A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
Helikopterszimulátort adtak át a Magyar Honvédség szolnoki bázisán
Benkő Tibor honvédelmi miniszter az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison tartott eseményen elmondta: újabb állomásához érkezett a honvédelmi és haderőfejlesztési program.

Hozzátette: ebben a térségben egyedülálló képességet hoztak létre francia támogatással. A mintegy egymilliárd forintos beruházás elengedhetetlen Magyarország, a magyar katonák szempontjából, és bízik abban, hogy más nemzet pilótaképzésében is részt tudnak venni.
A most rendszerbe állított szimulációs berendezés – helicopter crew tactical trainer (HCTT) – a kornak megfelelő szintű technológiával biztosítja, hogy a katonák a lehető legfelkészültebben nézzenek szembe a modern hadviselés kihívásaival – mondta a miniszter.

Magyarország és a Magyar Honvédség Európában is példaértékű fejlesztésen megy keresztül – hangsúlyozta Benkő Tibor, hozzátéve: a szimulátorok ma már a modern harcászati kiképzés alapvető eszközei.

Közölte: legalább száz, de inkább százhúsz pilóta kiképzését kell a jövőben megvalósítani, csak a forgószárnyas helikoptereket tekintve.
Tájékoztatása szerint a szimulációs eszköz minden, a Magyar Honvédségben rendszeresített vagy rendszeresítés alatt álló helikoptertípust képes modellezni, és a jövőben beszerzendő eszközök és fegyverrendszerek paraméterei szerint bővíthető.

A honvédelmi miniszter szólt arról, hogy nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi színtéren, Európában is kiemelt lesz a szolnoki helikopterbázis a helikoptervezetők és a kezelő személyzet kiképzése tekintetében.

Benkő Tibor köszönetet mondott a beruházást támogatóknak, köztük a francia Thales cég képviselőinek. Kiemelte: a beruházás rövid időn belül meg fog térülni, hiszen ha a szimulátoron végrehajtott feladatokat a valóságban kellene megtenni, az „horribilis összeg” lenne.
Hozzátette: a fejlesztést folytatni szeretnék, a különleges műveleti egységet érintően is lesznek előrelépések.


A cikk további része itt:
https://magyarnemzet.hu/belfold/hel...-a-magyar-honvedseg-szolnoki-bazisan-4249601/
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Miskolc mellett van a BÉM, oda ígérték korábban, hogy települ valamilyen repülőgép-alkatrész gyár. Utaltak is arra hogy lehet katonai vonatkozása is a dolognak, de ahogyan emlékszem nem volt túl meggyőző. Szóval valamikor lesz az is.

BÉM-bontás befejeződött már? 2016-ban még elég sok torzó volt ott... Nem kis meló lesz azt mind eltüntetni a helyére meg valami üzemet építeni.

https://urbexhungary.blog.hu/2016/11/11/gyarlatogatas_bem
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 942
65 967
113
Emlékszem valami osztrák gróf, vagy báró volt. És sajnos tényleg nem lett semmi belőle.

A cz gyárban nemtudom mennyi lehet a fizetés. Tud e versenyezni a mercivel. Nemhiszem.
Elég nemzetközi, nem csak osztrák, magyar is, meg még ki tudja milyen nem. Szász Couburg ősök, diplomaták a Monarchiában, katonatisztek, Erdődy grófok, bárók stb a vérvonal. Szerte a világban politikai kapcsolatokkal.
https://de.wikipedia.org/wiki/Alfons_Mensdorff-Pouilly
Alfons Eduard Alexander Antonius Maria Andreas Hubertus Christoph Mensdorff Poully a pontos neve. :)
Amúgy biztos van aki már megunta a mercit, vagy nem akar ott 45 évet lehúzni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 340
74 187
113
Helikopterszimulátort adtak át a Magyar Honvédség szolnoki bázisán
Benkő Tibor honvédelmi miniszter az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison tartott eseményen elmondta: újabb állomásához érkezett a honvédelmi és haderőfejlesztési program.

Hozzátette: ebben a térségben egyedülálló képességet hoztak létre francia támogatással. A mintegy egymilliárd forintos beruházás elengedhetetlen Magyarország, a magyar katonák szempontjából, és bízik abban, hogy más nemzet pilótaképzésében is részt tudnak venni.
A most rendszerbe állított szimulációs berendezés – helicopter crew tactical trainer (HCTT) – a kornak megfelelő szintű technológiával biztosítja, hogy a katonák a lehető legfelkészültebben nézzenek szembe a modern hadviselés kihívásaival – mondta a miniszter.

Magyarország és a Magyar Honvédség Európában is példaértékű fejlesztésen megy keresztül – hangsúlyozta Benkő Tibor, hozzátéve: a szimulátorok ma már a modern harcászati kiképzés alapvető eszközei.

Közölte: legalább száz, de inkább százhúsz pilóta kiképzését kell a jövőben megvalósítani, csak a forgószárnyas helikoptereket tekintve.
Tájékoztatása szerint a szimulációs eszköz minden, a Magyar Honvédségben rendszeresített vagy rendszeresítés alatt álló helikoptertípust képes modellezni, és a jövőben beszerzendő eszközök és fegyverrendszerek paraméterei szerint bővíthető.

A honvédelmi miniszter szólt arról, hogy nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi színtéren, Európában is kiemelt lesz a szolnoki helikopterbázis a helikoptervezetők és a kezelő személyzet kiképzése tekintetében.

Benkő Tibor köszönetet mondott a beruházást támogatóknak, köztük a francia Thales cég képviselőinek. Kiemelte: a beruházás rövid időn belül meg fog térülni, hiszen ha a szimulátoron végrehajtott feladatokat a valóságban kellene megtenni, az „horribilis összeg” lenne.
Hozzátette: a fejlesztést folytatni szeretnék, a különleges műveleti egységet érintően is lesznek előrelépések.


A cikk további része itt:
https://magyarnemzet.hu/belfold/hel...-a-magyar-honvedseg-szolnoki-bazisan-4249601/


https://honvedelem.hu/cikk/114553_egyedulallo_kepesseg_a_helikopterszemelyzetek_kepzeseben

 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Azért a parlament hozzájárulása nélkül ne szédelegjenek itt, és ha magyar emberek sérelmére követnek el bűncselekményt akkor itt is legyenek felelősségre vonva. Vegyünk fegyvert nem bánom, de a többi felejtős. Elég volt mikor a szovjet katonák úgy szédelegtek ahogy akartak.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Engem egyáltalán nem zavar, hogy a merci, vagy bmw kelet magyarországra települt.
Az lenne a normális ha az országban egyenletesen eloszlanának ezek a befektetések.
De ez egy hadigyár amire szerintem lett volna jobb hely is és nem a gazdasági érdekeket kell nézni.
Egy hadigyár is kereskedelmi egység, működését a gazdasági érdek határozza meg. Ha nem így lenne akkor a Mecsek alatt egy bunkerban lenne a gyár, és nem egy szendvicspanelből felrittyentett zöldmezős gyáracska. Viszonylag olcsón és gyorsan felhúzható, áttelepíthető. Ha kitör egy háború nagyjából mindegy, hogy 300 vagy 30 km re van a fronttól. Az első légicsapások célpontjai között lesz így is meg úgy is.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 902
12 500
113
Van egy pár dolog amit én szívesebben látnék amerikaiaktól mint az APC

Hercules, Nasams, UAV, M777, MLRS stb.

Semmi értelme több százat a világ másik feléről beszerezni - ebbe még a lengyelek és a románok se mentek bele.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
  • Tetszik
Reactions: tomsinner
T

Törölt tag 1586

Guest
Mindenképpen érdekes fejlemény lenne ha a cikkben leírtak valósulnának meg.

https://nepszava.hu/3024838_igy-csa...tert-fegyvert-vehetunk-az-egyesult-allamoktol
Az amerikai csapatok szabad magyarországi mozgatásának, telepítésének az engedélyezése életveszélyes és tökéletesen ellentétes Mo.i érdekeivel.
Én abszolút kritikus vagy OV-vel szemben de abban igaza van és tökéletesen egyetértek vele hogy keresztbe fekszik ennek az ötletnek

Be kell valljam hogy idegesít hogy USA a Közel keletről és Afganisztánból láthatólag K. Eu.ba (Lengyelország, Románia, Ukrajna és balti országok) akarja áthelyezni a nagyhatalmi játszmák következő konfrontációs területét és komolyan elképzelhetőnek tart egy esetleges fegyvere ütközést az Oroszokkal.
Mostanában ilyen térképeket terjesztenek:
Screen-Shot-2016-05-19-at-10.42.57-PM.png

Erre K.Eu.i ként azt hiszem az egyetlen adekvát válasz hogy: az apjuk f.át!! azzal verjék a csalánt ne a miénkkel!!
Az amerikai nagypolitika eme új eszement irányától olyan távol kell tartani magunkat amennyire csak lehetséges…
Szerencse az ötlet se a Németeknél se a Franciáknál nem túl népszerű, úgyhogy ellenállás téren rájuk is lehet valamennyire számítani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
Hát ha BTR80 cserére játszanak akkor nem nagyon tudok másra gondolni mint a románoknál gyártott piranha... remélem nem.
Ha aláírjuk hogy szabadon használhatják a légterünket meg szabadon flangálhatnak az szégyen. Inkább vegyünk pár Vipert...Meg NASAMS...
En atengednem a tengeri felsegvizeink korlatlan hasznalatat :) /lehet az amik meg el is fogadnak/szabad kikotohasznalattal es letesithetnek egy tengeri bazist egy magyar kikotobe./elvileg a spcbergakon van valami jogunk oda mehetnek./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
Off de azt tudjatok hogy a spitzbergak reven nekunk is van nemi jogunk az eszaki koolaj es gaz kitermelesere /meg ha behatarolt is a terulet?./telepues alapitasi jogunk radioallomas kutatobazis epitesi jogunk is van a banyaszat mellett.../csodalom hogy meg nem akadt valallkozo szellemu magyar aki elt volna ezen jogokkal.../altalaba szokott jelentkezo lenni az ilyen ingyen jogok kihasznalasara./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 723
6 540
113
Hát ha BTR80 cserére játszanak akkor nem nagyon tudok másra gondolni mint a románoknál gyártott piranha... remélem nem.
Ha aláírjuk hogy szabadon használhatják a légterünket meg szabadon flangálhatnak az szégyen. Inkább vegyünk pár Vipert...Meg NASAMS...
Hát nekem inkább a stryker jutott eszembe mint a piranha , de tök felesleges a világ másik oldaláról beszerezni ekkora mennyiséget
Jöjjenek inkább M777-esek MLRS Javelin NASAMS esetleg Stinger és Herky de vszeg szerintem is csak a grifekhez hoztak fegyverzetet aztán csókolom , Benkő is beszélt róla valamikor , arra lennék kíváncsi hogy mik lennének a grifekhez , de majd a bejelentésbő kiderül , én nem gondolok nagy cuccokra , néhány rakéta meg egyéb technikai cucc aztán ennyi , igaz ettől az amik nem lennének lenyűgözve az biztos :D ez felveti az a kérdést hogy megint mennyire akarunk beinteni az amiknak hogy mennyire maradnak ki a zrinyi programból :p
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 489
113
Hát ha BTR80 cserére játszanak akkor nem nagyon tudok másra gondolni mint a románoknál gyártott piranha... remélem nem.
Ha aláírjuk hogy szabadon használhatják a légterünket meg szabadon flangálhatnak az szégyen. Inkább vegyünk pár Vipert...Meg NASAMS...

BTR csere szerintem kizárt amerikai eszközre. Inkább Gripen fegyverzet lesz az amit onnan vehetünk. Esetleg vontatott tüzérség ? ATGM ?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem kell nagy dologra gondolni emberek. Gripen fegyverzet. Nem is olyan rég mondta Benkő.:)

Gondolod beérik annyival? Nem vagyok benne biztos. Herky nyilván adja magát szerintem senki nem húzna a száját. Valamint én komolyan elgondolkodnék 8-12 db Viperen. Sztem az egy jó gép és USA sokat megadna ha a környéken rendszeresítené valaki. románok vettek végül? Azért dedikált AH-ra sztem nem pfujogna egyikünk sem.. én jobban örülnék neki mint Tigernek vagy mint a török gépnek. Nem biztos eredetileg terveztek AH-t de lehet érdemes lenne ezt újra megfontolni talán.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 094
113
Gondolod beérik annyival? Nem vagyok benne biztos. Herky nyilván adja magát szerintem senki nem húzna a száját. Valamint én komolyan elgondolkodnék 8-12 db Viperen. Sztem az egy jó gép és USA sokat megadna ha a környéken rendszeresítené valaki. románok vettek végül? Azért dedikált AH-ra sztem nem pfujogna egyikünk sem.. én jobban örülnék neki mint Tigernek vagy mint a török gépnek. Nem biztos eredetileg terveztek AH-t de lehet érdemes lenne ezt újra megfontolni talán.
Helikopter nehéz lenne már az MH tőle. Bőven bevásároltunk helikopterből, szerintem. Viper hülyeség lenne párhuzamosan Gripen mellett. Valami más kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 340
74 187
113
Nem kell nagy dologra gondolni emberek. Gripen fegyverzet. Nem is olyan rég mondta Benkő.:)

De mit? AIM-9X?
Bombákat novemberben vettek több országgal közösen.
Az AIM-120 önálló alkalmazása állítólag kérdéses. (Persze lehet hogy ez is csak egy legenda.)
Akkor ebből a szempontból a NASAMS is kidobott pénz lenne? (Ha mégis ezt vesz a Honvédség, az azt jelenti hogy a korlátozás is csak legenda?)

M777, MLRS, Javelin, Stinger, Herky...

Vagy esetleg ezek közül valamit? Amerikai is meg nem is...

https://www.gdels.com/businesses.php
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti