A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Miért lenne baj az,hogy szinonímákat használnak(ha az a szinoníma helyes)?Nem a szinonímák használatával van a baj hanem ha nem érted azt amit ír.
Mert az első,hogy tisztázni kell ki,mit ért egy fogalom alatt.Minthogy a légimozgékony fogalma nem azonos a légiroham fogalmával-holott sokan azt hiszik,és szinonimaként használják őket.És ha már a fogalmakkal baj van,a vita elég nehézkes lesz.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
A szlovakok okorkodese a sajat toronnyal meg fegyverrel csak arra lesz jo, hogy egy elmaradott, regi vacakot 'rahegesztenek' egy modern jarmure, tokeletesen hazavagva az eselyt, hogy modern pancelozott harcjarmuveik legyenek.

Jah bocs tornyot kihagytam, eredetileg távvezéreltet akartak aztán március 27 után mégse :D
Ha meg ez az egész katyvasz mégse jönne valahogy össze akkor államközi megegyezés és verseny nélkül kiválasztanak egyet és jónapot.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Mert az első,hogy tisztázni kell ki,mit ért egy fogalom alatt.Minthogy a légimozgékony fogalma nem azonos a légiroham fogalmával-holott sokan azt hiszik,és szinonimaként használják őket.És ha már a fogalmakkal baj van,a vita elég nehézkes lesz.
Hát a fogalmakat meg a szaknyelvet pont te szoktad leginkább hajtogatni, szóval .....:rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Te meg elöbbre veszed a mundér becsületét,mint az igazság becsületét,szóval...:rolleyes:
Az igazság elég szubjektív jellegű. Csak elégszer rámutattak már, hogy amit előadsz az közben nem úgy van, vagy 40 éves téma aminek a relevanciája erősen megkérdőjelezhető napjainkra. Azonban ha valaki ilyenben megszorít akinek ez a szakmája akkor elkezded csűrni csavarni a szaknyelvet, hogy valahogyan ki tudj mászni belőle.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Mert az első,hogy tisztázni kell ki,mit ért egy fogalom alatt.Minthogy a légimozgékony fogalma nem azonos a légiroham fogalmával-holott sokan azt hiszik,és szinonimaként használják őket.És ha már a fogalmakkal baj van,a vita elég nehézkes lesz.

Áljon meg a gyászmenet!A légi mozgékony az egy kijuttatási forma a légiroham meg egy művelet fajtája.Nem erről a két fogalomról vitatkoztunk!

Azon meg nincs mit tisztázni,hogy a tüzérség támogató fegyvernem.Innentől kezdve akárhogyan csoportoítod a különböző tüzér elemeket mindíg támogatni fognak.Tehát az amit kísérrőnek nevezel az ugyan úgy támogató mint ahogyan az is amit te támogatónak írtál a disszertáció alapján.Ezt a disszertáció írója tudja,sőt olyan embereknek írta a disszertációját akik ezt ugyan úgy tudják,emiatt nincs is mit magyaráznia ezen.Arról nem a disszertáció írója tehet,hogy te ezzel nem vagy tisztában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Egy disszertáció nem átlagembereknek készül hanem az adott téma legmagasabb szintű művelőinek ezért nagyon sok dolgot evidenciaként kezel a doktorandusz és nem magyaráz mert nincs rá szükség hisz nem Jóslka Pistáknak írta a disszertációját.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Jah bocs tornyot kihagytam, eredetileg távvezéreltet akartak aztán március 27 után mégse :D
Ha meg ez az egész katyvasz mégse jönne valahogy össze akkor államközi megegyezés és verseny nélkül kiválasztanak egyet és jónapot.
Csak utánna nehogy vakarják a fejüket ha a cégek/gyártók beintenek nekik.
Nekem az az érzesem hogy a csehek "szándékosan" kezdik húzni csavarni. Mert közben leeshetett nekik hogy mégsem megyen csak úgy hogy csapjunk oda a lecsoba alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Áljon meg a gyászmenet!A légi mozgékony az egy kijuttatási forma a légiroham meg egy művelet fajtája.Nem erről a két fogalomról vitatkoztunk!

Azon meg nincs mit tisztázni,hogy a tüzérség támogató fegyvernem.Innentől kezdve akárhogyan csoportoítod a különböző tüzér elemeket mindíg támogatni fognak.Tehát az amit kísérrőnek nevezel az ugyan úgy támogató mint ahogyan az is amit te támogatónak írtál a disszertáció alapján.Ezt a disszertáció írója tudja,sőt olyan embereknek írta a disszertációját akik ezt ugyan úgy tudják,emiatt nincs is mit magyaráznia ezen.Arról nem a disszertáció írója tehet,hogy te ezzel nem vagy tisztában.
És miböl gondolod,hogy nem vagyok tisztában a tzérség egészének támogató voltával?Attol még felosztják a tüzérséget a csaatokat közvetlenl kisérő,és a többé-kevésbé önállóan működő támogató tüzérségre.Nem csak egy disszertációban
Viszont römmel látom,hogy a légimozgékonyt már nem kevered a légirohammal
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Csak utánna nehogy vakarják a fejüket ha a cégek/gyártók beintenek nekik.
Nekem az az érzesem hogy a csehek "szándékosan" kezdik húzni csavarni. Mert közben leeshetett nekik hogy mégsem megyen csak úgy hogy csapjunk oda a lecsoba alapon.

Ha másra nem arra legalább jó hogy a magyar vezetés ne kövese el ezt a hibát, nagyon sok időt, pénzt spórolhatnának meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
És miböl gondolod,hogy nem vagyok tisztában a tzérség egészének támogató voltával?Attol még felosztják a tüzérséget a csaatokat közvetlenl kisérő,és a többé-kevésbé önállóan működő támogató tüzérségre.Nem csak egy disszertációban
Viszont römmel látom,hogy a légimozgékonyt már nem kevered a légirohammal

Soha nem is kevertem.Azt állítottam,hogy minden légimozgékony művelet támadó(légiroham) művelet.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az igazság elég szubjektív jellegű. Csak elégszer rámutattak már, hogy amit előadsz az közben nem úgy van, vagy 40 éves téma aminek a relevanciája erősen megkérdőjelezhető napjainkra. Azonban ha valaki ilyenben megszorít akinek ez a szakmája akkor elkezded csűrni csavarni a szaknyelvet, hogy valahogyan ki tudj mászni belőle.
Az igazság relativ.Aha.És hol vagyok megszoritva?Fleg,hogy nem is foglaltam állást,csak hivatkoztam mások állásfoglalására.
Az viszont igaz,hogy én gyakran régi terminolgiát használok-és jobbnak tartom sokszor,mint a maiakat.Pl nehéz dd az M113asokkal felszerelt,mert láncos.....röhej.A régi,tényleges súlyhoz,és harcértékhez kötőd felosztást jobbnak tartom.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Soha nem is kevertem.Azt állítottam,hogy minden légimozgékony művelet támadó(légiroham) művelet.
Forditva.Minden légiroham művelet légimozgékony,de nem minden légimozgékony művelet légiroham-lásd a saját harcászati szabályzatodat.Egyszer már bemásoltam az idevonatkozó részt
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Az gáz ha én már közvetettnek tanultam?
Minket nagyon leugattak, ha valaki így hívta. Mondjuk akkor még nemcsak a fegyvern létezett nagyobb számban, de még a rakéta - és tüzérfőnökség is és onnan jöttek vizsgáztatni.
Azért megosztott, mert a célzás meg van osztva a figyelőpont és a TÁS között. A figyelő a valódi célra, a lövegek kisegítőcélokra irányoznak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Forditva.Minden légiroham művelet légimozgékony,de nem minden légimozgékony művelet légiroham-lásd a saját harcászati szabályzatodat.Egyszer már bemásoltam az idevonatkozó részt

Mondj akárcsak egy példát olyan légimozgékony műveletre amikor harcoló alakulatot nem támadásban azaz légiroham formájában alkalmaztak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Mondj akárcsak egy példát olyan légimozgékony műveletre amikor harcoló alakulatot nem támadásban azaz légiroham formájában alkalmaztak.

Bocsánat!

Mondj akárcsak egy példát olyan légimozgékony műveletre amikor harcoló alakulatot nem támadásban VAGY légiroham formájában alkalmaztak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Bocsánat!

Mondj akárcsak egy példát olyan légimozgékony műveletre amikor harcoló alakulatot nem támadásban VAGY légiroham formájában alkalmaztak.
Lappozz vissza,ahol már lefolytattuk ugyanezt a vitát.Odamásoltam a saját szolgálati szabályzatodbol is az idevágó részt.Mentségedre legyen mondva,hogy az Aranysasban is következetesen légirohamnak neveznek mindenféle légimozgékony műveletet,azt is amielik nem az.
Minket nagyon leugattak, ha valaki így hívta. Mondjuk akkor még nemcsak a fegyvern létezett nagyobb számban, de még a rakéta - és tüzérfőnökség is és onnan jöttek vizsgáztatni.
Azért megosztott, mert a célzás meg van osztva a figyelőpont és a TÁS között. A figyelő a valódi célra, a lövegek kisegítőcélokra irányoznak.
Ez még a jobbik eset.2 szót használunk ugyanarra a fogalomra,de mind ugyanazt értjük alatta.Nehezebb ügy,mikor mást értünk ugyanazon fogalom alatt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Lappozz vissza,ahol már lefolytattuk ugyanezt a vitát.Odamásoltam a saját szolgálati szabályzatodbol is az idevágó részt.Mentségedre legyen mondva,hogy az Aranysasban is következetesen légirohamnak neveznek mindenféle légimozgékony műveletet,azt is amielik nem az.

Ez még a jobbik eset.2 szót használunk ugyanarra a fogalomra,de mind ugyanazt értjük alatta.Nehezebb ügy,mikor mást értünk ugyanazon fogalom alatt.
Látom sok példát sikerült összeszedni.