A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Korábban mondtak olyat, hogy önjáró és vontatott is lesz.
Ja, ha mondták akkor jó. A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható? Mert érteném a logikát, ha mindent NATO kompatibilisre cserélnénk, de a BTR-ből van sok, elvileg azt még nem cseréljük, akkor ha ebből is, fölösleges mást beszerezni.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Amúgy ezt az M777-et honnan szeditek? Utalt valaki rá, esetleg volt konkrét ígéret vontatottra amin én átsiklottam? A többit még értem, de ezt valahogy nem.
Benkő azt mondta hogy lesz vontatott is.
A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható?
Ha jól emlékszem egyik fórumtársunk (aki eddig gyanúsan jól informált:) ) 31-et említett, mármint fizikailag ennyi van az ország területén.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner
M

molnibalage

Guest
Az újságírónak - mint általában - nyilvánvalóan fogalma sem volt mikről ír…
Az amik meg nyilvánvalóan mindent el akarnak adni - persze arany áron -....mi meg majd szépen kiválasztjuk mit veszünk meg.
Remélem okosan választanak.

Én három C-130-ast vennék, 4 Chinookot és 100 M777-et. Ez kb $1 milliárd.
Remélem ennyivel ki lehet elégíteni őket és mi is jól járnánk.
Mi a péknek kellene nekünk egy helikopter típusból 4 db...? Jó drága lenne üzemeltetni. A 100 db vonatott tüzérségi löveg halál felesleges. Legyen minden önjáró, de kevesebb.

A most is emberhiányos MH-be még több embert igénylő és másodvonalas eszközt venni szerintem teljesen felesleges. A vett PzH2000 és Leo2A7-hez is embertelen kihívás lesz személyzetet találni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
A D20-ból nincs amúgy elég reaktiválható?

Szerintem több osztályra való is van. Kérdés mennyit lehetne aktíválni, egy felújítással. Illetve kérdsé igazából, mekora tüzérséget terveznek az illetékesek és milyet. Hány alakulatnál lesz ez a fegyvernem, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 213
113
Amúgy ezt az M777-et honnan szeditek? Utalt valaki rá, esetleg volt konkrét ígéret vontatottra amin én átsiklottam? A többit még értem, de ezt valahogy nem.
Utoljára a jenkikkel kapcsolatban valami ócska 105mm-es még Vietnámban használt löveget emlegettek pár éve. Én többre tartanám a deszantolás (kikkel is, mivel is,minek is itthon, mikor képeznek ki rá teljesen valakit, 10 év? 15? ) feltételes lehetősége helyett további pzh-2000-esek beszerzését ténylegesen kézzelfogható formában.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 777
113
Hát igen, oda illene legalább szakmunkás végzettségű embereket tenni, minimum, de inkább érettségizetteket.. Bizony egy komoly illetményemelés nélkül ez nem fog menni.
Ez így nem igaz. Diplomás hülyegyerekek is van nem kevés, ahogy egy segédmunkás is lehet intelligens. A hadsereg dolga hogy kitanítsa. Sok külföldi hadseregben mindenféle képesítés nélkül is akárkivé válhatsz. A képpeségeid a döntők és a motivàciód, feladatra való alkalmasságod.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 642
76 599
113
Helikopter nehéz lenne már az MH tőle. Bőven bevásároltunk helikopterből, szerintem. Viper hülyeség lenne párhuzamosan Gripen mellett. Valami más kéne.

Nekem sem esett le elsőre... szerintem az AH-1Z Viper helikopterre gondolt.
Az AH-1 Cobra helikopter Z változatát hívják Viper-nek. Vagy Zulu Cobra-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

image.aspx
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 008

Guest
Szerintem kérjünk 100 db F-22-est Pompitól. Azt úgyse adhat mi meg azt mondjuk, hogy sorry mi akartuk.
Ha meg mégis kapunk eladjuk Japánnak. :D

Az az 55 millió usd amit kecsóra költenek is aggaszt. Kicsit olyan kínai debt trapes beruházásnak tünik.
Nincs ezeknek közelebb valami állam amivel b.ziskodhatnak? Venezuela?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 642
76 599
113
Külföldi oldalakon inkább a kínai veszélyt emlegetik...

"U.S. Secretary of State Mike Pompeo will voice concerns about the growing presence of China's Huawei Technologies in central Europe when he visits Hungary, Slovakia and Poland"

On February 11, he will arrive in Budapest, Hungary, where he will meet with Prime Minister Orban, Foreign Minister Szijjarto, Defense Minister Benko to discuss a range of issues in the U.S.-Hungary bilateral relationship, including defense cooperation, energy and regional security, support for Ukraine, and ways to counter Russian and Chinese influence and strengthen the Western alliance.

U.S. national security adviser John Bolton on February 6 said he met at the White House with Hungarian Foreign Minister Peter Szijjarto for discussions on "defense cooperation, energy diversity, confronting Russian malign influence, and maintaining our ironclad commitment to NATO."

....
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Érdekes helyzet…
Az USA nyíltan erős katonai és politikai befolyás alá akarja vonni Mo.ot azért mert szüksége van a területünkre az Oroszokkal szembeni nyílt konfrontatív politikájához.
Én nem hiszem hogy ennek van olyan magyar ember aki örül.
A regnáló magyar politikai vezetés láthatólag sincs kész egy ilyen szerepre - és ez jó hír, mert lehet hogy tolvaj gazember mind, de úgy tűnik az ország érdekei még jelentenek számukra valamit.

A befolyásszerzés részeként le akarnak tolni a torkunkon egy zsíros amerikai fegyverüzletet.
Az amiknak most valószínű az a fontos hogy olyat vegyünk amin a legnagyobb markup van és az üzemeltetéséhez nélkülözhetetlen legyen az USA asszisztencia.
Nekünk az lenne a fontos hogy olyat vegyünk amire szükségünk van és jó áron vegyük.

Nagy kérdés hol lesz a közös halmaza a két fél igényeinek és elképzeléseinek...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 642
76 599
113
Érdekes helyzet…
Az USA nyíltan erős katonai és politikai befolyás alá akarja vonni Mo.ot azért mert szüksége van a területünkre az Oroszokkal szembeni nyílt konfrontatív politikájához.

Mások szerint meg csak kitérő reptér kellene az amerikai vadászgépeknek, ahová már nem érnek el az orosz megelőző csapást végző fegyverek.

Amikor 2018-ban Kelet-Európában turnéztak az F-22-esek, akkor Magyarországra azért nem jöttek, mert a Parlament nem engedélyezte vagy azért mert nem tartották Magyarországot megbízható partnernek?

Minden év decemberében elfogadja a parlament a következő évi határátlépéssel járó hadgyakorlatokat. Ami akkor nincs benne, azt külön jóvá kell hagyni? Vagy hogy megy ez most? Mert hadgyakorlatra mostani szerződés szerint jöhetnének.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 183
113
Érdekes helyzet…
Az USA nyíltan erős katonai és politikai befolyás alá akarja vonni Mo.ot azért mert szüksége van a területünkre az Oroszokkal szembeni nyílt konfrontatív politikájához.
Én nem hiszem hogy ennek van olyan magyar ember aki örül.
A regnáló magyar politikai vezetés láthatólag sincs kész egy ilyen szerepre - és ez jó hír, mert lehet hogy tolvaj gazember mind, de úgy tűnik az ország érdekei még jelentenek számukra valamit.

A befolyásszerzés részeként le akarnak tolni a torkunkon egy zsíros amerikai fegyverüzletet.
Az amiknak most valószínű az a fontos hogy olyat vegyünk amin a legnagyobb markup van és az üzemeltetéséhez nélkülözhetetlen legyen az USA asszisztencia.
Nekünk az lenne a fontos hogy olyat vegyünk amire szükségünk van és jó áron vegyük.

Nagy kérdés hol lesz a közös halmaza a két fél igényeinek és elképzeléseinek...
Az első felével egyet értek 100%-ban.
Szerintem úgy lesz, ahogy nekik jó, nem nekünk, tehát nem olcsón és olyat amihez marhára kell az USA szinte folyamatos asszisztenciája.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem a légvédelmi rendszert már eldöntötték. És abban se vagyok biztos hogy mostanában. Amire számítok (tippelek) az valamilyen tüzérség lehet meg kisebb körítések hozzá.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Az első felével egyet értek 100%-ban.
Szerintem úgy lesz, ahogy nekik jó, nem nekünk, tehát nem olcsón és olyat amihez marhára kell az USA szinte folyamatos asszisztenciája.
Off ez az usa folyamatos asszisztenciája ha szerencsénk van egy két évig fog még menni.Vagy max 6-12 évig. Előbb vagy utóbb mindenki beletenyerel valami szarba. Ami lehet több is.