A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
De mit? AIM-9X?
Bombákat novemberben vettek több országgal közösen.
Az AIM-120 önálló alkalmazása állítólag kérdéses. (Persze lehet hogy ez is csak egy legenda.)
Akkor ebből a szempontból a NASAMS is kidobott pénz lenne? (Ha mégis ezt vesz a Honvédség, az azt jelenti hogy a korlátozás is csak legenda?)

M777, MLRS, Javelin, Stinger, Herky...

Vagy esetleg ezek közül valamit? Amerikai is meg nem is...

https://www.gdels.com/businesses.php
Levegő-levegő fegyverzet az európai lesz szerintem. A levegő-föld lenne nekünk érdekes. Tudom most vettünk közösbe, de nekünk magunknak kell.:) Azért az SDB nem lenne rossz.;)
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 540
45 058
113
De mit? AIM-9X?
Bombákat novemberben vettek több országgal közösen.
Az AIM-120 önálló alkalmazása állítólag kérdéses. (Persze lehet hogy ez is csak egy legenda.)
Akkor ebből a szempontból a NASAMS is kidobott pénz lenne? (Ha mégis ezt vesz a Honvédség, az azt jelenti hogy a korlátozás is csak legenda?)

M777, MLRS, Javelin, Stinger, Herky...

Vagy esetleg ezek közül valamit? Amerikai is meg nem is...

https://www.gdels.com/businesses.php
Stingeren a Mistral mellé meglepődnék, de akár jöhetne. AIM-9X megint miután éppen jön Német - Magyar államközi HT szerződések megkötése után az IRIS-T gyártója, meglepődnék, na.
AMRAAM még jöhet, a Meteor még nem elérhető nekünk holnapra. M777, Javelin, Herky és bármi levegő-föld fegyverzet(ebből sosem elég, marha gyorsan fogy egy konfliktusban és sokat is lehet érte fizetni vele az US felé) lehet reálisan inkább én azt gondolom.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 485
24 122
113
Stingeren a Mistral mellé meglepődnék, de akár jöhetne. AIM-9X megint miután éppen jön Német - Magyar államközi HT szerződések megkötése után az IRIS-T gyártója, meglepődnék, na.
AMRAAM még jöhet, a Meteor még nem elérhető nekünk holnapra. M777, Javelin, Herky és bármi levegő-föld fegyverzet(ebből sosem elég, marha gyorsan fogy egy konfliktusban és sokat is lehet érte fizetni vele az US felé) lehet reálisan inkább én azt gondolom.
A mistral nem szokványos manpad, nyugodtan vehetünk stingert is.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 961
113
Off de azt tudjatok hogy a spitzbergak reven nekunk is van nemi jogunk az eszaki koolaj es gaz kitermelesere /meg ha behatarolt is a terulet?./telepues alapitasi jogunk radioallomas kutatobazis epitesi jogunk is van a banyaszat mellett.../csodalom hogy meg nem akadt valallkozo szellemu magyar aki elt volna ezen jogokkal.../altalaba szokott jelentkezo lenni az ilyen ingyen jogok kihasznalasara./
Attól tartok, tévedsz.
Talán a Ferenc József-földdel kevered, nem?
http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/1873_augusztus_30_a_ferenc_jozsef_fold_felfedezese/
Nos, ahogy a cikk is írja, a monarchia a felfedezése után (elnézést a szóhasználatért, de) porlasztva fosta le a helyet. Valahol olvastam én is olyat, hogy Magyarország, valami jogokat „örökölt” ezzel a szigetcsoporttal kapcsolatban, de azok elvileg 100 év után elévültek, bár szerintem ez is csak mese, meg hőbörgési alap a muszkákkal szemben, hogy nem csak a tankot, de a gyarmatbirodalmunk ékkövét is ellopták :D.
Másrészt az oroszok (akik bárhogy nézzük, a jogos tulajdonosai annak a néhány csonttá fagyott földdarabnak és még a saját állampolgáraiknak is engedélyhez kötik a beutazást...) biztos nem úgy állnának hozzá, hogy:
„-Persze, tesó gyertek nyugodtan. Sőt hajót is adunk a seggetek alá, mert majd két évtizede nektek már az sincs...”
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
Nem ferencjozsef fold. /spitzbergak/ trianon utan kaptunk jogot mert elismertuk hogy norveg terulet es nem orosz. Az elsok kozott irtuk ala diplomaciai kapcsolatok romlasat vallalva az akkor zavaros belopolitikaval rendelkezo oroszorszaggal/vagy mar szovjetunioval/hajot berelni is lehet a koolaj es mas energiahordozok szallitasanak tulnyomo resze berhajo /erre specializalodott cegek hajoi./egyebkent az olajfuras teren is rengeteg az ilyen ceg aki csak fur de nem termel ki /berfuras./ahogy furoszigeteket is sokszor kolcsonzik.berlik /foleg az uszokat./ide is kommentel valaki aki "ber" furassal foglalkozik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 210
26 949
113
Tudom, de azért meglepne. A helye megvan vitán felül, csak mondjuk annyi mindenre lehetne még költeni, hogy nekem a Mistral mellől nem ez hiányozna a legjobban.
Legyen meg ez is, én azt kívánom!
Pedig pont ez a fajta réskitöltés az, ami drasztikusan drágítaná a magyar gyalogsággal emberkedést! A gyalogság manpads nélkül olyan lenne, mint Leopard A7+ tankjaink aktív védelem nélkül, vagy a Gripenjeink IR rakéták nélkül, esetleg a tüzérségünk néhány PGM fejjel szerelt nagy hatótávú, tüzérségi radarral és drónokkal célra vezetett 160-300mm közti rakétát indítani képes mrls nélkül. Pont az ilyesmiken nem spórolhatunk, ha nem akarjuk, hogy a drágán vett és kevés felszerelésünk túl gyorsan megfogyatkozzon!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Szittya

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 210
26 949
113
Ferenc József-föld is hasonló szituáció volt mint Spitzbergák, csak a nagy Szovjetúnióval szemben nem érvényesítettük a jogainkat, így azok elenyésztek.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 937
113
Gondolod beérik annyival? Nem vagyok benne biztos. Herky nyilván adja magát szerintem senki nem húzna a száját. Valamint én komolyan elgondolkodnék 8-12 db Viperen. Sztem az egy jó gép és USA sokat megadna ha a környéken rendszeresítené valaki. románok vettek végül? Azért dedikált AH-ra sztem nem pfujogna egyikünk sem.. én jobban örülnék neki mint Tigernek vagy mint a török gépnek. Nem biztos eredetileg terveztek AH-t de lehet érdemes lenne ezt újra megfontolni talán.
Az a kérdés adnának e valami értelmes dolgot, vagy csak borsos áru és fenntartású vacakokat. Én speciel max 5.56 - os lőszert vennék, semmi bonyolultabbat.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 412
14 490
113
Egy hadigyár is kereskedelmi egység, működését a gazdasági érdek határozza meg. Ha nem így lenne akkor a Mecsek alatt egy bunkerban lenne a gyár, és nem egy szendvicspanelből felrittyentett zöldmezős gyáracska. Viszonylag olcsón és gyorsan felhúzható, áttelepíthető. Ha kitör egy háború nagyjából mindegy, hogy 300 vagy 30 km re van a fronttól. Az első légicsapások célpontjai között lesz így is meg úgy is.

De egy mecseki bunker lehet jobban bírná a bombázást:D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 961
113
Nem ferencjozsef fold. /spitzbergak/ trianon utan kaptunk jogot mert elismertuk hogy norveg terulet es nem orosz. Az elsok kozott irtuk ala diplomaciai kapcsolatok romlasat vallalva az akkor zavaros belopolitikaval rendelkezo oroszorszaggal/vagy mar szovjetunioval/hajot berelni is lehet a koolaj es mas energiahordozok szallitasanak tulnyomo resze berhajo /erre specializalodott cegek hajoi./egyebkent az olajfuras teren is rengeteg az ilyen ceg aki csak fur de nem termel ki /berfuras./ahogy furoszigeteket is sokszor kolcsonzik.berlik /foleg az uszokat./ide is kommentel valaki aki "ber" furassal foglalkozik.
kicsit utánagugliztam, és besz..rás, de igazad van. Mondjuk a norvégok kilegózták, hogy ne nagyon tudjál csak úgy akciózni arrafelé. Gyakorlatilag, ha állami szinten veszel csillagászati pénzért valami nyelestelket, akkor bevackolhatod az állampolgáraidat, de földi halandónak nem nagyon van érkezése, hogy bizonyítsa a norvég állam felé, hogy ő ott meg tud élni, mindezt norvégul elmesélve.
Mondjuk szerintem mielőtt hajóbérlésre, meg kútfúratásra adjuk a fejünket, érdemes volna egy szürke hétköznapot itthon normálisan megszerveznünk, mert nekünk az se mindig megy szerencse nélkül... de ez csak magánvélemény.
Ferenc József-föld is hasonló szituáció volt mint Spitzbergák, csak a nagy Szovjetúnióval szemben nem érvényesítettük a jogainkat, így azok elenyésztek.
A link szerint, amit az előző hozzászólásomba beszuszakoltam, nem nagyon volt mit érvényesítenünk. Úgy járt a monarchia evvel a főddarabbal is mint egy évszázaddal korábban az Andamán- és Nikobár-szigetekkel. Rövid fellángolás után teljes érdektelenség...