A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Én úgy gondolom, hogy nagyjából maximum 100 btr-t megtartani, a többit eladni (aprópénz de talán a bevételből lehetne még modern cuccokat venni vagy laktanya felújításokra elkölteni)
Tarcsisok és a közepes dd kapja meg a modern apc-t, a többi ifv-t.
Igazából ha szereznek be egy modern IFV akkor tarcsiba és másodvonalba elég lehetne egy "olcsóbb" apc is. Oké hogy van "zsé". De szerintem azért nekünk is megvannak a korlátaink anyagi forrásokra értve.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igazából ha szereznek be egy modern IFV akkor tarcsiba és másodvonalba elég lehetne egy "olcsóbb" apc is. Oké hogy van "zsé". De szerintem azért nekünk is megvannak a korlátaink anyagi forrásokra értve.
Pont ezért nem kellene megtartani a BTR-t, harcértéke gyak. nulla, cserébe legalább drága az üzemeltetése.
Ebből az összegből vehetsz egy pickupot, rakhatsz rá páncélt és a nehézgéppuskára elektrooptikai eszközöket, aztán irány a tartalék.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Kulszolgalatra nem lenne eleg dedikalt expedicios jarmu flotta ahogy jelenleg is van. /minel nagyobb kompatibilitassal a tabort vezeto allam gepparkjaval hogy a karbantartast javitast konnyebb legyen elvegezni./?

De ez is egy erv amit irsz.

A kozepes dd teren lehet igazad van. De egy puma es egy boxer kozott sincs akkora suly kulonbseg.

/amugy erdekelnek a velemenyek barkitol am. Hosszabban is akar./
Boxert én személy szerint nem erőltetném. Helyette inkább Puma. Árban sztem nem érné meg azt az összeget ami az árcédulán van.
Nos apc: itt lehetne Rosomák vagy valami egyszerűbb "török" is. Sokan szidják a török minőséget. De nem mindegy szerintem hogy hol rakják össze. Ott vagy itthon.
Ha licencbe akarunk a törököktöl max az az alvázba merüljön ki. Esetleg még fegyverzetben. Inkább az is német vagy európai legyen.
Motor,váltó német. Deuzth Far stb egész jó ár érték arányban lehetne beszerezni. A lengyelek is deuzth motort és váltót raknak a BMP be. Ép ma olvastam róla.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
Igazából ha szereznek be egy modern IFV akkor tarcsiba és másodvonalba elég lehetne egy "olcsóbb" apc is. Oké hogy van "zsé". De szerintem azért nekünk is megvannak a korlátaink anyagi forrásokra értve.
Tegyük fel, a modern ifv a Puma lesz listaár legyen 8M EU/db.
Ehhez képest a 2-3M EU/db modern apc olcsó.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 603
14 942
113
Kulszolgalatra nem lenne eleg dedikalt expedicios jarmu flotta ahogy jelenleg is van. /minel nagyobb kompatibilitassal a tabort vezeto allam gepparkjaval hogy a karbantartast javitast konnyebb legyen elvegezni./?

De ez is egy erv amit irsz.

A kozepes dd teren lehet igazad van. De egy puma es egy boxer kozott sincs akkora suly kulonbseg.

/amugy erdekelnek a velemenyek barkitol am. Hosszabban is akar./

Nekem azzal csak az a problémám, hogy prt ban láttam először hummert.
Kabulban láttam először maxxprot.
Nekem lövészként nem volt akkora gáz. De a sofőröknek azért ez nem az ideális.

De külszolgálatba egy jó apc nem ártana. Ott azért legtöbbször úton nagyobb távoknál a kerekes sokkal jobb mint a láncos.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Tegyük fel, a modern ifv a Puma lesz listaár legyen 8M EU/db.
Ehhez képest a 2-3M EU/db modern apc olcsó.
Inkább 4-5 is lenne a vége. A Rosomak valahol 4-5 között állna meg fullosan felszerelve. 2-3 M között inkább 6*6 ot kapnál vagy olcsóbb 8*8 at. Mondjuk 2-3 misiből már egy normálisan felszerelt 6*6 ot is kaphatol.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Boxert én személy szerint nem erőltetném. Helyette inkább Puma. Árban sztem nem érné meg azt az összeget ami az árcédulán van.
Nos apc: itt lehetne Rosomák vagy valami egyszerűbb "török" is. Sokan szidják a török minőséget. De nem mindegy szerintem hogy hol rakják össze. Ott vagy itthon.
Ha licencbe akarunk a törököktöl max az az alvázba merüljön ki. Esetleg még fegyverzetben. Inkább az is német vagy európai legyen.
Motor,váltó német. Deuzth Far stb egész jó ár érték arányban lehetne beszerezni. A lengyelek is deuzth motort és váltót raknak a BMP be. Ép ma olvastam róla.
Es ha teszem azt ifv t gyartanank magunknak? Es nem puma arut hanem mondjuk ascodot? Nemlehet hogy jobban megerne egy dragabb ifv ami egyseges mind ket kulon tipust fentertani es csak egy bizonyos mennyiseget gyartani magunk? /ezzel nem szeretnek semmire se celozni csak erdekel meg mielott valaki tobbet latna a dologba./
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Es ha teszem azt ifv t gyartanank magunknak? Es nem puma arut hanem mondjuk ascodot? Nemlehet hogy jobban megerne egy dragabb ifv ami egyseges mind ket kulon tipust fentertani es csak egy bizonyos mennyiseget gyartani magunk? /ezzel nem szeretnek semmire se celozni csak erdekel meg mielott valaki tobbet latna a dologba./
Támogatom :D A következő feltételekkel.
Max csak az alvázat meg a felfügesztést,láncot is szereznénk be a törököktöl. Azt is csak úgy hogy előtte levalidálod a török céget. Minőségileg.
Motort váltott fegyverzetet inkább az európai piacról. Motor pl német.Persze ehhez szükség lenne a török jóváhagyására is. Vagy felőlem lehet török de akkor mínősítésel rendelkezzen.
Egyébként ha ez bejönne. Akkor nem lennék meglepődbe hogy a made in hungary "jobb lenne" minőségileg.
Amúgy szerintem mi itthon bármikor össze tudnánk lökni egy jó ifv. Csak az alváz meg a felfügesztés láncostol legyen meg hozzá. A többit be lehet szerezni a "piacról".
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
En az igazat megvalva nem orulnek ha puma lenne a befuto. Eleg sok a problema vele es arba iszonyat sokat kernek erte... A marderek is nem veletlen maradnak minimum 2024 ig. Es db szamra se egy hatalmas tetelben gyartott termek. Gyartasra vagy alaktreszgyartasra esely se igen van.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Támogatom :D A következő feltételekkel.
Max csak az alvázat meg a felfügesztést,láncot is szereznénk be a törököktöl. Azt is csak úgy hogy előtte levalidálod a török céget. Minőségileg.
Motort váltott fegyverzetet inkább az európai piacról. Motor pl német.Persze ehhez szükség lenne a török jóváhagyására is. Vagy felőlem lehet török de akkor mínősítésel rendelkezzen.
Egyébként ha ez bejönne. Akkor nem lennék meglepődbe hogy a made in hungary "jobb lenne" minőségileg.
Amúgy szerintem mi itthon bármikor össze tudnánk lökni egy jó ifv. Csak az alváz meg a felfügesztés láncostol legyen meg hozzá. A többit be lehet szerezni a "piacról".
Torokoktol en raketa es uav teren nezelodnek. /tavoli hadakozas abba a tersegbe erzekkel tamogatva van./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
En az igazat megvalva nem orulnek ha puma lenne a befuto. Eleg sok a problema vele es arba iszonyat sokat kernek erte... A marderek is nem veletlen maradnak minimum 2024 ig. Es db szamra se egy hatalmas tetelben gyartott termek. Gyartasra vagy alaktreszgyartasra esely se igen van.

A Marder azért marad mert a németek nem akarnak pénzt adni Pumára nem pedig azért mert van létjogosultságuk.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Nem drága nekik csak barmok.
Ertem.
Szerintem meg mimdig jobb lenne szamunkra az angol peldat kovetni es az"apc" ket mellozni helyette egy egyseges ifv platformot rendszeresiteni nagy szamban... Aminek egy olcsobb valtozata kerulhetne a kozepes dd be a tuningolt nehezebb valtozata a nehez dd be a raepitett kulonbozo felepitmenyek meg a szakcsapatokhoz.
Es igy csupan egy tipuscsaladot rendszeresiteni ezzel sporolva es igy akar lehetoseg is nyilna a hazai alkatreszgyartasra... Konnyu dd nek meg a felderitok es meg valami ranger brigad felesegbe. Konnyu jarmuveken.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Ertem.
Szerintem meg mimdig jobb lenne szamunkra az angol peldat kovetni es az"apc" ket mellozni helyette egy egyseges ifv platformot rendszeresiteni nagy szamban... Aminek egy olcsobb valtozata kerulhetne a kozepes dd be a tuningolt nehezebb valtozata a nehez dd be a raepitett kulonbozo felepitmenyek meg a szakcsapatokhoz.
Es igy csupan egy tipuscsaladot rendszeresiteni ezzel sporolva es igy akar lehetoseg is nyilna a hazai alkatreszgyartasra... Konnyu dd nek meg a felderitok es meg valami ranger brigad felesegbe. Konnyu jarmuveken.

Most vettek Boxert az angolok...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ajánlom ezt a videót. Lengyel hadipar hol tart jelenleg. Nem tudom náluk miért nem lehetne e nézelődni. Egyébként a modernizációkat is dijazom náluk. Ha kifutnak 10-12 év múlva még mindig el fogják tudni passzolni "afrikába" vagy közel keletre.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=mR2OpyoUx24&ved=2ahUKEwiCsoSpnIrhAhVSiYsKHVEWDgkQwqsBMAx6BAgGEAU&usg=AOvVaw2NHtGQdDZQ_jOkjQWSuhpZ
Az a kézi drónvadász érdekes, ilyet más is csinált már? Én még nem láttam.... Bár működés közben is jó lenne látni...