113
Az atlathato nyilt tenderek gazosaka. Megy a kenopenz a huzas halasztas a vetok es a tobbi... Eggyik fegyvergyartos se akar felegni. Hisz ha a tender nyilvanos a vegen a pontozas is nyilvanos...sok esetben mar nem is az elso helyert a gyozelemert megy a huzavona hamem a masodik harmadikert /senki se akar utolso lenni mert felo hogy a termeke eladhatatlanna vallik mas piacon./
Azt se felejtsük, - ahogyan néhány napja emlitettem -, a cseheknél a tender úgy volt kiirva, hogy az az ajánlattevő nyert, aki a lenagyobb részt tudta a hazai gyártásba tenni. Igy oda jutottak, hogy a katonai követelményeknek lehet nem a legmegfelelőbb technika nyert, mert a csehországban legyártható alkatrészek részaránya elvitte az irányt az iparnak lényegében legkönnyebben előállitható technika felé. Teljesen egyetértek: "Az atlathato nyilt tenderek gazosaka"
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
még hivatalosan nem volt bejelentve hogy ki nyert, de fura egy tender az igaz

Mi ebben a fura: a megrendelő és FIZETŐ fél felállította és közölte a saját feltételrendszerét, aminek a teljesítése esetén hajlandó elfogadni és kifizetni egy terméket. Mindenki más véleménye és feltételrendszere le van ...., aki mást akar az fizethet helyettük!!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 156
113
Azt se felejtsük, - ahogyan néhány napja emlitettem -, a cseheknél a tender úgy volt kiirva, hogy az az ajánlattevő nyert, aki a lenagyobb részt tudta a hazai gyártásba tenni. Igy oda jutottak, hogy a katonai követelményeknek lehet nem a legmegfelelőbb technika nyert, mert a csehországban legyártható alkatrészek részaránya elvitte az irányt az iparnak lényegében legkönnyebben előállitható technika felé. Teljesen egyetértek: "Az atlathato nyilt tenderek gazosaka"
Kis hazai.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 003
12 837
113
Mi ebben a fura: a megrendelő és FIZETŐ fél felállította és közölte a saját feltételrendszerét, aminek a teljesítése esetén hajlandó elfogadni és kifizetni egy terméket. Mindenki más véleménye és feltételrendszere le van ...., aki mást akar az fizethet helyettük!!

A fura az hogy a tényleges katonai tesztek 2017 júliusában befejeződtek - lassan már két éve.
APC beszerzésnél is loptak, ennek van külön wiki oldala is

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_Pandury

Úgyhogy szerintem a mese most arról szól hogy lopjunk szofisztikáltabban hogy ezúttal lehetőleg egy fejes se kerüljön rács mögé.