A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 790
6 813
113
IFV/APC tekintetében szerinted sokkal többre mint mennyi? :)
háát ez struktúra függő mondjuk szerintem, ha azt vesszük hogy a csehek valami 2.1 milliárd USD-ért írtak ki 210 darabra tendert akkor szerintem akkor legalább ennek a duplájára gondolnék én, de ne felejtsük el azt hogy a beszerzések azért máshonnan mennek , az a 3 % amiről a rezsiröfi beszélt töredéke amit beszerzésre kéne fordítani, még akkor is ha a 3 dandáros struktúrát nézzük, évi 3%-ból nem 3 dandárt lehet fenntartani , válaszolva a kérdésedre ténylegesen , én 5-700 darab közöttire gondolok
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
érdekes érdekes, szerintem ezzel csak az a baj hogy az a 3% már nagyon soknak tűnik nem csak a mostani emberszámra és technikára , de még úgy is hogy ha úgy vesszük hogy már itt van az ÖSSZES eddig megrendelt dolog( Leo2-k , airbus helik stb stb) 3% sokkal nagyobb embererőre és főleg sokkal nagyobb technikára elég lenne szerintem
Szerintem ez csak egy felvetés a térség országaitól függ, hogy ők menyire komolyan gondolják a haderőfejlesztést.
Ami kiválthatta ezt a felfogást a kormányunkból.:
Emlékszem amikor pár évvel ezelőtt az éppen regnáló román miniszter(elnők) kijelentette, hogy románia határa a tiszának kellene lenni vagy ehhez hasonló nyilatkozatot mondott. Varga Mihály erre a nyilatkozatra reagálva egyből bejelentette hogy többet fognak költeni a honvédségre.Mivel egy velünk szövetséges (baráti) és szomszédos ország vezetőjének ilyen gondolatok támadnak a fejében.
Amikor a határ megvédésére lerendeltek 7-8 ezer katonát és majdnem összecsuklott a honvédség emiatt. Vajon milyen hadsereg az amelyik egy kerítés megvédése problémát okoz békeidőben? Mi lenne itt a háborúba keverednénk? Szerintem ezeket a kérdéseket felvetették odafent is.
Ukrajnával sem jó a viszonyunk jelenleg ők gdp. 5%-át költik a hadseregre.
Arról nem beszélve hogy a szomszédos, szövetséges(baráti), országok kötelező a 2%-ot teljesíteni tramp miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and anonim999

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Szerintem ez csak egy felvetés a térség országaitól függ, hogy ők menyire komolyan gondolják a haderőfejlesztést.
Ami kiválthatta ezt a felfogást a kormányunkból.:
Emlékszem amikor pár évvel ezelőtt az éppen regnáló román miniszter(elnők) kijelentette, hogy románia határa a tiszának kellene lenni vagy ehhez hasonló nyilatkozatot mondott. Varga Mihály erre a nyilatkozatra reagálva egyből bejelentette hogy többet fognak költeni a honvédségre.Mivel egy velünk szövetséges (baráti) és szomszédos ország vezetőjének ilyen gondolatok támadnak a fejében.
Amikor a határ megvédésére lerendeltek 7-8 ezer katonát és majdnem összecsuklott a honvédség emiatt. Vajon milyen hadsereg az amelyik egy kerítés megvédése problémát okoz békeidőben? Mi lenne itt a háborúba keverednénk? Szerintem ezeket a kérdéseket felvetették odafent is.
Ukrajnával sem jó a viszonyunk jelenleg ők gdp. 5%-át költik a hadseregre.
Arról nem beszélve hogy a szomszédos, szövetséges(baráti), országok kötelező a 2%-ot teljesíteni tramp miatt.

Ide is betettem, talán itt lett volna eleve a helye...

A 3% nem földtől elrugaszkodott dolog. Ha komoly fejlesztések jönnek még és mennyiség is, akkor biztosan kelleni fog.
Úgy érzem jelenleg is prognosztizáltak 2026-ig GDP-t és ráfordított összeget, így megkapták a 2000 milliárdos összeget, mint fejlesztési forrást.
Ha itt bármilyen extra bejönne (pl Patriot, HIMARS, esetleg mégis valami amerikai helikopter, több löveg, esetleg még egy zászlóaljnyi harckocsi), akkor extra források is kellenének.
Ráadásul az 1000 milliárdos 2%-os költségvetés is csak 2026-ra volt prognosztizálva. A jövőbeli gazdasági növekedésből és a növekvő honvédelmi ráfordításból jön ki.

Tudom, hogy nincs szó pl Patriotról, de ahogy a fenyegetettség növekszik (legyen szó "orosz fenyegetettségről", megváltozott geopolitikai erőviszonyokról, vagy akár szövetségen belüli nyomásgyakorlásról), de simán lehet, hogy a következő évtizedben előkerülnek prioritásként.
Nem beszéltek még drónokról, rakéta rendszerekről, 2. Gripen századról, esetleg komolyabb mennyiségű rámpás gép beszerzésről (a jelenlegi 3-on túl).

Ha további mértékben is növelni kell a létszámot, vagy előkerül valamilyen sorkatonai rendszer iránti igény (már a szlovákok is pedzegetik), az simán fellökheti 3%-ra a költségvetést.
A reakciók mindig követik a fenyegetettséget. Illetve nem beszéltünk a polgárvédelem fejlesztéséről sem, amit igazából nem is tudom, hogy hol jelentkezne, de biztosan van átfedése a HM-el. A békés 90-es és 2000-es évek véget értek. Azt hiszem jobb agyban is elfogadnunk ezt.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ide is betettem, talán itt lett volna eleve a helye...

A 3% nem földtől elrugaszkodott dolog. Ha komoly fejlesztések jönnek még és mennyiség is, akkor biztosan kelleni fog.
Úgy érzem jelenleg is prognosztizáltak 2026-ig GDP-t és ráfordított összeget, így megkapták a 2000 milliárdos összeget, mint fejlesztési forrást.
Ha itt bármilyen extra bejönne (pl Patriot, HIMARS, esetleg mégis valami amerikai helikopter, több löveg, esetleg még egy zászlóaljnyi harckocsi), akkor extra források is kellenének.
Ráadásul az 1000 milliárdos 2%-os költségvetés is csak 2026-ra volt prognosztizálva. A jövőbeli gazdasági növekedésből és a növekvő honvédelmi ráfordításból jön ki.

Tudom, hogy nincs szó pl Patriotról, de ahogy a fenyegetettség növekszik (legyen szó "orosz fenyegetettségről", megváltozott geopolitikai erőviszonyokról, vagy akár szövetségen belüli nyomásgyakorlásról), de simán lehet, hogy a következő évtizedben előkerülnek prioritásként.
Nem beszéltek még drónokról, rakéta rendszerekről, 2. Gripen századról, esetleg komolyabb mennyiségű rámpás gép beszerzésről (a jelenlegi 3-on túl).

Ha további mértékben is növelni kell a létszámot, vagy előkerül valamilyen sorkatonai rendszer iránti igény (már a szlovákok is pedzegetik), az simán fellökheti 3%-ra a költségvetést.
A reakciók mindig követik a fenyegetettséget. Illetve nem beszéltünk a polgárvédelem fejlesztéséről sem, amit igazából nem is tudom, hogy hol jelentkezne, de biztosan van átfedése a HM-el. A békés 90-es és 2000-es évek véget értek. Azt hiszem jobb agyban is elfogadnunk ezt.
Szerintem a leo 2a7+ beszerzés az többkörös lesz. Most megrendelték ami sürgősen kell és még az is lehet hogy a mi gyártjuk le a többit, ahhoz is kell 1-2 év mire a gyárat felhúzzák. Majd ott lehet a többit is gyártani (puma?, boxer?) vagy bármi amire lesz szerződésünk. Németországban is bejelentették a 2%- ra való honvédelmi kiadások felemelését és valószínűleg nekik is kell majd gyártani 1-2 leo 2a7+.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 960
12 709
113
Érdekes lesz figyelemmel követni hogy az INF szerződés felmondása után mit fog lépni az USA a régióban.Beszerzések szempontjából ez szerintem Magyarországot nem fogja értinteni - pufferzónának nekünk ott van Lengyelország és Románia, ők lehet még többet fognak költeni "nagyvasakra". Meg így az oroszokat se provokáljuk ami nem hátrány...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 175
75 629
113
Mivel a megfelelő topik ideiglenesen zárva van,így jobb híján ide teszem be.
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/a-terseg-legerosebb-serege-lesz-a-magyar-2476391

Jobb híján én is ide teszem a honvédelem.hu-s változatot.
https://honvedelem.hu/cikk/114492_benko_tibor_magyarorszagnak_eros_utokepes_honvedsegre_van_szuksege
"Külön kitért a légvédelem fejlesztésére is, ismertette a beszerzett gépek alkalmazhatóságát, rendeltetését."
Akkor talán már nem kell sokat várnunk a bejelentésre.:)

Nem tudom, hogy melyik topik van zárva, de ez lenne a megfelelő topik.... :hadonaszos:
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 502
113
Nem egészen ide vág de ide rakom. A cikkből:
"A már aláírt haditechnikai eszközbeszerzésekkel összefüggésben a honvédelmi tárca vezetője elmondta, hogy a Leopard 2A7-es új harckocsik, valamint az új önjáró tüzérségi lövegek 2023-2025-ben állnak majd hadrendbe. Azonban a harckocsizók képzésére beszerzett 12 darab használt Leopard típusú tank viszont már idén megérkezik a honvédséghez. Az új Airbus helikoptereiből az első darabok pedig már idén év végére várhatóak, amelyekkel akkor meg is kezdődnek a kiképzési gyakorlatok. Az új helikopterek teljes flottája 2023-ra érkezik Magyarországra, azonban addig a honvédség minden feladatát képes lesz ellátni a jelenlegi Mi17-es és Mi8-as helikopterekkel, amelyek mind nagyjavításon estek át nemrégiben."
Tehát 2023-tól jönnek a leók 25-re itt lesz az összes és 2023-ra itt lesz az összes heli.
Igen, ez is lényeg a cikkben.