A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Romboló puska, könnyű géppuska, nehéz géppuska(az istenített maduce...), automata gránátvető, bármilyen aknavető, m777 vontatott löveg, irányított 155 és 120mm-es lövedékek, Gripenre hagyományos szabadesésű- és irányított bombák, esetleg még AMRAAM, akkor már AIM-9X is meg NASAMS. Ezek mind jók lennnének de majd okosabbak leszünk később.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Én úgy tudom,hogy a M777 nem egy olcsó jószág, majdnem egy önjáró árával vetekszik,de lehet, hogy tévedek. Amúgy a Viper helikopter ára mit kóstál? Illetve mennyibe kerül a Stryker ?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Korábban mondtak olyat, hogy önjáró és vontatott is lesz.
Ja, ha mondták akkor jó. A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható? Mert érteném a logikát, ha mindent NATO kompatibilisre cserélnénk, de a BTR-ből van sok, elvileg azt még nem cseréljük, akkor ha ebből is, fölösleges mást beszerezni.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Amúgy ezt az M777-et honnan szeditek? Utalt valaki rá, esetleg volt konkrét ígéret vontatottra amin én átsiklottam? A többit még értem, de ezt valahogy nem.
Benkő azt mondta hogy lesz vontatott is.
A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható?
Ha jól emlékszem egyik fórumtársunk (aki eddig gyanúsan jól informált:) ) 31-et említett, mármint fizikailag ennyi van az ország területén.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner
M

molnibalage

Guest
Az újságírónak - mint általában - nyilvánvalóan fogalma sem volt mikről ír…
Az amik meg nyilvánvalóan mindent el akarnak adni - persze arany áron -....mi meg majd szépen kiválasztjuk mit veszünk meg.
Remélem okosan választanak.

Én három C-130-ast vennék, 4 Chinookot és 100 M777-et. Ez kb $1 milliárd.
Remélem ennyivel ki lehet elégíteni őket és mi is jól járnánk.
Mi a péknek kellene nekünk egy helikopter típusból 4 db...? Jó drága lenne üzemeltetni. A 100 db vonatott tüzérségi löveg halál felesleges. Legyen minden önjáró, de kevesebb.

A most is emberhiányos MH-be még több embert igénylő és másodvonalas eszközt venni szerintem teljesen felesleges. A vett PzH2000 és Leo2A7-hez is embertelen kihívás lesz személyzetet találni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható?

Szerintem több osztályra való is van. Kérdés mennyit lehetne aktíválni, egy felújítással. Illetve kérdsé igazából, mekora tüzérséget terveznek az illetékesek és milyet. Hány alakulatnál lesz ez a fegyvernem, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Amúgy ezt az M777-et honnan szeditek? Utalt valaki rá, esetleg volt konkrét ígéret vontatottra amin én átsiklottam? A többit még értem, de ezt valahogy nem.
Utoljára a jenkikkel kapcsolatban valami ócska 105mm-es még Vietnámban használt löveget emlegettek pár éve. Én többre tartanám a deszantolás (kikkel is, mivel is,minek is itthon, mikor képeznek ki rá teljesen valakit, 10 év? 15? ) feltételes lehetősége helyett további pzh-2000-esek beszerzését ténylegesen kézzelfogható formában.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Hát igen, oda illene legalább szakmunkás végzettségű embereket tenni, minimum, de inkább érettségizetteket.. Bizony egy komoly illetményemelés nélkül ez nem fog menni.
Ez így nem igaz. Diplomás hülyegyerekek is van nem kevés, ahogy egy segédmunkás is lehet intelligens. A hadsereg dolga hogy kitanítsa. Sok külföldi hadseregben mindenféle képesítés nélkül is akárkivé válhatsz. A képpeségeid a döntők és a motivàciód, feladatra való alkalmasságod.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 663
113
Helikopter nehéz lenne már az MH tőle. Bőven bevásároltunk helikopterből, szerintem. Viper hülyeség lenne párhuzamosan Gripen mellett. Valami más kéne.

Nekem sem esett le elsőre... szerintem az AH-1Z Viper helikopterre gondolt.
Az AH-1 Cobra helikopter Z változatát hívják Viper-nek. Vagy Zulu Cobra-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

image.aspx
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 008

Guest
Szerintem kérjünk 100 db F-22-est Pompitól. Azt úgyse adhat mi meg azt mondjuk, hogy sorry mi akartuk.
Ha meg mégis kapunk eladjuk Japánnak. :D

Az az 55 millió usd amit kecsóra költenek is aggaszt. Kicsit olyan kínai debt trapes beruházásnak tünik.
Nincs ezeknek közelebb valami állam amivel b.ziskodhatnak? Venezuela?