A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
DCA - Mióta Pompeó elment nagy a csend, ez hogy mit jelent nem tudom, de valami még zajlik a háttérben.... Bejelentés sem volt semmiről...

Az hogy az "erősebb eb üzekedik" sajnos a főszabály továbbra is...

Ezzel az ellenőrzés nélküli járkálással meg a következőkkel kapcsolatosan látok problémát:
1. Ha csak hagyományos fegyvereket vinnének/hoznának azt miért nem láthatjuk, hiszen látható is pl. vasúton szállításkor, tehát mást is hoznak, telepítenek ami célponttá tehet/tesz
2. Az ha egy NATO szövetséges bejön az jó, ha hívjuk, de erről szó sem volt, pufferzónának kellünk mint annyiszor a történelemben... Ezt nyiltan meg kell előzni, és esélyét sem adni annak, hogy mi majd pl. szembe szállunk bármelyik nagyhatalommal
3. Ha ez csak pl. hadgyakorlatra szállítgatást jelentene akkor az eddig is megoldott volt ennélkül is...

Summa Summarum arra célzok, hogy az USA háborúra készül a térségünkben, + vonulnak fel a Dé-Kínai tengeren, és Iránra is fenik a késüket... Ne legyen igazam
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2 and borisz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
DCA - Mióta Pompeó elment nagy a csend, ez hogy mit jelent nem tudom, de valami még zajlik a háttérben.... Bejelentés sem volt semmiről...

Az hogy az "erősebb eb üzekedik" sajnos a főszabály továbbra is...

Ezzel az ellenőrzés nélküli járkálással meg a következőkkel kapcsolatosan látok problémát:
1. Ha csak hagyományos fegyvereket vinnének/hoznának azt miért nem láthatjuk, hiszen látható is pl. vasúton szállításkor, tehát mást is hoznak, telepítenek ami célponttá tehet/tesz
2. Az ha egy NATO szövetséges bejön az jó, ha hívjuk, de erről szó sem volt, pufferzónának kellünk mint annyiszor a történelemben... Ezt nyiltan meg kell előzni, és esélyét sem adni annak, hogy mi majd pl. szembe szállunk bármelyik nagyhatalommal
3. Ha ez csak pl. hadgyakorlatra szállítgatást jelentene akkor az eddig is megoldott volt ennélkül is...

Summa Summarum arra célzok, hogy az USA háborúra készül a térségünkben, + vonulnak fel a Dé-Kínai tengeren, és Iránra is fenik a késüket... Ne legyen igazam
Ne legyen igazad, csak sajnos túl sok a logikus következtetés abban amit írsz!
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Trianon óta gyakorlatilag nem vagyunk sok nemzetiségű ország, mint egykor Jugoszlávia. Így nem is járhattunk volna úgy. Nem volt más választásunk, ez igaz. USA dominancia elsősorban annak köszönhető, hogy ők az egyetlen szueprhatalom, katonailag is. Európa szeretne kicsit önállósodni, de katonai erő nélkül nem fog menni. A NATO-nak alternatívája jelenleg nincs. Európai hadsereg ? Maximum, egy USA nélküli katonai szövetség Európán belül. Realitása ennek sincs igazán, mert még egy migránskérdésben sem tud közös nevezőre jutni az Unio. Nemhogy egy közös haderő megannyi részletkérdésében. Pláne nem annak alkalmazásában. Na még csak akkor adnánk fel a függetlenségünk még megmaradt részét is, ha az megvalósulna. Lehet abban nem is lenne magyar harcoló katona. Mondjuk csak egészségügyisek, víztisztítók, stb. Nem is érdemes rá gondolni.Hülyeség.
Én értelek hogy nem vagyunk sok nemzetiségű ország , de ürügyet a háborúra ellenségekkel körbevéve , simán találtak volna. Úgy hogy Szlovákia , Románia úgy ugrottak át hogy egyből az USA seggébe volt a nyelvük . Én itt a háború gondoltam, nem a szétszedés módjára.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Es mi van a magyar ukran kapcsolatokkal a karpataljai magyarsag ugyevel. Az ugyben ugy nez ki nem szolnak bele a dolgainkba. Gaz szallitas. Nem kotelezo lng t vennunk. Ebbe a ket pontba elorre lepes tortent. Dca. Igazabol ami valtozott az elozo szerzodessel szemben az pozitivum. A keleteuropai orszagok kozul meg mi harcoltuk ki a legtobb aprobetus jogilag szamunkra tamadhato /usa szamara korlatozo./ reszt...

Nem dicserni akarom oket de szerintem boven meg lett lepve amit meglephettunk... /ennel tobnet nem is tehettunk volna meg alomba se azert ne felejtsuk el hogy mi kik vagyun es az usa ki a vilag szinpadan jelenleg.../ nem vagyunk kozelse eggyenrangu targyalofelek...

Kicsik vagyunk muszaj alkalmaszkodnunk. Kulonben vegunk. Ez van a tuleles elso es legfontosabb szabalya az hogy alkalmaszkodj...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Es igen a nato ilyen a vsz ilyen volt. A katonai szovetsegek a kicsikre nezve mimd ilyenek. Voltak es lessznek...

Ha mi kiesunk a natobol nelkulozhetoek vagyunk bolgar roman megkozelitheto gorog iranybol kikoto szempontjabol meg talan egyszerubben is... Bulgaria mimdenkepp romania meg nezoopont kerdese...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
DCA - Mióta Pompeó elment nagy a csend, ez hogy mit jelent nem tudom, de valami még zajlik a háttérben.... Bejelentés sem volt semmiről...

Az hogy az "erősebb eb üzekedik" sajnos a főszabály továbbra is...

Ezzel az ellenőrzés nélküli járkálással meg a következőkkel kapcsolatosan látok problémát:
1. Ha csak hagyományos fegyvereket vinnének/hoznának azt miért nem láthatjuk, hiszen látható is pl. vasúton szállításkor, tehát mást is hoznak, telepítenek ami célponttá tehet/tesz
2. Az ha egy NATO szövetséges bejön az jó, ha hívjuk, de erről szó sem volt, pufferzónának kellünk mint annyiszor a történelemben... Ezt nyiltan meg kell előzni, és esélyét sem adni annak, hogy mi majd pl. szembe szállunk bármelyik nagyhatalommal
3. Ha ez csak pl. hadgyakorlatra szállítgatást jelentene akkor az eddig is megoldott volt ennélkül is...

Summa Summarum arra célzok, hogy az USA háborúra készül a térségünkben, + vonulnak fel a Dé-Kínai tengeren, és Iránra is fenik a késüket... Ne legyen igazam
Egy 3 frontos háború azért még az usa-nak is sok lenne. És miért készülne az usa háborúra a térségünkben? Kivel? Az oroszokkal? És miért?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Naton kivulosegre nem allunk kessz... Ahhoz minimum egy horvat magyar szovetseg kellene... De valoszinubb hogy szlovakia is kellene hozza... Ez jelenleg elkepzelhetetlen./ha a munka amit ez iranyba tettek folytatodik esetleg 10 ev mulva lehet ilyenrol beszelni.../ de ma meg nem...

Az elso vh ellott biztos hogy nem.

A masodik elott meg pont hogy nem igyekeztunk alkalmaszkodni a nemetekhez hanem hatraltattuk a dolgot ameddig tudtuk.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Vilagpolitika nem ide tartozik. De irant nem tamadjak meg a kovetkezo 10 evbe kinat se az oroszt se...

Ami varhato szerintem az egy balhe india pakisztan kozott. Ormeny azeri konfliktus kielezodese z iszlamistak fellelkesulese a kaukazusba... Del es kozep amerikai fesztivalok...

Az eggyiket az eggyik fel a masikat a masik rendezi.., nemi muszlim forongs afrikaba es kis azsiaba csak hogy legyen hova bevatkozni....

Tramp nem fog haborut inditani az biztos. Uzletember inkabb az ellenseget gyengiti puhitja lekoti mint sem direktbe konfrontalodna. /max rendrakas ahol muszaj mert mas megrendezi nekik../

Jelenleg ugy tunik hogy usa ratehenkedik europara. Ez igaz is.
De nem fog ez sokaig tartani figyeljetek meg... Amint jonnek az elso hullamok es megszoritasokat ero atcsoportositadokat kell vegrehajtani europabol ugy vonjak ki az eroiket az amcsik... Usanak az egyeduli valodi szovetsegese az angol europaba...


A kovetkezo nagy balhebol mi egesz biztos hogy kimaradunk vagy csak minimalisan veszunk benne reszt. Ami nem baj.

A mi erdekunk jelenleg a hatarainkon tul van.

Nem az orosztol kell felni vagy hogy mit szol ehhez es celponta vallunk. Az orosz jobban tisztaba van azzal hogy bizonyos dolgokba engednunk kell megha ez szamunkra nem is tetszik mint itt sokan...

Az orosznak pont hogy szuksege van rank ilyen piti dolog miatt nem fog borulni semmi...
/egy szerzodes barmikor borithato... Jogi kovetkezmenyek? Amikor boritjuk akkor nem tok mindegy...igy is ugyis ki lennenk ebrudalva..../ ha usa tamadast akarna inditani magyarorszagrol azt nem a mi tudtunk nelkul trenne...
De ha megis ki ellen tamadba? Ukran? /csak nyugodtanmeg segitunk is./ szerb? /nem tetel amerikanak... Mas nincs... Orosz ellen hogyan mivel?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Voltak akiknek bejött. De mi földrajzi elhelyezkedésünknél fogva lehetetlen helyzetben vagyunk. Nem tudunk ki-be ugrálni, és ha betörnek az oroszok kelet felől, akkor ugyanaz fog történni, mint 1944-45-ben.
Hogy torne be az orosz? Ukrajnan keresztu? Ukran haboru utan egy orosz vs nato??? Dehogy is :) annyira az orosz se kemeny. De mire az orosz kievbe erne karpatalja mar magyar megszallas allatt lenne /bekefentartok altal vagy hasonlok es kiev bukasa utan fugetlenedne hozzank kerulne.../ ebben az orosznak jol jonnenk... Az usanak is jo lenne hisz bovulne a pufferzona egy jol vedheto terepszakasszal... Utannna ha mar szomszedosak lenmenk az orpsszal gondoljatok nem lenne lavirozas csak mert dca? X eve ala lett irva? Valoszinuleg usa meg a fugetlenedesunket is hagyna... Ha mar ukrajna bukik mi nem lennenk szereplo csak egy semleges puffer zona...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Es mi van a magyar ukran kapcsolatokkal a karpataljai magyarsag ugyevel. Az ugyben ugy nez ki nem szolnak bele a dolgainkba. Gaz szallitas. Nem kotelezo lng t vennunk. Ebbe a ket pontba elorre lepes tortent. Dca. Igazabol ami valtozott az elozo szerzodessel szemben az pozitivum. A keleteuropai orszagok kozul meg mi harcoltuk ki a legtobb aprobetus jogilag szamunkra tamadhato /usa szamara korlatozo./ reszt...

Nem dicserni akarom oket de szerintem boven meg lett lepve amit meglephettunk... /ennel tobnet nem is tehettunk volna meg alomba se azert ne felejtsuk el hogy mi kik vagyun es az usa ki a vilag szinpadan jelenleg.../ nem vagyunk kozelse eggyenrangu targyalofelek...

Kicsik vagyunk muszaj alkalmaszkodnunk. Kulonben vegunk. Ez van a tuleles elso es legfontosabb szabalya az hogy alkalmaszkodj...
Ez igaz, ettől függetlenül én csalódott vagyok.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Pont ezek a mondatok hangzottak el az első két világháború előtt is. Bejött.
Azért a két vh-nál nagyobb volt a
Pont ezek a mondatok hangzottak el az első két világháború előtt is. Bejött.
A két Vh-h előtt azért más helyzetben voltunk. Volta hadseregünk nem is kicsi. Az más kérdés, hogy kétszer elkövetni ugyanazt a hibát talán nem kellett volna. De ugye nem voltam ott.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Szerintem meg de, szép a kommunikáció, ez nekem eddig letolt gatyásnak tűnik a lényegi pontokat tekintve.

Ez minden bizonnyal így van, csak sajnos a szándék kevés, gyakorlatilag előre lépni nem tudtak érdemben semmit, SEMMIT. Akkor viszont hagyjuk a francba a nagy szabadságharcot az EU-val, meg kár az amúgy fasza Szíjjártó nyilatkozatokért is, amiért megdicsértem hogy milyen szépen odaáll és képviseli az érdekeinket ha kell gazdasági vonalon az EU-val szemben is, meg Pompeonak is milyen szépeket válaszolt! A lényegi kérdésekben a végén SEMMI előrelépés nincs egy Gyurcsány kormányhoz képest, se itt, se ott.

Ebben viszont szerintem tévedsz, pláne hogy az idő Kínának dolgozik, az oroszok még sokáig katonailag ebben a térségben bizony azok akik ha akarják a passzát szelet fújják, a gazdaságunk meg gyakorlatilag német lélegeztető köldökzsinóron függ. Ha a németeknek jól megy, és jóban vagyunk velük nekünk is jól megy, ha az első kettőből valamelyik lényegesen sérül, akkor mi is lemegyünk kavicsért rövid időn belül.
Az idő Kínának dolgozik persze, de az az idő még kicsit messze van. Plusz az oroszok tényleg azt tesznek a térségben amit akarnak, de miért tennék? Lerohannák az összes térségbeli államot? Dehogy! Nem akarnak ők háborút. Miért háboruznának? Ukrajnát vigyék, senkinek nem fog hiányozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Az idő Kínának dolgozik persze, de az az idő még kicsit messze van. Plusz az oroszok tényleg azt tesznek a térségben amit akarnak, de miért tennék? Lerohannák az összes térségbeli államot? Dehogy! Nem akarnak ők háborút. Miért háboruznának? Ukrajnát vigyék, senkinek nem fog hiányozni.
Nekem nagyon hiányozna, na nem miattuk, miattunk. Ha Ukrajna megszűnik mint ütközőállam, akkor mi leszünk velük határosak, az meg nem lenne szerencsés. Addig jó nekünk amíg közvetlenül nem vagyunk frontország az Orosz-Amerikai érdekek satujában.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Nekem nagyon hiányozna, na nem miattuk, miattunk. Ha Ukrajna megszűnik mint ütközőállam, akkor mi leszünk velük határosak, az meg nem lenne szerencsés. Addig jó nekünk amíg közvetlenül nem vagyunk frontország az Orosz-Amerikai érdekek satujában.
Én értelek Zsolti! Csak azt nem, hogy mindenki egy oroszok kelet európai elleni aggressziót vizionál. De miért? Milyen érdekel lenne ebben az oroszoknak?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Én értelek Zsolti! Csak azt nem, hogy mindenki egy oroszok kelet európai elleni aggressziót vizionál. De miért? Milyen érdekel lenne ebben az oroszoknak?
Vízionál a tököm orosz agressziót... Nem ők rakták tele a bázisaikkal a nagy ellenfelüket. Hozzáteszem nekem teljesen mindegy hogy ki csinálja meg a tüzet, ha sikerül arra mi nagyon rápacsálunk, én ettől tartok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Ha Ukrajna megszűnik mint ütközőállam, akkor mi leszünk velük határosak, az meg nem lenne szerencsés. Addig jó nekünk amíg közvetlenül nem vagyunk frontország az Orosz-Amerikai érdekek satujában.
Nem, Lengyelország lesz velük határos, ellenben lesz újra közös Lengyel-Magyar határ.
p5XU6ppjg3.gif