A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 493
113
Győr, ETO park, katonatoborzó.

53010769_2771654952874801_6730955377719902208_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Nos srácok...nem lepődnék nagyon meg ha majd F-35 jönne griff helyett.

Én sem, régóta a kedvenc légicélom.
:D

Egyébként hasonló mostanában a helyzet mint 1979-ben.
Lehet választani a szövetségeseknek az F-5A (F-16V) és az F-16A (F-35A) között.

Persze ráérnénk a Griff lízing kifutására időzíteni, másrészt átvehetnénk valami alkatrész gyártást is, ami eredetileg a törökre volt testálva...
... gyártunk mi Audi-t, Merci-t, egy szaros Lockheed alkatrész meg se kottyanna.
:cool:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 904
12 502
113
Ha tényleg igaz, hogy nálunk nem lesz totális amcsi ereszd el a hajam, hanem a dca marad nagyjából a régiben, akkor elképzelhető, hogy olyat mondtunk amibe belementek. Ami gondolom súlyos dollármilliárdokba kerül.

Szerintem is ebben az esetben forintosítva lett a szuverenitás. Mondjuk inkább legyen F-35 -re elköltve egy-két milliárd mint Patriotra.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 731
6 572
113
Én sem, régóta a kedvenc légicélom.
:D

Egyébként hasonló mostanában a helyzet mint 1979-ben.
Lehet választani a szövetségeseknek az F-5A (F-16V) és az F-16A (F-35A) között.

Persze ráérnénk a Griff lízing kifutására időzíteni, másrészt átvehetnénk valami alkatrész gyártást is, ami eredetileg a törökre volt testálva...
... gyártunk mi Audi-t, Merci-t, egy szaros Lockheed alkatrész meg se kottyanna.
:cool:
ebben a gyártás dologban elég pesszimista vagyok de had szóljon :D
Arra lennék csak kíváncsi hogy hány gépet akarnak , 12+2 vagy 24+6 vagy esetleg több? remélem ha végre bejelentik mit vettünk az amiktól nem csak ez az egy dolog lesz a listán
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Én sem, régóta a kedvenc légicélom.
:D

Egyébként hasonló mostanában a helyzet mint 1979-ben.
Lehet választani a szövetségeseknek az F-5A (F-16V) és az F-16A (F-35A) között.

Persze ráérnénk a Griff lízing kifutására időzíteni, másrészt átvehetnénk valami alkatrész gyártást is, ami eredetileg a törökre volt testálva...
... gyártunk mi Audi-t, Merci-t, egy szaros Lockheed alkatrész meg se kottyanna.
:cool:
És pontosan emiatt, jelenlegi tudásunk szerint az egyetlen ésszerű döntés.

Már persze, ha valami technikai újítás nem teszi egy csapásra mellékvágánnyá az egész alacsony észlelhetőségű gép koncepcióját.
Bár ha lenne, akkor a kínaiak és az oroszok is nem erőlködnének rajta.

Visszatérve a régiós pozícióra. A 2000-es években a magyar Gripenek a legkorszerűbb légierőt jelentették a térségben. Ha ezt a szintet (pozíciót) tartani akarjuk,
akkor muszáj ilyen merészet húzni. Mondjuk itt ha lenne ilyen projekt, akkor az a 2030-2050, esetleg a 2060-as évekig jelenthetne megoldást. Addigra egy Gripen EF, vagy egy F-16V szerintem nem fog akkora fejlesztési lehetőségekkel bírni, mint egy F-35-ös. Másrészről ha ilyen idősíkban gondolkodunk, akkor az árkülönbség (mondjuk a svájci EF, vagy a szlovák Viper) nem is biztos, hogy annyira vállalhatatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 265
27 076
113
A meglévő Gripeneknek mindenképp élettertamuk végéig kell maradniuk, nincs rá ok, hogy az elkövetkező 20-30 évben kivonjuk őket. A második századról van értelme beszélni, hogy az Gripen legyen e! Ha van pénz, akkor jöjjön a villám!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 904
12 502
113
ebben a gyártás dologban elég pesszimista vagyok de had szóljon :D
Arra lennék csak kíváncsi hogy hány gépet akarnak , 12+2 vagy 24+6 vagy esetleg több? remélem ha végre bejelentik mit vettünk az amiktól nem csak ez az egy dolog lesz a listán

Ezek elég optimista számok :)

Attól függ hány századot akarnak. Ha kettőt akkor szerintem max 1 század F-35 jönne, a másik meg lenne a Gripen - ez lenne a "biztos" amiről tudjuk hogy működik és repül :).
Mindent egy lapra feltenni és lecserléni a Gripeneket szerintem nem kéne. Ha beválik akkor majd később a kiöregedő Gripen századot le lehetne cserélni az akkor korszerű(és ma még nyilván nem kapható) F-35-re.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 261
113
A bizottság előtt elhangzott, az Egyesült Államok és Magyarország kormánya közötti védelmi együttműködés megújításának egyik eleme – amely az eddigi megállapodásban nem szerepelt -, hogy az USA infrastrukturális fejlesztéseket hajtana végre magyarországi honvédségi objektumokban: Tatán, Várpalotán, Kecskeméten és Pápán.

A két ország katonai együttműködését szabályozó úgynevezett Védelmi Együttműködési Megállapodás (Defense Cooperation Agreement) megújításáról szóló első tervezet 2017 novemberében készült. Ugyanakkor az érvényben lévő megállapodás is szigorú állami kontrollhoz köti a külföldi csapatmozgásokat Magyarország területén: azt kormánydöntés, vagy országgyűlési határozat rendezte eddig is. „Ehhez képest nincs változás, de az új megállapodás tervezetéről szóló tárgyalások eredménye, hogy a várható beruházások magyar tulajdonba kerülnek” – mutatott rá Benkő Tibor.

https://honvedelem.hu/cikk/114823_a..._tamogatna_az_egyesult_allamok_magyarorszagon

o_O

És ki fogja kiépíteni az amerikai ideiglenes ittartózkodáshoz szükséges infrasrtukurát? Kormányközeli vállalkozók vagy biztonsági okokból inkább amerikai cégek?
55 millió USD az csak Kecskemét vagy az összes bázisra költenek majd ennyit?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 731
6 572
113
Ezek elég optimista számok :)

Attól függ hány századot akarnak. Ha kettőt akkor szerintem max 1 század F-35 jönne, a másik meg lenne a Gripen - ez lenne a "biztos" amiről tudjuk hogy működik és repül :).
Mindent egy lapra feltenni és lecserléni a Gripeneket szerintem nem kéne. Ha beválik akkor majd később a kiöregedő Gripen századot le lehetne cserélni az akkor korszerű(és ma még nyilván nem kapható) F-35-re.
ha az én számaim optimisták akkor az hogy egyszerre két típust tartunk hadrendben mi ? :D mármint félreértés ne essék , nekem nincs vele bajom de hogy tuti nem fognak két típust hadrendben tartani azt most megmondom hogy biztos nem opció , főleg ha F35 lesz a vas
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 904
12 502
113
de hogy tuti nem fognak két típust hadrendben tartani azt most megmondom hogy biztos nem opció

Mindenhol ahol F-35 van (még) van más is.Csak azt mondom hogy nem kéne rögtön elkötelezni magunkat egy gép mellett, ha most veszel 2 század F-35 -öt akkor 15-20 év múlva nézheted hogy már vannak új verziók de nyilván nem fogsz tudni venni...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 769
113
Én sem, régóta a kedvenc légicélom.
:D

Egyébként hasonló mostanában a helyzet mint 1979-ben.
Lehet választani a szövetségeseknek az F-5A (F-16V) és az F-16A (F-35A) között.

Persze ráérnénk a Griff lízing kifutására időzíteni, másrészt átvehetnénk valami alkatrész gyártást is, ami eredetileg a törökre volt testálva...
... gyártunk mi Audi-t, Merci-t, egy szaros Lockheed alkatrész meg se kottyanna.
:cool:

Ha "idén" megrendeljük az f35-öt, szerinted mikorra vállalhatják a szállítást ? (Megrendeléssel el vannak látva rendesen.)